Co je to?
Definice odborného termínu, slova Fortifikace. Co znamená pojem Fortifikace z kategorie Stavebnictví?

Co je to Fortifikace? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Fortifikace?

Fortifikace je jiný název pro opevnění. Jedná se o druh stavby, popřípadě úpravy terénu, která byla postavena nebo vybudována jako ochrana jiné stavby nebo strategické polohy. První opevnění vznikala již v dávnověku z potřeby člověka ochránit sebe a svou rodinu, popř. majetek.
K typickým fortifikacím patří městské hradby. Tyto stavby mohou být stále nebo dočasné. Dočasné fortifikace se označují jako polní.


Co je to Fortifikace? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Fortifikace. Co znamená pojem Fortifikace z kategorie Stavebnictví?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Fortifikace s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Fortifikace je v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: co je to Fortifikace?, význam pojmu, pojem, co to je, formulace, wiki, význam slova, přesný výraz, popis, Stavebnictví, vysvětlení, přesný význam, slovník, odborný výraz, Fortifikace, terminologie, terminus technicus, co znamená


Pojem Fortifikace je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Fortifikace dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Opevnění, též fortifikace nebo šance, je stavba nebo úprava terénu zbudovaná za účelem obrany nějaké stavby nebo postavení.
Potřebu mít opevněné zázemí pociťoval člověk již od nepaměti. Už v neolitu vznikají první opevněná místa a tento druh stavitelství se zdokonaluje do dneška. Nejznámějším typem fortifikace jsou městská opevnění, tj. městské hradby. Maximalistickým příkladem jsou hradby kolem hranic státu nebo regionu, například Velká čínská zeď. Opevnění dělíme na stálá a polní, z čehož polní jsou dočasná a jsou vytvářena bojujícími jednotkami jako obranné pozice v terénu.

Pro další informace o termínu Fortifikace zkuste tyto odkazy

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Fortifikace ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Fortifikace na Google.cz

Hledat videa s názvem Fortifikace na Youtube

Vyhledat heslo Fortifikace ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Fortifikace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Fortifikace ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Fortifikace například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Fortifikace? resp. co vlastně znamená slovo Fortifikace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fortifikace, odpověď na dotaz co je to Fortifikace?. Víte např. kdo to je Choť? Znáte a víte kdo je Imbecil? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Fortifikace i v jiných kategoriích (než Stavebnictví). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.