Co je to?
Definice odborného termínu, slova Intermezzo. Co znamená pojem Intermezzo z kategorie Literatura?

Co je to Intermezzo? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Intermezzo?

Intermezzo je termín z oblasti umění, používá se především v hudbě nebo v literatuře. Je původem z italštiny a znamená pauzu, vložku nebo vsuvku, čili něco, co je vloženo mezi něco jiného. V oblasti umění se takto označuje mezidobí, vložka či vsuvka.
V hudbě jde o mezihru, drobnou hudební skladbu. Literatura používá pojem intermezzo jako příhodu, která má na krátkou dobu přerušit hlavní děj, tedy jako nějakou vedlejší událost.


Co je to Intermezzo? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Intermezzo. Co znamená pojem Intermezzo z kategorie Literatura?

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Intermezzo? Pak se o ní podělte s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Intermezzo je v kategorii literatura

Klíčová slova: definice, vysvětlení, terminus technicus, co je to Intermezzo?, popis, přesný výraz, co to je, odborný výraz, lexikon, odborné názvosloví, slovník, wiki, Intermezzo, literatura, přesný význam, termín, literatura, slovo


Pojem Intermezzo je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Intermezzo?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pojem intermezzo pochází z italštiny a označuje pauzu, vložku, vsuvku – něco „vložené mezi“. Obvykle se používá v hudbě či v literatuře, kde má následující významy:
♦ vložka, vsuvka, mezidobí
♦ drobná hudební skladba, mezihra, viz článek intermezzo (hudební)
♦ příhoda nakrátko přerušující hlavní děj, vedlejší událost

Více informací o slovu Intermezzo doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít výraz Intermezzo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Intermezzo ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Intermezzo ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Intermezzo ve Wikimedia Commons

Hledat frázi Intermezzo ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Intermezzo ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Intermezzo například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě jste zjistili co znamená Intermezzo? resp. jaká je definice termínu Intermezzo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Intermezzo, odpověď na dotaz co je to Intermezzo?. Víte např. kdo to je Leonid Iljič Brežněv? Znáte a víte kdo je Alexej Pyško? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než literatura. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.