Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Uber. Co znamená pojem Uber z kategorie Internet?

Co to je Uber? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Uber

Uber je jméno dopravní a mobilní společnosti s celosvětovou působností, která je zaměřena na snadné objednání dopravy osobními automobily. Funguje na principu spoluspotřebitelství. Jde o americkou společnost, která má ústředí v San Francisku.
Uber provozuje mobilní aplikaci, díky které mohou zájemci o službu prostřednictvím chytrého telefonu zažádat o jízdu. Tato žádost je předána řidičům, kteří používají svá vlastní auta. Název společnosti pochází z německého slova über, tedy významu výborný, super.


Co je to Uber? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Uber. Co znamená pojem Uber z kategorie Internet?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Uber s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Uber se nachází v sekci Internet

Klíčová slova: slovo, význam pojmu, definice pojmu, co znamená, význam, popis, Internet, přesný význam, odborný výraz, názvosloví, význam slova, slovník, pojem, wiki, definice, vysvětlení, termín, informace


Pojem Uber je v kategorii Internet, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Uber? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Uber Technologies Inc. je americká nadnárodní dopravní a mobilní společnost umožňující objednání přepravy osobním automobilem. Společnost sídlí v San Franciscu v Kalifornii. Ve Spojených státech amerických funguje v kategorii „síťová dopravní společnost“. Pracuje na vývoji, nabízení a provozování mobilní aplikace Uber, která umožňuje spotřebitelům s chytrým telefonem zadávat žádosti o jízdu, jež jsou následně předávány řidičům zapojeným do sítě Uber, kteří využívají svá vlastní auta. Od 28. května 2015 je služba dostupná v 58 zemích a 300 městech po celém světě. Od chvíle, kdy společnost Uber vstoupila na trh, napodobují některé další firmy její obchodní model a tento trend bývá popisován jako „uberifikace“.

Linky na další online zdroje

Najít termín Uber ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Uber ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Uber ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Uber na Youtube

Najít pojem Uber ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Uber ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Uber například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Uber? resp. co přesně označuje termín Uber? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Uber, odpověď na dotaz co je to Uber?. Víte např. kdo to je Miloš Zeman? Znáte a víte kdo je Režisér? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Internet). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.