Co je to?
Definice výrazu, termínu Heliograf. Co znamená odborný pojem Heliograf z kategorie Věda?

Co je to Heliograf? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Heliograf?

Heliograf je pojmenování nekomplikovaného přístroje, sloužícího ke změření délky denního svitu. Skládá se ze skleněné koule, která působí jako čočka. Ta pak slučuje paprsky stejným směrem a na měrnou pásku se vypaluje stopa.
V heliografu nemusí být umístěn žádný strojek, čas je určován pohybem Země. Heliograf má tři možná měření, daná zářezy na misce. Bývá umístěn na zděném podstavci o výšce 1 metr.


Co je to Heliograf? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Heliograf. Co znamená odborný pojem Heliograf z kategorie Věda?

Texty mohou obsahovat chyby. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Heliograf je v kategorii Věda

Klíčová slova: význam slova, odborné názvosloví, odborný výraz, terminologie, Heliograf, přesný význam, význam pojmu, význam, informace, slovo, definice, lexikon, heslo, popis, slovník, co to je, formulace, synonymum


Pojem Heliograf je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Heliograf? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Heliograf je jednoduchý přístroj, který slouží pro měření délky denního svitu, nikoliv však intenzity záření Slunce. Jeho hlavní součástí je skleněná koule, působící jako čočka - spojka, která soustřeďuje paprsky do jednoho místa, takže dochází k propálení stopy na měrnou pásku umístěnou za čočkou.

Obrázek heliografu

Heliograf sloužící k měření délky denního slunečního svitu. Autor: MohammadAmin Qaderi, zdroj: Pixabay
Heliograf sloužící k měření délky denního slunečního svitu. Autor: MohammadAmin Qaderi, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít slovo Heliograf ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Heliograf na Google.cz

Vyhledat pojem Heliograf ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Heliograf ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Heliograf ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Heliograf ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Heliograf například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Heliograf? resp. jaká je definice slova Heliograf? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Heliograf, odpověď na dotaz co je to Heliograf?. Víte např. kdo to je Jiří Ovčáček? Znáte a víte kdo je Otec národa? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Věda). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.