Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kapavka. Co znamená odborný pojem Kapavka z kategorie Nemoce?

Co je to Kapavka? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Kapavka?

Kapavka je pohlavně přenosná nemoc. Gonorea se vyskytuje velmi často, hlavně u mladších jedinců. Onemocnění je nakažlivé, způsobuje ho citlivá bakterie, která přežívá jen v těle hostitele. Postihuje pohlavní orgány, močové ústrojí nebo konečník mužů i žen. Ženy při onemocnění kapavkou trápí výtok, bolesti při močení, krvácení.
Pokud se onemocnění neléčí, napadá vejcovody a vaječníky a může být příčinou srůstů a neplodnosti. U mužů způsobuje zánět močové trubice, problémy při močení a výtok. Neléčená kapavka způsobuje zánět prostaty nebo nadvarlat, může dojít až k neplodnosti. Včasná léčba je snadná, stačí podávání antibiotik.


Co je to Kapavka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kapavka. Co znamená odborný pojem Kapavka z kategorie Nemoce?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Kapavka s blízkými na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Kapavka patří do kategorie nemoce

Klíčová slova: odborné názvosloví, informace, význam slova, odborný výraz, slovník, názvosloví, nemoce, popis, vysvětlení, synonymum, definice, heslo, formulace, přesný význam, terminus technicus, přesný výraz, terminologie, slovo


Pojem Kapavka je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kapavka? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Kapavka (latinsky gonorrhoea či hovorově tripl nebo slangově kapela) patří mezi nejrozšířenější sexuálně přenosné nemoci na světě. Způsobuje ji gramnegativní bakterie Neisseria gonorrhoeae. Onemocnění má obvykle charakter hnisavého zánětu sliznic vylučovacích a pohlavních orgánů, někdy také může zasáhnout konečník, hltan, nebo spojivky v očích.

Další informační zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kapavka ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kapavka ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Kapavka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Kapavka na Google.cz

Najít heslo Kapavka ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Kapavka na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Kapavka například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Kapavka? resp. co znamená výraz Kapavka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kapavka, odpověď na dotaz co je to Kapavka?. Víte např. kdo to je Komunista? Znáte a víte kdo je Chanel Iman? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než nemoce). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.