Co je to?
Definice odborného termínu, slova Enkláva. Co znamená pojem Enkláva z kategorie Právo?

Co je to Enkláva? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Enkláva?

Enkláva je pojmenování pro cizí územní celek nebo jeho část, které leží uvnitř území daného státu. Právně náleží enkláva k jinému státu, i když k němu není přímo připojené.
Pokud by se jednalo o území mezi více státy, nepoužívá se označení enkláva. Do této kategorie nepatří ani území, které má přístup k moři. Pro enklávu platí podmínka obklopení pouze jednou cizí zemí. Nejvíce enkláv se nachází v Indii a Bangladéši.


Co je to Enkláva? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Enkláva. Co znamená pojem Enkláva z kategorie Právo?

Veškeré texty jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Enkláva je v kategorii Právo

Klíčová slova: slovník, terminus technicus, termín, popis, odborný výraz, lexikon, odborné názvosloví, význam slova, přesný význam, slovo, definice, co to je, Právo, význam, co znamená, co je to Enkláva?, definice pojmu, Právo


Pojem Enkláva je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o pojmu Enkláva

Najít pojem Enkláva ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Enkláva ve Wikipedii

Zkusit najít heslo Enkláva ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Enkláva ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Enkláva ve vyhledávači Qwant

Najít termín Enkláva ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Enkláva například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Enkláva? resp. jaký je přesný význam slova Enkláva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Enkláva, odpověď na dotaz co je to Enkláva?. Víte např. kdo to je Ťulpas? Znáte a víte kdo je IT konzultant? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Právo). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.