Co je to?
Odborný výraz, definice slova Enkláva. Co znamená pojem Enkláva z kategorie Právo?

Co je to Enkláva? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Enkláva

Enkláva je pojmenování pro cizí územní celek nebo jeho část, které leží uvnitř území daného státu. Právně náleží enkláva k jinému státu, i když k němu není přímo připojené.
Pokud by se jednalo o území mezi více státy, nepoužívá se označení enkláva. Do této kategorie nepatří ani území, které má přístup k moři. Pro enklávu platí podmínka obklopení pouze jednou cizí zemí. Nejvíce enkláv se nachází v Indii a Bangladéši.


Co je to Enkláva? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Enkláva. Co znamená pojem Enkláva z kategorie Právo?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Enkláva s kamarády na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín Enkláva se nachází v sekci právo

Klíčová slova: formulace, terminologie, vysvětlení, heslo, význam, termín, význam slova, informace, definice, co znamená, přesný význam, Enkláva, co je to Enkláva?, terminus technicus, wiki, právo, odborný výraz, názvosloví


Pojem Enkláva je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Enkláva? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Enkláva je v kontextu mezinárodní politické geografie oddělená část území či teritoria, zcela obklopená územím jiného státu. Slovo pochází z francouzského enclave (z enclaver, uzavřít, obejmout), původně z latinského inclavare (uzavřít, zamknout) z in (v) a clavis (klíč).

Hledejte výraz Enkláva v dalších zdrojích

Hledat heslo Enkláva ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Enkláva ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Enkláva na Youtube

Vyhledat pojem Enkláva ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Enkláva ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Enkláva ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Enkláva například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Enkláva? resp. co vlastně znamená slovo Enkláva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Enkláva, odpověď na dotaz co je to Enkláva?. Víte např. kdo to je Heidi Janků? Znáte a víte kdo je Selena Gomez? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Enkláva i jinde než v sekci než v právo. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.