Co je to?
Výraz, termín, definice slova Campari. Co znamená odborný pojem Campari z kategorie Nápoje?

Co je to Campari? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Campari?

Campari je název alkoholického nápoje, pocházejícího z Itálie. Klasický nápoj červené barvy je řazen mezi kořeněné hořké lihoviny. Jeho základem jsou bylinné výtažky. Recept je tajný a složitý, obsahuje kromě jiného 86 bylin. Campari má 25% alkoholu, červenou barvu získal nápoj z barviva z hmyzu červce.
Campari bylo vyrobeno již v roce 1860, jeho autorem byl hostinský Caspar David Campari. Značka campari je známá a oblíbená celosvětově, nápoj se vyváží do více než 190 zemí.


Co je to Campari? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Campari. Co znamená odborný pojem Campari z kategorie Nápoje?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Campari sdílet s blízkými prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Campari patří do sekce nápoje

Klíčová slova: heslo, formulace, nápoje, nápoje, přesný výraz, synonymum, Campari, názvosloví, terminus technicus, pojem, význam slova, odborný výraz, popis, co je to Campari?, slovník, význam pojmu, lexikon, terminologie


Pojem Campari je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Campari? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Campari je jeden z italských alkoholických nápojů, řazených mezi kořeněné bittery. Jeho tajná receptura sestává z 86 různých bylin. Jeho typická rubínová barva je dána barvivem získaným z jednoho druhu červce (E120, karmín). Obsahuje 25 % alkoholu.
Tvůrcem tohoto nápoje je hostinský a destilatér Caspar David Campari, který začínal s vlastní výrobou lihovin v roce 1860. Dnes se tento nápoj prodává ve více než 190 zemích a je jednou z nejslavnějších světových značek.

Campari s ledem

Campari s ledem a pomerančem. Autor: korpiri, zdroj: Pixabay
Campari s ledem a pomerančem. Autor: korpiri, zdroj: Pixabay


Linky na jiné informační zdroje

Hledat videa s názvem Campari na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Campari ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Campari ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Campari ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Campari ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Campari ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Campari například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Campari? resp. co znamená Campari? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Campari, odpověď na dotaz co je to Campari?. Víte např. kdo to je Wabi Daněk? Znáte a víte kdo je Lump? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než nápoje. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.