Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Colostrum. Co znamená pojem Colostrum z kategorie Lékařství?

Co to je Colostrum? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Colostrum?

Colostrum (mlezivo) je první mléko, které se tvoří v mléčné žláze savců v době blízko před porodem. Jeho produkce vydrží ještě až 5 dní po porodu. Na rozdíl od klasického mateřského mléka obsahuje mnohem více proteinů, vitamínů, minerálních látek a různých protilátek.
V colostru přijímá dítě od matky důležité protilátky, které ho chrání před infekcemi z vnějška po první týdny života. Tím získává potomek obranu v době, kdy ještě nemá vlastní protilátky a jeho imunita není ještě vybudována. Kolostrum se významně uplatňuje i ve farmaceutii jako surovina pro výrobu nejrůznějších léků.


Co je to Colostrum? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Colostrum. Co znamená pojem Colostrum z kategorie Lékařství?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Colostrum? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Colostrum patří do sekce Lékařství

Klíčová slova: Colostrum, terminologie, přesný význam, Lékařství, wiki, slovo, pojem, význam pojmu, význam, heslo, definice, co to je, slovník, synonymum, odborné názvosloví, terminus technicus, popis, odborný výraz


Pojem Colostrum je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Colostrum píše následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Mlezivo (též kolostrum) je takzvané prvotní mléko u savců, tvoří se v mléčné žláze těsně před porodem a je produkováno asi 3–5 dní po něm. Složením se kolostrum významně liší od zralého mléka. Rozdíly ve složení mleziva se postupně mění a z nezralého mléka se stává mléko zralé. Kolostrum je bohaté na proteiny. Po porodu zajišťují u mláďat přirozeně pasivní imunitu, tedy příjem hotových protilátek od matky, které novorozená mláďata chrání v prvních týdnech života před infekcemi ze zevního prostředí, když ještě nejsou schopna imunitní reakce a produkce vlastních protilátek.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat pojem Colostrum ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Colostrum ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Colostrum ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Colostrum ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Colostrum ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Colostrum na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Colostrum například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Colostrum? resp. jaký je význam pojmu Colostrum? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Colostrum, odpověď na dotaz co je to Colostrum?. Víte např. kdo to je Brašnář? Znáte a víte kdo je Alois Hadamczik? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Lékařství). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.