Co je to?
Definice odborného termínu, slova Enkláva. Co znamená pojem Enkláva z kategorie Právo?

Co je to Enkláva? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Enkláva

Enkláva je pojmenování pro cizí územní celek nebo jeho část, které leží uvnitř území daného státu. Právně náleží enkláva k jinému státu, i když k němu není přímo připojené.
Pokud by se jednalo o území mezi více státy, nepoužívá se označení enkláva. Do této kategorie nepatří ani území, které má přístup k moři. Pro enklávu platí podmínka obklopení pouze jednou cizí zemí. Nejvíce enkláv se nachází v Indii a Bangladéši.


Co je to Enkláva? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Enkláva. Co znamená pojem Enkláva z kategorie Právo?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Enkláva s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Enkláva se nachází v kategorii Právo

Klíčová slova: názvosloví, definice, význam, wiki, Právo, co to je, odborné názvosloví, formulace, přesný význam, co je to Enkláva?, termín, popis, pojem, slovo, co znamená, Enkláva, odborný výraz, lexikon


Pojem Enkláva je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Enkláva? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Enkláva je v kontextu mezinárodní politické geografie oddělená část území či teritoria, zcela obklopená územím jiného státu. Slovo pochází z francouzského enclave (z enclaver, uzavřít, obejmout), původně z latinského inclavare (uzavřít, zamknout) z in (v) a clavis (klíč).

Další informační zdroje o slovu Enkláva

Hledat slovo Enkláva ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Enkláva ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Enkláva na Youtube

Vyhledat heslo Enkláva ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Enkláva ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Enkláva ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Enkláva například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Enkláva? resp. co znamená slovo Enkláva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Enkláva, odpověď na dotaz co je to Enkláva?. Víte např. kdo to je Šárka Grossová? Znáte a víte kdo je Etymolog? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Právo). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.