Co je to?
Odborný výraz, definice slova Fenomenologie. Co znamená pojem Fenomenologie z kategorie Filozofie?

Co je to Fenomenologie? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Fenomenologie

Fenomenologie je výrazný filozofický směr, který vznikl ve 20. století. Jeho zakladatelem je Edmund Husserl. Fenomenologie je také pojmenováním metody popisu skutečnosti bez jakékoli předpojatosti. Klasická fenomenologie se zaměřuje na výzkum vazeb činnosti vědomí k věcem tak, jak se ukazují bezprostředně ve vazbě na vnitřní zkušenosti. Vznikala na základě výzkumů z oblasti logiky a matematické teorie a usilovala o poznání čisté podoby vědomí a o průzkum ideálních entit a jejich závislosti na úsudku.
Cílem bylo očištění imanentních zkušeností od neprověřených tezí a předsudků a důkladná analýza vnitřního stavu vědomí. Pod tradičními vědeckými výklady je podle ní ukryt přirozený svět, který zastřely umělé vědecké konstrukce. Tento filozofický směr ovlivnil další vědy, jako psychiatrii a teologii a také další filozofii ve 20. století.


Co je to Fenomenologie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Fenomenologie. Co znamená pojem Fenomenologie z kategorie Filozofie?

Uvedené informace jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Fenomenologie můžete sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Fenomenologie je v kategorii Filozofie

Klíčová slova: význam slova, přesný význam, heslo, význam pojmu, definice pojmu, Filozofie, Filozofie, Fenomenologie, co znamená, wiki, odborný výraz, terminologie, slovo, pojem, termín, názvosloví, lexikon, definice


Pojem Fenomenologie je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Fenomenologie? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Fenomenologie (z řeckého fainomai, ukazuji se), znamená obecně přesné zkoumání jevů. Místo zkoumání podstat a skutečností samých se tedy zabývá zkušeností, tím, jak se věci „samy“ člověku ukazují v jeho vlastním vědomí.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Vyhledat termín Fenomenologie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Fenomenologie ve vyhledávači Qwant

Najít termín Fenomenologie na Google.cz

Zkusit najít slovo Fenomenologie ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Fenomenologie na Youtube

Vyhledat slovo Fenomenologie ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Fenomenologie například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Fenomenologie? resp. co to je Fenomenologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fenomenologie, odpověď na dotaz co je to Fenomenologie?. Víte např. kdo to je Anežka Česká? Znáte a víte kdo je Osel? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Filozofie). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.