Co je to?
Odborný výraz, definice slova Parketa. Co znamená pojem Parketa z kategorie Stavebnictví?

Co je to Parketa? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Parketa?

Parketa je označení pro útvar z opracovaného dřeva. Díky přesným tvarům je z něj možno skládat mozaiky a zaplnit tak i větší plochy. Z parket se nejčastěji skládají podlahy. Jako parkety někdy bývají označovány i výlisky, ze kterých se vytvářejí pravidelné vzory. Paleta vzorů je široká, je možno vytvářet zvláštní obrazce.
Jako materiál se vybírá především tvrdé dřevo, jasan, dub, ořech a další. Mohou se skládat jen z jedné vrstvy nebo více vrstev, použitý materiál pak určuje cenu. Z parket se nemusí dělat pouze podlahy, používají se i na svislé objekty, např. skříňové stěny.


Co je to Parketa? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Parketa. Co znamená pojem Parketa z kategorie Stavebnictví?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Parketa doporučujeme sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Parketa se nachází v sekci Stavebnictví

Klíčová slova: vysvětlení, názvosloví, formulace, pojem, význam pojmu, terminus technicus, slovník, synonymum, popis, heslo, terminologie, Stavebnictví, co znamená, termín, význam, informace, Parketa, přesný význam


Pojem Parketa je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Parketa?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Parketa je kus opracovaného tvrdého dřeva (dub nebo buk), určeného ke skládání do parketového vzoru nebo do mozaiky a vytváření souvislých ploch, nejčastěji podlah. Nepřesně se jako parkety označují i obdobné vlýsky jednotné velikosti a materiálu, které se skládají do pravidelného vzoru, nejčastěji do tzv. stromečku, to je obdoba rybích koster).

Jiné informační zdroje o pojmu Parketa

Najít pojem Parketa ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Parketa ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Parketa na Google.cz

Najít termín Parketa ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Parketa ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Parketa ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Parketa například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Parketa? resp. co označuje slovo Parketa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Parketa, odpověď na dotaz co je to Parketa?. Víte např. kdo to je Supervizor? Znáte a víte kdo je Heterosexuál? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Stavebnictví). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.