Co je to?
Odborný výraz, definice slova Xylitol. Co znamená slovo Xylitol z kategorie Chemie?

Co je Xylitol? Definice pojmu

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Xylitol?

Xylitol je druh přírodního sladidla. Jeho vlastnosti mu zaručují široké použití i oblibu. Sladí jako sacharóza, ale má mnohem méně kalorií. Toho se využívá především u nízkokalorických potravin, kde působí jako sladidlo, náplň, zvlhčovadlo nebo stabilizátor. V přírodě se xylitol přirozeně vyskytuje v zelenině a ovoci, ze kterých se také získává. Působí příznivě na stav zubů a je vhodný i pro diabetiky.
Často se používá do různých cukrovinek, je součástí žvýkaček, bonbonů, zubních past a samostatně je využíván jako sladidlo.


Co je to Xylitol? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Xylitol. Co znamená slovo Xylitol z kategorie Chemie?

Veškeré texty jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Xylitol patří do kategorie chemie

Klíčová slova: heslo, popis, definice pojmu, odborné názvosloví, chemie, co je to Xylitol?, terminus technicus, informace, chemie, význam pojmu, co znamená, lexikon, názvosloví, pojem, význam slova, odborný výraz, synonymum, termín


Pojem Xylitol je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Xylitol? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Xylitol (z řeckého ξύλον - xyl [o], "dřevo" + přípona - itol, která se používá k označení cukrových alkoholů) je organická sloučenina se vzorcem (CHOH)3(CH2OH)2, též se však nazývá dřevný cukr nebo březový cukr. Patří do skupiny alkoholických cukrů. Xylitol je sladidlo, které se nachází v přírodě v mnoha druzích ovoce a zeleniny, včetně různých bobulí, zejména ve švestkách, malinách a jahodách, jeho zdrojem jsou i kukuřičné plevy, oves apod. Xylitol se přirozeně vyskytuje i v lidském těle - organizmus dospělého člověka vyrobí až 15 gramů xylitolu denně.

Pro více informací o heslu Xylitol zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat slovo Xylitol ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Xylitol ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Xylitol ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Xylitol ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Xylitol na Youtube

Hledat termín Xylitol na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Xylitol například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Xylitol? resp. co znamená výraz Xylitol? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Xylitol, odpověď na dotaz co je to Xylitol?. Víte např. kdo to je Otto Wichterle? Znáte a víte kdo je Čumil? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Zkuste proto hledat termín Xylitol hledat i v jiných kategoriích (než chemie). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.