Co je to?
Výraz, termín, definice slova Colostrum. Co znamená odborný pojem Colostrum z kategorie Lékařství?

Co je Colostrum?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Colostrum?

Colostrum (mlezivo) je první mléko, které se tvoří v mléčné žláze savců v době blízko před porodem. Jeho produkce vydrží ještě až 5 dní po porodu. Na rozdíl od klasického mateřského mléka obsahuje mnohem více proteinů, vitamínů, minerálních látek a různých protilátek.
V colostru přijímá dítě od matky důležité protilátky, které ho chrání před infekcemi z vnějška po první týdny života. Tím získává potomek obranu v době, kdy ještě nemá vlastní protilátky a jeho imunita není ještě vybudována. Kolostrum se významně uplatňuje i ve farmaceutii jako surovina pro výrobu nejrůznějších léků.


Co je to Colostrum? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Colostrum. Co znamená odborný pojem Colostrum z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za správnost či přesnost obsahu webových stránek. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Colostrum můžete sdílet s přáteli a kamarády na sociálních sítích, jako jsou Facebook, Pinterest, síť X (dříve Twitter), Reddit apod.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Colostrum je v kategorii lékařství

Klíčová slova: názvosloví, přesný výraz, odborné názvosloví, termín, slovo, lékařství, co znamená, slovník, terminus technicus, pojem, wiki, popis, význam pojmu, přesný význam, co to je, odborný výraz, informace, co je to Colostrum?


Pojem Colostrum je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Colostrum? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Mlezivo (též kolostrum) je takzvané prvotní mléko u savců, tvoří se v mléčné žláze těsně před porodem a je produkováno asi 3–5 dní po něm. Složením se kolostrum významně liší od zralého mléka. Rozdíly ve složení mleziva se postupně mění a z nezralého mléka se stává mléko zralé. Kolostrum je bohaté na proteiny. Po porodu zajišťují u mláďat přirozeně pasivní imunitu, tedy příjem hotových protilátek od matky, které novorozená mláďata chrání v prvních týdnech života před infekcemi ze zevního prostředí, když ještě nejsou schopna imunitní reakce a produkce vlastních protilátek.

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat heslo Colostrum ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Colostrum ve vyhledávači Yandex

Najít termín Colostrum ve Wikizdrojích

Hledat výraz Colostrum ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Colostrum ve Wikimedia Commons

Zkusit najít Colostrum ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Colostrum například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, v Google obrázcích, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená Colostrum? resp. jaký je význam slova Colostrum? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Colostrum, odpověď na dotaz co je to Colostrum?. Víte např. kdo to je Exekutor? Znáte a víte kdo je Tatiana Vilhelmová? Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Colostrum i jinde než v sekci než v lékařství. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie lékařství, Vojenský lékař, colostrum, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.