Co je to?
Definice výrazu, termínu Enkláva. Co znamená odborný pojem Enkláva z kategorie Právo?

Co je Enkláva?

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Enkláva?

Enkláva je pojmenování pro cizí územní celek nebo jeho část, které leží uvnitř území daného státu. Právně náleží enkláva k jinému státu, i když k němu není přímo připojené.
Pokud by se jednalo o území mezi více státy, nepoužívá se označení enkláva. Do této kategorie nepatří ani území, které má přístup k moři. Pro enklávu platí podmínka obklopení pouze jednou cizí zemí. Nejvíce enkláv se nachází v Indii a Bangladéši.


Co je to Enkláva? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Enkláva. Co znamená odborný pojem Enkláva z kategorie Právo?

Neručíme za přesnost, úplnost a hodnověrnost jakýchkoliv informací sdělovaných prostřednictvím těchto webových stránek. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s jinými osobami na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Enkláva je v kategorii právo

Klíčová slova: význam slova, co je to Enkláva?, význam, pojem, informace, popis, slovo, odborný výraz, přesný výraz, právo, právo, formulace, synonymum, lexikon, vysvětlení, terminus technicus, definice, názvosloví


Pojem Enkláva je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Enkláva?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Enkláva je v kontextu mezinárodní politické geografie oddělená část území či teritoria, zcela obklopená územím jiného státu. Slovo pochází z francouzského enclave (z enclaver, uzavřít, obejmout), původně z latinského inclavare (uzavřít, zamknout) z in (v) a clavis (klíč).

Jiné zdroje informací o pojmu Enkláva

Zkusit najít pojem Enkláva ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Enkláva ve vyhledávači Yahoo

Najít termín Enkláva ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Enkláva ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Enkláva ve Wikizdrojích

Zkusit najít frázi Enkláva ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Enkláva například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Enkláva? resp. jaká je definice slova Enkláva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Enkláva, odpověď na dotaz co je to Enkláva?. Víte např. kdo to je Databázový specialista? Znáte a víte kdo je Karel Voříšek? Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v právo. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.