Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Hypotéza. Co znamená pojem Hypotéza z kategorie Matematika?

Co je Hypotéza?

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Hypotéza?

Hypotéza je pojem označující tvrzení, které ještě není prokázáno ani vyvráceno. S hypotézou se často setkáváme v logice, kde se využívá při argumentaci a samotná hypotéza je základem argumentu. S hypotézami pracují také vědci, kteří na jejich základě stanovují předpovědi, které pak při experimentálním ověřování obhájí nebo vyvrátí. Hypotézy, které nejsou vyvráceny, se označují jako teorie.


Co je to Hypotéza? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Hypotéza. Co znamená pojem Hypotéza z kategorie Matematika?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Hypotéza? Potom se o definici podělte s kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Hypotéza se nachází v kategorii matematika

Klíčová slova: slovo, termín, wiki, definice pojmu, názvosloví, význam slova, vysvětlení, heslo, co to je, význam pojmu, odborný výraz, slovník, odborné názvosloví, Hypotéza, synonymum, terminus technicus, definice, informace


Pojem Hypotéza je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Hypotéza?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hypotéza (řecky ϋπόθεσις hypo-thesis, podklad, princip, předpoklad) znamená výpověď, jejíž platnost se pouze předpokládá, ale zároveň formulovanou tak, aby ji bylo možno potvrdit nebo vyvrátit. Původně právní a řečnický termín se stal základem empirické vědy a znamená dnes nejčastěji vědeckou hypotézu, výchozí předpoklad, který je třeba ověřovat, který však takové ověřování umožňuje. Tvrzení, které žádné ověřování nepřipouští, tak zvaná nevyvratitelná hypotéza, je vědecky bezcenné.

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat termín Hypotéza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Hypotéza na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hypotéza ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Hypotéza na Google.cz

Najít heslo Hypotéza ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hypotéza ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Hypotéza například ve fulltextu Yahoo.com, v Google překladači, ve ruském vyhledávači Yandex, v metavyhledávači Info.com nebo v projektu slovnik.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě nyní již víte co je to Hypotéza? resp. co přesně znamená slovo Hypotéza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hypotéza, odpověď na dotaz co je to Hypotéza?. Víte např. kdo to je Josef Libický? Znáte a víte kdo je Larry Page? Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než matematika. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.