Co je to?
Výraz, termín, definice slova Parketa. Co znamená odborný pojem Parketa z kategorie Stavebnictví?

Co je to Parketa? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Parketa

Parketa je označení pro útvar z opracovaného dřeva. Díky přesným tvarům je z něj možno skládat mozaiky a zaplnit tak i větší plochy. Z parket se nejčastěji skládají podlahy. Jako parkety někdy bývají označovány i výlisky, ze kterých se vytvářejí pravidelné vzory. Paleta vzorů je široká, je možno vytvářet zvláštní obrazce.
Jako materiál se vybírá především tvrdé dřevo, jasan, dub, ořech a další. Mohou se skládat jen z jedné vrstvy nebo více vrstev, použitý materiál pak určuje cenu. Z parket se nemusí dělat pouze podlahy, používají se i na svislé objekty, např. skříňové stěny.


Co je to Parketa? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Parketa. Co znamená odborný pojem Parketa z kategorie Stavebnictví?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Parketa s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz Parketa je v kategorii stavebnictví

Klíčová slova: heslo, význam slova, synonymum, slovo, odborné názvosloví, co znamená, lexikon, stavebnictví, termín, formulace, definice pojmu, popis, přesný výraz, informace, přesný význam, názvosloví, stavebnictví, wiki


Pojem Parketa je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Parketa? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Parketa je kus opracovaného tvrdého dřeva (dub nebo buk), určeného ke skládání do parketového vzoru nebo do mozaiky a vytváření souvislých ploch, nejčastěji podlah. Nepřesně se jako parkety označují i obdobné vlýsky jednotné velikosti a materiálu, které se skládají do pravidelného vzoru, nejčastěji do tzv. stromečku, to je obdoba rybích koster).

Odkazy na jiné weby

Najít termín Parketa ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Parketa ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Parketa na Youtube

Najít heslo Parketa ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Parketa ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Parketa ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Parketa například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Parketa? resp. co je to Parketa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Parketa, odpověď na dotaz co je to Parketa?. Víte např. kdo to je Hana Vagnerová? Znáte a víte kdo je Wilhelm Frick? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci stavebnictví U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.