Co je to?
Výraz, termín, definice slova Mumio. Co znamená odborný pojem Mumio z kategorie Jídlo?

Co je to Mumio? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Mumio?

Mumio je oblíbená látka v léčitelství. Jinak se jí říká horská pryskyřice a jedná se o směs organických a anorganických látek. Má barvu a konzistenci podobnou dehtu. Není zcela zřejmé, zda se jedná o látku živočišného nebo geologického původu. Existuje několik teorií vysvětlujících jeho vznik, a navíc je zpochybňována i jeho léčivost. Většina výzkumů byla prováděna v Rusku a výrobky s mumiem ho obsahují zanedbatelné množství, protože je hodně ředěné.


Co je to Mumio? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Mumio. Co znamená odborný pojem Mumio z kategorie Jídlo?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Mumio můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Mumio je v kategorii jídlo

Klíčová slova: popis, definice pojmu, co je to Mumio?, Mumio, význam, informace, slovo, odborné názvosloví, pojem, termín, heslo, význam slova, co znamená, význam pojmu, přesný výraz, názvosloví, slovník, lexikon


Pojem Mumio je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Mumio píše následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Mumio nebo mumijo (lidově též horská pryskyřice, slzy skal, slzy hor apod., rusky мумиё, anglicky shilajit nebo silajit) je hutná, lepkavá hmota připomínající dehet s rozsahem barvy od bílé po tmavě hnědou (druhá varianta je nejrozšířenější). Získává se v horských jeskyních ve střední Asii, (Kavkaz, Altaj, Tibetské pohoří). V současné době je za nejlepší a nejkvalitnější považováno mumio pocházející z Kyrgyzstánu, kde jej ručně těží speciálně vyškolení sběrači.

Další zdroje informací o slovu Mumio

Zkusit najít slovo Mumio ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Mumio ve Wikislovníku

Vyhledat termín Mumio ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Mumio ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mumio ve Wikimedia Commons

Najít termín Mumio ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Mumio například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Mumio? resp. co je to Mumio? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mumio, odpověď na dotaz co je to Mumio?. Víte např. kdo to je Šotouš? Znáte a víte kdo je Napolen Bonaparte? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než jídlo). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.