Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Kapavka. Co znamená pojem Kapavka z kategorie Nemoce?

Co to je Kapavka? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Kapavka

Kapavka je pohlavně přenosná nemoc. Gonorea se vyskytuje velmi často, hlavně u mladších jedinců. Onemocnění je nakažlivé, způsobuje ho citlivá bakterie, která přežívá jen v těle hostitele. Postihuje pohlavní orgány, močové ústrojí nebo konečník mužů i žen. Ženy při onemocnění kapavkou trápí výtok, bolesti při močení, krvácení.
Pokud se onemocnění neléčí, napadá vejcovody a vaječníky a může být příčinou srůstů a neplodnosti. U mužů způsobuje zánět močové trubice, problémy při močení a výtok. Neléčená kapavka způsobuje zánět prostaty nebo nadvarlat, může dojít až k neplodnosti. Včasná léčba je snadná, stačí podávání antibiotik.


Co je to Kapavka? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Kapavka. Co znamená pojem Kapavka z kategorie Nemoce?

Chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Kapavka s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Kapavka je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: definice pojmu, Nemoce, slovo, význam slova, heslo, pojem, definice, wiki, vysvětlení, lexikon, přesný výraz, odborné názvosloví, Kapavka, význam pojmu, informace, termín, terminologie, co to je


Pojem Kapavka je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Kapavka můžete dozvědět následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kapavka (latinsky gonorrhoea či hovorově tripl nebo slangově kapela) patří mezi nejrozšířenější sexuálně přenosné nemoci na světě. Způsobuje ji gramnegativní bakterie Neisseria gonorrhoeae. Onemocnění má obvykle charakter hnisavého zánětu sliznic vylučovacích a pohlavních orgánů, někdy také může zasáhnout konečník, hltan, nebo spojivky v očích.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít heslo Kapavka ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Kapavka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kapavka ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Kapavka ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Kapavka ve Wikizdrojích

Hledat pojem Kapavka ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Kapavka například ve Wikislovníku, v Google překladači, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Kapavka? resp. co přesně označuje termín Kapavka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kapavka, odpověď na dotaz co je to Kapavka?. Víte např. kdo to je Jiří Drahoš? Znáte a víte kdo je Lampasák? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Nemoce. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.