Co je to?
Definice odborného termínu, slova Apokalypsa. Co znamená pojem Apokalypsa z kategorie Literatura?

Co je to Apokalypsa? Význam slova

Co znamená termín Apokalypsa? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Apokalypsa v překladu z řečtiny znamená odhalení nebo zjevení. Původně se jednalo jen o starověké literární spisy, často se však používá přenesený význam pro označení obrovských katastrof nebo válečných konfliktů takových rozměrů, které hrozí zničením lidstva, civilizace nebo celého světa.
Pokud je apokalypsa použita jako označení spisu, znamená to zjevení nějaké pravdy a výzvu k určitému jednání. Nadpřirozené pravdy jsou sdělovány lidem prostřednictvím nebeské bytosti.


Co je to Apokalypsa? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Apokalypsa. Co znamená pojem Apokalypsa z kategorie Literatura?

Uvedené informace jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Apokalypsa sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Apokalypsa patří do sekce Literatura

Klíčová slova: terminologie, význam pojmu, co to je, terminus technicus, Literatura, informace, synonymum, popis, názvosloví, heslo, význam, vysvětlení, definice pojmu, přesný výraz, definice, co je to Apokalypsa?, odborné názvosloví, wiki


Pojem Apokalypsa je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Apokalypsa? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Apokalypsa (řecky ἀποκάλυψις apokalypsis zjevení, odhalení) je starověký literární žánr, jehož typickou ukázkou je zejména poslední biblická kniha stejného názvu. Člověku (prorokovi) je skrze nebeského (andělského) prostředníka zjevena nadpřirozená pravda o dějinách a jejich smyslu (s důrazem na boží jednání v dějinách ve prospěch trpících), ale může se jednat i o zjevení nebeského světa jako takového (viz např. knihu Ezechiel, 1. knihu Henochovu apod.). Text obsahuje i výzvu k určitému jednání nebo naopak zdržení se něčeho a výzvy ke sledování dějinných znamení (kniha Daniel).

Odkazy na jiné weby

Vyhledat slovo Apokalypsa na Google.cz

Hledat heslo Apokalypsa ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Apokalypsa ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Apokalypsa ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Apokalypsa ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Apokalypsa ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Apokalypsa například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Apokalypsa? resp. jaká je definice slova Apokalypsa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Apokalypsa, odpověď na dotaz co je to Apokalypsa?. Víte např. kdo to je Úderník? Znáte a víte kdo je Kyklop? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Apokalypsa hledat i v jiných kategoriích (než Literatura) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?