Co je to?
Definice výrazu Červená knihovna. Co znamená odborný pojem Červená knihovna z kategorie Literatura?

Co to je Červená knihovna? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Červená knihovna?

Červená knihovna je druh literatury vydávané ve větších nákladech a prodávané za nižší ceny. Většinou se jedná o přitažlivé, dějově napínavé, ale nepříliš hluboké a méně pravděpodobné příběhy milostného charakteru, probíhající podle očekávaného schématu.
Knihy červené knihovny nemívají vysokou uměleckou hodnotu, nejvíce byla rozšířena v období první republiky. Hlavním námětem je láska, její problémy a šťastný konec.


Co je to Červená knihovna? Význam slova, termín, Definice výrazu Červená knihovna. Co znamená odborný pojem Červená knihovna z kategorie Literatura?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Červená knihovna patří do sekce Literatura

Klíčová slova: Červená knihovna, slovník, popis, heslo, definice, wiki, terminus technicus, Literatura, vysvětlení, pojem, lexikon, Literatura, termín, názvosloví, význam, slovo, synonymum, co to je


Pojem Červená knihovna je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Červená knihovna? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Červená knihovna je český název pro druh pokleslé literatury určený především ženám a řazený do tzv. brakové literatury. Původně šlo o název edice románů pro ženy v červených plátěných vazbách s protlačeným R ve středu horní desky, nebo s emblémem ČK v jejím pravém horním rohu, vydávaných ve 20. a 30. letech 20. století akciovou společností Rodina (celkem v této podobě vyšlo 104 svazků). Jejím protipólem byla tzv. Modrá knihovna, ve které vycházely kovbojky a detektivky. Název této edice byl pak zobecněn jako žánrové označení. S červenou knihovnou úzce souvisí dívčí romány, určené dospívajícím dívkám, protože tyto dva žánry se často překrývají.

Jiné zdroje informací o pojmu Červená knihovna

Zkusit najít pojem Červená knihovna ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Červená knihovna ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Červená knihovna na Google.cz

Vyhledat pojem Červená knihovna ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Červená knihovna ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Červená knihovna ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Červená knihovna například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Červená knihovna? resp. jaká je definice slova Červená knihovna? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Červená knihovna, odpověď na dotaz co je to Červená knihovna?. Víte např. kdo to je Pidižvík? Znáte a víte kdo je Gerald Ford? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Literatura). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?