Co je to?
Odborný výraz, definice slova Kritické myšlení. Co znamená pojem Kritické myšlení z kategorie Filozofie?

Co je Kritické myšlení?

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Kritické myšlení

Kritické myšlení je v dnešní době důležitá a oceňovaná schopnost. Neznamená to však prostou kritiku. Ten, kdo dokáže kriticky myslet, si umí utvořit na něco vlastní názor, aniž by podléhal názoru davu či většiny a je schopen danou věc kriticky zhodnotit. Dovede si zachovat potřebný odstup a nepodléhá bezhlavě prvnímu dojmu.


Co je to Kritické myšlení? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Kritické myšlení. Co znamená pojem Kritické myšlení z kategorie Filozofie?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Kritické myšlení s vašimi známými a kamarády na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz Kritické myšlení se nachází v sekci filozofie

Klíčová slova: názvosloví, informace, terminologie, význam slova, pojem, synonymum, heslo, přesný výraz, odborný výraz, filozofie, slovo, co znamená, co je to Kritické myšlení?, definice pojmu, terminus technicus, popis, význam pojmu, filozofie


Pojem Kritické myšlení je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kritické myšlení? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Kritické myšlení, kritický postoj nebo také kritičnost (z řeckého κριτικός/kritikos - schopnost rozhodnout či rozlišit, od κρίνω/krinó - rozlišuji, soudím) znamená schopnost:

♦ nepodléhat prvnímu dojmu, obecnému mínění nebo naléhavosti nějakého sdělení,
♦ naivně nepřebírat tradované názory,
♦ dokázat zaujmout odstup a připustit odlišný pohled,
♦ vytvořit si vlastní názor na základě vědomostí a zkušeností jak vlastních, tak i jiných kvalifikovaných osob.

Odkazy na jiné weby

Najít heslo Kritické myšlení ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Kritické myšlení ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Kritické myšlení na Youtube

Zkusit najít výraz Kritické myšlení ve vyhledávači Yahoo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kritické myšlení ve Wikimedia Commons

Hledat termín Kritické myšlení na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kritické myšlení například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, v metavyhledávači Info.com, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku jaká je definice termínu Kritické myšlení? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Kritické myšlení? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kritické myšlení, odpověď na dotaz co je to Kritické myšlení?. Víte např. kdo to je Eva Vejmělková? Znáte a víte kdo je Rachel Weisz? Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Kritické myšlení v jiné sekci než filozofie. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie filozofie, filozof výjev, kritické myšlení, ilustrační obrázek

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.