Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Ozonová díra. Co znamená pojem Ozonová díra z kategorie Věda?

Co to je Ozonová díra? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Ozonová díra

Ozonová díra je pojem užívaný pro označení části stratosféry v místě, kde je zeslabená vrstva ozonu. Toto zeslabování a tedy i vznik ozonové díry bývá spojováno s technologickým rozvojem a používáním freonů v nejrůznějších přístrojích a médiích, ke kterému dochází od roku 1930.
Ozonová díra vzniká odštěpením chloru z freonů, které se dostanou do stratosféry. Tím se snižuje obsah ozonu, který pak absorbuje méně karcinogenního ultrafialového záření. Zákaz celosvětové výroby a používání freonů není doposud definitivní, i když vyspělé země se o něj snaží.


Co je to Ozonová díra? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Ozonová díra. Co znamená pojem Ozonová díra z kategorie Věda?

Možnost chyb vyhrazena. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Ozonová díra se nachází v kategorii Věda

Klíčová slova: lexikon, synonymum, Ozonová díra, heslo, slovník, terminologie, význam slova, odborné názvosloví, názvosloví, pojem, význam pojmu, význam, termín, terminus technicus, Věda, vysvětlení, wiki, slovo


Pojem Ozonová díra je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Ozonová díra? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Ozonová díra je označení pro oblast stratosféry s oslabenou vrstvou ozonu.

Ozonová díra nad Antarktidou

Rekordně velká ozonová díra nad Antarktidou ze dne 6. září 2000. Autor: NASA, zdroj: Wikimedia commons, licence: public domain
Rekordně velká ozonová díra nad Antarktidou ze dne 6. září 2000. Autor: NASA, zdroj: Wikimedia commons, licence: public domain


Další možné informační zdroje

Najít slovo Ozonová díra ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Ozonová díra ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Ozonová díra ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Ozonová díra ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Ozonová díra na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ozonová díra ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Ozonová díra například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Ozonová díra? resp. jaký je přesný význam slova Ozonová díra? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ozonová díra, odpověď na dotaz co je to Ozonová díra?. Víte např. kdo to je Prelát? Znáte a víte kdo je Kriminálník? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Věda. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.