Co je to?
Odborný výraz, definice slova Parketa. Co znamená pojem Parketa z kategorie Stavebnictví?

Co je to Parketa? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Parketa

Parketa je označení pro útvar z opracovaného dřeva. Díky přesným tvarům je z něj možno skládat mozaiky a zaplnit tak i větší plochy. Z parket se nejčastěji skládají podlahy. Jako parkety někdy bývají označovány i výlisky, ze kterých se vytvářejí pravidelné vzory. Paleta vzorů je široká, je možno vytvářet zvláštní obrazce.
Jako materiál se vybírá především tvrdé dřevo, jasan, dub, ořech a další. Mohou se skládat jen z jedné vrstvy nebo více vrstev, použitý materiál pak určuje cenu. Z parket se nemusí dělat pouze podlahy, používají se i na svislé objekty, např. skříňové stěny.


Co je to Parketa? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Parketa. Co znamená pojem Parketa z kategorie Stavebnictví?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Parketa se nachází v sekci Stavebnictví

Klíčová slova: synonymum, přesný výraz, význam slova, formulace, význam, pojem, co znamená, informace, co to je, vysvětlení, terminus technicus, definice, wiki, co je to Parketa?, názvosloví, heslo, Stavebnictví, odborné názvosloví


Pojem Parketa je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Parketa? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Parketa je kus opracovaného tvrdého dřeva (dub nebo buk), určeného ke skládání do parketového vzoru nebo do mozaiky a vytváření souvislých ploch, nejčastěji podlah. Nepřesně se jako parkety označují i obdobné vlýsky jednotné velikosti a materiálu, které se skládají do pravidelného vzoru, nejčastěji do tzv. stromečku, to je obdoba rybích koster).

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat slovo Parketa na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Parketa ve Wikimedia Commons

Najít výraz Parketa ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Parketa na Youtube

Najít heslo Parketa ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Parketa ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Parketa například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Parketa? resp. co přesně znamená slovo Parketa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Parketa, odpověď na dotaz co je to Parketa?. Víte např. kdo to je Pavel Telička? Znáte a víte kdo je Velekněz? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Stavebnictví Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.