Co je to?
Odborný výraz, definice slova Hypotéza. Co znamená pojem Hypotéza z kategorie Matematika?

Co je to Hypotéza? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Hypotéza?

Hypotéza je pojem označující tvrzení, které ještě není prokázáno ani vyvráceno. S hypotézou se často setkáváme v logice, kde se využívá při argumentaci a samotná hypotéza je základem argumentu. S hypotézami pracují také vědci, kteří na jejich základě stanovují předpovědi, které pak při experimentálním ověřování obhájí nebo vyvrátí. Hypotézy, které nejsou vyvráceny, se označují jako teorie.


Co je to Hypotéza? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Hypotéza. Co znamená pojem Hypotéza z kategorie Matematika?

Texty mohou obsahovat chyby. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Hypotéza s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Hypotéza se nachází v kategorii Matematika

Klíčová slova: názvosloví, pojem, přesný výraz, co je to Hypotéza?, odborné názvosloví, odborný výraz, wiki, význam pojmu, přesný význam, význam slova, informace, slovo, terminologie, synonymum, co to je, význam, definice, vysvětlení


Pojem Hypotéza je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Hypotéza? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hypotéza (řecky ϋπόθεσις hypo-thesis, podklad, princip, předpoklad) znamená výpověď, jejíž platnost se pouze předpokládá, ale zároveň formulovanou tak, aby ji bylo možno potvrdit nebo vyvrátit. Původně právní a řečnický termín se stal základem empirické vědy a znamená dnes nejčastěji vědeckou hypotézu, výchozí předpoklad, který je třeba ověřovat, který však takové ověřování umožňuje. Tvrzení, které žádné ověřování nepřipouští, tak zvaná nevyvratitelná hypotéza, je vědecky bezcenné.

Více informací o slovu Hypotéza doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hypotéza ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Hypotéza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Hypotéza ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Hypotéza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Hypotéza ve vyhledávači Qwant

Najít termín Hypotéza ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Hypotéza například ve Wikislovníku, v Google překladači, ve videích na Youtube, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Hypotéza? resp. jaký je přesný význam slova Hypotéza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hypotéza, odpověď na dotaz co je to Hypotéza?. Víte např. kdo to je Archanděl Gabriel? Znáte a víte kdo je Petr Gazdík? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Matematika. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.