Co je to?
Definice výrazu, termínu Heliograf. Co znamená odborný pojem Heliograf z kategorie Věda?

Co je to Heliograf? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Heliograf

Heliograf je pojmenování nekomplikovaného přístroje, sloužícího ke změření délky denního svitu. Skládá se ze skleněné koule, která působí jako čočka. Ta pak slučuje paprsky stejným směrem a na měrnou pásku se vypaluje stopa.
V heliografu nemusí být umístěn žádný strojek, čas je určován pohybem Země. Heliograf má tři možná měření, daná zářezy na misce. Bývá umístěn na zděném podstavci o výšce 1 metr.


Co je to Heliograf? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Heliograf. Co znamená odborný pojem Heliograf z kategorie Věda?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Heliograf patří do kategorie Věda

Klíčová slova: přesný význam, co to je, odborný výraz, vysvětlení, terminologie, význam pojmu, co znamená, definice pojmu, Věda, lexikon, pojem, názvosloví, definice, slovo, Věda, synonymum, heslo, význam


Pojem Heliograf je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Heliograf píše následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Heliograf je jednoduchý přístroj, který slouží pro měření délky denního svitu, nikoliv však intenzity záření Slunce. Jeho hlavní součástí je skleněná koule, působící jako čočka - spojka, která soustřeďuje paprsky do jednoho místa, takže dochází k propálení stopy na měrnou pásku umístěnou za čočkou.

Obrázek heliografu

Heliograf sloužící k měření délky denního slunečního svitu. Autor: MohammadAmin Qaderi, zdroj: Pixabay
Heliograf sloužící k měření délky denního slunečního svitu. Autor: MohammadAmin Qaderi, zdroj: Pixabay


Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Najít pojem Heliograf ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Heliograf ve Wikizdrojích

Hledat termín Heliograf ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Heliograf ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Heliograf ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Heliograf na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Heliograf například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Heliograf? resp. co přesně označuje termín Heliograf? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Heliograf, odpověď na dotaz co je to Heliograf?. Víte např. kdo to je Hynek Kmoníček? Znáte a víte kdo je Petr Vydra? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Věda). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.