Co je to?
Odborný výraz, definice slova Fenomenologie. Co znamená pojem Fenomenologie z kategorie Filozofie?

Co je to Fenomenologie? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Fenomenologie

Fenomenologie je výrazný filozofický směr, který vznikl ve 20. století. Jeho zakladatelem je Edmund Husserl. Fenomenologie je také pojmenováním metody popisu skutečnosti bez jakékoli předpojatosti. Klasická fenomenologie se zaměřuje na výzkum vazeb činnosti vědomí k věcem tak, jak se ukazují bezprostředně ve vazbě na vnitřní zkušenosti. Vznikala na základě výzkumů z oblasti logiky a matematické teorie a usilovala o poznání čisté podoby vědomí a o průzkum ideálních entit a jejich závislosti na úsudku.
Cílem bylo očištění imanentních zkušeností od neprověřených tezí a předsudků a důkladná analýza vnitřního stavu vědomí. Pod tradičními vědeckými výklady je podle ní ukryt přirozený svět, který zastřely umělé vědecké konstrukce. Tento filozofický směr ovlivnil další vědy, jako psychiatrii a teologii a také další filozofii ve 20. století.


Co je to Fenomenologie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Fenomenologie. Co znamená pojem Fenomenologie z kategorie Filozofie?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Fenomenologie je v kategorii Filozofie

Klíčová slova: Filozofie, Filozofie, synonymum, Fenomenologie, přesný výraz, formulace, slovník, názvosloví, co znamená, význam, terminus technicus, co to je, terminologie, popis, termín, význam slova, význam pojmu, odborné názvosloví


Pojem Fenomenologie je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Najít termín Fenomenologie ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Fenomenologie ve Wikipedii

Zkusit najít výraz Fenomenologie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Fenomenologie ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Fenomenologie na Youtube

Najít výraz Fenomenologie na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Fenomenologie například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Fenomenologie? resp. co se přesně ukrývá za slovem Fenomenologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fenomenologie, odpověď na dotaz co je to Fenomenologie?. Víte např. kdo to je Režisér? Znáte a víte kdo je Julija Tymošenková? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Filozofie). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.