Co je to?
Definice odborného termínu, slova Enkláva. Co znamená pojem Enkláva z kategorie Právo?

Co je to Enkláva? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Enkláva?

Enkláva je pojmenování pro cizí územní celek nebo jeho část, které leží uvnitř území daného státu. Právně náleží enkláva k jinému státu, i když k němu není přímo připojené.
Pokud by se jednalo o území mezi více státy, nepoužívá se označení enkláva. Do této kategorie nepatří ani území, které má přístup k moři. Pro enklávu platí podmínka obklopení pouze jednou cizí zemí. Nejvíce enkláv se nachází v Indii a Bangladéši.


Co je to Enkláva? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Enkláva. Co znamená pojem Enkláva z kategorie Právo?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Enkláva sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Enkláva patří do sekce Právo

Klíčová slova: Právo, názvosloví, synonymum, wiki, odborný výraz, přesný význam, co to je, popis, přesný výraz, co je to Enkláva?, heslo, slovník, Enkláva, formulace, informace, slovo, význam, pojem


Pojem Enkláva je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Enkláva dozvíte následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Enkláva je v kontextu mezinárodní politické geografie oddělená část území či teritoria, zcela obklopená územím jiného státu. Slovo pochází z francouzského enclave (z enclaver, uzavřít, obejmout), původně z latinského inclavare (uzavřít, zamknout) z in (v) a clavis (klíč).

Více informací o pojmu Enkláva lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít slovo Enkláva na Google.cz

Najít pojem Enkláva ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Enkláva ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Enkláva ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Enkláva ve vyhledávači Qwant

Najít termín Enkláva ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Enkláva například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Enkláva? resp. co to je Enkláva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Enkláva, odpověď na dotaz co je to Enkláva?. Víte např. kdo to je Ester Ledecká? Znáte a víte kdo je Genetik? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Enkláva v jiné sekci než Právo. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.