Co je to?
Definice odborného termínu, slova Apokalypsa. Co znamená pojem Apokalypsa z kategorie Literatura?

Co je to Apokalypsa? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Apokalypsa

Apokalypsa v překladu z řečtiny znamená odhalení nebo zjevení. Původně se jednalo jen o starověké literární spisy, často se však používá přenesený význam pro označení obrovských katastrof nebo válečných konfliktů takových rozměrů, které hrozí zničením lidstva, civilizace nebo celého světa.
Pokud je apokalypsa použita jako označení spisu, znamená to zjevení nějaké pravdy a výzvu k určitému jednání. Nadpřirozené pravdy jsou sdělovány lidem prostřednictvím nebeské bytosti.


Co je to Apokalypsa? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Apokalypsa. Co znamená pojem Apokalypsa z kategorie Literatura?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Apokalypsa se nachází v sekci Literatura

Klíčová slova: definice, slovník, popis, co je to Apokalypsa?, informace, lexikon, heslo, co znamená, synonymum, slovo, odborné názvosloví, formulace, Apokalypsa, názvosloví, význam slova, definice pojmu, přesný výraz, Literatura


Pojem Apokalypsa je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Apokalypsa? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Apokalypsa (řecky ἀποκάλυψις apokalypsis zjevení, odhalení) je starověký literární žánr, jehož typickou ukázkou je zejména poslední biblická kniha stejného názvu. Člověku (prorokovi) je skrze nebeského (andělského) prostředníka zjevena nadpřirozená pravda o dějinách a jejich smyslu (s důrazem na boží jednání v dějinách ve prospěch trpících), ale může se jednat i o zjevení nebeského světa jako takového (viz např. knihu Ezechiel, 1. knihu Henochovu apod.). Text obsahuje i výzvu k určitému jednání nebo naopak zdržení se něčeho a výzvy ke sledování dějinných znamení (kniha Daniel).

Pro více informací o heslu Apokalypsa zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat termín Apokalypsa ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Apokalypsa ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Apokalypsa na Youtube

Najít výraz Apokalypsa ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Apokalypsa ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Apokalypsa ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Apokalypsa například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Apokalypsa? resp. co se skrývá pod slovem Apokalypsa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Apokalypsa, odpověď na dotaz co je to Apokalypsa?. Víte např. kdo to je Kyborg? Znáte a víte kdo je Kyklop? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Literatura Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?