Co je to?
Výraz, termín, definice slova Mumio. Co znamená odborný pojem Mumio z kategorie Jídlo?

Co je to Mumio? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Mumio

Mumio je oblíbená látka v léčitelství. Jinak se jí říká horská pryskyřice a jedná se o směs organických a anorganických látek. Má barvu a konzistenci podobnou dehtu. Není zcela zřejmé, zda se jedná o látku živočišného nebo geologického původu. Existuje několik teorií vysvětlujících jeho vznik, a navíc je zpochybňována i jeho léčivost. Většina výzkumů byla prováděna v Rusku a výrobky s mumiem ho obsahují zanedbatelné množství, protože je hodně ředěné.


Co je to Mumio? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Mumio. Co znamená odborný pojem Mumio z kategorie Jídlo?

Uvedené informace jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Mumio? Pak se o ní podělte s kolegy na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Mumio je v kategorii jídlo

Klíčová slova: význam slova, co znamená, odborné názvosloví, slovo, terminologie, pojem, co je to Mumio?, Mumio, informace, vysvětlení, jídlo, slovník, wiki, definice pojmu, přesný význam, popis, definice, přesný výraz


Pojem Mumio je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Mumio?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Mumio nebo mumijo (lidově též horská pryskyřice, slzy skal, slzy hor apod., rusky мумиё, anglicky shilajit nebo silajit) je hutná, lepkavá hmota připomínající dehet s rozsahem barvy od bílé po tmavě hnědou (druhá varianta je nejrozšířenější). Získává se v horských jeskyních ve střední Asii, (Kavkaz, Altaj, Tibetské pohoří). V současné době je za nejlepší a nejkvalitnější považováno mumio pocházející z Kyrgyzstánu, kde jej ručně těží speciálně vyškolení sběrači.

Pro další informace o termínu Mumio zkuste tyto odkazy

Hledat výraz Mumio ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Mumio na Google.cz

Najít pojem Mumio ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Mumio ve Wikizdrojích

Najít výraz Mumio ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Mumio ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Mumio například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve ruském vyhledávači Yandex nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Mumio? resp. co přesně označuje termín Mumio? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mumio, odpověď na dotaz co je to Mumio?. Víte např. kdo to je Separatista? Znáte a víte kdo je Hosteska? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než jídlo). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.