Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pastis. Co znamená odborný pojem Pastis z kategorie Nápoje?

Co je to Pastis? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Pastis

Francie světu dala hned několik zajímavých alkoholických nápojů, mezi něž patří i pastis. Jedná se o francouzský národní nápoj vyráběný z anýzu. Na trh byl uveden v době, kdy bylo zakázáno prodávat absint. Konkrétně se na trhu poprvé objevil v roce 1932.
Obvykle se jedná o čirou tekutinu s jantarovou barvou, která se ovšem při smíchání s vodou přemění na mléčně bílou. Nápoj obsahuje 40% alkoholu. Pastis vyrábí různé firmy, mezi nejznámější patří Pernod, Ricard, Le Pontarlier, Janot, Duval či Pastouret.


Co je to Pastis? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Pastis. Co znamená odborný pojem Pastis z kategorie Nápoje?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Pastis je v kategorii nápoje

Klíčová slova: lexikon, terminus technicus, co znamená, termín, odborný výraz, slovo, wiki, definice pojmu, heslo, formulace, co je to Pastis?, popis, význam pojmu, význam slova, přesný výraz, co to je, vysvětlení, názvosloví


Pojem Pastis je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Pastis? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Pastis je druh anýzového alkoholického nápoje francouzského původu. Tento francouzský národní nápoj uvedený na trh roku 1932 Paulem Ricardem měl nahradit v té době zakázaný absint. Pastis je obvykle čirý s jantarovou barvou, avšak smíchaný s vodou se stává mléčně bílým. Obsah alkoholu je 40%.

Francouzská anýzovka Pastis

Alkoholický nápoj Pastis značky Ricard. Autor: Caroline Marcaire, zdroj: Pixabay
Alkoholický nápoj Pastis značky Ricard. Autor: Caroline Marcaire, zdroj: Pixabay


Jiné informační zdroje o pojmu Pastis

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pastis ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Pastis na Google.cz

Zkusit najít termín Pastis ve Wikizdrojích

Najít výraz Pastis ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pastis ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Pastis ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Pastis například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve Wikislovníku, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Pastis? resp. co se přesně ukrývá za slovem Pastis? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pastis, odpověď na dotaz co je to Pastis?. Víte např. kdo to je Císařovna? Znáte a víte kdo je Charón? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je nápoje. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?