Co je to?
Výraz, termín, definice slova Xylitol. Co znamená odborný pojem Xylitol z kategorie Chemie?

Co je to Xylitol? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Xylitol?

Xylitol je druh přírodního sladidla. Jeho vlastnosti mu zaručují široké použití i oblibu. Sladí jako sacharóza, ale má mnohem méně kalorií. Toho se využívá především u nízkokalorických potravin, kde působí jako sladidlo, náplň, zvlhčovadlo nebo stabilizátor. V přírodě se xylitol přirozeně vyskytuje v zelenině a ovoci, ze kterých se také získává. Působí příznivě na stav zubů a je vhodný i pro diabetiky.
Často se používá do různých cukrovinek, je součástí žvýkaček, bonbonů, zubních past a samostatně je využíván jako sladidlo.


Co je to Xylitol? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Xylitol. Co znamená odborný pojem Xylitol z kategorie Chemie?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Xylitol doporučujeme sdílet s kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín Xylitol se nachází v sekci chemie

Klíčová slova: chemie, formulace, co znamená, chemie, definice, popis, přesný význam, lexikon, význam pojmu, Xylitol, co je to Xylitol?, co to je, terminus technicus, názvosloví, terminologie, wiki, slovo, termín


Pojem Xylitol je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Xylitol? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Xylitol (z řeckého ξύλον - xyl [o], "dřevo" + přípona - itol, která se používá k označení cukrových alkoholů) je organická sloučenina se vzorcem (CHOH)3(CH2OH)2, též se však nazývá dřevný cukr nebo březový cukr. Patří do skupiny alkoholických cukrů. Xylitol je sladidlo, které se nachází v přírodě v mnoha druzích ovoce a zeleniny, včetně různých bobulí, zejména ve švestkách, malinách a jahodách, jeho zdrojem jsou i kukuřičné plevy, oves apod. Xylitol se přirozeně vyskytuje i v lidském těle - organizmus dospělého člověka vyrobí až 15 gramů xylitolu denně.

Další informační zdroje

Hledat videa s názvem Xylitol na Youtube

Vyhledat termín Xylitol ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Xylitol ve Wikizdrojích

Najít slovo Xylitol ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Xylitol ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Xylitol ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Xylitol například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Právě jste zjistili jaká je definice slova Xylitol? resp. co se přesně ukrývá za slovem Xylitol? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Xylitol, odpověď na dotaz co je to Xylitol?. Víte např. kdo to je Pako? Znáte a víte kdo je Slibotechna? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než chemie). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.