Co je to?
Výraz, termín, definice slova Fortifikace. Co znamená odborný pojem Fortifikace z kategorie Stavebnictví?

Co je to Fortifikace? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Fortifikace?

Fortifikace je jiný název pro opevnění. Jedná se o druh stavby, popřípadě úpravy terénu, která byla postavena nebo vybudována jako ochrana jiné stavby nebo strategické polohy. První opevnění vznikala již v dávnověku z potřeby člověka ochránit sebe a svou rodinu, popř. majetek.
K typickým fortifikacím patří městské hradby. Tyto stavby mohou být stále nebo dočasné. Dočasné fortifikace se označují jako polní.


Co je to Fortifikace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Fortifikace. Co znamená odborný pojem Fortifikace z kategorie Stavebnictví?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Fortifikace můžete samozřejmě sdílet s přáteli a kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Fortifikace je v sekci stavebnictví

Klíčová slova: terminologie, synonymum, slovo, pojem, informace, význam pojmu, názvosloví, co znamená, přesný výraz, přesný význam, heslo, stavebnictví, lexikon, význam, popis, definice pojmu, význam slova, wiki


Pojem Fortifikace je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Fortifikace?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Opevnění, též fortifikace nebo šance, je stavba nebo úprava terénu zbudovaná za účelem obrany nějaké stavby nebo postavení.
Potřebu mít opevněné zázemí pociťoval člověk již od nepaměti. Už v neolitu vznikají první opevněná místa a tento druh stavitelství se zdokonaluje do dneška. Nejznámějším typem fortifikace jsou městská opevnění, tj. městské hradby. Maximalistickým příkladem jsou hradby kolem hranic státu nebo regionu, například Velká čínská zeď. Opevnění dělíme na stálá a polní, z čehož polní jsou dočasná a jsou vytvářena bojujícími jednotkami jako obranné pozice v terénu.

Další informace o pojmu Fortifikace hledejte v níže uvedených zdrojích

Najít výraz Fortifikace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Fortifikace ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fortifikace ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Fortifikace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Fortifikace ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Fortifikace ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Fortifikace například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Fortifikace? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Fortifikace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fortifikace, odpověď na dotaz co je to Fortifikace?. Víte např. kdo to je Martin Půta? Znáte a víte kdo je Xantipa? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je stavebnictví. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.