Co je to?
Definice odborného termínu, slova Enkláva. Co znamená pojem Enkláva z kategorie Právo?

Co je to Enkláva? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Enkláva?

Enkláva je pojmenování pro cizí územní celek nebo jeho část, které leží uvnitř území daného státu. Právně náleží enkláva k jinému státu, i když k němu není přímo připojené.
Pokud by se jednalo o území mezi více státy, nepoužívá se označení enkláva. Do této kategorie nepatří ani území, které má přístup k moři. Pro enklávu platí podmínka obklopení pouze jednou cizí zemí. Nejvíce enkláv se nachází v Indii a Bangladéši.


Co je to Enkláva? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Enkláva. Co znamená pojem Enkláva z kategorie Právo?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Enkláva? s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Enkláva je v sekci Právo

Klíčová slova: pojem, popis, co je to Enkláva?, Právo, informace, heslo, vysvětlení, odborné názvosloví, odborný výraz, význam, terminologie, přesný význam, lexikon, wiki, Enkláva, slovo, definice, co to je


Pojem Enkláva je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Enkláva? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Enkláva je v kontextu mezinárodní politické geografie oddělená část území či teritoria, zcela obklopená územím jiného státu. Slovo pochází z francouzského enclave (z enclaver, uzavřít, obejmout), původně z latinského inclavare (uzavřít, zamknout) z in (v) a clavis (klíč).

Další informační zdroje o slovu Enkláva

Vyhledat pojem Enkláva ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Enkláva ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Enkláva na Google.cz

Hledat termín Enkláva ve Wikizdrojích

Najít heslo Enkláva ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Enkláva ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Enkláva například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Enkláva? resp. jaký je význam pojmu Enkláva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Enkláva, odpověď na dotaz co je to Enkláva?. Víte např. kdo to je Gwyneth Paltrow? Znáte a víte kdo je Genetik? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Právo Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.