Co je to?
Odborný výraz, definice slova Parketa. Co znamená pojem Parketa z kategorie Stavebnictví?

Co je to Parketa? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Parketa?

Parketa je označení pro útvar z opracovaného dřeva. Díky přesným tvarům je z něj možno skládat mozaiky a zaplnit tak i větší plochy. Z parket se nejčastěji skládají podlahy. Jako parkety někdy bývají označovány i výlisky, ze kterých se vytvářejí pravidelné vzory. Paleta vzorů je široká, je možno vytvářet zvláštní obrazce.
Jako materiál se vybírá především tvrdé dřevo, jasan, dub, ořech a další. Mohou se skládat jen z jedné vrstvy nebo více vrstev, použitý materiál pak určuje cenu. Z parket se nemusí dělat pouze podlahy, používají se i na svislé objekty, např. skříňové stěny.


Co je to Parketa? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Parketa. Co znamená pojem Parketa z kategorie Stavebnictví?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Parketa s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Parketa se nachází v sekci Stavebnictví

Klíčová slova: synonymum, formulace, přesný význam, odborný výraz, význam slova, lexikon, význam pojmu, přesný výraz, definice pojmu, slovo, názvosloví, terminologie, informace, co znamená, co je to Parketa?, co to je, terminus technicus, slovník


Pojem Parketa je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Parketa? Definice slova, termínu z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Parketa je kus opracovaného tvrdého dřeva (dub nebo buk), určeného ke skládání do parketového vzoru nebo do mozaiky a vytváření souvislých ploch, nejčastěji podlah. Nepřesně se jako parkety označují i obdobné vlýsky jednotné velikosti a materiálu, které se skládají do pravidelného vzoru, nejčastěji do tzv. stromečku, to je obdoba rybích koster).

Více informací o pojmu Parketa lze najít v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Parketa ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Parketa na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Parketa ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Parketa ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Parketa ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Parketa ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Parketa například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Parketa? resp. co přesně označuje termín Parketa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Parketa, odpověď na dotaz co je to Parketa?. Víte např. kdo to je Josef Kemr? Znáte a víte kdo je Manekýn? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Stavebnictví. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.