Co je to?
Definice odborného termínu, slova Mumio. Co znamená pojem Mumio z kategorie Jídlo?

Co je Mumio? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Mumio?

Mumio je oblíbená látka v léčitelství. Jinak se jí říká horská pryskyřice a jedná se o směs organických a anorganických látek. Má barvu a konzistenci podobnou dehtu. Není zcela zřejmé, zda se jedná o látku živočišného nebo geologického původu. Existuje několik teorií vysvětlujících jeho vznik, a navíc je zpochybňována i jeho léčivost. Většina výzkumů byla prováděna v Rusku a výrobky s mumiem ho obsahují zanedbatelné množství, protože je hodně ředěné.


Co je to Mumio? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Mumio. Co znamená pojem Mumio z kategorie Jídlo?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Mumio? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Mumio patří do sekce jídlo

Klíčová slova: slovník, přesný výraz, informace, co znamená, význam slova, synonymum, wiki, definice pojmu, pojem, co je to Mumio?, odborný výraz, jídlo, Mumio, formulace, termín, jídlo, odborné názvosloví, terminologie


Pojem Mumio je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Mumio dozvíte následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Mumio nebo mumijo (lidově též horská pryskyřice, slzy skal, slzy hor apod., rusky мумиё, anglicky shilajit nebo silajit) je hutná, lepkavá hmota připomínající dehet s rozsahem barvy od bílé po tmavě hnědou (druhá varianta je nejrozšířenější). Získává se v horských jeskyních ve střední Asii, (Kavkaz, Altaj, Tibetské pohoří). V současné době je za nejlepší a nejkvalitnější považováno mumio pocházející z Kyrgyzstánu, kde jej ručně těží speciálně vyškolení sběrači.

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít Mumio ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Mumio ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Mumio ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Mumio ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mumio ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Mumio ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Mumio například ve videích na Youtube, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Mumio? resp. jaký je význam pojmu Mumio? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mumio, odpověď na dotaz co je to Mumio?. Víte např. kdo to je Scarlett Johansson? Znáte a víte kdo je Hosteska? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než jídlo). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.