Co je to?
Definice odborného termínu, slova Hemoglobin. Co znamená pojem Hemoglobin z kategorie Lékařství?

Co je to Hemoglobin? Význam slova

Co znamená termín Hemoglobin? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Hemoglobin je červené krevní barvivo. Jeho úkolem je transport kyslíku z plic nebo žaber do tkání a odvod oxidu uhličitého zpět z tkání do plic.


Co je to Hemoglobin? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Hemoglobin. Co znamená pojem Hemoglobin z kategorie Lékařství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Hemoglobin) můžete sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Hemoglobin patří do kategorie Lékařství

Klíčová slova: popis, Lékařství, odborné názvosloví, termín, terminus technicus, význam pojmu, lexikon, definice pojmu, Lékařství, přesný význam, informace, slovník, co to je, co je to Hemoglobin?, pojem, vysvětlení, definice, názvosloví


Pojem Hemoglobin je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Hemoglobin? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Hemoglobin (zkratka Hb) je červený transportní metaloprotein červených krvinek obratlovců a některých dalších živočichů. Hlavní funkcí hemoglobinu je transport kyslíku z plic nebo žaber do tkání a opačným směrem odstraňování oxidu uhličitého z tkání do plic. V aktivních erytrocytech savců hemoglobin tvoří 35 % obsahu. Průměrné množství hemoglobinu v jednom erytrocytu je 28-32 pg.

Další informační zdroje o slovu Hemoglobin

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hemoglobin ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Hemoglobin ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Hemoglobin ve Wikizdrojích

Najít heslo Hemoglobin ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Hemoglobin ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hemoglobin ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Hemoglobin například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Hemoglobin? resp. co je to Hemoglobin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hemoglobin, odpověď na dotaz co je to Hemoglobin?. Víte např. kdo to je Ruchař? Znáte a víte kdo je Daniel Landa? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Hemoglobin hledat i v jiných kategoriích (než Lékařství) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.