Co je to?
Výraz, termín, definice slova Městys. Co znamená odborný pojem Městys z kategorie Politika?

Co je to Městys? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Městys?

Městys je historické a nedávno (v roce 2006) obnovené označení statutu obce. Městys neboli městečko je co do velikosti něco mezi vesnicí a městem. V minulosti sloužily městyse jako spádová městečka pro okolní vesnice a na rozdíl od nich měly právo pořádat trhy. Označení městys může používat obec, která byla městysem přes 17. květnem 1954 a která o to požádá předsedu Poslanecké sněmovny. Ten může také stanovit nové městy. V září 2017 bylo v České republice 221 obcí se statusem Městyse. Drtivé většině z nich byl status navrácen. Nově stanovené městyse patří Okříšky, Slabce, Pavlíkov a Ševětín.


Co je to Městys? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Městys. Co znamená odborný pojem Městys z kategorie Politika?

Veškeré texty jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Městys můžete sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Městys je v kategorii Politika

Klíčová slova: terminus technicus, informace, terminologie, pojem, co to je, Městys, význam, odborné názvosloví, popis, co je to Městys?, přesný výraz, slovník, co znamená, přesný význam, definice pojmu, význam pojmu, synonymum, formulace


Pojem Městys je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Městys? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Městys nebo také městečko je typ obcí velikostně a významově stojící mezi městem a vsí. V minulosti se jednalo o sídla, kterým bylo uděleno právo pořádat týdenní a dobytčí trhy (tím se městyse lišily od vsí) a zpočátku výjimečně i výroční trhy. Městyse musely plnit roli spádového městečka pro okolní vesnice. Na rozdíl od města zde bylo mnohem silněji zastoupeno zemědělství a sociální a profesní rozvrstvení nebylo tak výrazné.

Linky na jiné informační zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Městys ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Městys ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Městys na Google.cz

Hledat slovo Městys ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Městys na Youtube

Najít slovo Městys ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Městys například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Městys? resp. co se přesně ukrývá za slovem Městys? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Městys, odpověď na dotaz co je to Městys?. Víte např. kdo to je Odborný asistent? Znáte a víte kdo je Karel Jaromír Erben? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Politika). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..