Co je to?
Odborný výraz, definice slova Ergoterapie. Co znamená pojem Ergoterapie z kategorie Lékařství?

Co je to Ergoterapie? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Ergoterapie

Ergoterapie je název pro léčebnou metodu, jejíž název by se z řečtiny dal přeložit jako "léčba prací". Tento druh terapie se uplatňuje při léčbě osob s nějakým druhem postižení, např. smyslovým či mentálním. Vychází se přitom z předpokladu, že jedinec může mít lepší kvalitu života, když se zapojí do smysluplných aktivit a činností. Léčeným to pomáhá začlenit se lépe do společnosti, osvojit si nové dovednosti apod.


Co je to Ergoterapie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Ergoterapie. Co znamená pojem Ergoterapie z kategorie Lékařství?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Ergoterapie s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Ergoterapie se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: Ergoterapie, lexikon, wiki, přesný výraz, terminologie, definice pojmu, terminus technicus, přesný význam, význam slova, význam pojmu, odborný výraz, formulace, význam, definice, co to je, pojem, co je to Ergoterapie?, informace


Pojem Ergoterapie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Ergoterapie?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ergoterapie je profese, která prostřednictvím smysluplného zaměstnávání usiluje o zachování a využívání schopností jedince potřebných pro zvládání běžných denních, pracovních, zájmových a rekreačních činností u osob jakéhokoli věku s různým typem postižení (fyzickým, smyslovým, psychickým, mentálním nebo sociálním znevýhodněním). Podporuje maximálně možnou participaci jedince v běžném životě, přičemž respektuje plně jeho osobnost a možnosti.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat videa s názvem Ergoterapie na Youtube

Hledat slovo Ergoterapie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Ergoterapie ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ergoterapie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Ergoterapie ve Wikizdrojích

Najít heslo Ergoterapie ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Ergoterapie například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Ergoterapie? resp. co označuje slovo Ergoterapie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ergoterapie, odpověď na dotaz co je to Ergoterapie?. Víte např. kdo to je Vývojář? Znáte a víte kdo je Aleš Háma? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Lékařství. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.