Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Mumio. Co znamená pojem Mumio z kategorie Jídlo?

Co to je Mumio? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Mumio

Mumio je oblíbená látka v léčitelství. Jinak se jí říká horská pryskyřice a jedná se o směs organických a anorganických látek. Má barvu a konzistenci podobnou dehtu. Není zcela zřejmé, zda se jedná o látku živočišného nebo geologického původu. Existuje několik teorií vysvětlujících jeho vznik, a navíc je zpochybňována i jeho léčivost. Většina výzkumů byla prováděna v Rusku a výrobky s mumiem ho obsahují zanedbatelné množství, protože je hodně ředěné.


Co je to Mumio? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Mumio. Co znamená pojem Mumio z kategorie Jídlo?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Mumio? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Mumio patří do sekce Jídlo

Klíčová slova: význam, význam pojmu, co to je, odborné názvosloví, lexikon, Mumio, wiki, význam slova, terminus technicus, vysvětlení, přesný význam, odborný výraz, Jídlo, informace, formulace, definice pojmu, názvosloví, definice


Pojem Mumio je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Mumio? Definice slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Mumio nebo mumijo (lidově též horská pryskyřice, slzy skal, slzy hor apod., rusky мумиё, anglicky shilajit nebo silajit) je hutná, lepkavá hmota připomínající dehet s rozsahem barvy od bílé po tmavě hnědou (druhá varianta je nejrozšířenější). Získává se v horských jeskyních ve střední Asii, (Kavkaz, Altaj, Tibetské pohoří). V současné době je za nejlepší a nejkvalitnější považováno mumio pocházející z Kyrgyzstánu, kde jej ručně těží speciálně vyškolení sběrači.

Hledejte pojem Mumio v následujících vyhledávačích

Najít heslo Mumio na Google.cz

Vyhledat slovo Mumio ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Mumio ve Wikislovníku

Hledat slovo Mumio ve Wikizdrojích

Najít termín Mumio ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Mumio ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Mumio například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Mumio? resp. co vlastně znamená slovo Mumio? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mumio, odpověď na dotaz co je to Mumio?. Víte např. kdo to je Romantik? Znáte a víte kdo je Marie Stuartovna? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Jídlo). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.