Co je to?
Odborný výraz, definice slova Ergoterapie. Co znamená pojem Ergoterapie z kategorie Lékařství?

Co je to Ergoterapie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Ergoterapie

Ergoterapie je název pro léčebnou metodu, jejíž název by se z řečtiny dal přeložit jako "léčba prací". Tento druh terapie se uplatňuje při léčbě osob s nějakým druhem postižení, např. smyslovým či mentálním. Vychází se přitom z předpokladu, že jedinec může mít lepší kvalitu života, když se zapojí do smysluplných aktivit a činností. Léčeným to pomáhá začlenit se lépe do společnosti, osvojit si nové dovednosti apod.


Co je to Ergoterapie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Ergoterapie. Co znamená pojem Ergoterapie z kategorie Lékařství?

Chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Ergoterapie je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: slovník, pojem, vysvětlení, formulace, Ergoterapie, názvosloví, co je to Ergoterapie?, informace, přesný výraz, popis, přesný význam, heslo, terminus technicus, Lékařství, význam pojmu, Lékařství, definice, wiki


Pojem Ergoterapie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Ergoterapie?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Ergoterapie je profese, která prostřednictvím smysluplného zaměstnávání usiluje o zachování a využívání schopností jedince potřebných pro zvládání běžných denních, pracovních, zájmových a rekreačních činností u osob jakéhokoli věku s různým typem postižení (fyzickým, smyslovým, psychickým, mentálním nebo sociálním znevýhodněním). Podporuje maximálně možnou participaci jedince v běžném životě, přičemž respektuje plně jeho osobnost a možnosti.

Jiné zdroje informací o pojmu Ergoterapie

Hledat heslo Ergoterapie ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Ergoterapie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ergoterapie ve Wikimedia Commons

Najít heslo Ergoterapie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Ergoterapie na Google.cz

Najít termín Ergoterapie ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Ergoterapie například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Ergoterapie? resp. co se skrývá pod slovem Ergoterapie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ergoterapie, odpověď na dotaz co je to Ergoterapie?. Víte např. kdo to je Choronzon? Znáte a víte kdo je Aleš Háma? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Lékařství). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.