Co je to?
Výraz, termín, definice slova Fenomenologie. Co znamená odborný pojem Fenomenologie z kategorie Filozofie?

Co je to Fenomenologie? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Fenomenologie?

Fenomenologie je výrazný filozofický směr, který vznikl ve 20. století. Jeho zakladatelem je Edmund Husserl. Fenomenologie je také pojmenováním metody popisu skutečnosti bez jakékoli předpojatosti. Klasická fenomenologie se zaměřuje na výzkum vazeb činnosti vědomí k věcem tak, jak se ukazují bezprostředně ve vazbě na vnitřní zkušenosti. Vznikala na základě výzkumů z oblasti logiky a matematické teorie a usilovala o poznání čisté podoby vědomí a o průzkum ideálních entit a jejich závislosti na úsudku.
Cílem bylo očištění imanentních zkušeností od neprověřených tezí a předsudků a důkladná analýza vnitřního stavu vědomí. Pod tradičními vědeckými výklady je podle ní ukryt přirozený svět, který zastřely umělé vědecké konstrukce. Tento filozofický směr ovlivnil další vědy, jako psychiatrii a teologii a také další filozofii ve 20. století.


Co je to Fenomenologie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Fenomenologie. Co znamená odborný pojem Fenomenologie z kategorie Filozofie?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Fenomenologie můžete sdílet s vašimi přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Fenomenologie je v kategorii filozofie

Klíčová slova: formulace, pojem, co to je, přesný výraz, definice, přesný význam, termín, wiki, filozofie, význam, terminus technicus, co znamená, význam slova, Fenomenologie, popis, informace, odborný výraz, odborné názvosloví


Pojem Fenomenologie je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Fenomenologie?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Fenomenologie (z řeckého fainomai, ukazuji se), znamená obecně přesné zkoumání jevů. Místo zkoumání podstat a skutečností samých se tedy zabývá zkušeností, tím, jak se věci „samy“ člověku ukazují v jeho vlastním vědomí.

Další možné informační zdroje

Najít pojem Fenomenologie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Fenomenologie ve Wikizdrojích

Hledat pojem Fenomenologie ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Fenomenologie ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Fenomenologie na Google.cz

Zkusit najít výraz Fenomenologie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Fenomenologie například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Nyní už nejspíš víte co to je Fenomenologie? resp. co označuje slovo Fenomenologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fenomenologie, odpověď na dotaz co je to Fenomenologie?. Víte např. kdo to je Tanečník? Znáte a víte kdo je Cameo? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Fenomenologie i v jiných kategoriích (než filozofie). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.