Co je to?
Definice výrazu, termínu Pecorino. Co znamená odborný pojem Pecorino z kategorie Jídlo?

Co je Pecorino?

Co znamená pojem, definice termínu Pecorino?

Pecorino je druh tvrdého sýra, který pochází z Itálie. V italštině znamená slovo pecora ovce, skutečný sýr pecorino se vyrábí právě z ovčího mléka. Sýr s tvrdou slupkou je výrazně slaný a pikantní. Podle délky zrání se mění jeho barva od smetanové až po světle žlutou. Sluka sýra pecorino je tvrdá. V Evropské unii získal sýr ochrannou známku. Je ho možno konzumovat jako samotný pokrm nebo nastrouhaný na těstoviny či rizoto. Používá se také na výrobu pesta nebo do sýrových mís. Nejdostupnější jsou druhy pecorino Romano,který se vyrábí v okolí Říma a také na Sardinii. Další druhy jsou například sicilské pecorino Siciliano, pecorino Sardo ze Sardinie, toskánské pecorino Toscano nebo pecorino di Filiano z Basilicaty. Existují další desítky variant tohoto sýra, jejich výroba bývá omezena na určenou oblast původu, která je dokonce určena zákonem. Tento sýr je známý již z doby před dvěma tisíci let, byl popsán již Pliniem starším a Varrem.


Co je to Pecorino? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Pecorino. Co znamená odborný pojem Pecorino z kategorie Jídlo?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Pecorino se známými na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Pecorino je v kategorii jídlo

Klíčová slova: názvosloví, jídlo, přesný význam, slovo, terminus technicus, definice pojmu, přesný výraz, informace, význam pojmu, odborné názvosloví, lexikon, pojem, co znamená, termín, co je to Pecorino?, synonymum, jídlo, definice


Pojem Pecorino je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Pecorino? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Pecorino je typický tvrdý italský sýr vyráběný z ovčího mléka. Název pecorino vychází z italského slova pecora, které znamená ovce, a je chráněn v EU.
Sýr má barvu smetanovou až sýrově světle žlutou. Po delším zrání se na sýru vytvoří kůrka sýrově žluté barvy o různé tloušťce v závislosti na délce zrání. Chuť sýru je slaná, výrazně pikantní.
Výroba sýra je známa přes 2000 let, kdy ji popsali Varro a Plinius starší.

Hledejte výraz Pecorino v dalších zdrojích

Vyhledat heslo Pecorino ve vyhledávači Yahoo

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pecorino ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Pecorino ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Pecorino ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Pecorino ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Pecorino na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Pecorino například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v metavyhledávači Info.com nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Nyní již víte co znamená slovo Pecorino? resp. jaká je definice termínu Pecorino? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pecorino, odpověď na dotaz co je to Pecorino?. Víte např. kdo to je Jeff Bridges? Znáte a víte kdo je Jan Saudek? Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste proto termín Pecorino hledat i v jiných kategoriích (než jídlo). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie jídlo, stůl s ovocem, pecorino, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.