Co je to?
Výraz, termín, definice slova Hygiena. Co znamená odborný pojem Hygiena z kategorie Lékařství?

Co je to Hygiena? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Hygiena?

Hygiena je pojem označující dodržování zásad, které mají sloužit prevenci různých onemocnění především infekčního charakteru a také k zachování dobrého zdravotního stavu člověka. Může se jednat i o obor, který zkoumá vše, co ovlivňuje fyzický a psychický stav člověka v souvislosti s jeho pohodou, často se také jedná o pojmenování pro udržování stavu čistoty. Pohled na hygienu může být osobní nebo veřejný. Osobní hlediska znamenají vše, co se týká osoby jednotlivce, tedy kvalitu potravin a nápojů, způsoby stravování, oblékání, pracovních činností, tělesnou čistotu, fyzickou námahu, spánek, užívání návykových látek a obecně celkové duševní zdraví.
Hygiena nahlížená jako veřejná je zaměřena na klimatické podmínky, půdní poměry, bydlení, stavby a stavební materiály, větrání, topení, zpracování odpadů, úroveň lékařské péče od narození až po konec života. Hygiena spolupracuje i s dalšími obory, jako je například epidemiologie. Slovo hygiena se používá v mnoha dalších souvislostech, u osob například stav bez špíny a osobního pachu, u nemocí například likvidace škodlivin, které vznikly působením mikrobů, prevence a izolace nemocí.


Co je to Hygiena? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Hygiena. Co znamená odborný pojem Hygiena z kategorie Lékařství?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kolegy na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Hygiena se nachází v kategorii lékařství

Klíčová slova: definice, heslo, význam pojmu, Hygiena, wiki, synonymum, formulace, lékařství, vysvětlení, terminus technicus, lexikon, co je to Hygiena?, definice pojmu, informace, slovník, terminologie, co znamená, názvosloví


Pojem Hygiena je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Hygiena? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Hygiena je dodržování zásad pro uchování dobrého zdraví a prevence infekčních onemocnění. V původní terminologii se jednalo o obor zabývající se všemi faktory ovlivňujícími tělesnou i duševní pohodu člověka, současné pojetí může být synonymem pro udržování čistoty.
♦ Z hlediska osobního se hygiena zabývá kvalitou vody a ostatních nápojů, potravin a stravování, oblečením, prací a tělesnou námahou vůbec, spánkem, čistotou těla, užíváním tabáku, narkotik atd. a duševním zdravím.
♦ Z hlediska veřejného se okruh zájmů oboru týká klimatických podmínek, půdy, charakteru stavebních materiálů a uspořádání obydlí, topení, větrání, odstraňování odpadů, lékařských znalostí o výskytu a prevenci chorob až po pohřbívání zemřelých (v tom se dotýká dalšího oboru, kterým je epidemiologie).

Více informací o slovu Hygiena doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít výraz Hygiena ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Hygiena ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Hygiena na Google.cz

Hledat videa s názvem Hygiena na Youtube

Najít pojem Hygiena ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Hygiena ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Hygiena například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Hygiena? resp. co se skrývá pod slovem Hygiena? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hygiena, odpověď na dotaz co je to Hygiena?. Víte např. kdo to je Flegmatik? Znáte a víte kdo je Mulat? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je lékařství. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?