Co je to?
Definice výrazu, termínu Cystická fibróza. Co znamená odborný pojem Cystická fibróza z kategorie Nemoce?

Co je Cystická fibróza?

Co znamená pojem, definice termínu Cystická fibróza?

Cystická fibróza je jedním z genetických onemocnění. Nemůžete jím tedy onemocnět v průběhu života, pokud jste se s ním nenarodili a nemáte ho v genech. Cystická fibróza postihuje především dýchací systém a trávicí trakt. V nich se usazuje velice hustý len, se kterým si organizmus nedokáže sám poradit. Proto nemocní musejí vícekrát za den inhalovat a podstupovat fyzioterapii, čímž se odstraní hlen z plic a ty se vyčistí.
Kromě toho se k cystické fibróze přidávají další vážná onemocnění. Cystická fibróza je nevyléčitelná a nemocní se nedožívají vysokého věku, většinou pouze kolem 30 let.


Co je to Cystická fibróza? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Cystická fibróza. Co znamená odborný pojem Cystická fibróza z kategorie Nemoce?

Omlouváme se za případné neaktuální údaje a pravopisné chyby na webových stránkách. Snažíme se neustále zlepšovat obsah a kvalitu stránek, a vaše zpětná vazba je pro mě velmi důležitá. Děkujeme za pochopení.Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Cystická fibróza se známými na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Cystická fibróza je v kategorii nemoce

Klíčová slova: vysvětlení, heslo, význam pojmu, slovník, odborné názvosloví, synonymum, definice, popis, terminus technicus, terminologie, nemoce, termín, pojem, co znamená, definice pojmu, význam, význam slova, wiki


Pojem Cystická fibróza je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Cystická fibróza?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Cystická fibróza (CF) neboli mukoviscidóza je lidské geneticky podmíněné onemocnění, které postihuje převážně dýchací a trávicí soustavu. Jde o autozomální recesivní vrozené onemocnění způsobené mutací genu produkujícího protein CFTR (anglicky Cystic fibrosis transmembrane conductance regulator). Jedná se o gen uložený na dlouhém raménku 7. chromozomu. Gen kóduje protein, který je klíčový pro chloridový ABC transportér na buněčné membráně.

Linky na jiné informační zdroje

Hledat videa s názvem Cystická fibróza na Youtube

Najít pojem Cystická fibróza ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Cystická fibróza ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Cystická fibróza na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Cystická fibróza ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Cystická fibróza ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Cystická fibróza například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v metavyhledávači Info.com, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Cystická fibróza? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Cystická fibróza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cystická fibróza, odpověď na dotaz co je to Cystická fibróza?. Víte např. kdo to je Vladimír Darida? Znáte a víte kdo je Eva Josefíková? Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Cystická fibróza i v jiných kategoriích (než nemoce). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.