Co je to?
Definice výrazu Pastis. Co znamená odborný pojem Pastis z kategorie Nápoje?

Co to je Pastis? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Pastis

Francie světu dala hned několik zajímavých alkoholických nápojů, mezi něž patří i pastis. Jedná se o francouzský národní nápoj vyráběný z anýzu. Na trh byl uveden v době, kdy bylo zakázáno prodávat absint. Konkrétně se na trhu poprvé objevil v roce 1932.
Obvykle se jedná o čirou tekutinu s jantarovou barvou, která se ovšem při smíchání s vodou přemění na mléčně bílou. Nápoj obsahuje 40% alkoholu. Pastis vyrábí různé firmy, mezi nejznámější patří Pernod, Ricard, Le Pontarlier, Janot, Duval či Pastouret.


Co je to Pastis? Význam slova, termín, Definice výrazu Pastis. Co znamená odborný pojem Pastis z kategorie Nápoje?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Pastis patří do kategorie Nápoje

Klíčová slova: co je to Pastis?, lexikon, wiki, slovo, Nápoje, odborný výraz, Pastis, termín, formulace, synonymum, informace, odborné názvosloví, význam pojmu, názvosloví, význam, heslo, přesný význam, co to je


Pojem Pastis je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Pastis?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pastis je druh anýzového alkoholického nápoje francouzského původu. Tento francouzský národní nápoj uvedený na trh roku 1932 Paulem Ricardem měl nahradit v té době zakázaný absint. Pastis je obvykle čirý s jantarovou barvou, avšak smíchaný s vodou se stává mléčně bílým. Obsah alkoholu je 40%.

Francouzská anýzovka Pastis

Alkoholický nápoj Pastis značky Ricard. Autor: Caroline Marcaire, zdroj: Pixabay
Alkoholický nápoj Pastis značky Ricard. Autor: Caroline Marcaire, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít výraz Pastis na Google.cz

Vyhledat heslo Pastis ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Pastis ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pastis ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Pastis ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Pastis ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Pastis například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Pastis? resp. jaká je definice slova Pastis? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pastis, odpověď na dotaz co je to Pastis?. Víte např. kdo to je Kristen Stewart? Znáte a víte kdo je Anesteziolog? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Nápoje. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?