Co je to?
Definice odborného termínu, slova Fenomenologie. Co znamená pojem Fenomenologie z kategorie Filozofie?

Co je Fenomenologie?

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Fenomenologie?

Fenomenologie je výrazný filozofický směr, který vznikl ve 20. století. Jeho zakladatelem je Edmund Husserl. Fenomenologie je také pojmenováním metody popisu skutečnosti bez jakékoli předpojatosti. Klasická fenomenologie se zaměřuje na výzkum vazeb činnosti vědomí k věcem tak, jak se ukazují bezprostředně ve vazbě na vnitřní zkušenosti. Vznikala na základě výzkumů z oblasti logiky a matematické teorie a usilovala o poznání čisté podoby vědomí a o průzkum ideálních entit a jejich závislosti na úsudku.
Cílem bylo očištění imanentních zkušeností od neprověřených tezí a předsudků a důkladná analýza vnitřního stavu vědomí. Pod tradičními vědeckými výklady je podle ní ukryt přirozený svět, který zastřely umělé vědecké konstrukce. Tento filozofický směr ovlivnil další vědy, jako psychiatrii a teologii a také další filozofii ve 20. století.


Co je to Fenomenologie? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Fenomenologie. Co znamená pojem Fenomenologie z kategorie Filozofie?

Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Fenomenologie? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích, jako jsou Facebook, Pinterest, síť X (dříve Twitter), Reddit apod.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Fenomenologie patří do sekce filozofie

Klíčová slova: informace, synonymum, odborný výraz, lexikon, Fenomenologie, popis, definice pojmu, pojem, názvosloví, co je to Fenomenologie?, filozofie, význam pojmu, slovo, formulace, terminus technicus, co znamená, odborné názvosloví, terminologie


Pojem Fenomenologie je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Fenomenologie?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Fenomenologie (z řeckého fainomai, ukazuji se), znamená obecně přesné zkoumání jevů. Místo zkoumání podstat a skutečností samých se tedy zabývá zkušeností, tím, jak se věci „samy“ člověku ukazují v jeho vlastním vědomí.

Internetové odkazy na vyhledávače

Vyhledat heslo Fenomenologie ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Fenomenologie na Youtube

Najít výraz Fenomenologie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Fenomenologie ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Fenomenologie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Fenomenologie na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Fenomenologie například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit co je to Fenomenologie? resp. co se přesně ukrývá za slovem Fenomenologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fenomenologie, odpověď na dotaz co je to Fenomenologie?. Víte např. kdo to je Pierre-Simon Laplace? Znáte a víte kdo je Diane Kruger? Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než filozofie). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje významy slov, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.