Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Uber. Co znamená pojem Uber z kategorie Internet?

Co to je Uber? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Uber

Uber je jméno dopravní a mobilní společnosti s celosvětovou působností, která je zaměřena na snadné objednání dopravy osobními automobily. Funguje na principu spoluspotřebitelství. Jde o americkou společnost, která má ústředí v San Francisku.
Uber provozuje mobilní aplikaci, díky které mohou zájemci o službu prostřednictvím chytrého telefonu zažádat o jízdu. Tato žádost je předána řidičům, kteří používají svá vlastní auta. Název společnosti pochází z německého slova über, tedy významu výborný, super.


Co je to Uber? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Uber. Co znamená pojem Uber z kategorie Internet?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Uber? Pak se o ní podělte se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Uber patří do sekce Internet

Klíčová slova: význam, vysvětlení, synonymum, co je to Uber?, heslo, přesný výraz, informace, odborné názvosloví, terminologie, wiki, Uber, co znamená, definice, Internet, lexikon, Internet, odborný výraz, přesný význam


Pojem Uber je v kategorii Internet, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Uber? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Uber Technologies Inc. je americká nadnárodní dopravní a mobilní společnost umožňující objednání přepravy osobním automobilem. Společnost sídlí v San Franciscu v Kalifornii. Ve Spojených státech amerických funguje v kategorii „síťová dopravní společnost“. Pracuje na vývoji, nabízení a provozování mobilní aplikace Uber, která umožňuje spotřebitelům s chytrým telefonem zadávat žádosti o jízdu, jež jsou následně předávány řidičům zapojeným do sítě Uber, kteří využívají svá vlastní auta. Od 28. května 2015 je služba dostupná v 58 zemích a 300 městech po celém světě. Od chvíle, kdy společnost Uber vstoupila na trh, napodobují některé další firmy její obchodní model a tento trend bývá popisován jako „uberifikace“.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Najít pojem Uber na Google.cz

Zkusit najít slovo Uber ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Uber ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Uber na Youtube

Najít výraz Uber ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Uber ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Uber například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Uber? resp. co to je Uber? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Uber, odpověď na dotaz co je to Uber?. Víte např. kdo to je Lakota? Znáte a víte kdo je Režisér? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Internet). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.