Co je to?
Definice výrazu Heliograf. Co znamená odborný pojem Heliograf z kategorie Věda?

Co je Heliograf?

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Heliograf?

Heliograf je pojmenování nekomplikovaného přístroje, sloužícího ke změření délky denního svitu. Skládá se ze skleněné koule, která působí jako čočka. Ta pak slučuje paprsky stejným směrem a na měrnou pásku se vypaluje stopa.
V heliografu nemusí být umístěn žádný strojek, čas je určován pohybem Země. Heliograf má tři možná měření, daná zářezy na misce. Bývá umístěn na zděném podstavci o výšce 1 metr.


Co je to Heliograf? Význam slova, termín, Definice výrazu Heliograf. Co znamená odborný pojem Heliograf z kategorie Věda?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Heliograf? s vašimi kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo Heliograf je v sekci věda

Klíčová slova: termín, vysvětlení, co to je, odborný výraz, slovník, význam, synonymum, význam pojmu, wiki, informace, definice pojmu, lexikon, co je to Heliograf?, slovo, význam slova, Heliograf, věda, věda


Pojem Heliograf je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Heliograf?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Heliograf je jednoduchý přístroj, který slouží pro měření délky denního svitu, nikoliv však intenzity záření Slunce. Jeho hlavní součástí je skleněná koule, působící jako čočka - spojka, která soustřeďuje paprsky do jednoho místa, takže dochází k propálení stopy na měrnou pásku umístěnou za čočkou.

Obrázek heliografu

Heliograf sloužící k měření délky denního slunečního svitu. Autor: MohammadAmin Qaderi, zdroj: Pixabay
Heliograf sloužící k měření délky denního slunečního svitu. Autor: MohammadAmin Qaderi, zdroj: Pixabay


Jiné zdroje informací o pojmu Heliograf

Najít slovo Heliograf ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít slovo Heliograf ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Heliograf ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Heliograf ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Heliograf ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Heliograf ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Heliograf například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve videích na Youtube, ve fulltextu Yahoo.com nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Heliograf? resp. co to je Heliograf? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Heliograf, odpověď na dotaz co je to Heliograf?. Víte např. kdo to je Hans Christian Andersen? Znáte a víte kdo je Kmán? Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je věda. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie věda, laborantka, heliograf, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.