Co je to?
Odborný výraz, definice slova Hypotéza. Co znamená pojem Hypotéza z kategorie Matematika?

Co je to Hypotéza? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Hypotéza?

Hypotéza je pojem označující tvrzení, které ještě není prokázáno ani vyvráceno. S hypotézou se často setkáváme v logice, kde se využívá při argumentaci a samotná hypotéza je základem argumentu. S hypotézami pracují také vědci, kteří na jejich základě stanovují předpovědi, které pak při experimentálním ověřování obhájí nebo vyvrátí. Hypotézy, které nejsou vyvráceny, se označují jako teorie.


Co je to Hypotéza? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Hypotéza. Co znamená pojem Hypotéza z kategorie Matematika?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Hypotéza se nachází v sekci Matematika

Klíčová slova: heslo, přesný výraz, Matematika, vysvětlení, názvosloví, co je to Hypotéza?, wiki, popis, terminologie, slovo, synonymum, pojem, význam, Hypotéza, význam slova, význam pojmu, slovník, odborný výraz


Pojem Hypotéza je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Hypotéza?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hypotéza (řecky ϋπόθεσις hypo-thesis, podklad, princip, předpoklad) znamená výpověď, jejíž platnost se pouze předpokládá, ale zároveň formulovanou tak, aby ji bylo možno potvrdit nebo vyvrátit. Původně právní a řečnický termín se stal základem empirické vědy a znamená dnes nejčastěji vědeckou hypotézu, výchozí předpoklad, který je třeba ověřovat, který však takové ověřování umožňuje. Tvrzení, které žádné ověřování nepřipouští, tak zvaná nevyvratitelná hypotéza, je vědecky bezcenné.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hypotéza ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Hypotéza ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Hypotéza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hypotéza ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Hypotéza ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Hypotéza na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Hypotéza například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Hypotéza? resp. co znamená slovo Hypotéza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hypotéza, odpověď na dotaz co je to Hypotéza?. Víte např. kdo to je Dana Drábová? Znáte a víte kdo je Jaroslav Kubera? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Matematika). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.