Co je to?
Definice výrazu, termínu Colostrum. Co znamená odborný pojem Colostrum z kategorie Lékařství?

Co je to Colostrum? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Colostrum?

Colostrum (mlezivo) je první mléko, které se tvoří v mléčné žláze savců v době blízko před porodem. Jeho produkce vydrží ještě až 5 dní po porodu. Na rozdíl od klasického mateřského mléka obsahuje mnohem více proteinů, vitamínů, minerálních látek a různých protilátek.
V colostru přijímá dítě od matky důležité protilátky, které ho chrání před infekcemi z vnějška po první týdny života. Tím získává potomek obranu v době, kdy ještě nemá vlastní protilátky a jeho imunita není ještě vybudována. Kolostrum se významně uplatňuje i ve farmaceutii jako surovina pro výrobu nejrůznějších léků.


Co je to Colostrum? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Colostrum. Co znamená odborný pojem Colostrum z kategorie Lékařství?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Colostrum patří do kategorie lékařství

Klíčová slova: synonymum, přesný význam, co to je, přesný výraz, význam pojmu, definice pojmu, terminologie, co znamená, terminus technicus, popis, vysvětlení, heslo, formulace, odborné názvosloví, definice, názvosloví, lékařství, lékařství


Pojem Colostrum je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Colostrum? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Mlezivo (též kolostrum) je takzvané prvotní mléko u savců, tvoří se v mléčné žláze těsně před porodem a je produkováno asi 3–5 dní po něm. Složením se kolostrum významně liší od zralého mléka. Rozdíly ve složení mleziva se postupně mění a z nezralého mléka se stává mléko zralé. Kolostrum je bohaté na proteiny. Po porodu zajišťují u mláďat přirozeně pasivní imunitu, tedy příjem hotových protilátek od matky, které novorozená mláďata chrání v prvních týdnech života před infekcemi ze zevního prostředí, když ještě nejsou schopna imunitní reakce a produkce vlastních protilátek.

Pro více informací o heslu Colostrum zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít heslo Colostrum ve Wikislovníku

Najít termín Colostrum ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Colostrum ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Colostrum ve Wikizdrojích

Zkusit najít frázi Colostrum ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít Colostrum ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Colostrum například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Colostrum? resp. jaký je význam pojmu Colostrum? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Colostrum, odpověď na dotaz co je to Colostrum?. Víte např. kdo to je Niki Lauda? Znáte a víte kdo je Tom Cruise? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než lékařství). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.