Co je to?
Výraz, termín, definice slova Uber. Co znamená odborný pojem Uber z kategorie Internet?

Co je to Uber? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Uber

Uber je jméno dopravní a mobilní společnosti s celosvětovou působností, která je zaměřena na snadné objednání dopravy osobními automobily. Funguje na principu spoluspotřebitelství. Jde o americkou společnost, která má ústředí v San Francisku.
Uber provozuje mobilní aplikaci, díky které mohou zájemci o službu prostřednictvím chytrého telefonu zažádat o jízdu. Tato žádost je předána řidičům, kteří používají svá vlastní auta. Název společnosti pochází z německého slova über, tedy významu výborný, super.


Co je to Uber? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Uber. Co znamená odborný pojem Uber z kategorie Internet?

Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Uber doporučujeme sdílet s vašimi přáteli na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Uber se nachází v sekci internet

Klíčová slova: slovník, přesný výraz, pojem, Uber, internet, definice, význam pojmu, přesný význam, definice pojmu, popis, internet, termín, co to je, názvosloví, slovo, odborný výraz, formulace, vysvětlení


Pojem Uber je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Uber?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Uber Technologies Inc. je americká nadnárodní dopravní a mobilní společnost umožňující objednání přepravy osobním automobilem. Společnost sídlí v San Franciscu v Kalifornii. Ve Spojených státech amerických funguje v kategorii „síťová dopravní společnost“. Pracuje na vývoji, nabízení a provozování mobilní aplikace Uber, která umožňuje spotřebitelům s chytrým telefonem zadávat žádosti o jízdu, jež jsou následně předávány řidičům zapojeným do sítě Uber, kteří využívají svá vlastní auta. Od 28. května 2015 je služba dostupná v 58 zemích a 300 městech po celém světě. Od chvíle, kdy společnost Uber vstoupila na trh, napodobují některé další firmy její obchodní model a tento trend bývá popisován jako „uberifikace“.

Pro více informací o heslu Uber zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat pojem Uber ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Uber ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Uber ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Uber ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Uber ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Uber ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Uber například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Uber? resp. co označuje slovo Uber? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Uber, odpověď na dotaz co je to Uber?. Víte např. kdo to je Úchyl? Znáte a víte kdo je Ondřej Sokol? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než internet). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.