Co je to?
Definice odborného termínu, slova Fortifikace. Co znamená pojem Fortifikace z kategorie Stavebnictví?

Co je Fortifikace? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Fortifikace

Fortifikace je jiný název pro opevnění. Jedná se o druh stavby, popřípadě úpravy terénu, která byla postavena nebo vybudována jako ochrana jiné stavby nebo strategické polohy. První opevnění vznikala již v dávnověku z potřeby člověka ochránit sebe a svou rodinu, popř. majetek.
K typickým fortifikacím patří městské hradby. Tyto stavby mohou být stále nebo dočasné. Dočasné fortifikace se označují jako polní.


Co je to Fortifikace? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Fortifikace. Co znamená pojem Fortifikace z kategorie Stavebnictví?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Fortifikace? Pak se o ní podělte s blízkými na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín Fortifikace patří do sekce stavebnictví

Klíčová slova: popis, terminus technicus, názvosloví, stavebnictví, odborný výraz, stavebnictví, význam slova, slovo, co znamená, wiki, formulace, Fortifikace, informace, terminologie, definice pojmu, vysvětlení, pojem, význam


Pojem Fortifikace je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Fortifikace? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Opevnění, též fortifikace nebo šance, je stavba nebo úprava terénu zbudovaná za účelem obrany nějaké stavby nebo postavení.
Potřebu mít opevněné zázemí pociťoval člověk již od nepaměti. Už v neolitu vznikají první opevněná místa a tento druh stavitelství se zdokonaluje do dneška. Nejznámějším typem fortifikace jsou městská opevnění, tj. městské hradby. Maximalistickým příkladem jsou hradby kolem hranic státu nebo regionu, například Velká čínská zeď. Opevnění dělíme na stálá a polní, z čehož polní jsou dočasná a jsou vytvářena bojujícími jednotkami jako obranné pozice v terénu.

Zkuste zjistit více informací o slovu Fortifikace v následujících zdrojích

Hledat pojem Fortifikace ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Fortifikace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Fortifikace na Youtube

Vyhledat termín Fortifikace na Google.cz

Hledat frázi Fortifikace ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fortifikace ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Fortifikace například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Fortifikace? resp. jaká je definice termínu Fortifikace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fortifikace, odpověď na dotaz co je to Fortifikace?. Víte např. kdo to je Premiér? Znáte a víte kdo je Jiří Kajínek? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie stavebnictví. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.