Co je to?
Výraz, termín, definice slova Xylitol. Co znamená odborný pojem Xylitol z kategorie Chemie?

Co je to Xylitol? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Xylitol?

Xylitol je druh přírodního sladidla. Jeho vlastnosti mu zaručují široké použití i oblibu. Sladí jako sacharóza, ale má mnohem méně kalorií. Toho se využívá především u nízkokalorických potravin, kde působí jako sladidlo, náplň, zvlhčovadlo nebo stabilizátor. V přírodě se xylitol přirozeně vyskytuje v zelenině a ovoci, ze kterých se také získává. Působí příznivě na stav zubů a je vhodný i pro diabetiky.
Často se používá do různých cukrovinek, je součástí žvýkaček, bonbonů, zubních past a samostatně je využíván jako sladidlo.


Co je to Xylitol? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Xylitol. Co znamená odborný pojem Xylitol z kategorie Chemie?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Xylitol? Pak se o ní podělte s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Xylitol patří do sekce Chemie

Klíčová slova: Chemie, názvosloví, odborné názvosloví, wiki, význam slova, přesný význam, Xylitol, synonymum, termín, vysvětlení, odborný výraz, heslo, terminologie, popis, pojem, slovo, Chemie, definice


Pojem Xylitol je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Xylitol dozvíte následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Xylitol (z řeckého ξύλον - xyl [o], "dřevo" + přípona - itol, která se používá k označení cukrových alkoholů) je organická sloučenina se vzorcem (CHOH)3(CH2OH)2, též se však nazývá dřevný cukr nebo březový cukr. Patří do skupiny alkoholických cukrů. Xylitol je sladidlo, které se nachází v přírodě v mnoha druzích ovoce a zeleniny, včetně různých bobulí, zejména ve švestkách, malinách a jahodách, jeho zdrojem jsou i kukuřičné plevy, oves apod. Xylitol se přirozeně vyskytuje i v lidském těle - organizmus dospělého člověka vyrobí až 15 gramů xylitolu denně.

Zkuste zjistit více informací o slovu Xylitol v následujících zdrojích

Zkusit najít výraz Xylitol ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Xylitol ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Xylitol ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Xylitol ve Wikimedia Commons

Hledat termín Xylitol na Google.cz

Hledat výraz Xylitol ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Xylitol například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Xylitol? resp. jaká je definice slova Xylitol? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Xylitol, odpověď na dotaz co je to Xylitol?. Víte např. kdo to je Kosmonaut? Znáte a víte kdo je Pablb? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Chemie U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.