Co je to?
Definice výrazu, termínu Lokše. Co znamená odborný pojem Lokše z kategorie Jídlo?

Co je to Lokše? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Lokše?

Lokše čili patenty, šumpále. laty a další názvy podle oblastí, kde se dělají, jsou bramborové placky, známé především na jihu Moravy a západě Slovenska. Pojem lokše se okrajově používá i pro označení širokých polévkových nudlí. Postup přípravy lokší je jednoduchý, brambory se uvaří a nastrouhají. Pak se přidá sůl a mouka a všechny suroviny se smíchají. Důkladně vypracované těsto je pak potřeba rozválet na placky, ideálně velmi tenké.
Placky se pečou na rozpálené plotně bez použití tuků. Podávat se mohou naslano, jako příloha pomazané sádlem nebo plněné masem či kysaným zelím. Varianta na sladko je populární především na Moravě. Nejčastěji se připravují zavinuté s povidly, posypané cukrem a mletým mákem, popřípadě polité máslem.


Co je to Lokše? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Lokše. Co znamená odborný pojem Lokše z kategorie Jídlo?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s partnery, kolegy a kamarády na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Lokše patří do sekce jídlo

Klíčová slova: co znamená, přesný výraz, definice pojmu, význam, slovo, význam pojmu, co to je, vysvětlení, definice, heslo, formulace, pojem, Lokše, informace, odborné názvosloví, význam slova, přesný význam, wiki


Pojem Lokše je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Lokše? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Lokše (krajově také laty, přesňáky, šumpále nebo patenty) je druh bramborových placek oblíbený v kuchyni západního Slovenska a jižní Moravy. Na jižní Moravě se lokše také říká širokým nudlím přidávaným do polévky.

Bramborové placky - lokše

Lokše jsou bramborové placky. Autor: D J zdroj: Pixabay
Lokše jsou bramborové placky. Autor: D J zdroj: Pixabay


Hledejte pojem Lokše v následujících vyhledávačích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lokše ve Wikimedia Commons

Najít pojem Lokše ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Lokše ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Lokše ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Lokše ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Lokše na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Lokše například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve ruském vyhledávači Yandex nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Lokše? resp. co se skrývá pod slovem Lokše? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lokše, odpověď na dotaz co je to Lokše?. Víte např. kdo to je Šimon Pánek? Znáte a víte kdo je Julia Stiles? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Lokše i v jiných kategoriích (než jídlo). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.