Co je to?
Odborný výraz, definice slova Hypotéza. Co znamená pojem Hypotéza z kategorie Matematika?

Co je to Hypotéza? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Hypotéza

Hypotéza je pojem označující tvrzení, které ještě není prokázáno ani vyvráceno. S hypotézou se často setkáváme v logice, kde se využívá při argumentaci a samotná hypotéza je základem argumentu. S hypotézami pracují také vědci, kteří na jejich základě stanovují předpovědi, které pak při experimentálním ověřování obhájí nebo vyvrátí. Hypotézy, které nejsou vyvráceny, se označují jako teorie.


Co je to Hypotéza? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Hypotéza. Co znamená pojem Hypotéza z kategorie Matematika?

Veškeré texty jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Hypotéza sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Hypotéza patří do sekce Matematika

Klíčová slova: definice pojmu, Matematika, pojem, význam, wiki, formulace, co je to Hypotéza?, odborný výraz, lexikon, Hypotéza, názvosloví, co znamená, odborné názvosloví, terminus technicus, význam pojmu, význam slova, synonymum, slovník


Pojem Hypotéza je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Hypotéza? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hypotéza (řecky ϋπόθεσις hypo-thesis, podklad, princip, předpoklad) znamená výpověď, jejíž platnost se pouze předpokládá, ale zároveň formulovanou tak, aby ji bylo možno potvrdit nebo vyvrátit. Původně právní a řečnický termín se stal základem empirické vědy a znamená dnes nejčastěji vědeckou hypotézu, výchozí předpoklad, který je třeba ověřovat, který však takové ověřování umožňuje. Tvrzení, které žádné ověřování nepřipouští, tak zvaná nevyvratitelná hypotéza, je vědecky bezcenné.

Další zdroje informací

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hypotéza ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Hypotéza ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Hypotéza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Hypotéza ve Wikislovníku

Hledat výraz Hypotéza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Hypotéza ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Hypotéza například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Hypotéza? resp. co vlastně znamená slovo Hypotéza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hypotéza, odpověď na dotaz co je to Hypotéza?. Víte např. kdo to je Poddaný? Znáte a víte kdo je Jaroslav Kubera? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Hypotéza v jiné sekci než Matematika. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.