Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Ozonová díra. Co znamená pojem Ozonová díra z kategorie Věda?

Co to je Ozonová díra? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Ozonová díra

Ozonová díra je pojem užívaný pro označení části stratosféry v místě, kde je zeslabená vrstva ozonu. Toto zeslabování a tedy i vznik ozonové díry bývá spojováno s technologickým rozvojem a používáním freonů v nejrůznějších přístrojích a médiích, ke kterému dochází od roku 1930.
Ozonová díra vzniká odštěpením chloru z freonů, které se dostanou do stratosféry. Tím se snižuje obsah ozonu, který pak absorbuje méně karcinogenního ultrafialového záření. Zákaz celosvětové výroby a používání freonů není doposud definitivní, i když vyspělé země se o něj snaží.


Co je to Ozonová díra? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Ozonová díra. Co znamená pojem Ozonová díra z kategorie Věda?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Ozonová díra můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Ozonová díra je v kategorii Věda

Klíčová slova: formulace, pojem, termín, slovo, Věda, Ozonová díra, lexikon, wiki, heslo, význam, slovník, vysvětlení, popis, co je to Ozonová díra?, co to je, Věda, co znamená, informace


Pojem Ozonová díra je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Hledat termín Ozonová díra ve Wikipedii

Najít heslo Ozonová díra na Google.cz

Vyhledat slovo Ozonová díra ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Ozonová díra na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ozonová díra ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Ozonová díra ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ozonová díra například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Ozonová díra? resp. co se přesně ukrývá za slovem Ozonová díra? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ozonová díra, odpověď na dotaz co je to Ozonová díra?. Víte např. kdo to je Jiří Pospíšil? Znáte a víte kdo je František Křižík? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Věda). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.