Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Mumio. Co znamená pojem Mumio z kategorie Jídlo?

Co to je Mumio? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Mumio?

Mumio je oblíbená látka v léčitelství. Jinak se jí říká horská pryskyřice a jedná se o směs organických a anorganických látek. Má barvu a konzistenci podobnou dehtu. Není zcela zřejmé, zda se jedná o látku živočišného nebo geologického původu. Existuje několik teorií vysvětlujících jeho vznik, a navíc je zpochybňována i jeho léčivost. Většina výzkumů byla prováděna v Rusku a výrobky s mumiem ho obsahují zanedbatelné množství, protože je hodně ředěné.


Co je to Mumio? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Mumio. Co znamená pojem Mumio z kategorie Jídlo?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Mumio? Pak se o ní podělte s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Mumio patří do sekce Jídlo

Klíčová slova: co je to Mumio?, co to je, definice pojmu, odborný výraz, popis, Jídlo, wiki, přesný význam, slovník, Mumio, význam pojmu, Jídlo, synonymum, odborné názvosloví, termín, význam, význam slova, terminus technicus


Pojem Mumio je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Mumio píše následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Mumio nebo mumijo (lidově též horská pryskyřice, slzy skal, slzy hor apod., rusky мумиё, anglicky shilajit nebo silajit) je hutná, lepkavá hmota připomínající dehet s rozsahem barvy od bílé po tmavě hnědou (druhá varianta je nejrozšířenější). Získává se v horských jeskyních ve střední Asii, (Kavkaz, Altaj, Tibetské pohoří). V současné době je za nejlepší a nejkvalitnější považováno mumio pocházející z Kyrgyzstánu, kde jej ručně těží speciálně vyškolení sběrači.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat videa s názvem Mumio na Youtube

Zkusit najít heslo Mumio ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Mumio ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mumio ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Mumio ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Mumio ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Mumio například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Mumio? resp. co se přesně ukrývá za slovem Mumio? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mumio, odpověď na dotaz co je to Mumio?. Víte např. kdo to je Kaplan? Znáte a víte kdo je Božena Němcová? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Jídlo). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.