Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Colostrum. Co znamená pojem Colostrum z kategorie Lékařství?

Co to je Colostrum? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Colostrum?

Colostrum (mlezivo) je první mléko, které se tvoří v mléčné žláze savců v době blízko před porodem. Jeho produkce vydrží ještě až 5 dní po porodu. Na rozdíl od klasického mateřského mléka obsahuje mnohem více proteinů, vitamínů, minerálních látek a různých protilátek.
V colostru přijímá dítě od matky důležité protilátky, které ho chrání před infekcemi z vnějška po první týdny života. Tím získává potomek obranu v době, kdy ještě nemá vlastní protilátky a jeho imunita není ještě vybudována. Kolostrum se významně uplatňuje i ve farmaceutii jako surovina pro výrobu nejrůznějších léků.


Co je to Colostrum? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Colostrum. Co znamená pojem Colostrum z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Colostrum se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Colostrum je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: přesný význam, Lékařství, heslo, lexikon, pojem, slovník, co je to Colostrum?, odborné názvosloví, definice, význam, wiki, termín, co to je, formulace, co znamená, Colostrum, synonymum, význam pojmu


Pojem Colostrum je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Colostrum? Výraz, definice slova z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Mlezivo (též kolostrum) je takzvané prvotní mléko u savců, tvoří se v mléčné žláze těsně před porodem a je produkováno asi 3–5 dní po něm. Složením se kolostrum významně liší od zralého mléka. Rozdíly ve složení mleziva se postupně mění a z nezralého mléka se stává mléko zralé. Kolostrum je bohaté na proteiny. Po porodu zajišťují u mláďat přirozeně pasivní imunitu, tedy příjem hotových protilátek od matky, které novorozená mláďata chrání v prvních týdnech života před infekcemi ze zevního prostředí, když ještě nejsou schopna imunitní reakce a produkce vlastních protilátek.

Pro více informací o heslu Colostrum zkuste navštívit tyto odkazy

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Colostrum ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Colostrum na Youtube

Hledat termín Colostrum ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Colostrum ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Colostrum ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Colostrum na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Colostrum například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Colostrum? resp. jaký je přesný význam slova Colostrum? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Colostrum, odpověď na dotaz co je to Colostrum?. Víte např. kdo to je Živnostník? Znáte a víte kdo je Pavel Rychetský? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Lékařství). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.