Co je to?
Definice odborného termínu, slova Apokalypsa. Co znamená pojem Apokalypsa z kategorie Literatura?

Co je to Apokalypsa? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Apokalypsa

Apokalypsa v překladu z řečtiny znamená odhalení nebo zjevení. Původně se jednalo jen o starověké literární spisy, často se však používá přenesený význam pro označení obrovských katastrof nebo válečných konfliktů takových rozměrů, které hrozí zničením lidstva, civilizace nebo celého světa.
Pokud je apokalypsa použita jako označení spisu, znamená to zjevení nějaké pravdy a výzvu k určitému jednání. Nadpřirozené pravdy jsou sdělovány lidem prostřednictvím nebeské bytosti.


Co je to Apokalypsa? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Apokalypsa. Co znamená pojem Apokalypsa z kategorie Literatura?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Apokalypsa sdílejte s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Apokalypsa je v kategorii Literatura

Klíčová slova: význam pojmu, Apokalypsa, pojem, definice pojmu, terminus technicus, informace, vysvětlení, odborné názvosloví, názvosloví, formulace, slovo, heslo, co znamená, význam, slovník, Literatura, Literatura, odborný výraz


Pojem Apokalypsa je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Apokalypsa? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Apokalypsa (řecky ἀποκάλυψις apokalypsis zjevení, odhalení) je starověký literární žánr, jehož typickou ukázkou je zejména poslední biblická kniha stejného názvu. Člověku (prorokovi) je skrze nebeského (andělského) prostředníka zjevena nadpřirozená pravda o dějinách a jejich smyslu (s důrazem na boží jednání v dějinách ve prospěch trpících), ale může se jednat i o zjevení nebeského světa jako takového (viz např. knihu Ezechiel, 1. knihu Henochovu apod.). Text obsahuje i výzvu k určitému jednání nebo naopak zdržení se něčeho a výzvy ke sledování dějinných znamení (kniha Daniel).

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít pojem Apokalypsa ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Apokalypsa ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Apokalypsa ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Apokalypsa ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Apokalypsa ve Wikimedia Commons

Najít pojem Apokalypsa na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Apokalypsa například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Apokalypsa? resp. co je to Apokalypsa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Apokalypsa, odpověď na dotaz co je to Apokalypsa?. Víte např. kdo to je Evangelík? Znáte a víte kdo je Kyklop? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Literatura. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?