Co je to?
Výraz, termín, definice slova Campari. Co znamená odborný pojem Campari z kategorie Nápoje?

Co je to Campari? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Campari

Campari je název alkoholického nápoje, pocházejícího z Itálie. Klasický nápoj červené barvy je řazen mezi kořeněné hořké lihoviny. Jeho základem jsou bylinné výtažky. Recept je tajný a složitý, obsahuje kromě jiného 86 bylin. Campari má 25% alkoholu, červenou barvu získal nápoj z barviva z hmyzu červce.
Campari bylo vyrobeno již v roce 1860, jeho autorem byl hostinský Caspar David Campari. Značka campari je známá a oblíbená celosvětově, nápoj se vyváží do více než 190 zemí.


Co je to Campari? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Campari. Co znamená odborný pojem Campari z kategorie Nápoje?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Campari s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Campari je v kategorii Nápoje

Klíčová slova: Nápoje, termín, význam slova, Nápoje, heslo, lexikon, slovník, co znamená, synonymum, definice pojmu, co je to Campari?, Campari, odborné názvosloví, terminologie, přesný výraz, vysvětlení, odborný výraz, definice


Pojem Campari je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Campari? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Campari je jeden z italských alkoholických nápojů, řazených mezi kořeněné bittery. Jeho tajná receptura sestává z 86 různých bylin. Jeho typická rubínová barva je dána barvivem získaným z jednoho druhu červce (E120, karmín). Obsahuje 25 % alkoholu.
Tvůrcem tohoto nápoje je hostinský a destilatér Caspar David Campari, který začínal s vlastní výrobou lihovin v roce 1860. Dnes se tento nápoj prodává ve více než 190 zemích a je jednou z nejslavnějších světových značek.

Campari s ledem

Campari s ledem a pomerančem. Autor: korpiri, zdroj: Pixabay
Campari s ledem a pomerančem. Autor: korpiri, zdroj: Pixabay


Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat termín Campari ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Campari ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Campari ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Campari ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Campari ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Campari ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Campari například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, ve Wikislovníku, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Campari? resp. co znamená výraz Campari? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Campari, odpověď na dotaz co je to Campari?. Víte např. kdo to je Džambulka? Znáte a víte kdo je Ničema? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Nápoje. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.