Co je to?
Definice odborného termínu, slova Hemoglobin. Co znamená pojem Hemoglobin z kategorie Lékařství?

Co je to Hemoglobin? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Hemoglobin?

Hemoglobin je červené krevní barvivo. Jeho úkolem je transport kyslíku z plic nebo žaber do tkání a odvod oxidu uhličitého zpět z tkání do plic.


Co je to Hemoglobin? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Hemoglobin. Co znamená pojem Hemoglobin z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Hemoglobin? Potom se o definici podělte s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Hemoglobin se nachází v kategorii Lékařství

Klíčová slova: přesný výraz, lexikon, význam, Lékařství, co to je, wiki, definice, Hemoglobin, co je to Hemoglobin?, Lékařství, odborné názvosloví, co znamená, terminologie, definice pojmu, vysvětlení, slovník, termín, popis


Pojem Hemoglobin je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Hemoglobin?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Hemoglobin (zkratka Hb) je červený transportní metaloprotein červených krvinek obratlovců a některých dalších živočichů. Hlavní funkcí hemoglobinu je transport kyslíku z plic nebo žaber do tkání a opačným směrem odstraňování oxidu uhličitého z tkání do plic. V aktivních erytrocytech savců hemoglobin tvoří 35 % obsahu. Průměrné množství hemoglobinu v jednom erytrocytu je 28-32 pg.

Internetové odkazy na vyhledávače

Najít výraz Hemoglobin ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Hemoglobin ve Wikislovníku

Hledat slovo Hemoglobin ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Hemoglobin na Google.cz

Zkusit najít termín Hemoglobin ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Hemoglobin ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Hemoglobin například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Hemoglobin? resp. co se přesně ukrývá za slovem Hemoglobin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hemoglobin, odpověď na dotaz co je to Hemoglobin?. Víte např. kdo to je Tom Hanks? Znáte a víte kdo je Friedrich Nietzsche? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Lékařství). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.