Co je to?
Odborný výraz, definice slova Červená knihovna. Co znamená pojem Červená knihovna z kategorie Literatura?

Co je Červená knihovna? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Červená knihovna

Červená knihovna je druh literatury vydávané ve větších nákladech a prodávané za nižší ceny. Většinou se jedná o přitažlivé, dějově napínavé, ale nepříliš hluboké a méně pravděpodobné příběhy milostného charakteru, probíhající podle očekávaného schématu.
Knihy červené knihovny nemívají vysokou uměleckou hodnotu, nejvíce byla rozšířena v období první republiky. Hlavním námětem je láska, její problémy a šťastný konec.


Co je to Červená knihovna? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Červená knihovna. Co znamená pojem Červená knihovna z kategorie Literatura?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text napsán pro Superia.cz

Text s definicí výrazu Červená knihovna doporučujeme sdílet s dalšími lidmi na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Červená knihovna se nachází v sekci literatura

Klíčová slova: co je to Červená knihovna?, literatura, informace, wiki, pojem, názvosloví, význam, synonymum, lexikon, význam pojmu, přesný výraz, slovník, formulace, odborné názvosloví, slovo, heslo, vysvětlení, co to je


Pojem Červená knihovna je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Červená knihovna?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Červená knihovna je český název pro druh pokleslé literatury určený především ženám a řazený do tzv. brakové literatury. Původně šlo o název edice románů pro ženy v červených plátěných vazbách s protlačeným R ve středu horní desky, nebo s emblémem ČK v jejím pravém horním rohu, vydávaných ve 20. a 30. letech 20. století akciovou společností Rodina (celkem v této podobě vyšlo 104 svazků). Jejím protipólem byla tzv. Modrá knihovna, ve které vycházely kovbojky a detektivky. Název této edice byl pak zobecněn jako žánrové označení. S červenou knihovnou úzce souvisí dívčí romány, určené dospívajícím dívkám, protože tyto dva žánry se často překrývají.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat heslo Červená knihovna ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Červená knihovna ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Červená knihovna ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Červená knihovna ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Červená knihovna na Google.cz

Hledat termín Červená knihovna ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Červená knihovna například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Červená knihovna? resp. jaká je definice termínu Červená knihovna? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Červená knihovna, odpověď na dotaz co je to Červená knihovna?. Víte např. kdo to je Barista? Znáte a víte kdo je Selena Gomez? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Pokuste se najít termín Červená knihovna i v jiné kategorii než v literatura. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?