Co je to?
Definice odborného termínu, slova Enkláva. Co znamená pojem Enkláva z kategorie Právo?

Co je to Enkláva? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Enkláva?

Enkláva je pojmenování pro cizí územní celek nebo jeho část, které leží uvnitř území daného státu. Právně náleží enkláva k jinému státu, i když k němu není přímo připojené.
Pokud by se jednalo o území mezi více státy, nepoužívá se označení enkláva. Do této kategorie nepatří ani území, které má přístup k moři. Pro enklávu platí podmínka obklopení pouze jednou cizí zemí. Nejvíce enkláv se nachází v Indii a Bangladéši.


Co je to Enkláva? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Enkláva. Co znamená pojem Enkláva z kategorie Právo?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Enkláva můžete samozřejmě sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Enkláva je v sekci Právo

Klíčová slova: informace, odborné názvosloví, přesný význam, co to je, definice, terminus technicus, význam pojmu, synonymum, popis, slovník, odborný výraz, Enkláva, termín, lexikon, Právo, Právo, definice pojmu, co je to Enkláva?


Pojem Enkláva je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Enkláva zkuste tyto odkazy

Hledat výraz Enkláva ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Enkláva ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Enkláva ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Enkláva ve Wikipedii

Vyhledat termín Enkláva ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Enkláva na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Enkláva například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Enkláva? resp. co vlastně znamená slovo Enkláva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Enkláva, odpověď na dotaz co je to Enkláva?. Víte např. kdo to je Kentaur? Znáte a víte kdo je IT konzultant? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Právo. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.