Co je to?
Výraz, termín, definice slova Earl Grey. Co znamená odborný pojem Earl Grey z kategorie Nápoje?

Co je to Earl Grey? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Earl Grey?

Earl Grey je čaj pocházející z Cejlonu. Je rozšířen po celém světě, pro svou vysokou kvalitu je využíván do porcovaných čajů. Je ho možno pěstovat i ve vysokých polohách. Earl Grey se sklízí třikrát do roka a oxidace lístků probíhá na velkých sítech tak dlouho, až dostanou zlatohnědou barvu. Pak se rolují, lámají a suší.
Tento jemný čaj se obohacuje bergamotem. Tuto zvláštní chuť ocenil i britský předseda vlády hrabě Grey, jehož jméno čaj nese.


Co je to Earl Grey? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Earl Grey. Co znamená odborný pojem Earl Grey z kategorie Nápoje?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Earl Grey můžete sdílet se známými na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín Earl Grey je v kategorii nápoje

Klíčová slova: definice, terminus technicus, heslo, termín, synonymum, nápoje, význam, pojem, co je to Earl Grey?, definice pojmu, význam slova, odborné názvosloví, lexikon, odborný výraz, názvosloví, slovo, Earl Grey, wiki


Pojem Earl Grey je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Earl Grey? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Earl Grey je čajová směs s charakteristickou příchutí a aroma, které pocházejí z olejových extraktů z kůry citrusu bergamot. Pro zmírnění silné chuti jej lze podávat s mlékem.
Vyrábí se podle staré čínské receptury, kterou obdržel jako dar britský premiér, 2. hrabě (Earl) Charles Grey, když putoval po Číně. Po přivezení receptury do Anglie se začal vyrábět čaj, který získal světový ohlas.
Podle druhé verze se ovšem říká, že se jedná pouze o výmysl, protože Charles Grey nikdy v Číně nebyl a bergamot tam nebyl znám. Místo toho se tvrdí, že čaj vzešel z pokusů britských obchodníků, kteří ve snaze napodobit drahé a vysoce kvalitní čaje, začali používat aromatické esenciální oleje, aby tak vylepšili a přidali na chuti slabším a méně kvalitním čajům.

Earl Grey čaj

Čaj Earl Grey v šálku. Autor: Thanks for your Like • donations welcome, zdroj: Pixabay
Čaj Earl Grey v šálku. Autor: Thanks for your Like • donations welcome, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Earl Grey ve Wikimedia Commons

Najít termín Earl Grey ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Earl Grey ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Earl Grey ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Earl Grey ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Earl Grey ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Earl Grey například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Earl Grey? resp. co přesně označuje termín Earl Grey? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Earl Grey, odpověď na dotaz co je to Earl Grey?. Víte např. kdo to je Dan Ťok? Znáte a víte kdo je Petr Kramný? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než nápoje). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.