Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Ozonová díra. Co znamená pojem Ozonová díra z kategorie Věda?

Co to je Ozonová díra? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Ozonová díra

Ozonová díra je pojem užívaný pro označení části stratosféry v místě, kde je zeslabená vrstva ozonu. Toto zeslabování a tedy i vznik ozonové díry bývá spojováno s technologickým rozvojem a používáním freonů v nejrůznějších přístrojích a médiích, ke kterému dochází od roku 1930.
Ozonová díra vzniká odštěpením chloru z freonů, které se dostanou do stratosféry. Tím se snižuje obsah ozonu, který pak absorbuje méně karcinogenního ultrafialového záření. Zákaz celosvětové výroby a používání freonů není doposud definitivní, i když vyspělé země se o něj snaží.


Co je to Ozonová díra? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Ozonová díra. Co znamená pojem Ozonová díra z kategorie Věda?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Ozonová díra s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Ozonová díra je v kategorii Věda

Klíčová slova: význam, Věda, přesný význam, formulace, termín, definice, synonymum, přesný výraz, definice pojmu, názvosloví, význam slova, slovník, co je to Ozonová díra?, vysvětlení, pojem, Ozonová díra, co znamená, terminus technicus


Pojem Ozonová díra je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Ozonová díra? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ozonová díra je označení pro oblast stratosféry s oslabenou vrstvou ozonu.

Ozonová díra nad Antarktidou

Rekordně velká ozonová díra nad Antarktidou ze dne 6. září 2000. Autor: NASA, zdroj: Wikimedia commons, licence: public domain
Rekordně velká ozonová díra nad Antarktidou ze dne 6. září 2000. Autor: NASA, zdroj: Wikimedia commons, licence: public domain


Další informační zdroje o slovu Ozonová díra

Najít pojem Ozonová díra ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Ozonová díra ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Ozonová díra ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Ozonová díra na Youtube

Zkusit najít výraz Ozonová díra na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ozonová díra ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Ozonová díra například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Ozonová díra? resp. jaká je definice slova Ozonová díra? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ozonová díra, odpověď na dotaz co je to Ozonová díra?. Víte např. kdo to je Koroner? Znáte a víte kdo je František Křižík? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Věda). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.