Co je to?
Výraz, termín, definice slova Colostrum. Co znamená odborný pojem Colostrum z kategorie Lékařství?

Co je to Colostrum? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Colostrum?

Colostrum (mlezivo) je první mléko, které se tvoří v mléčné žláze savců v době blízko před porodem. Jeho produkce vydrží ještě až 5 dní po porodu. Na rozdíl od klasického mateřského mléka obsahuje mnohem více proteinů, vitamínů, minerálních látek a různých protilátek.
V colostru přijímá dítě od matky důležité protilátky, které ho chrání před infekcemi z vnějška po první týdny života. Tím získává potomek obranu v době, kdy ještě nemá vlastní protilátky a jeho imunita není ještě vybudována. Kolostrum se významně uplatňuje i ve farmaceutii jako surovina pro výrobu nejrůznějších léků.


Co je to Colostrum? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Colostrum. Co znamená odborný pojem Colostrum z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Colostrum? s přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Colostrum je v sekci lékařství

Klíčová slova: wiki, lexikon, informace, přesný výraz, odborné názvosloví, heslo, co znamená, význam, význam slova, terminus technicus, pojem, termín, co to je, názvosloví, přesný význam, slovník, Colostrum, význam pojmu


Pojem Colostrum je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Colostrum píše následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Mlezivo (též kolostrum) je takzvané prvotní mléko u savců, tvoří se v mléčné žláze těsně před porodem a je produkováno asi 3–5 dní po něm. Složením se kolostrum významně liší od zralého mléka. Rozdíly ve složení mleziva se postupně mění a z nezralého mléka se stává mléko zralé. Kolostrum je bohaté na proteiny. Po porodu zajišťují u mláďat přirozeně pasivní imunitu, tedy příjem hotových protilátek od matky, které novorozená mláďata chrání v prvních týdnech života před infekcemi ze zevního prostředí, když ještě nejsou schopna imunitní reakce a produkce vlastních protilátek.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat videa s názvem Colostrum na Youtube

Najít heslo Colostrum ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Colostrum ve Wikizdrojích

Hledat pojem Colostrum ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Colostrum ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Colostrum ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Colostrum například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Colostrum? resp. co je to Colostrum? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Colostrum, odpověď na dotaz co je to Colostrum?. Víte např. kdo to je Petr Arenberger? Znáte a víte kdo je Alois Hadamczik? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Colostrum v jiné sekci než lékařství. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.