Co je to?
Výraz, termín, definice slova Xylitol. Co znamená odborný pojem Xylitol z kategorie Chemie?

Co je to Xylitol? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Xylitol

Xylitol je druh přírodního sladidla. Jeho vlastnosti mu zaručují široké použití i oblibu. Sladí jako sacharóza, ale má mnohem méně kalorií. Toho se využívá především u nízkokalorických potravin, kde působí jako sladidlo, náplň, zvlhčovadlo nebo stabilizátor. V přírodě se xylitol přirozeně vyskytuje v zelenině a ovoci, ze kterých se také získává. Působí příznivě na stav zubů a je vhodný i pro diabetiky.
Často se používá do různých cukrovinek, je součástí žvýkaček, bonbonů, zubních past a samostatně je využíván jako sladidlo.


Co je to Xylitol? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Xylitol. Co znamená odborný pojem Xylitol z kategorie Chemie?

Uvedené informace jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Xylitol? Pak se o ní podělte s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Xylitol patří do sekce Chemie

Klíčová slova: formulace, význam slova, slovo, vysvětlení, význam, co je to Xylitol?, odborný výraz, popis, terminus technicus, Chemie, termín, co znamená, Chemie, informace, přesný výraz, pojem, přesný význam, synonymum


Pojem Xylitol je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Xylitol? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Xylitol (z řeckého ξύλον - xyl [o], "dřevo" + přípona - itol, která se používá k označení cukrových alkoholů) je organická sloučenina se vzorcem (CHOH)3(CH2OH)2, též se však nazývá dřevný cukr nebo březový cukr. Patří do skupiny alkoholických cukrů. Xylitol je sladidlo, které se nachází v přírodě v mnoha druzích ovoce a zeleniny, včetně různých bobulí, zejména ve švestkách, malinách a jahodách, jeho zdrojem jsou i kukuřičné plevy, oves apod. Xylitol se přirozeně vyskytuje i v lidském těle - organizmus dospělého člověka vyrobí až 15 gramů xylitolu denně.

Další informační zdroje

Zkusit najít termín Xylitol ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Xylitol na Youtube

Zkusit najít výraz Xylitol ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Xylitol ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Xylitol ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Xylitol ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Xylitol například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Xylitol? resp. co je to Xylitol? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Xylitol, odpověď na dotaz co je to Xylitol?. Víte např. kdo to je Suchar? Znáte a víte kdo je Vylízanec? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Chemie). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.