Co je to?
Výraz, termín, definice slova Enkláva. Co znamená odborný pojem Enkláva z kategorie Právo?

Co je to Enkláva? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Enkláva

Enkláva je pojmenování pro cizí územní celek nebo jeho část, které leží uvnitř území daného státu. Právně náleží enkláva k jinému státu, i když k němu není přímo připojené.
Pokud by se jednalo o území mezi více státy, nepoužívá se označení enkláva. Do této kategorie nepatří ani území, které má přístup k moři. Pro enklávu platí podmínka obklopení pouze jednou cizí zemí. Nejvíce enkláv se nachází v Indii a Bangladéši.


Co je to Enkláva? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Enkláva. Co znamená odborný pojem Enkláva z kategorie Právo?

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Enkláva patří do kategorie právo

Klíčová slova: termín, odborný výraz, pojem, slovník, synonymum, popis, slovo, formulace, význam pojmu, Enkláva, terminus technicus, odborné názvosloví, právo, vysvětlení, co je to Enkláva?, co to je, definice pojmu, význam


Pojem Enkláva je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Enkláva píše následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Enkláva je v kontextu mezinárodní politické geografie oddělená část území či teritoria, zcela obklopená územím jiného státu. Slovo pochází z francouzského enclave (z enclaver, uzavřít, obejmout), původně z latinského inclavare (uzavřít, zamknout) z in (v) a clavis (klíč).

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat pojem Enkláva na Google.cz

Zkusit najít termín Enkláva ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Enkláva ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Enkláva ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Enkláva ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Enkláva ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Enkláva například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě nyní již víte co je to Enkláva? resp. co označuje slovo Enkláva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Enkláva, odpověď na dotaz co je to Enkláva?. Víte např. kdo to je Basil Poledouris? Znáte a víte kdo je Rudolf Schuster? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je právo. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.