Co je to?
Výraz, termín, definice slova Cystická fibróza. Co znamená odborný pojem Cystická fibróza z kategorie Nemoce?

Co je to Cystická fibróza? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Cystická fibróza?

Cystická fibróza je jedním z genetických onemocnění. Nemůžete jím tedy onemocnět v průběhu života, pokud jste se s ním nenarodili a nemáte ho v genech. Cystická fibróza postihuje především dýchací systém a trávicí trakt. V nich se usazuje velice hustý len, se kterým si organizmus nedokáže sám poradit. Proto nemocní musejí vícekrát za den inhalovat a podstupovat fyzioterapii, čímž se odstraní hlen z plic a ty se vyčistí.
Kromě toho se k cystické fibróze přidávají další vážná onemocnění. Cystická fibróza je nevyléčitelná a nemocní se nedožívají vysokého věku, většinou pouze kolem 30 let.


Co je to Cystická fibróza? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Cystická fibróza. Co znamená odborný pojem Cystická fibróza z kategorie Nemoce?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Cystická fibróza doporučujeme sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Cystická fibróza se nachází v sekci Nemoce

Klíčová slova: co to je, odborný výraz, heslo, definice, pojem, vysvětlení, definice pojmu, termín, co je to Cystická fibróza?, význam pojmu, význam, odborné názvosloví, názvosloví, popis, Nemoce, Cystická fibróza, informace, wiki


Pojem Cystická fibróza je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Cystická fibróza dozvíte následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Cystická fibróza (CF) neboli mukoviscidóza je lidské geneticky podmíněné onemocnění, které postihuje převážně dýchací a trávicí soustavu. Jde o autozomální recesivní vrozené onemocnění způsobené mutací genu produkujícího protein CFTR (anglicky Cystic fibrosis transmembrane conductance regulator). Jedná se o gen uložený na dlouhém raménku 7. chromozomu. Gen kóduje protein, který je klíčový pro chloridový ABC transportér na buněčné membráně.

Další informační zdroje

Hledat pojem Cystická fibróza ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Cystická fibróza ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Cystická fibróza na Google.cz

Hledat videa s názvem Cystická fibróza na Youtube

Vyhledat pojem Cystická fibróza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Cystická fibróza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Cystická fibróza například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Cystická fibróza? resp. co vlastně znamená slovo Cystická fibróza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cystická fibróza, odpověď na dotaz co je to Cystická fibróza?. Víte např. kdo to je Sharon Stone? Znáte a víte kdo je Zbyněk Stanjura? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Cystická fibróza v jiné sekci než Nemoce. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.