Co je to?
Výraz, termín, definice slova Hypotéza. Co znamená odborný pojem Hypotéza z kategorie Matematika?

Co je to Hypotéza? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Hypotéza?

Hypotéza je pojem označující tvrzení, které ještě není prokázáno ani vyvráceno. S hypotézou se často setkáváme v logice, kde se využívá při argumentaci a samotná hypotéza je základem argumentu. S hypotézami pracují také vědci, kteří na jejich základě stanovují předpovědi, které pak při experimentálním ověřování obhájí nebo vyvrátí. Hypotézy, které nejsou vyvráceny, se označují jako teorie.


Co je to Hypotéza? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Hypotéza. Co znamená odborný pojem Hypotéza z kategorie Matematika?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kolegy na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pojem Hypotéza patří do kategorie matematika

Klíčová slova: odborné názvosloví, synonymum, přesný výraz, odborný výraz, matematika, terminus technicus, co to je, význam slova, vysvětlení, slovník, formulace, wiki, co je to Hypotéza?, definice, názvosloví, pojem, co znamená, heslo


Pojem Hypotéza je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Hypotéza?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hypotéza (řecky ϋπόθεσις hypo-thesis, podklad, princip, předpoklad) znamená výpověď, jejíž platnost se pouze předpokládá, ale zároveň formulovanou tak, aby ji bylo možno potvrdit nebo vyvrátit. Původně právní a řečnický termín se stal základem empirické vědy a znamená dnes nejčastěji vědeckou hypotézu, výchozí předpoklad, který je třeba ověřovat, který však takové ověřování umožňuje. Tvrzení, které žádné ověřování nepřipouští, tak zvaná nevyvratitelná hypotéza, je vědecky bezcenné.

Více informací o slovu Hypotéza doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Vyhledat heslo Hypotéza ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Hypotéza ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Hypotéza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Hypotéza na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hypotéza ve Wikimedia Commons

Najít pojem Hypotéza ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Hypotéza například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Právě nyní již víte co je to Hypotéza? resp. co je to Hypotéza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hypotéza, odpověď na dotaz co je to Hypotéza?. Víte např. kdo to je Psohlavec? Znáte a víte kdo je Ivan Langer? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je matematika. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.