Co je to?
Výraz, termín, definice slova Fortifikace. Co znamená odborný pojem Fortifikace z kategorie Stavebnictví?

Co je to Fortifikace? Význam slova

Co znamená termín Fortifikace? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Fortifikace je jiný název pro opevnění. Jedná se o druh stavby, popřípadě úpravy terénu, která byla postavena nebo vybudována jako ochrana jiné stavby nebo strategické polohy. První opevnění vznikala již v dávnověku z potřeby člověka ochránit sebe a svou rodinu, popř. majetek.
K typickým fortifikacím patří městské hradby. Tyto stavby mohou být stále nebo dočasné. Dočasné fortifikace se označují jako polní.


Co je to Fortifikace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Fortifikace. Co znamená odborný pojem Fortifikace z kategorie Stavebnictví?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Fortifikace? Pak se o tuto stránku podělte s přáteli na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Fortifikace je v kategorii stavebnictví

Klíčová slova: co znamená, pojem, stavebnictví, formulace, odborné názvosloví, synonymum, definice, slovo, stavebnictví, terminologie, wiki, význam pojmu, heslo, informace, termín, terminus technicus, vysvětlení, co je to Fortifikace?


Pojem Fortifikace je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Fortifikace můžete dozvědět následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Opevnění, též fortifikace nebo šance, je stavba nebo úprava terénu zbudovaná za účelem obrany nějaké stavby nebo postavení.
Potřebu mít opevněné zázemí pociťoval člověk již od nepaměti. Už v neolitu vznikají první opevněná místa a tento druh stavitelství se zdokonaluje do dneška. Nejznámějším typem fortifikace jsou městská opevnění, tj. městské hradby. Maximalistickým příkladem jsou hradby kolem hranic státu nebo regionu, například Velká čínská zeď. Opevnění dělíme na stálá a polní, z čehož polní jsou dočasná a jsou vytvářena bojujícími jednotkami jako obranné pozice v terénu.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat pojem Fortifikace ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Fortifikace ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fortifikace ve Wikimedia Commons

Najít termín Fortifikace ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Fortifikace na Youtube

Hledat slovo Fortifikace na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Fortifikace například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Fortifikace? resp. co označuje slovo Fortifikace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fortifikace, odpověď na dotaz co je to Fortifikace?. Víte např. kdo to je Mahulena Bočanová? Znáte a víte kdo je Josef II? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než stavebnictví). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.