Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Bolševismus. Co znamená pojem Bolševismus z kategorie Politika?

Co je Bolševismus? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Bolševismus?

Bolševismus je název politické ideologie, jejímž autorem byl Vladimir Iljič Lenin. Vznikla v Rusku na konci 19. století a později se stala vůdčí ideologií Sovětského svazu a komunistických režimů v jiných zemích. Bolševismus vychází z myšlenek Karla Marxe a Friedricha Engelse, kteří jsou považováni za otce komunismu. Bolševismus říká, že se společnost dělí na třídy, přičemž základními jsou dělnická třída a buržoazie. Dělnická třída se má stát vůdcem revolučního hnutí a jediným způsobem, jak vytvořit komunistický stát, je svrhnout kapitalistickou vládu a nastolit diktaturu proletariátu. Cílem bolševického režimu bylo vytvořit třídně bezprostřední společnost, ve které mají všichni stejná práva a povinnosti.
Bolševici byli přesvědčeni, že socialismus musí být vybudován pomocí násilí, aby bylo dosaženo revoluční změny. Po vítězství v Říjnové revoluci v roce 1917 v Rusku byl zřízen první socialistický stát na světě a v roce 1922 byl založen Sovětský svaz. Po druhé světové válce se bolševismus stal hlavním ideologickým směrem v řadě zemí východní Evropy a Asie. V bolševismu dochází k zneužívání lidských práv, omezení svobody projevu a omezení občanských svobod.


Odborný termín, výraz, slovo Bolševismus. Co znamená pojem Bolševismus z kategorie Politika?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Bolševismus s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Bolševismus se nachází v kategorii politika

Klíčová slova: heslo, lexikon, význam, co znamená, slovo, pojem, synonymum, popis, přesný výraz, definice pojmu, informace, význam slova, odborné názvosloví, slovník, wiki, co je to Bolševismus?, terminus technicus, názvosloví


Pojem Bolševismus je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Bolševismus

Vyhledat slovo Bolševismus ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Bolševismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Bolševismus ve Wikipedii

Hledat frázi Bolševismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Bolševismus ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bolševismus ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Bolševismus například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Bolševismus? resp. co znamená slovo Bolševismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bolševismus, odpověď na dotaz co je to Bolševismus?. Víte např. kdo to je Martina Navrátilová? Znáte a víte kdo je Dominik Lakatoš? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než politika. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.