Co je to?
Definice výrazu Earl Grey. Co znamená odborný pojem Earl Grey z kategorie Nápoje?

Co je Earl Grey?

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Earl Grey?

Earl Grey je čaj pocházející z Cejlonu. Je rozšířen po celém světě, pro svou vysokou kvalitu je využíván do porcovaných čajů. Je ho možno pěstovat i ve vysokých polohách. Earl Grey se sklízí třikrát do roka a oxidace lístků probíhá na velkých sítech tak dlouho, až dostanou zlatohnědou barvu. Pak se rolují, lámají a suší.
Tento jemný čaj se obohacuje bergamotem. Tuto zvláštní chuť ocenil i britský předseda vlády hrabě Grey, jehož jméno čaj nese.


Co je to Earl Grey? Význam slova, termín, Definice výrazu Earl Grey. Co znamená odborný pojem Earl Grey z kategorie Nápoje?

Informace obsažené na našich webových stránkách byly pečlivě zkontrolovány. I přesto však nepřebíráme odpovědnost za případné chyby. Text vytvořen pro Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Earl Grey? s vašimi kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Earl Grey je v sekci nápoje

Klíčová slova: lexikon, heslo, slovo, definice pojmu, co to je, co znamená, význam, vysvětlení, přesný význam, co je to Earl Grey?, definice, termín, přesný výraz, nápoje, význam pojmu, názvosloví, terminus technicus, wiki


Pojem Earl Grey je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Earl Grey dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Earl Grey je čajová směs s charakteristickou příchutí a aroma, které pocházejí z olejových extraktů z kůry citrusu bergamot. Pro zmírnění silné chuti jej lze podávat s mlékem.
Vyrábí se podle staré čínské receptury, kterou obdržel jako dar britský premiér, 2. hrabě (Earl) Charles Grey, když putoval po Číně. Po přivezení receptury do Anglie se začal vyrábět čaj, který získal světový ohlas.
Podle druhé verze se ovšem říká, že se jedná pouze o výmysl, protože Charles Grey nikdy v Číně nebyl a bergamot tam nebyl znám. Místo toho se tvrdí, že čaj vzešel z pokusů britských obchodníků, kteří ve snaze napodobit drahé a vysoce kvalitní čaje, začali používat aromatické esenciální oleje, aby tak vylepšili a přidali na chuti slabším a méně kvalitním čajům.

Earl Grey čaj

Čaj Earl Grey v šálku. Autor: Thanks for your Like • donations welcome, zdroj: Pixabay
Čaj Earl Grey v šálku. Autor: Thanks for your Like • donations welcome, zdroj: Pixabay


Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit najít heslo Earl Grey na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Earl Grey ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Earl Grey ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Earl Grey ve Wikizdrojích

Hledat frázi Earl Grey ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Earl Grey ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Earl Grey například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená Earl Grey? resp. co znamená slovo Earl Grey? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Earl Grey, odpověď na dotaz co je to Earl Grey?. Víte např. kdo to je Deviant? Znáte a víte kdo je Dana Syslová? Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je nápoje. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nápoje, sklenice lahev, earl Grey, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.