Co je to?
Definice výrazu, termínu Heliograf. Co znamená odborný pojem Heliograf z kategorie Věda?

Co je to Heliograf? Význam slova

Co znamená termín Heliograf? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Heliograf je pojmenování nekomplikovaného přístroje, sloužícího ke změření délky denního svitu. Skládá se ze skleněné koule, která působí jako čočka. Ta pak slučuje paprsky stejným směrem a na měrnou pásku se vypaluje stopa.
V heliografu nemusí být umístěn žádný strojek, čas je určován pohybem Země. Heliograf má tři možná měření, daná zářezy na misce. Bývá umístěn na zděném podstavci o výšce 1 metr.


Co je to Heliograf? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Heliograf. Co znamená odborný pojem Heliograf z kategorie Věda?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Heliograf je v sekci Věda

Klíčová slova: heslo, Věda, význam, terminologie, co je to Heliograf?, co to je, terminus technicus, popis, synonymum, formulace, názvosloví, odborný výraz, co znamená, Heliograf, wiki, význam pojmu, pojem, lexikon


Pojem Heliograf je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Heliograf

Najít výraz Heliograf ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Heliograf ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Heliograf ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Heliograf na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Heliograf ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Heliograf ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Heliograf například ve Wikislovníku, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Heliograf? resp. co se přesně ukrývá za slovem Heliograf? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Heliograf, odpověď na dotaz co je to Heliograf?. Víte např. kdo to je Ježíš? Znáte a víte kdo je Technický ředitel? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Heliograf v jiné sekci než Věda. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.