Co je to?
Definice výrazu Earl Grey. Co znamená odborný pojem Earl Grey z kategorie Nápoje?

Co to je Earl Grey? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Earl Grey

Earl Grey je čaj pocházející z Cejlonu. Je rozšířen po celém světě, pro svou vysokou kvalitu je využíván do porcovaných čajů. Je ho možno pěstovat i ve vysokých polohách. Earl Grey se sklízí třikrát do roka a oxidace lístků probíhá na velkých sítech tak dlouho, až dostanou zlatohnědou barvu. Pak se rolují, lámají a suší.
Tento jemný čaj se obohacuje bergamotem. Tuto zvláštní chuť ocenil i britský předseda vlády hrabě Grey, jehož jméno čaj nese.


Co je to Earl Grey? Význam slova, termín, Definice výrazu Earl Grey. Co znamená odborný pojem Earl Grey z kategorie Nápoje?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Earl Grey? Potom se o definici podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Earl Grey se nachází v kategorii nápoje

Klíčová slova: přesný výraz, definice, Earl Grey, terminologie, přesný význam, nápoje, popis, heslo, formulace, odborný výraz, co znamená, slovník, termín, odborné názvosloví, pojem, co to je, názvosloví, slovo


Pojem Earl Grey je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Earl Grey? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Earl Grey je čajová směs s charakteristickou příchutí a aroma, které pocházejí z olejových extraktů z kůry citrusu bergamot. Pro zmírnění silné chuti jej lze podávat s mlékem.
Vyrábí se podle staré čínské receptury, kterou obdržel jako dar britský premiér, 2. hrabě (Earl) Charles Grey, když putoval po Číně. Po přivezení receptury do Anglie se začal vyrábět čaj, který získal světový ohlas.
Podle druhé verze se ovšem říká, že se jedná pouze o výmysl, protože Charles Grey nikdy v Číně nebyl a bergamot tam nebyl znám. Místo toho se tvrdí, že čaj vzešel z pokusů britských obchodníků, kteří ve snaze napodobit drahé a vysoce kvalitní čaje, začali používat aromatické esenciální oleje, aby tak vylepšili a přidali na chuti slabším a méně kvalitním čajům.

Earl Grey čaj

Čaj Earl Grey v šálku. Autor: Thanks for your Like • donations welcome, zdroj: Pixabay
Čaj Earl Grey v šálku. Autor: Thanks for your Like • donations welcome, zdroj: Pixabay


Zkuste zjistit více informací o slovu Earl Grey v následujících zdrojích

Zkusit najít pojem Earl Grey ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Earl Grey ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Earl Grey ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Earl Grey ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Earl Grey ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Earl Grey ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Earl Grey například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Earl Grey? resp. co se přesně ukrývá za slovem Earl Grey? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Earl Grey, odpověď na dotaz co je to Earl Grey?. Víte např. kdo to je Eva Jakoubková? Znáte a víte kdo je Josef Vinklář? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Můžete se proto pokusit najít heslo Earl Grey i v jiné sekci než v nápoje. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.