Co je to?
Definice výrazu Lokše. Co znamená odborný pojem Lokše z kategorie Jídlo?

Co to je Lokše? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Lokše

Lokše čili patenty, šumpále. laty a další názvy podle oblastí, kde se dělají, jsou bramborové placky, známé především na jihu Moravy a západě Slovenska. Pojem lokše se okrajově používá i pro označení širokých polévkových nudlí. Postup přípravy lokší je jednoduchý, brambory se uvaří a nastrouhají. Pak se přidá sůl a mouka a všechny suroviny se smíchají. Důkladně vypracované těsto je pak potřeba rozválet na placky, ideálně velmi tenké.
Placky se pečou na rozpálené plotně bez použití tuků. Podávat se mohou naslano, jako příloha pomazané sádlem nebo plněné masem či kysaným zelím. Varianta na sladko je populární především na Moravě. Nejčastěji se připravují zavinuté s povidly, posypané cukrem a mletým mákem, popřípadě polité máslem.


Co je to Lokše? Význam slova, termín, Definice výrazu Lokše. Co znamená odborný pojem Lokše z kategorie Jídlo?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Lokše se nachází v sekci Jídlo

Klíčová slova: přesný výraz, co to je, terminus technicus, wiki, terminologie, slovo, definice pojmu, informace, Lokše, termín, lexikon, definice, přesný význam, popis, vysvětlení, význam slova, Jídlo, význam pojmu


Pojem Lokše je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Lokše? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Lokše (krajově také laty, přesňáky, šumpále nebo patenty) je druh bramborových placek oblíbený v kuchyni západního Slovenska a jižní Moravy. Na jižní Moravě se lokše také říká širokým nudlím přidávaným do polévky.

Bramborové placky - lokše

Lokše jsou bramborové placky. Autor: D J zdroj: Pixabay
Lokše jsou bramborové placky. Autor: D J zdroj: Pixabay


Další zdroje informací

Vyhledat termín Lokše ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Lokše ve Wikislovníku

Hledat termín Lokše na Google.cz

Zkusit najít heslo Lokše ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Lokše ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lokše ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Lokše například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Lokše? resp. co je to Lokše? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lokše, odpověď na dotaz co je to Lokše?. Víte např. kdo to je Paranoik? Znáte a víte kdo je Steven Spielberg? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Jídlo Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.