Co je to?
Odborný výraz, definice slova Hypotéza. Co znamená pojem Hypotéza z kategorie Matematika?

Co je to Hypotéza? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Hypotéza?

Hypotéza je pojem označující tvrzení, které ještě není prokázáno ani vyvráceno. S hypotézou se často setkáváme v logice, kde se využívá při argumentaci a samotná hypotéza je základem argumentu. S hypotézami pracují také vědci, kteří na jejich základě stanovují předpovědi, které pak při experimentálním ověřování obhájí nebo vyvrátí. Hypotézy, které nejsou vyvráceny, se označují jako teorie.


Co je to Hypotéza? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Hypotéza. Co znamená pojem Hypotéza z kategorie Matematika?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Hypotéza sdílejte s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Hypotéza je v kategorii Matematika

Klíčová slova: formulace, Matematika, slovo, přesný výraz, přesný význam, Hypotéza, wiki, pojem, co je to Hypotéza?, co znamená, heslo, informace, terminus technicus, Matematika, slovník, popis, odborné názvosloví, synonymum


Pojem Hypotéza je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Hypotéza?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Hypotéza (řecky ϋπόθεσις hypo-thesis, podklad, princip, předpoklad) znamená výpověď, jejíž platnost se pouze předpokládá, ale zároveň formulovanou tak, aby ji bylo možno potvrdit nebo vyvrátit. Původně právní a řečnický termín se stal základem empirické vědy a znamená dnes nejčastěji vědeckou hypotézu, výchozí předpoklad, který je třeba ověřovat, který však takové ověřování umožňuje. Tvrzení, které žádné ověřování nepřipouští, tak zvaná nevyvratitelná hypotéza, je vědecky bezcenné.

Více informací o slovu Hypotéza doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hypotéza ve Wikimedia Commons

Hledat termín Hypotéza ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Hypotéza ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Hypotéza ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Hypotéza na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hypotéza ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Hypotéza například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Hypotéza? resp. co přesně znamená slovo Hypotéza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hypotéza, odpověď na dotaz co je to Hypotéza?. Víte např. kdo to je Colin Farrell? Znáte a víte kdo je Jaroslav Kubera? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Matematika). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.