Co je to?
Odborný výraz, definice slova Hypotéza. Co znamená pojem Hypotéza z kategorie Matematika?

Co je to Hypotéza? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Hypotéza

Hypotéza je pojem označující tvrzení, které ještě není prokázáno ani vyvráceno. S hypotézou se často setkáváme v logice, kde se využívá při argumentaci a samotná hypotéza je základem argumentu. S hypotézami pracují také vědci, kteří na jejich základě stanovují předpovědi, které pak při experimentálním ověřování obhájí nebo vyvrátí. Hypotézy, které nejsou vyvráceny, se označují jako teorie.


Co je to Hypotéza? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Hypotéza. Co znamená pojem Hypotéza z kategorie Matematika?

Uvedené informace jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Hypotéza se nachází v sekci Matematika

Klíčová slova: terminologie, Matematika, odborné názvosloví, význam slova, význam, co znamená, význam pojmu, informace, lexikon, slovo, popis, wiki, vysvětlení, názvosloví, termín, synonymum, co to je, Matematika


Pojem Hypotéza je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Hypotéza? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hypotéza (řecky ϋπόθεσις hypo-thesis, podklad, princip, předpoklad) znamená výpověď, jejíž platnost se pouze předpokládá, ale zároveň formulovanou tak, aby ji bylo možno potvrdit nebo vyvrátit. Původně právní a řečnický termín se stal základem empirické vědy a znamená dnes nejčastěji vědeckou hypotézu, výchozí předpoklad, který je třeba ověřovat, který však takové ověřování umožňuje. Tvrzení, které žádné ověřování nepřipouští, tak zvaná nevyvratitelná hypotéza, je vědecky bezcenné.

Další zdroje informací

Hledat slovo Hypotéza ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Hypotéza ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Hypotéza na Youtube

Zkusit najít výraz Hypotéza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Hypotéza ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Hypotéza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Hypotéza například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Hypotéza? resp. jaký je význam slova Hypotéza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hypotéza, odpověď na dotaz co je to Hypotéza?. Víte např. kdo to je Daniel Hůlka? Znáte a víte kdo je Ivan Langer? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Matematika). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.