Co je to?
Definice odborného termínu, slova Fenomenologie. Co znamená pojem Fenomenologie z kategorie Filozofie?

Co je to Fenomenologie? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Fenomenologie

Fenomenologie je výrazný filozofický směr, který vznikl ve 20. století. Jeho zakladatelem je Edmund Husserl. Fenomenologie je také pojmenováním metody popisu skutečnosti bez jakékoli předpojatosti. Klasická fenomenologie se zaměřuje na výzkum vazeb činnosti vědomí k věcem tak, jak se ukazují bezprostředně ve vazbě na vnitřní zkušenosti. Vznikala na základě výzkumů z oblasti logiky a matematické teorie a usilovala o poznání čisté podoby vědomí a o průzkum ideálních entit a jejich závislosti na úsudku.
Cílem bylo očištění imanentních zkušeností od neprověřených tezí a předsudků a důkladná analýza vnitřního stavu vědomí. Pod tradičními vědeckými výklady je podle ní ukryt přirozený svět, který zastřely umělé vědecké konstrukce. Tento filozofický směr ovlivnil další vědy, jako psychiatrii a teologii a také další filozofii ve 20. století.


Co je to Fenomenologie? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Fenomenologie. Co znamená pojem Fenomenologie z kategorie Filozofie?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Fenomenologie? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín Fenomenologie je v kategorii filozofie

Klíčová slova: informace, definice, synonymum, odborný výraz, formulace, vysvětlení, názvosloví, lexikon, filozofie, význam slova, termín, wiki, odborné názvosloví, terminologie, popis, význam, Fenomenologie, co je to Fenomenologie?


Pojem Fenomenologie je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Fenomenologie? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Fenomenologie (z řeckého fainomai, ukazuji se), znamená obecně přesné zkoumání jevů. Místo zkoumání podstat a skutečností samých se tedy zabývá zkušeností, tím, jak se věci „samy“ člověku ukazují v jeho vlastním vědomí.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Vyhledat termín Fenomenologie ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Fenomenologie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Fenomenologie na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Fenomenologie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít frázi Fenomenologie ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít Fenomenologie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Fenomenologie například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Právě jste zjistili co znamená Fenomenologie? resp. co to je Fenomenologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fenomenologie, odpověď na dotaz co je to Fenomenologie?. Víte např. kdo to je Galileo Galilei? Znáte a víte kdo je Petr Štěpánek? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledat odborný výraz Fenomenologie i v jiné sekci než je kategorie filozofie. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.