Co je to?
Definice výrazu, termínu Gateway. Co znamená odborný pojem Gateway z kategorie Internet?

Co je to Gateway? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Gateway?

Gateway čili brána znamená v oblasti informatiky označení síťového uzlu. Jedná se o aktivní zařízení s nejvyšším postavením v síti. Úkolem brány je propojit sítě, které pracují na základě různých komunikačních protokolů. Současně funguje také jako směrovač. Gateway může být třeba počítač. Ten přes web přijme internetovou zprávu a přepošle ji jako SMS do mobilní sítě GSM. Speciální brány také chrání a omezují přístupy ke zdrojům sítí, kam umožní vstup pouze oprávněným osobám.
Neznámé počítače se musí přihlásit právě pomocí brány. Nejprve je nutno zadat přihlašovací údaje, ty jsou poté odeslány na autentizační server, ten zjistí, zda má uživatel oprávnění. Pouze oprávněný uživatel projde přes firewall a klient může komunikovat.


Co je to Gateway? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Gateway. Co znamená odborný pojem Gateway z kategorie Internet?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Gateway? se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Gateway je v sekci Internet

Klíčová slova: informace, terminologie, slovník, Internet, Internet, termín, význam pojmu, heslo, vysvětlení, pojem, význam, odborné názvosloví, synonymum, wiki, popis, lexikon, odborný výraz, co je to Gateway?


Pojem Gateway je v kategorii Internet, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Gateway?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Gateway (brána) je v informatice název aktivního zařízení (síťového uzlu), které má v počítačové síti nejvyšší postavení. Brána propojuje dvě sítě pracující s odlišnými komunikačními protokoly. Vykonává i funkci routeru (směrovače), a proto ji řadíme v posloupnosti síťových zařízení nad směrovač. Příkladem brány je počítač, který pomocí webové stránky přijme z Internetu zprávu, kterou odešle do mobilní GSM sítě v podobě SMS zprávy.

Internetové odkazy na vyhledávače

Najít slovo Gateway ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Gateway ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Gateway ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Gateway ve Wikizdrojích

Najít výraz Gateway na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Gateway ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Gateway například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Gateway? resp. co označuje slovo Gateway? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gateway, odpověď na dotaz co je to Gateway?. Víte např. kdo to je Abstinent? Znáte a víte kdo je Miroslav Donutil? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Internet). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.