Co je to?
Odborný výraz, definice slova Fenomenologie. Co znamená pojem Fenomenologie z kategorie Filozofie?

Co je to Fenomenologie? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Fenomenologie

Fenomenologie je výrazný filozofický směr, který vznikl ve 20. století. Jeho zakladatelem je Edmund Husserl. Fenomenologie je také pojmenováním metody popisu skutečnosti bez jakékoli předpojatosti. Klasická fenomenologie se zaměřuje na výzkum vazeb činnosti vědomí k věcem tak, jak se ukazují bezprostředně ve vazbě na vnitřní zkušenosti. Vznikala na základě výzkumů z oblasti logiky a matematické teorie a usilovala o poznání čisté podoby vědomí a o průzkum ideálních entit a jejich závislosti na úsudku.
Cílem bylo očištění imanentních zkušeností od neprověřených tezí a předsudků a důkladná analýza vnitřního stavu vědomí. Pod tradičními vědeckými výklady je podle ní ukryt přirozený svět, který zastřely umělé vědecké konstrukce. Tento filozofický směr ovlivnil další vědy, jako psychiatrii a teologii a také další filozofii ve 20. století.


Co je to Fenomenologie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Fenomenologie. Co znamená pojem Fenomenologie z kategorie Filozofie?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Fenomenologie můžete samozřejmě sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Fenomenologie je v sekci Filozofie

Klíčová slova: názvosloví, formulace, Filozofie, přesný výraz, co znamená, co je to Fenomenologie?, odborný výraz, pojem, význam pojmu, terminus technicus, definice, vysvětlení, termín, význam, Fenomenologie, odborné názvosloví, přesný význam, význam slova


Pojem Fenomenologie je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Fenomenologie

Hledat pojem Fenomenologie na Google.cz

Vyhledat termín Fenomenologie ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Fenomenologie ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Fenomenologie na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fenomenologie ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Fenomenologie ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Fenomenologie například ve Wikipedii, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Fenomenologie? resp. jaká je definice slova Fenomenologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fenomenologie, odpověď na dotaz co je to Fenomenologie?. Víte např. kdo to je Producent? Znáte a víte kdo je Julija Tymošenková? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Filozofie). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.