Co je to?
Definice odborného termínu, slova Kritické myšlení. Co znamená pojem Kritické myšlení z kategorie Filozofie?

Co je to Kritické myšlení? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Kritické myšlení?

Kritické myšlení je v dnešní době důležitá a oceňovaná schopnost. Neznamená to však prostou kritiku. Ten, kdo dokáže kriticky myslet, si umí utvořit na něco vlastní názor, aniž by podléhal názoru davu či většiny a je schopen danou věc kriticky zhodnotit. Dovede si zachovat potřebný odstup a nepodléhá bezhlavě prvnímu dojmu.


Co je to Kritické myšlení? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Kritické myšlení. Co znamená pojem Kritické myšlení z kategorie Filozofie?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Kritické myšlení? Pak se o tuto stránku podělte s jinými lidmi prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Kritické myšlení je v kategorii filozofie

Klíčová slova: popis, heslo, Kritické myšlení, co je to Kritické myšlení?, význam pojmu, filozofie, odborné názvosloví, termín, terminus technicus, slovník, co znamená, význam slova, odborný výraz, wiki, pojem, definice, přesný význam, lexikon


Pojem Kritické myšlení je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kritické myšlení? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Kritické myšlení, kritický postoj nebo také kritičnost (z řeckého κριτικός/kritikos - schopnost rozhodnout či rozlišit, od κρίνω/krinó - rozlišuji, soudím) znamená schopnost:

♦ nepodléhat prvnímu dojmu, obecnému mínění nebo naléhavosti nějakého sdělení,
♦ naivně nepřebírat tradované názory,
♦ dokázat zaujmout odstup a připustit odlišný pohled,
♦ vytvořit si vlastní názor na základě vědomostí a zkušeností jak vlastních, tak i jiných kvalifikovaných osob.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat pojem Kritické myšlení ve vyhledávači Qwant

Hledat frázi Kritické myšlení ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít frázi Kritické myšlení na Google.cz

Zkusit najít heslo Kritické myšlení ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Kritické myšlení ve Wikizdrojích

Zkusit najít Kritické myšlení ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Kritické myšlení například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste zjistili jaká je definice slova Kritické myšlení? resp. co se skrývá pod slovem Kritické myšlení? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kritické myšlení, odpověď na dotaz co je to Kritické myšlení?. Víte např. kdo to je Christina Aguilera? Znáte a víte kdo je Christoph Waltz? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v filozofie. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.