Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pastis. Co znamená odborný pojem Pastis z kategorie Nápoje?

Co je Pastis? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Pastis?

Francie světu dala hned několik zajímavých alkoholických nápojů, mezi něž patří i pastis. Jedná se o francouzský národní nápoj vyráběný z anýzu. Na trh byl uveden v době, kdy bylo zakázáno prodávat absint. Konkrétně se na trhu poprvé objevil v roce 1932.
Obvykle se jedná o čirou tekutinu s jantarovou barvou, která se ovšem při smíchání s vodou přemění na mléčně bílou. Nápoj obsahuje 40 % alkoholu. Pastis vyrábí různé firmy, mezi nejznámější patří Pernod, Ricard, Le Pontarlier, Janot, Duval či Pastouret.


Co je to Pastis? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Pastis. Co znamená odborný pojem Pastis z kategorie Nápoje?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici pojmu Pastis sdílejte se známými na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Pastis je v kategorii nápoje

Klíčová slova: slovo, terminus technicus, synonymum, slovník, wiki, termín, co je to Pastis?, Pastis, nápoje, přesný význam, pojem, názvosloví, informace, co to je, popis, terminologie, význam, vysvětlení


Pojem Pastis je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Pastis? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pastis je druh anýzového alkoholického nápoje francouzského původu. Tento francouzský národní nápoj uvedený na trh roku 1932 Paulem Ricardem měl nahradit v té době zakázaný absint. Pastis je obvykle čirý s jantarovou barvou, avšak smíchaný s vodou se stává mléčně bílým. Obsah alkoholu je 40%.

Francouzská anýzovka Pastis

Alkoholický nápoj Pastis značky Ricard. Autor: Caroline Marcaire, zdroj: Pixabay
Alkoholický nápoj Pastis značky Ricard. Autor: Caroline Marcaire, zdroj: Pixabay


Další možné informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pastis ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Pastis ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Pastis na Youtube

Hledat slovo Pastis ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Pastis ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pastis ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Pastis například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve Wikizdrojích, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Pastis? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Pastis? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pastis, odpověď na dotaz co je to Pastis?. Víte např. kdo to je Ferdinand III? Znáte a víte kdo je Anarchista? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než nápoje. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?