Co je to?
Definice odborného termínu, slova Apokalypsa. Co znamená pojem Apokalypsa z kategorie Literatura?

Co je to Apokalypsa? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Apokalypsa

Apokalypsa v překladu z řečtiny znamená odhalení nebo zjevení. Původně se jednalo jen o starověké literární spisy, často se však používá přenesený význam pro označení obrovských katastrof nebo válečných konfliktů takových rozměrů, které hrozí zničením lidstva, civilizace nebo celého světa.
Pokud je apokalypsa použita jako označení spisu, znamená to zjevení nějaké pravdy a výzvu k určitému jednání. Nadpřirozené pravdy jsou sdělovány lidem prostřednictvím nebeské bytosti.


Co je to Apokalypsa? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Apokalypsa. Co znamená pojem Apokalypsa z kategorie Literatura?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Apokalypsa? Pak se o ní podělte s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Apokalypsa je v kategorii Literatura

Klíčová slova: Apokalypsa, odborný výraz, lexikon, význam pojmu, heslo, význam slova, co znamená, popis, odborné názvosloví, definice, vysvětlení, informace, wiki, pojem, terminus technicus, co to je, formulace, synonymum


Pojem Apokalypsa je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Apokalypsa? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Apokalypsa (řecky ἀποκάλυψις apokalypsis zjevení, odhalení) je starověký literární žánr, jehož typickou ukázkou je zejména poslední biblická kniha stejného názvu. Člověku (prorokovi) je skrze nebeského (andělského) prostředníka zjevena nadpřirozená pravda o dějinách a jejich smyslu (s důrazem na boží jednání v dějinách ve prospěch trpících), ale může se jednat i o zjevení nebeského světa jako takového (viz např. knihu Ezechiel, 1. knihu Henochovu apod.). Text obsahuje i výzvu k určitému jednání nebo naopak zdržení se něčeho a výzvy ke sledování dějinných znamení (kniha Daniel).

Pro další informace o termínu Apokalypsa zkuste tyto odkazy

Zkusit najít heslo Apokalypsa ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Apokalypsa ve Wikimedia Commons

Hledat termín Apokalypsa na Google.cz

Hledat heslo Apokalypsa ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Apokalypsa ve Wikislovníku

Hledat slovo Apokalypsa ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Apokalypsa například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Apokalypsa? resp. co se skrývá pod slovem Apokalypsa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Apokalypsa, odpověď na dotaz co je to Apokalypsa?. Víte např. kdo to je Zlatokopka? Znáte a víte kdo je Ničema? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Literatura). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?