Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Mumio. Co znamená pojem Mumio z kategorie Jídlo?

Co to je Mumio? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Mumio

Mumio je oblíbená látka v léčitelství. Jinak se jí říká horská pryskyřice a jedná se o směs organických a anorganických látek. Má barvu a konzistenci podobnou dehtu. Není zcela zřejmé, zda se jedná o látku živočišného nebo geologického původu. Existuje několik teorií vysvětlujících jeho vznik, a navíc je zpochybňována i jeho léčivost. Většina výzkumů byla prováděna v Rusku a výrobky s mumiem ho obsahují zanedbatelné množství, protože je hodně ředěné.


Co je to Mumio? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Mumio. Co znamená pojem Mumio z kategorie Jídlo?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Mumio? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Mumio je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: co znamená, wiki, definice pojmu, terminologie, význam, slovo, popis, Mumio, Jídlo, přesný výraz, význam pojmu, přesný význam, pojem, informace, slovník, formulace, terminus technicus, lexikon


Pojem Mumio je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Mumio? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Mumio nebo mumijo (lidově též horská pryskyřice, slzy skal, slzy hor apod., rusky мумиё, anglicky shilajit nebo silajit) je hutná, lepkavá hmota připomínající dehet s rozsahem barvy od bílé po tmavě hnědou (druhá varianta je nejrozšířenější). Získává se v horských jeskyních ve střední Asii, (Kavkaz, Altaj, Tibetské pohoří). V současné době je za nejlepší a nejkvalitnější považováno mumio pocházející z Kyrgyzstánu, kde jej ručně těží speciálně vyškolení sběrači.

Další zdroje informací

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mumio ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Mumio na Youtube

Zkusit najít termín Mumio ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Mumio ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Mumio ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Mumio ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Mumio například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve Wikizdrojích, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Mumio? resp. jaká je definice slova Mumio? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mumio, odpověď na dotaz co je to Mumio?. Víte např. kdo to je SW architekt? Znáte a víte kdo je Božena Němcová? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Jídlo. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.