Co je to?
Definice odborného termínu, slova Enkláva. Co znamená pojem Enkláva z kategorie Právo?

Co je to Enkláva? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Enkláva?

Enkláva je pojmenování pro cizí územní celek nebo jeho část, které leží uvnitř území daného státu. Právně náleží enkláva k jinému státu, i když k němu není přímo připojené.
Pokud by se jednalo o území mezi více státy, nepoužívá se označení enkláva. Do této kategorie nepatří ani území, které má přístup k moři. Pro enklávu platí podmínka obklopení pouze jednou cizí zemí. Nejvíce enkláv se nachází v Indii a Bangladéši.


Co je to Enkláva? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Enkláva. Co znamená pojem Enkláva z kategorie Právo?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Enkláva) můžete sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Enkláva patří do kategorie Právo

Klíčová slova: definice pojmu, co to je, definice, slovník, synonymum, Právo, co je to Enkláva?, názvosloví, vysvětlení, význam pojmu, význam slova, přesný výraz, popis, lexikon, pojem, význam, informace, přesný význam


Pojem Enkláva je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Enkláva v následujících vyhledávačích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Enkláva ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Enkláva ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Enkláva na Google.cz

Zkusit najít heslo Enkláva ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Enkláva ve Wikislovníku

Hledat výraz Enkláva ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Enkláva například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Enkláva? resp. co znamená slovo Enkláva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Enkláva, odpověď na dotaz co je to Enkláva?. Víte např. kdo to je Charlize Theron? Znáte a víte kdo je IT konzultant? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Enkláva hledat i v jiných kategoriích (než Právo) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.