Co je to?
Výraz, termín, definice slova Xylitol. Co znamená odborný pojem Xylitol z kategorie Chemie?

Co je to Xylitol? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Xylitol

Xylitol je druh přírodního sladidla. Jeho vlastnosti mu zaručují široké použití i oblibu. Sladí jako sacharóza, ale má mnohem méně kalorií. Toho se využívá především u nízkokalorických potravin, kde působí jako sladidlo, náplň, zvlhčovadlo nebo stabilizátor. V přírodě se xylitol přirozeně vyskytuje v zelenině a ovoci, ze kterých se také získává. Působí příznivě na stav zubů a je vhodný i pro diabetiky.
Často se používá do různých cukrovinek, je součástí žvýkaček, bonbonů, zubních past a samostatně je využíván jako sladidlo.


Co je to Xylitol? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Xylitol. Co znamená odborný pojem Xylitol z kategorie Chemie?

Chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Xylitol se nachází v kategorii Chemie

Klíčová slova: význam pojmu, Xylitol, popis, význam slova, přesný výraz, Chemie, co to je, slovník, terminologie, heslo, odborný výraz, slovo, informace, vysvětlení, termín, co je to Xylitol?, lexikon, přesný význam


Pojem Xylitol je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Xylitol? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Xylitol (z řeckého ξύλον - xyl [o], "dřevo" + přípona - itol, která se používá k označení cukrových alkoholů) je organická sloučenina se vzorcem (CHOH)3(CH2OH)2, též se však nazývá dřevný cukr nebo březový cukr. Patří do skupiny alkoholických cukrů. Xylitol je sladidlo, které se nachází v přírodě v mnoha druzích ovoce a zeleniny, včetně různých bobulí, zejména ve švestkách, malinách a jahodách, jeho zdrojem jsou i kukuřičné plevy, oves apod. Xylitol se přirozeně vyskytuje i v lidském těle - organizmus dospělého člověka vyrobí až 15 gramů xylitolu denně.

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit najít termín Xylitol ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Xylitol ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Xylitol ve Wikizdrojích

Hledat termín Xylitol na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Xylitol ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Xylitol ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Xylitol například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Xylitol? resp. co se skrývá pod slovem Xylitol? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Xylitol, odpověď na dotaz co je to Xylitol?. Víte např. kdo to je Starosta? Znáte a víte kdo je Vylízanec? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Chemie). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.