Co je to?
Definice výrazu Fortifikace. Co znamená odborný pojem Fortifikace z kategorie Stavebnictví?

Co to je Fortifikace? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Fortifikace?

Fortifikace je jiný název pro opevnění. Jedná se o druh stavby, popřípadě úpravy terénu, která byla postavena nebo vybudována jako ochrana jiné stavby nebo strategické polohy. První opevnění vznikala již v dávnověku z potřeby člověka ochránit sebe a svou rodinu, popř. majetek.
K typickým fortifikacím patří městské hradby. Tyto stavby mohou být stále nebo dočasné. Dočasné fortifikace se označují jako polní.


Co je to Fortifikace? Význam slova, termín, Definice výrazu Fortifikace. Co znamená odborný pojem Fortifikace z kategorie Stavebnictví?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s rodinou a kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Fortifikace je v kategorii stavebnictví

Klíčová slova: přesný význam, co je to Fortifikace?, vysvětlení, definice, přesný výraz, informace, význam, stavebnictví, odborný výraz, terminologie, heslo, terminus technicus, lexikon, Fortifikace, synonymum, termín, co to je, slovo


Pojem Fortifikace je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Fortifikace? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Opevnění, též fortifikace nebo šance, je stavba nebo úprava terénu zbudovaná za účelem obrany nějaké stavby nebo postavení.
Potřebu mít opevněné zázemí pociťoval člověk již od nepaměti. Už v neolitu vznikají první opevněná místa a tento druh stavitelství se zdokonaluje do dneška. Nejznámějším typem fortifikace jsou městská opevnění, tj. městské hradby. Maximalistickým příkladem jsou hradby kolem hranic státu nebo regionu, například Velká čínská zeď. Opevnění dělíme na stálá a polní, z čehož polní jsou dočasná a jsou vytvářena bojujícími jednotkami jako obranné pozice v terénu.

Internetové odkazy na vyhledávače

Vyhledat slovo Fortifikace ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Fortifikace ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Fortifikace na Youtube

Zkusit najít slovo Fortifikace na Google.cz

Zkusit najít Fortifikace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Fortifikace ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Fortifikace například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Teď už víte jaká je definice termínu Fortifikace? resp. jaký je význam pojmu Fortifikace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fortifikace, odpověď na dotaz co je to Fortifikace?. Víte např. kdo to je Seraf? Znáte a víte kdo je Giacomo Puccini? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v stavebnictví. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.