Co je to?
Odborný výraz, definice slova Fortifikace. Co znamená pojem Fortifikace z kategorie Stavebnictví?

Co je Fortifikace?

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Fortifikace

Fortifikace je jiný název pro opevnění. Jedná se o druh stavby, popřípadě úpravy terénu, která byla postavena nebo vybudována jako ochrana jiné stavby nebo strategické polohy. První opevnění vznikala již v dávnověku z potřeby člověka ochránit sebe a svou rodinu, popř. majetek.
K typickým fortifikacím patří městské hradby. Tyto stavby mohou být stále nebo dočasné. Dočasné fortifikace se označují jako polní.


Co je to Fortifikace? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Fortifikace. Co znamená pojem Fortifikace z kategorie Stavebnictví?

Přes veškerou snahu se mohou v textech vyskytovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Text s definicí výrazu Fortifikace doporučujeme sdílet s dalšími lidmi prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Fortifikace se nachází v sekci stavebnictví

Klíčová slova: přesný výraz, wiki, význam, slovník, synonymum, vysvětlení, formulace, popis, definice pojmu, terminus technicus, odborné názvosloví, co je to Fortifikace?, definice, stavebnictví, pojem, názvosloví, heslo, stavebnictví


Pojem Fortifikace je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Fortifikace? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Opevnění, též fortifikace nebo šance, je stavba nebo úprava terénu zbudovaná za účelem obrany nějaké stavby nebo postavení.
Potřebu mít opevněné zázemí pociťoval člověk již od nepaměti. Už v neolitu vznikají první opevněná místa a tento druh stavitelství se zdokonaluje do dneška. Nejznámějším typem fortifikace jsou městská opevnění, tj. městské hradby. Maximalistickým příkladem jsou hradby kolem hranic státu nebo regionu, například Velká čínská zeď. Opevnění dělíme na stálá a polní, z čehož polní jsou dočasná a jsou vytvářena bojujícími jednotkami jako obranné pozice v terénu.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Vyhledat výraz Fortifikace na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fortifikace ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Fortifikace na Google obrázcích

Hledat pojem Fortifikace ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít Fortifikace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Fortifikace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Fortifikace například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, v metavyhledávači Info.com, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Teďka už zajisté víte co znamená slovo Fortifikace? resp. co vlastně znamená slovo Fortifikace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fortifikace, odpověď na dotaz co je to Fortifikace?. Víte např. kdo to je Bohuslav Martinů? Znáte a víte kdo je Erich Raeder? Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Fortifikace hledat i v jiných kategoriích (než stavebnictví). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie stavebnictví, altán, fortifikace, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.