Co je to?
Definice výrazu, termínu Hypotéza. Co znamená odborný pojem Hypotéza z kategorie Matematika?

Co je Hypotéza? Význam slova

Co znamená termín Hypotéza? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Hypotéza je pojem označující tvrzení, které ještě není prokázáno ani vyvráceno. S hypotézou se často setkáváme v logice, kde se využívá při argumentaci a samotná hypotéza je základem argumentu. S hypotézami pracují také vědci, kteří na jejich základě stanovují předpovědi, které pak při experimentálním ověřování obhájí nebo vyvrátí. Hypotézy, které nejsou vyvráceny, se označují jako teorie.


Co je to Hypotéza? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Hypotéza. Co znamená odborný pojem Hypotéza z kategorie Matematika?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Hypotéza? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pojem Hypotéza je v kategorii matematika

Klíčová slova: terminologie, význam slova, pojem, vysvětlení, přesný význam, názvosloví, matematika, lexikon, termín, popis, formulace, informace, odborný výraz, heslo, význam, synonymum, matematika, slovo


Pojem Hypotéza je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Hypotéza? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hypotéza (řecky ϋπόθεσις hypo-thesis, podklad, princip, předpoklad) znamená výpověď, jejíž platnost se pouze předpokládá, ale zároveň formulovanou tak, aby ji bylo možno potvrdit nebo vyvrátit. Původně právní a řečnický termín se stal základem empirické vědy a znamená dnes nejčastěji vědeckou hypotézu, výchozí předpoklad, který je třeba ověřovat, který však takové ověřování umožňuje. Tvrzení, které žádné ověřování nepřipouští, tak zvaná nevyvratitelná hypotéza, je vědecky bezcenné.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít heslo Hypotéza ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Hypotéza ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Hypotéza ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Hypotéza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hypotéza ve Wikimedia Commons

Najít výraz Hypotéza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Hypotéza například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Hypotéza? resp. co vlastně znamená slovo Hypotéza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hypotéza, odpověď na dotaz co je to Hypotéza?. Víte např. kdo to je Populista? Znáte a víte kdo je Sergey Brin? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Radíme proto zkusit hledat pojem Hypotéza v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je matematika. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.