Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Earl Grey. Co znamená pojem Earl Grey z kategorie Nápoje?

Co to je Earl Grey? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Earl Grey

Earl Grey je čaj pocházející z Cejlonu. Je rozšířen po celém světě, pro svou vysokou kvalitu je využíván do porcovaných čajů. Je ho možno pěstovat i ve vysokých polohách. Earl Grey se sklízí třikrát do roka a oxidace lístků probíhá na velkých sítech tak dlouho, až dostanou zlatohnědou barvu. Pak se rolují, lámají a suší.
Tento jemný čaj se obohacuje bergamotem. Tuto zvláštní chuť ocenil i britský předseda vlády hrabě Grey, jehož jméno čaj nese.


Co je to Earl Grey? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Earl Grey. Co znamená pojem Earl Grey z kategorie Nápoje?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Earl Grey můžete sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Earl Grey je v kategorii Nápoje

Klíčová slova: terminus technicus, názvosloví, odborné názvosloví, informace, heslo, vysvětlení, význam slova, definice, co to je, lexikon, Earl Grey, slovník, co znamená, popis, synonymum, přesný význam, pojem, termín


Pojem Earl Grey je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Earl Grey?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Earl Grey je čajová směs s charakteristickou příchutí a aroma, které pocházejí z olejových extraktů z kůry citrusu bergamot. Pro zmírnění silné chuti jej lze podávat s mlékem.
Vyrábí se podle staré čínské receptury, kterou obdržel jako dar britský premiér, 2. hrabě (Earl) Charles Grey, když putoval po Číně. Po přivezení receptury do Anglie se začal vyrábět čaj, který získal světový ohlas.
Podle druhé verze se ovšem říká, že se jedná pouze o výmysl, protože Charles Grey nikdy v Číně nebyl a bergamot tam nebyl znám. Místo toho se tvrdí, že čaj vzešel z pokusů britských obchodníků, kteří ve snaze napodobit drahé a vysoce kvalitní čaje, začali používat aromatické esenciální oleje, aby tak vylepšili a přidali na chuti slabším a méně kvalitním čajům.

Earl Grey čaj

Čaj Earl Grey v šálku. Autor: Thanks for your Like • donations welcome, zdroj: Pixabay
Čaj Earl Grey v šálku. Autor: Thanks for your Like • donations welcome, zdroj: Pixabay


Více informací o pojmu Earl Grey lze najít v následujících zdrojích

Najít slovo Earl Grey ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Earl Grey ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Earl Grey na Google.cz

Hledat videa s názvem Earl Grey na Youtube

Zkusit najít heslo Earl Grey ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Earl Grey ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Earl Grey například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Earl Grey? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Earl Grey? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Earl Grey, odpověď na dotaz co je to Earl Grey?. Víte např. kdo to je Lady Gaga? Znáte a víte kdo je Užitečný idiot? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Nápoje Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.