Co je to?
Výraz, termín, definice slova Cystická fibróza. Co znamená odborný pojem Cystická fibróza z kategorie Nemoce?

Co je to Cystická fibróza? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Cystická fibróza?

Cystická fibróza je jedním z genetických onemocnění. Nemůžete jím tedy onemocnět v průběhu života, pokud jste se s ním nenarodili a nemáte ho v genech. Cystická fibróza postihuje především dýchací systém a trávicí trakt. V nich se usazuje velice hustý len, se kterým si organizmus nedokáže sám poradit. Proto nemocní musejí vícekrát za den inhalovat a podstupovat fyzioterapii, čímž se odstraní hlen z plic a ty se vyčistí.
Kromě toho se k cystické fibróze přidávají další vážná onemocnění. Cystická fibróza je nevyléčitelná a nemocní se nedožívají vysokého věku, většinou pouze kolem 30 let.


Co je to Cystická fibróza? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Cystická fibróza. Co znamená odborný pojem Cystická fibróza z kategorie Nemoce?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Cystická fibróza můžete sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Cystická fibróza je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: wiki, názvosloví, co to je, Nemoce, odborný výraz, co je to Cystická fibróza?, přesný význam, odborné názvosloví, definice pojmu, popis, termín, slovník, přesný výraz, slovo, co znamená, informace, význam, formulace


Pojem Cystická fibróza je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Cystická fibróza můžete dozvědět následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Cystická fibróza (CF) neboli mukoviscidóza je lidské geneticky podmíněné onemocnění, které postihuje převážně dýchací a trávicí soustavu. Jde o autozomální recesivní vrozené onemocnění způsobené mutací genu produkujícího protein CFTR (anglicky Cystic fibrosis transmembrane conductance regulator). Jedná se o gen uložený na dlouhém raménku 7. chromozomu. Gen kóduje protein, který je klíčový pro chloridový ABC transportér na buněčné membráně.

Další informační zdroje o slovu Cystická fibróza

Zkusit najít pojem Cystická fibróza ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Cystická fibróza ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Cystická fibróza ve vyhledávači Yandex

Najít termín Cystická fibróza ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Cystická fibróza ve Wikimedia Commons

Najít pojem Cystická fibróza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Cystická fibróza například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Cystická fibróza? resp. co znamená slovo Cystická fibróza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cystická fibróza, odpověď na dotaz co je to Cystická fibróza?. Víte např. kdo to je Mentor? Znáte a víte kdo je Zbyněk Stanjura? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Nemoce). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.