Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Apokalypsa. Co znamená pojem Apokalypsa z kategorie Literatura?

Co je Apokalypsa?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Apokalypsa?

Apokalypsa v překladu z řečtiny znamená odhalení nebo zjevení. Původně se jednalo jen o starověké literární spisy, často se však používá přenesený význam pro označení obrovských katastrof nebo válečných konfliktů takových rozměrů, které hrozí zničením lidstva, civilizace nebo celého světa.
Pokud je apokalypsa použita jako označení spisu, znamená to zjevení nějaké pravdy a výzvu k určitému jednání. Nadpřirozené pravdy jsou sdělovány lidem prostřednictvím nebeské bytosti.


Co je to Apokalypsa? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Apokalypsa. Co znamená pojem Apokalypsa z kategorie Literatura?

Snažíme se, aby všechny informace byly správné, úplné a aktuální, ale někdy se může stát, že se objeví nějaká nepřesnost. Děkujeme za pochopení. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Apokalypsa? Potom se o definici podělte s kamarády na komunitních sítích Facebook, Síť X, Reddit a Pinterest prostřednictvím tlačítek Sdílet.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Apokalypsa se nachází v kategorii literatura

Klíčová slova: přesný výraz, názvosloví, definice, přesný význam, terminologie, co je to Apokalypsa?, informace, význam, co to je, popis, slovo, význam slova, synonymum, Apokalypsa, pojem, wiki, heslo, literatura


Pojem Apokalypsa je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Apokalypsa?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Apokalypsa (řecky ἀποκάλυψις apokalypsis zjevení, odhalení) je starověký literární žánr, jehož typickou ukázkou je zejména poslední biblická kniha stejného názvu. Člověku (prorokovi) je skrze nebeského (andělského) prostředníka zjevena nadpřirozená pravda o dějinách a jejich smyslu (s důrazem na boží jednání v dějinách ve prospěch trpících), ale může se jednat i o zjevení nebeského světa jako takového (viz např. knihu Ezechiel, 1. knihu Henochovu apod.). Text obsahuje i výzvu k určitému jednání nebo naopak zdržení se něčeho a výzvy ke sledování dějinných znamení (kniha Daniel).

Více informací o pojmu Apokalypsa lze najít v následujících zdrojích

Najít heslo Apokalypsa ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Apokalypsa ve vyhledávači Yahoo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Apokalypsa ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Apokalypsa ve Wikislovníku

Najít slovo Apokalypsa ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Apokalypsa ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Apokalypsa například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, v Google obrázcích, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě jste zjistili jaká je definice termínu Apokalypsa? resp. co přesně označuje termín Apokalypsa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Apokalypsa, odpověď na dotaz co je to Apokalypsa?. Víte např. kdo to je Sam Cooke? Znáte a víte kdo je Srágora? Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste hledání odborného pojmu Apokalypsa i v jiné kategorii než je sekce literatura. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie literatura, Otevřená kniha, apokalypsa, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?