Co je to?
Odborný výraz, definice slova Apokalypsa. Co znamená slovo Apokalypsa z kategorie Literatura?

Co je Apokalypsa? Definice pojmu

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Apokalypsa?

Apokalypsa v překladu z řečtiny znamená odhalení nebo zjevení. Původně se jednalo jen o starověké literární spisy, často se však používá přenesený význam pro označení obrovských katastrof nebo válečných konfliktů takových rozměrů, které hrozí zničením lidstva, civilizace nebo celého světa.
Pokud je apokalypsa použita jako označení spisu, znamená to zjevení nějaké pravdy a výzvu k určitému jednání. Nadpřirozené pravdy jsou sdělovány lidem prostřednictvím nebeské bytosti.


Co je to Apokalypsa? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Apokalypsa. Co znamená slovo Apokalypsa z kategorie Literatura?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Apokalypsa se známými prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Apokalypsa patří do kategorie literatura

Klíčová slova: odborný výraz, terminologie, definice, co to je, význam slova, co je to Apokalypsa?, názvosloví, synonymum, slovník, literatura, wiki, přesný výraz, lexikon, termín, co znamená, popis, vysvětlení, odborné názvosloví


Pojem Apokalypsa je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Apokalypsa? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Apokalypsa (řecky ἀποκάλυψις apokalypsis zjevení, odhalení) je starověký literární žánr, jehož typickou ukázkou je zejména poslední biblická kniha stejného názvu. Člověku (prorokovi) je skrze nebeského (andělského) prostředníka zjevena nadpřirozená pravda o dějinách a jejich smyslu (s důrazem na boží jednání v dějinách ve prospěch trpících), ale může se jednat i o zjevení nebeského světa jako takového (viz např. knihu Ezechiel, 1. knihu Henochovu apod.). Text obsahuje i výzvu k určitému jednání nebo naopak zdržení se něčeho a výzvy ke sledování dějinných znamení (kniha Daniel).

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít výraz Apokalypsa ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Apokalypsa ve vyhledávači Qwant

Hledat frázi Apokalypsa na Google.cz

Najít heslo Apokalypsa ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Apokalypsa ve Wikimedia Commons

Najít pojem Apokalypsa ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Apokalypsa například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Teď už víte co znamená slovo Apokalypsa? resp. co se skrývá pod slovem Apokalypsa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Apokalypsa, odpověď na dotaz co je to Apokalypsa?. Víte např. kdo to je David Klimeš? Znáte a víte kdo je Poseroutka? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než literatura. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?