Co je to?
Výraz, termín, definice slova Xylitol. Co znamená odborný pojem Xylitol z kategorie Chemie?

Co je to Xylitol? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Xylitol

Xylitol je druh přírodního sladidla. Jeho vlastnosti mu zaručují široké použití i oblibu. Sladí jako sacharóza, ale má mnohem méně kalorií. Toho se využívá především u nízkokalorických potravin, kde působí jako sladidlo, náplň, zvlhčovadlo nebo stabilizátor. V přírodě se xylitol přirozeně vyskytuje v zelenině a ovoci, ze kterých se také získává. Působí příznivě na stav zubů a je vhodný i pro diabetiky.
Často se používá do různých cukrovinek, je součástí žvýkaček, bonbonů, zubních past a samostatně je využíván jako sladidlo.


Co je to Xylitol? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Xylitol. Co znamená odborný pojem Xylitol z kategorie Chemie?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Xylitol se známými prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Xylitol patří do kategorie chemie

Klíčová slova: co to je, slovo, definice pojmu, informace, slovník, přesný význam, wiki, význam, chemie, Xylitol, význam pojmu, heslo, chemie, vysvětlení, definice, terminus technicus, terminologie, formulace


Pojem Xylitol je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Xylitol? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Xylitol (z řeckého ξύλον - xyl [o], "dřevo" + přípona - itol, která se používá k označení cukrových alkoholů) je organická sloučenina se vzorcem (CHOH)3(CH2OH)2, též se však nazývá dřevný cukr nebo březový cukr. Patří do skupiny alkoholických cukrů. Xylitol je sladidlo, které se nachází v přírodě v mnoha druzích ovoce a zeleniny, včetně různých bobulí, zejména ve švestkách, malinách a jahodách, jeho zdrojem jsou i kukuřičné plevy, oves apod. Xylitol se přirozeně vyskytuje i v lidském těle - organizmus dospělého člověka vyrobí až 15 gramů xylitolu denně.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat slovo Xylitol ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Xylitol ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Xylitol ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Xylitol ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Xylitol na Youtube

Najít slovo Xylitol na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Xylitol například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Xylitol? resp. jaká je definice termínu Xylitol? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Xylitol, odpověď na dotaz co je to Xylitol?. Víte např. kdo to je Zjev? Znáte a víte kdo je Mentál? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než chemie). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.