Co je to?
Definice výrazu, termínu Heliograf. Co znamená odborný pojem Heliograf z kategorie Věda?

Co je to Heliograf? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Heliograf

Heliograf je pojmenování nekomplikovaného přístroje, sloužícího ke změření délky denního svitu. Skládá se ze skleněné koule, která působí jako čočka. Ta pak slučuje paprsky stejným směrem a na měrnou pásku se vypaluje stopa.
V heliografu nemusí být umístěn žádný strojek, čas je určován pohybem Země. Heliograf má tři možná měření, daná zářezy na misce. Bývá umístěn na zděném podstavci o výšce 1 metr.


Co je to Heliograf? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Heliograf. Co znamená odborný pojem Heliograf z kategorie Věda?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Heliograf s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Heliograf patří do kategorie Věda

Klíčová slova: formulace, slovník, popis, význam pojmu, vysvětlení, význam, názvosloví, terminus technicus, wiki, informace, odborné názvosloví, Věda, co znamená, terminologie, odborný výraz, definice pojmu, lexikon, Věda


Pojem Heliograf je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Heliograf?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Heliograf je jednoduchý přístroj, který slouží pro měření délky denního svitu, nikoliv však intenzity záření Slunce. Jeho hlavní součástí je skleněná koule, působící jako čočka - spojka, která soustřeďuje paprsky do jednoho místa, takže dochází k propálení stopy na měrnou pásku umístěnou za čočkou.

Obrázek heliografu

Heliograf sloužící k měření délky denního slunečního svitu. Autor: MohammadAmin Qaderi, zdroj: Pixabay
Heliograf sloužící k měření délky denního slunečního svitu. Autor: MohammadAmin Qaderi, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Heliograf ve Wikimedia Commons

Najít pojem Heliograf ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Heliograf ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Heliograf na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Heliograf ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Heliograf ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Heliograf například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Heliograf? resp. jaká je definice slova Heliograf? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Heliograf, odpověď na dotaz co je to Heliograf?. Víte např. kdo to je Ódin? Znáte a víte kdo je Technický ředitel? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Věda). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.