Co je to?
Definice výrazu Makroekonomie. Co znamená odborný pojem Makroekonomie z kategorie Ekonomie?

Co to je Makroekonomie? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Makroekonomie?

Makroekonomie je obor, který se zabývá ekonomikou jako celkem. Sleduje směr vývoje národního hospodářství, ekonomický vývoj z pohledu historie a způsoby, jak je možno ovlivňovat hospodářský cyklus. Makroekonomie studuje vztahy mezi různými souhrnnými veličinami, kterými mohou být například komplexní nabídka, poptávka, hrubý domácí produkt, měnový kurz, inflace, míra nezaměstnanosti a podobně.
Makroekonomie zkoumá vznik a vývoj uvedených veličin, jejich vzájemné ovlivňování a způsob dosažení ekonomické rovnováhy. Podle toho je pak prováděna hospodářská politika státu.


Co je to Makroekonomie? Význam slova, termín, Definice výrazu Makroekonomie. Co znamená odborný pojem Makroekonomie z kategorie Ekonomie?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Makroekonomie) můžete sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Makroekonomie patří do kategorie Ekonomie

Klíčová slova: význam slova, terminologie, přesný význam, význam, formulace, co to je, definice pojmu, lexikon, informace, vysvětlení, popis, heslo, slovo, názvosloví, terminus technicus, slovník, wiki, co znamená


Pojem Makroekonomie je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Makroekonomie? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Makroekonomie je obor ekonomické teorie, který se zabývá zkoumáním ekonomického systému jako celku. Sleduje vztahy mezi agregátními veličinami jako například hrubý domácí produkt, agregátní nabídka, agregátní poptávka, inflace, nezaměstnanost, úroková míra a měnový kurz. Popisuje, jakými mechanismy se tyto veličiny utvářejí, jaké faktory je ovlivňují a jakým způsobem je dosahováno ekonomické rovnováhy.
Makroekonomie poskytuje základ pro provádění hospodářské politiky státu, a to jak fiskální politiky, tak monetární politiky nebo zahraničněobchodní politiky.

Další zdroje informací o slovu Makroekonomie

Hledat slovo Makroekonomie ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Makroekonomie na Youtube

Najít termín Makroekonomie ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Makroekonomie ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Makroekonomie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Makroekonomie na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Makroekonomie například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Makroekonomie? resp. co označuje slovo Makroekonomie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Makroekonomie, odpověď na dotaz co je to Makroekonomie?. Víte např. kdo to je Naomi Watts? Znáte a víte kdo je Si Ťin-pching? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Makroekonomie hledat i v jiných kategoriích (než Ekonomie) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.