Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Earl Grey. Co znamená pojem Earl Grey z kategorie Nápoje?

Co to je Earl Grey? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Earl Grey?

Earl Grey je čaj pocházející z Cejlonu. Je rozšířen po celém světě, pro svou vysokou kvalitu je využíván do porcovaných čajů. Je ho možno pěstovat i ve vysokých polohách. Earl Grey se sklízí třikrát do roka a oxidace lístků probíhá na velkých sítech tak dlouho, až dostanou zlatohnědou barvu. Pak se rolují, lámají a suší.
Tento jemný čaj se obohacuje bergamotem. Tuto zvláštní chuť ocenil i britský předseda vlády hrabě Grey, jehož jméno čaj nese.


Co je to Earl Grey? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Earl Grey. Co znamená pojem Earl Grey z kategorie Nápoje?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Earl Grey? s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Earl Grey je v sekci Nápoje

Klíčová slova: význam pojmu, terminologie, co je to Earl Grey?, lexikon, odborné názvosloví, popis, slovo, co to je, heslo, pojem, definice pojmu, Nápoje, přesný význam, vysvětlení, přesný výraz, názvosloví, slovník, wiki


Pojem Earl Grey je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Earl Grey? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Earl Grey je čajová směs s charakteristickou příchutí a aroma, které pocházejí z olejových extraktů z kůry citrusu bergamot. Pro zmírnění silné chuti jej lze podávat s mlékem.
Vyrábí se podle staré čínské receptury, kterou obdržel jako dar britský premiér, 2. hrabě (Earl) Charles Grey, když putoval po Číně. Po přivezení receptury do Anglie se začal vyrábět čaj, který získal světový ohlas.
Podle druhé verze se ovšem říká, že se jedná pouze o výmysl, protože Charles Grey nikdy v Číně nebyl a bergamot tam nebyl znám. Místo toho se tvrdí, že čaj vzešel z pokusů britských obchodníků, kteří ve snaze napodobit drahé a vysoce kvalitní čaje, začali používat aromatické esenciální oleje, aby tak vylepšili a přidali na chuti slabším a méně kvalitním čajům.

Earl Grey čaj

Čaj Earl Grey v šálku. Autor: Thanks for your Like • donations welcome, zdroj: Pixabay
Čaj Earl Grey v šálku. Autor: Thanks for your Like • donations welcome, zdroj: Pixabay


Jiné informační zdroje o pojmu Earl Grey

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Earl Grey ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Earl Grey ve Wikizdrojích

Najít termín Earl Grey ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Earl Grey na Google.cz

Vyhledat výraz Earl Grey ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Earl Grey ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Earl Grey například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Earl Grey? resp. jaká je definice slova Earl Grey? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Earl Grey, odpověď na dotaz co je to Earl Grey?. Víte např. kdo to je Kateřina Kristelová? Znáte a víte kdo je Jaromír Soukup? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Nápoje). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.