Co je to?
Definice výrazu, termínu Heliograf. Co znamená odborný pojem Heliograf z kategorie Věda?

Co je to Heliograf? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Heliograf

Heliograf je pojmenování nekomplikovaného přístroje, sloužícího ke změření délky denního svitu. Skládá se ze skleněné koule, která působí jako čočka. Ta pak slučuje paprsky stejným směrem a na měrnou pásku se vypaluje stopa.
V heliografu nemusí být umístěn žádný strojek, čas je určován pohybem Země. Heliograf má tři možná měření, daná zářezy na misce. Bývá umístěn na zděném podstavci o výšce 1 metr.


Co je to Heliograf? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Heliograf. Co znamená odborný pojem Heliograf z kategorie Věda?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Heliograf? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Heliograf je v kategorii Věda

Klíčová slova: termín, odborný výraz, co to je, informace, lexikon, slovník, význam, význam pojmu, co je to Heliograf?, terminologie, názvosloví, Heliograf, Věda, terminus technicus, popis, formulace, vysvětlení, přesný výraz


Pojem Heliograf je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Heliograf? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Heliograf je jednoduchý přístroj, který slouží pro měření délky denního svitu, nikoliv však intenzity záření Slunce. Jeho hlavní součástí je skleněná koule, působící jako čočka - spojka, která soustřeďuje paprsky do jednoho místa, takže dochází k propálení stopy na měrnou pásku umístěnou za čočkou.

Obrázek heliografu

Heliograf sloužící k měření délky denního slunečního svitu. Autor: MohammadAmin Qaderi, zdroj: Pixabay
Heliograf sloužící k měření délky denního slunečního svitu. Autor: MohammadAmin Qaderi, zdroj: Pixabay


Linky na jiné informační zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Heliograf ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Heliograf ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Heliograf na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Heliograf ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Heliograf ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Heliograf ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Heliograf například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Heliograf? resp. co to je Heliograf? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Heliograf, odpověď na dotaz co je to Heliograf?. Víte např. kdo to je Cyril Svoboda? Znáte a víte kdo je Petr Vydra? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Věda). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.