Co je to?
Definice výrazu, termínu Intermezzo. Co znamená odborný pojem Intermezzo z kategorie Literatura?

Co je to Intermezzo? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Intermezzo

Intermezzo je termín z oblasti umění, používá se především v hudbě nebo v literatuře. Je původem z italštiny a znamená pauzu, vložku nebo vsuvku, čili něco, co je vloženo mezi něco jiného. V oblasti umění se takto označuje mezidobí, vložka či vsuvka.
V hudbě jde o mezihru, drobnou hudební skladbu. Literatura používá pojem intermezzo jako příhodu, která má na krátkou dobu přerušit hlavní děj, tedy jako nějakou vedlejší událost.


Co je to Intermezzo? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Intermezzo. Co znamená odborný pojem Intermezzo z kategorie Literatura?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Intermezzo je v kategorii Literatura

Klíčová slova: co znamená, Literatura, názvosloví, odborný výraz, Literatura, význam pojmu, lexikon, význam slova, přesný význam, synonymum, Intermezzo, pojem, termín, přesný výraz, popis, formulace, slovo, terminologie


Pojem Intermezzo je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Intermezzo dozvíte následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pojem intermezzo pochází z italštiny a označuje pauzu, vložku, vsuvku – něco „vložené mezi“. Obvykle se používá v hudbě či v literatuře, kde má následující významy:
♦ vložka, vsuvka, mezidobí
♦ drobná hudební skladba, mezihra, viz článek intermezzo (hudební)
♦ příhoda nakrátko přerušující hlavní děj, vedlejší událost

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Intermezzo ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Intermezzo ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Intermezzo ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Intermezzo ve Wikimedia Commons

Najít slovo Intermezzo ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Intermezzo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Intermezzo například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Intermezzo? resp. co znamená slovo Intermezzo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Intermezzo, odpověď na dotaz co je to Intermezzo?. Víte např. kdo to je Forman? Znáte a víte kdo je Jaroslav Kubera? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Literatura). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.