Co je to?
Definice odborného termínu, slova Lokše. Co znamená pojem Lokše z kategorie Jídlo?

Co je Lokše?

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Lokše

Lokše čili patenty, šumpále. laty a další názvy podle oblastí, kde se dělají, jsou bramborové placky, známé především na jihu Moravy a západě Slovenska. Pojem lokše se okrajově používá i pro označení širokých polévkových nudlí. Postup přípravy lokší je jednoduchý, brambory se uvaří a nastrouhají. Pak se přidá sůl a mouka a všechny suroviny se smíchají. Důkladně vypracované těsto je pak potřeba rozválet na placky, ideálně velmi tenké.
Placky se pečou na rozpálené plotně bez použití tuků. Podávat se mohou naslano, jako příloha pomazané sádlem nebo plněné masem či kysaným zelím. Varianta na sladko je populární především na Moravě. Nejčastěji se připravují zavinuté s povidly, posypané cukrem a mletým mákem, popřípadě polité máslem.


Co je to Lokše? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Lokše. Co znamená pojem Lokše z kategorie Jídlo?

Omlouváme se, ale nezaručujeme úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vaším okruhem známých osob na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Lokše patří do sekce jídlo

Klíčová slova: popis, co je to Lokše?, význam pojmu, jídlo, slovo, co znamená, odborné názvosloví, pojem, význam slova, terminologie, názvosloví, Lokše, odborný výraz, přesný význam, jídlo, slovník, definice pojmu, heslo


Pojem Lokše je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Lokše píše následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Lokše (krajově také laty, přesňáky, šumpále nebo patenty) je druh bramborových placek oblíbený v kuchyni západního Slovenska a jižní Moravy. Na jižní Moravě se lokše také říká širokým nudlím přidávaným do polévky.

Bramborové placky - lokše

Lokše jsou bramborové placky. Autor: D J zdroj: Pixabay
Lokše jsou bramborové placky. Autor: D J zdroj: Pixabay


Pro více informací o heslu Lokše zkuste navštívit tyto odkazy

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Lokše ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Lokše ve vyhledávači Yahoo

Najít výraz Lokše na Google obrázcích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lokše ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Lokše na Youtube

Najít heslo Lokše ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Lokše například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit jaký je význam slova Lokše? resp. co se přesně ukrývá za slovem Lokše? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lokše, odpověď na dotaz co je to Lokše?. Víte např. kdo to je Ladislav Špaček? Znáte a víte kdo je Jana Brejchová? Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v jídlo. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie jídlo, pórek, lokše, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.