Co je to?
Výraz, termín, definice slova Hemoglobin. Co znamená odborný pojem Hemoglobin z kategorie Lékařství?

Co je to Hemoglobin? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Hemoglobin?

Hemoglobin je červené krevní barvivo. Jeho úkolem je transport kyslíku z plic nebo žaber do tkání a odvod oxidu uhličitého zpět z tkání do plic.


Co je to Hemoglobin? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Hemoglobin. Co znamená odborný pojem Hemoglobin z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Hemoglobin s vašimi přáteli na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz Hemoglobin se nachází v sekci lékařství

Klíčová slova: co to je, Hemoglobin, heslo, odborný výraz, slovník, přesný význam, formulace, co je to Hemoglobin?, lékařství, popis, lexikon, odborné názvosloví, názvosloví, lékařství, slovo, definice pojmu, synonymum, přesný výraz


Pojem Hemoglobin je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Hemoglobin? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hemoglobin (zkratka Hb) je červený transportní metaloprotein červených krvinek obratlovců a některých dalších živočichů. Hlavní funkcí hemoglobinu je transport kyslíku z plic nebo žaber do tkání a opačným směrem odstraňování oxidu uhličitého z tkání do plic. V aktivních erytrocytech savců hemoglobin tvoří 35 % obsahu. Průměrné množství hemoglobinu v jednom erytrocytu je 28-32 pg.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít heslo Hemoglobin ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Hemoglobin na Youtube

Najít pojem Hemoglobin ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Hemoglobin ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Hemoglobin ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Hemoglobin ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Hemoglobin například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Hemoglobin? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Hemoglobin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hemoglobin, odpověď na dotaz co je to Hemoglobin?. Víte např. kdo to je Taylor Swift? Znáte a víte kdo je Daniel Landa? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Hemoglobin v jiné sekci než lékařství. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.