Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Mumio. Co znamená pojem Mumio z kategorie Jídlo?

Co to je Mumio? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Mumio

Mumio je oblíbená látka v léčitelství. Jinak se jí říká horská pryskyřice a jedná se o směs organických a anorganických látek. Má barvu a konzistenci podobnou dehtu. Není zcela zřejmé, zda se jedná o látku živočišného nebo geologického původu. Existuje několik teorií vysvětlujících jeho vznik, a navíc je zpochybňována i jeho léčivost. Většina výzkumů byla prováděna v Rusku a výrobky s mumiem ho obsahují zanedbatelné množství, protože je hodně ředěné.


Co je to Mumio? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Mumio. Co znamená pojem Mumio z kategorie Jídlo?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Mumio s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Mumio se nachází v sekci Jídlo

Klíčová slova: Jídlo, význam, slovník, co to je, definice, informace, přesný výraz, význam pojmu, názvosloví, slovo, Jídlo, terminologie, heslo, přesný význam, definice pojmu, synonymum, Mumio, wiki


Pojem Mumio je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Mumio? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Mumio nebo mumijo (lidově též horská pryskyřice, slzy skal, slzy hor apod., rusky мумиё, anglicky shilajit nebo silajit) je hutná, lepkavá hmota připomínající dehet s rozsahem barvy od bílé po tmavě hnědou (druhá varianta je nejrozšířenější). Získává se v horských jeskyních ve střední Asii, (Kavkaz, Altaj, Tibetské pohoří). V současné době je za nejlepší a nejkvalitnější považováno mumio pocházející z Kyrgyzstánu, kde jej ručně těží speciálně vyškolení sběrači.

Jiné doporučené zdroje informací

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Mumio ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Mumio ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Mumio ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Mumio na Google.cz

Najít výraz Mumio ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mumio ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Mumio například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Mumio? resp. co znamená slovo Mumio? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mumio, odpověď na dotaz co je to Mumio?. Víte např. kdo to je Tereza Spencerová? Znáte a víte kdo je Marie Stuartovna? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Jídlo). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.