Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ultimátum. Co znamená odborný pojem Ultimátum z kategorie Politika?

Co je to Ultimátum? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Ultimátum?

Ultimátum je slovo cizího původu, které označuje takový požadavek, u něhož je vyžadováno splnění v určeném čase. V případě, že by požadavek splněn nebyl, budou následovat sankce vůči tomu, kdo ho splnit měl. Ultimátu většinou předchází několik žádostí a ultimátum je tedy konečné.
Používají ho například diplomaté, kteří hrozí vyhlášením, války, embargem, omezením obchodu či různými dalšími sankcemi, a také únosci, kteří vyhrožují fyzickou likvidací rukojmí. Ultimáta se dávají i v běžném občanském životě, v obchodních vztazích, v soudních procesech, v pracovních, manželských nebo rodinných vztazích.


Co je to Ultimátum? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ultimátum. Co znamená odborný pojem Ultimátum z kategorie Politika?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Ultimátum s vašimi přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Ultimátum je v kategorii politika

Klíčová slova: terminus technicus, vysvětlení, informace, lexikon, politika, formulace, význam, přesný význam, wiki, termín, odborné názvosloví, slovo, názvosloví, pojem, význam pojmu, popis, heslo, terminologie


Pojem Ultimátum je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Ultimátum? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ultimátum je požadavek, jehož splnění je požadováno v určité době a jehož nesplnění je následováno sankcemi vůči tomu, kdo má ultimátum splnit. Straně, která má požadavek splnit, bylo tzv. „dáno ultimátum“. Ultimátum je obvykle konečným požadavkem po řadě žádostí.

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat termín Ultimátum ve vyhledávači Yandex

Najít termín Ultimátum ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Ultimátum na Youtube

Zkusit najít termín Ultimátum ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ultimátum ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Ultimátum ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Ultimátum například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Ultimátum? resp. jaká je definice termínu Ultimátum? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ultimátum, odpověď na dotaz co je to Ultimátum?. Víte např. kdo to je Masér? Znáte a víte kdo je Wolfgang Amadeus Mozart? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než politika). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.