Co je to?
Výraz, termín, definice slova Hypotéza. Co znamená odborný pojem Hypotéza z kategorie Matematika?

Co je to Hypotéza? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Hypotéza?

Hypotéza je pojem označující tvrzení, které ještě není prokázáno ani vyvráceno. S hypotézou se často setkáváme v logice, kde se využívá při argumentaci a samotná hypotéza je základem argumentu. S hypotézami pracují také vědci, kteří na jejich základě stanovují předpovědi, které pak při experimentálním ověřování obhájí nebo vyvrátí. Hypotézy, které nejsou vyvráceny, se označují jako teorie.


Co je to Hypotéza? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Hypotéza. Co znamená odborný pojem Hypotéza z kategorie Matematika?

Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Hypotéza? Pak se o ní podělte s kolegy na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Hypotéza je v kategorii matematika

Klíčová slova: význam slova, matematika, co je to Hypotéza?, definice, formulace, názvosloví, přesný význam, synonymum, Hypotéza, terminologie, popis, vysvětlení, termín, wiki, slovo, definice pojmu, význam, pojem


Pojem Hypotéza je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Hypotéza? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hypotéza (řecky ϋπόθεσις hypo-thesis, podklad, princip, předpoklad) znamená výpověď, jejíž platnost se pouze předpokládá, ale zároveň formulovanou tak, aby ji bylo možno potvrdit nebo vyvrátit. Původně právní a řečnický termín se stal základem empirické vědy a znamená dnes nejčastěji vědeckou hypotézu, výchozí předpoklad, který je třeba ověřovat, který však takové ověřování umožňuje. Tvrzení, které žádné ověřování nepřipouští, tak zvaná nevyvratitelná hypotéza, je vědecky bezcenné.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hypotéza ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Hypotéza ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Hypotéza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Hypotéza na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hypotéza ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Hypotéza ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Hypotéza například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Hypotéza? resp. jaký je význam pojmu Hypotéza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hypotéza, odpověď na dotaz co je to Hypotéza?. Víte např. kdo to je Prelát? Znáte a víte kdo je Eric Trump? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Hypotéza v jiné sekci než matematika. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.