Co je to?
Výraz, termín, definice slova Červená knihovna. Co znamená odborný pojem Červená knihovna z kategorie Literatura?

Co je to Červená knihovna? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Červená knihovna

Červená knihovna je druh literatury vydávané ve větších nákladech a prodávané za nižší ceny. Většinou se jedná o přitažlivé, dějově napínavé, ale nepříliš hluboké a méně pravděpodobné příběhy milostného charakteru, probíhající podle očekávaného schématu.
Knihy červené knihovny nemívají vysokou uměleckou hodnotu, nejvíce byla rozšířena v období první republiky. Hlavním námětem je láska, její problémy a šťastný konec.


Co je to Červená knihovna? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Červená knihovna. Co znamená odborný pojem Červená knihovna z kategorie Literatura?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Červená knihovna s kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Červená knihovna patří do kategorie literatura

Klíčová slova: význam slova, co je to Červená knihovna?, heslo, vysvětlení, literatura, terminus technicus, pojem, slovo, popis, význam pojmu, definice, Červená knihovna, wiki, informace, synonymum, přesný výraz, význam, názvosloví


Pojem Červená knihovna je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Červená knihovna?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Červená knihovna je český název pro druh pokleslé literatury určený především ženám a řazený do tzv. brakové literatury. Původně šlo o název edice románů pro ženy v červených plátěných vazbách s protlačeným R ve středu horní desky, nebo s emblémem ČK v jejím pravém horním rohu, vydávaných ve 20. a 30. letech 20. století akciovou společností Rodina (celkem v této podobě vyšlo 104 svazků). Jejím protipólem byla tzv. Modrá knihovna, ve které vycházely kovbojky a detektivky. Název této edice byl pak zobecněn jako žánrové označení. S červenou knihovnou úzce souvisí dívčí romány, určené dospívajícím dívkám, protože tyto dva žánry se často překrývají.

Další informační zdroje

Zkusit najít heslo Červená knihovna ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Červená knihovna ve Wikislovníku

Hledat termín Červená knihovna ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Červená knihovna ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Červená knihovna na Google.cz

Hledat videa s názvem Červená knihovna na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Červená knihovna například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Červená knihovna? resp. co se přesně ukrývá za slovem Červená knihovna? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Červená knihovna, odpověď na dotaz co je to Červená knihovna?. Víte např. kdo to je Ježíšek? Znáte a víte kdo je Jiřina Jirásková? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než literatura). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?