Co je to?
Výraz, termín, definice slova Makroekonomie. Co znamená odborný pojem Makroekonomie z kategorie Ekonomie?

Co je Makroekonomie? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Makroekonomie

Makroekonomie je obor, který se zabývá ekonomikou jako celkem. Sleduje směr vývoje národního hospodářství, ekonomický vývoj z pohledu historie a způsoby, jak je možno ovlivňovat hospodářský cyklus. Makroekonomie studuje vztahy mezi různými souhrnnými veličinami, kterými mohou být například komplexní nabídka, poptávka, hrubý domácí produkt, měnový kurz, inflace, míra nezaměstnanosti a podobně.
Makroekonomie zkoumá vznik a vývoj uvedených veličin, jejich vzájemné ovlivňování a způsob dosažení ekonomické rovnováhy. Podle toho je pak prováděna hospodářská politika státu.


Co je to Makroekonomie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Makroekonomie. Co znamená odborný pojem Makroekonomie z kategorie Ekonomie?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Makroekonomie? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Makroekonomie je v kategorii ekonomie

Klíčová slova: termín, terminologie, přesný význam, slovo, ekonomie, formulace, co je to Makroekonomie?, význam, Makroekonomie, lexikon, slovník, názvosloví, význam slova, informace, odborný výraz, popis, odborné názvosloví, význam pojmu


Pojem Makroekonomie je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Makroekonomie? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Makroekonomie je obor ekonomické teorie, který se zabývá zkoumáním ekonomického systému jako celku. Sleduje vztahy mezi agregátními veličinami jako například hrubý domácí produkt, agregátní nabídka, agregátní poptávka, inflace, nezaměstnanost, úroková míra a měnový kurz. Popisuje, jakými mechanismy se tyto veličiny utvářejí, jaké faktory je ovlivňují a jakým způsobem je dosahováno ekonomické rovnováhy.
Makroekonomie poskytuje základ pro provádění hospodářské politiky státu, a to jak fiskální politiky, tak monetární politiky nebo zahraničněobchodní politiky.

Linky na další online zdroje

Najít slovo Makroekonomie na Google.cz

Zkusit najít výraz Makroekonomie ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Makroekonomie ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Makroekonomie ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Makroekonomie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Makroekonomie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Makroekonomie například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Makroekonomie? resp. co znamená výraz Makroekonomie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Makroekonomie, odpověď na dotaz co je to Makroekonomie?. Víte např. kdo to je Roman Zach? Znáte a víte kdo je Petra Kvitová? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste hledat odborný výraz Makroekonomie i v jiné sekci než je kategorie ekonomie. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.