Co je to?
Definice výrazu, termínu Kapavka. Co znamená odborný pojem Kapavka z kategorie Nemoce?

Co je Kapavka? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Kapavka?

Kapavka je pohlavně přenosná nemoc. Gonorea se vyskytuje velmi často, hlavně u mladších jedinců. Onemocnění je nakažlivé, způsobuje ho citlivá bakterie, která přežívá jen v těle hostitele. Postihuje pohlavní orgány, močové ústrojí nebo konečník mužů i žen. Ženy při onemocnění kapavkou trápí výtok, bolesti při močení, krvácení.
Pokud se onemocnění neléčí, napadá vejcovody a vaječníky a může být příčinou srůstů a neplodnosti. U mužů způsobuje zánět močové trubice, problémy při močení a výtok. Neléčená kapavka způsobuje zánět prostaty nebo nadvarlat, může dojít až k neplodnosti. Včasná léčba je snadná, stačí podávání antibiotik.


Co je to Kapavka? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Kapavka. Co znamená odborný pojem Kapavka z kategorie Nemoce?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Kapavka se známými na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz Kapavka je v kategorii nemoce

Klíčová slova: informace, slovo, synonymum, co je to Kapavka?, popis, nemoce, co znamená, názvosloví, co to je, heslo, přesný význam, formulace, odborné názvosloví, přesný výraz, Kapavka, termín, definice, význam slova


Pojem Kapavka je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Kapavka dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kapavka (latinsky gonorrhoea či hovorově tripl nebo slangově kapela) patří mezi nejrozšířenější sexuálně přenosné nemoci na světě. Způsobuje ji gramnegativní bakterie Neisseria gonorrhoeae. Onemocnění má obvykle charakter hnisavého zánětu sliznic vylučovacích a pohlavních orgánů, někdy také může zasáhnout konečník, hltan, nebo spojivky v očích.

Pro další informace o termínu Kapavka zkuste tyto odkazy

Hledat termín Kapavka ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Kapavka ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Kapavka ve Wikizdrojích

Hledat pojem Kapavka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Kapavka na Google.cz

Zkusit najít výraz Kapavka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Kapavka například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Kapavka? resp. co označuje slovo Kapavka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kapavka, odpověď na dotaz co je to Kapavka?. Víte např. kdo to je Michele Mercier? Znáte a víte kdo je Vladimír Dlouhý? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Můžete se proto pokusit najít heslo Kapavka i v jiné sekci než v nemoce. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.