Co je to?
Definice výrazu Ultimátum. Co znamená odborný pojem Ultimátum z kategorie Politika?

Co to je Ultimátum? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Ultimátum?

Ultimátum je slovo cizího původu, které označuje takový požadavek, u něhož je vyžadováno splnění v určeném čase. V případě, že by požadavek splněn nebyl, budou následovat sankce vůči tomu, kdo ho splnit měl. Ultimátu většinou předchází několik žádostí a ultimátum je tedy konečné.
Používají ho například diplomaté, kteří hrozí vyhlášením, války, embargem, omezením obchodu či různými dalšími sankcemi, a také únosci, kteří vyhrožují fyzickou likvidací rukojmí. Ultimáta se dávají i v běžném občanském životě, v obchodních vztazích, v soudních procesech, v pracovních, manželských nebo rodinných vztazích.


Co je to Ultimátum? Význam slova, termín, Definice výrazu Ultimátum. Co znamená odborný pojem Ultimátum z kategorie Politika?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Ultimátum? Pak se o tuto stránku podělte s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Ultimátum je v kategorii Politika

Klíčová slova: informace, přesný význam, co to je, definice, definice pojmu, synonymum, terminus technicus, pojem, odborný výraz, formulace, terminologie, přesný výraz, slovo, Ultimátum, slovník, wiki, co znamená, význam slova


Pojem Ultimátum je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Ultimátum píše následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ultimátum je požadavek, jehož splnění je požadováno v určité době a jehož nesplnění je následováno sankcemi vůči tomu, kdo má ultimátum splnit. Straně, která má požadavek splnit, bylo tzv. „dáno ultimátum“. Ultimátum je obvykle konečným požadavkem po řadě žádostí.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat heslo Ultimátum ve Wikizdrojích

Najít výraz Ultimátum ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Ultimátum ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Ultimátum ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Ultimátum na Youtube

Vyhledat heslo Ultimátum na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ultimátum například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Ultimátum? resp. jaká je definice slova Ultimátum? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ultimátum, odpověď na dotaz co je to Ultimátum?. Víte např. kdo to je Martin Nečas? Znáte a víte kdo je Dederon? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Ultimátum hledat i v jiných kategoriích (než Politika) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.