Co je to?
Definice výrazu, termínu Platový výměr. Co znamená odborný pojem Platový výměr z kategorie Účetnictví?

Co je Platový výměr? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Platový výměr

Platový výměr je dokument, který zaměstnavatel musí vydat zaměstnanci nejpozději v den nástupu do práce. Povinný není platový výměr v případě, že se jedná o sjednání smluvního platu. Platový výměr musí být písemný a obsahuje povinné údaje: zařazení do platové třídy a stupně, výše platového tarifu a další složky platu, které se vyplácejí pravidelně každý měsíc.
Většinou se uvádějí i termín a místo výplaty. O změnách a důvodech změn platového výměru musí zaměstnavatel zaměstnance informovat v předstihu.


Co je to Platový výměr? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Platový výměr. Co znamená odborný pojem Platový výměr z kategorie Účetnictví?

Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. I přesto je možné, že jsme některou chybu přehlédli. Text vytvořen pro Superia.cz

Zaujala vás definice slova Platový výměr? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Platový výměr je v kategorii Účetnictví

Klíčová slova: co to je, terminus technicus, co je to Platový výměr?, slovo, definice, terminologie, formulace, wiki, synonymum, heslo, Účetnictví, Účetnictví, informace, přesný výraz, odborný výraz, termín, přesný význam, co znamená


Pojem Platový výměr je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Platový výměr dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

V den nástupu do práce je zaměstnavatel povinen vydat zaměstnanci písemný platový výměr, kde musí uvést údaje o:
♦ platové třídě a platovém stupni, do nichž je zaměstnanec zařazen,
♦ výši platového tarifu a ostatních pravidelně měsíčně poskytovaných složek platu a
♦ termínu a místu výplaty (pokud to již není uvedeno v pracovní smlouvě nebo vnitřním předpisu).

Více informací o slovu Platový výměr doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Vyhledat výraz Platový výměr ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Platový výměr ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Platový výměr ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Platový výměr ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít Platový výměr ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Platový výměr na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Platový výměr například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě jste zjistili co znamená Platový výměr? resp. jaká je definice slova Platový výměr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Platový výměr, odpověď na dotaz co je to Platový výměr?. Víte např. kdo to je Fanfarón? Znáte a víte kdo je Houmles? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Pokuste se najít termín Platový výměr i v jiné kategorii než v Účetnictví. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.