Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pastis. Co znamená odborný pojem Pastis z kategorie Nápoje?

Co je to Pastis? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Pastis

Francie světu dala hned několik zajímavých alkoholických nápojů, mezi něž patří i pastis. Jedná se o francouzský národní nápoj vyráběný z anýzu. Na trh byl uveden v době, kdy bylo zakázáno prodávat absint. Konkrétně se na trhu poprvé objevil v roce 1932.
Obvykle se jedná o čirou tekutinu s jantarovou barvou, která se ovšem při smíchání s vodou přemění na mléčně bílou. Nápoj obsahuje 40% alkoholu. Pastis vyrábí různé firmy, mezi nejznámější patří Pernod, Ricard, Le Pontarlier, Janot, Duval či Pastouret.


Co je to Pastis? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Pastis. Co znamená odborný pojem Pastis z kategorie Nápoje?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Pastis s vašimi kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pojem Pastis se nachází v sekci nápoje

Klíčová slova: heslo, co je to Pastis?, nápoje, terminus technicus, formulace, význam slova, nápoje, termín, informace, pojem, přesný výraz, lexikon, názvosloví, slovník, význam, definice pojmu, Pastis, odborný výraz


Pojem Pastis je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Pastis? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Pastis je druh anýzového alkoholického nápoje francouzského původu. Tento francouzský národní nápoj uvedený na trh roku 1932 Paulem Ricardem měl nahradit v té době zakázaný absint. Pastis je obvykle čirý s jantarovou barvou, avšak smíchaný s vodou se stává mléčně bílým. Obsah alkoholu je 40%.

Francouzská anýzovka Pastis

Alkoholický nápoj Pastis značky Ricard. Autor: Caroline Marcaire, zdroj: Pixabay
Alkoholický nápoj Pastis značky Ricard. Autor: Caroline Marcaire, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné weby

Hledat pojem Pastis na Google.cz

Najít výraz Pastis ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Pastis ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Pastis ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Pastis na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pastis ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Pastis například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě nyní již víte jaký je význam slova Pastis? resp. jaká je definice termínu Pastis? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pastis, odpověď na dotaz co je to Pastis?. Víte např. kdo to je Vladimír Špidla? Znáte a víte kdo je Charón? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci nápoje K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?