Co je to?
Definice výrazu Makroekonomie. Co znamená odborný pojem Makroekonomie z kategorie Ekonomie?

Co to je Makroekonomie? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Makroekonomie?

Makroekonomie je obor, který se zabývá ekonomikou jako celkem. Sleduje směr vývoje národního hospodářství, ekonomický vývoj z pohledu historie a způsoby, jak je možno ovlivňovat hospodářský cyklus. Makroekonomie studuje vztahy mezi různými souhrnnými veličinami, kterými mohou být například komplexní nabídka, poptávka, hrubý domácí produkt, měnový kurz, inflace, míra nezaměstnanosti a podobně.
Makroekonomie zkoumá vznik a vývoj uvedených veličin, jejich vzájemné ovlivňování a způsob dosažení ekonomické rovnováhy. Podle toho je pak prováděna hospodářská politika státu.


Co je to Makroekonomie? Význam slova, termín, Definice výrazu Makroekonomie. Co znamená odborný pojem Makroekonomie z kategorie Ekonomie?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Makroekonomie s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Makroekonomie se nachází v kategorii Ekonomie

Klíčová slova: informace, pojem, wiki, význam slova, Ekonomie, terminus technicus, co je to Makroekonomie?, co to je, lexikon, slovník, definice pojmu, odborný výraz, přesný význam, definice, Ekonomie, význam, formulace, odborné názvosloví


Pojem Makroekonomie je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Makroekonomie? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Makroekonomie je obor ekonomické teorie, který se zabývá zkoumáním ekonomického systému jako celku. Sleduje vztahy mezi agregátními veličinami jako například hrubý domácí produkt, agregátní nabídka, agregátní poptávka, inflace, nezaměstnanost, úroková míra a měnový kurz. Popisuje, jakými mechanismy se tyto veličiny utvářejí, jaké faktory je ovlivňují a jakým způsobem je dosahováno ekonomické rovnováhy.
Makroekonomie poskytuje základ pro provádění hospodářské politiky státu, a to jak fiskální politiky, tak monetární politiky nebo zahraničněobchodní politiky.

Zkuste zjistit více informací o slovu Makroekonomie v následujících zdrojích

Zkusit najít termín Makroekonomie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Makroekonomie ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Makroekonomie ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Makroekonomie na Youtube

Vyhledat heslo Makroekonomie ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Makroekonomie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Makroekonomie například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Makroekonomie? resp. co označuje slovo Makroekonomie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Makroekonomie, odpověď na dotaz co je to Makroekonomie?. Víte např. kdo to je Robert Fico? Znáte a víte kdo je Mouřenín? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Ekonomie. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.