Co je to?
Odborný výraz, definice slova Červená knihovna. Co znamená pojem Červená knihovna z kategorie Literatura?

Co je to Červená knihovna? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Červená knihovna?

Červená knihovna je druh literatury vydávané ve větších nákladech a prodávané za nižší ceny. Většinou se jedná o přitažlivé, dějově napínavé, ale nepříliš hluboké a méně pravděpodobné příběhy milostného charakteru, probíhající podle očekávaného schématu.
Knihy červené knihovny nemívají vysokou uměleckou hodnotu, nejvíce byla rozšířena v období první republiky. Hlavním námětem je láska, její problémy a šťastný konec.


Co je to Červená knihovna? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Červená knihovna. Co znamená pojem Červená knihovna z kategorie Literatura?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Červená knihovna s kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín Červená knihovna se nachází v sekci literatura

Klíčová slova: význam pojmu, terminus technicus, slovo, přesný význam, co znamená, termín, co to je, přesný výraz, informace, literatura, popis, význam, pojem, heslo, synonymum, slovník, formulace, Červená knihovna


Pojem Červená knihovna je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Červená knihovna? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Červená knihovna je český název pro druh pokleslé literatury určený především ženám a řazený do tzv. brakové literatury. Původně šlo o název edice románů pro ženy v červených plátěných vazbách s protlačeným R ve středu horní desky, nebo s emblémem ČK v jejím pravém horním rohu, vydávaných ve 20. a 30. letech 20. století akciovou společností Rodina (celkem v této podobě vyšlo 104 svazků). Jejím protipólem byla tzv. Modrá knihovna, ve které vycházely kovbojky a detektivky. Název této edice byl pak zobecněn jako žánrové označení. S červenou knihovnou úzce souvisí dívčí romány, určené dospívajícím dívkám, protože tyto dva žánry se často překrývají.

Další možné informační zdroje

Zkusit najít termín Červená knihovna ve Wikislovníku

Najít slovo Červená knihovna ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít frázi Červená knihovna ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Červená knihovna ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Červená knihovna ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Červená knihovna ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Červená knihovna například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Červená knihovna? resp. co znamená výraz Červená knihovna? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Červená knihovna, odpověď na dotaz co je to Červená knihovna?. Víte např. kdo to je Blanka Bohdanová? Znáte a víte kdo je Scénograf? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Červená knihovna i v jiných kategoriích (než literatura). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?