Co je to?
Výraz, termín, definice slova Gateway. Co znamená odborný pojem Gateway z kategorie Internet?

Co je to Gateway? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Gateway

Gateway čili brána znamená v oblasti informatiky označení síťového uzlu. Jedná se o aktivní zařízení s nejvyšším postavením v síti. Úkolem brány je propojit sítě, které pracují na základě různých komunikačních protokolů. Současně funguje také jako směrovač. Gateway může být třeba počítač. Ten přes web přijme internetovou zprávu a přepošle ji jako SMS do mobilní sítě GSM. Speciální brány také chrání a omezují přístupy ke zdrojům sítí, kam umožní vstup pouze oprávněným osobám.
Neznámé počítače se musí přihlásit právě pomocí brány. Nejprve je nutno zadat přihlašovací údaje, ty jsou poté odeslány na autentizační server, ten zjistí, zda má uživatel oprávnění. Pouze oprávněný uživatel projde přes firewall a klient může komunikovat.


Co je to Gateway? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Gateway. Co znamená odborný pojem Gateway z kategorie Internet?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Gateway patří do sekce internet

Klíčová slova: co je to Gateway?, co to je, Gateway, definice pojmu, terminologie, význam, informace, přesný výraz, wiki, heslo, internet, odborné názvosloví, termín, pojem, význam pojmu, slovo, odborný výraz, lexikon


Pojem Gateway je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Gateway?

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Gateway (brána) je v informatice název aktivního zařízení (síťového uzlu), které má v počítačové síti nejvyšší postavení. Brána propojuje dvě sítě pracující s odlišnými komunikačními protokoly. Vykonává i funkci routeru (směrovače), a proto ji řadíme v posloupnosti síťových zařízení nad směrovač. Příkladem brány je počítač, který pomocí webové stránky přijme z Internetu zprávu, kterou odešle do mobilní GSM sítě v podobě SMS zprávy.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít pojem Gateway ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Gateway na Google.cz

Hledat pojem Gateway ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Gateway ve Wikizdrojích

Najít výraz Gateway ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Gateway ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Gateway například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Gateway? resp. co znamená Gateway? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gateway, odpověď na dotaz co je to Gateway?. Víte např. kdo to je Speditér? Znáte a víte kdo je Poddaný? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než internet). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.