Co je to?
Definice výrazu Makroekonomie. Co znamená odborný pojem Makroekonomie z kategorie Ekonomie?

Co to je Makroekonomie? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Makroekonomie?

Makroekonomie je obor, který se zabývá ekonomikou jako celkem. Sleduje směr vývoje národního hospodářství, ekonomický vývoj z pohledu historie a způsoby, jak je možno ovlivňovat hospodářský cyklus. Makroekonomie studuje vztahy mezi různými souhrnnými veličinami, kterými mohou být například komplexní nabídka, poptávka, hrubý domácí produkt, měnový kurz, inflace, míra nezaměstnanosti a podobně.
Makroekonomie zkoumá vznik a vývoj uvedených veličin, jejich vzájemné ovlivňování a způsob dosažení ekonomické rovnováhy. Podle toho je pak prováděna hospodářská politika státu.


Co je to Makroekonomie? Význam slova, termín, Definice výrazu Makroekonomie. Co znamená odborný pojem Makroekonomie z kategorie Ekonomie?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Makroekonomie? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Makroekonomie patří do sekce Ekonomie

Klíčová slova: heslo, terminus technicus, lexikon, vysvětlení, Ekonomie, definice pojmu, pojem, význam, informace, odborný výraz, terminologie, formulace, Ekonomie, Makroekonomie, přesný význam, co to je, význam pojmu, odborné názvosloví


Pojem Makroekonomie je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Makroekonomie?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Makroekonomie je obor ekonomické teorie, který se zabývá zkoumáním ekonomického systému jako celku. Sleduje vztahy mezi agregátními veličinami jako například hrubý domácí produkt, agregátní nabídka, agregátní poptávka, inflace, nezaměstnanost, úroková míra a měnový kurz. Popisuje, jakými mechanismy se tyto veličiny utvářejí, jaké faktory je ovlivňují a jakým způsobem je dosahováno ekonomické rovnováhy.
Makroekonomie poskytuje základ pro provádění hospodářské politiky státu, a to jak fiskální politiky, tak monetární politiky nebo zahraničněobchodní politiky.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít výraz Makroekonomie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Makroekonomie ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Makroekonomie ve Wikizdrojích

Hledat termín Makroekonomie na Google.cz

Najít výraz Makroekonomie ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Makroekonomie ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Makroekonomie například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Makroekonomie? resp. co to je Makroekonomie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Makroekonomie, odpověď na dotaz co je to Makroekonomie?. Víte např. kdo to je Miley Cyrus? Znáte a víte kdo je Johny Machette? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Ekonomie). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.