Co je to?
Výraz, termín, definice slova Gurmar. Co znamená odborný pojem Gurmar z kategorie Rostliny?

Co je to Gurmar? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Gurmar?

Gurmar je rostlina Gymnema sylvestre, která pochází z Indie. Významný je především extrakt z jejích listů. Tato přírodní látka umí kontrolovat hladinu cukru v krvi, proto se používá k léčbě diabetu. Protože se osvědčuje v lidové medicíně již několik století, je gurmar doporučeným doplňkem stravy při zvýšení hladiny cukru v krvi.
Gurmar podněcuje zvýšení vylučování inzulinu ze slinivky, takže brání poškození malých cév různých tkání a orgánů, ke kterému při cukrovce dochází. Také snižuje chuť na sladkosti, podporuje metabolizmus a napomáhá i při hubnutí.


Co je to Gurmar? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Gurmar. Co znamená odborný pojem Gurmar z kategorie Rostliny?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Gurmar s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Gurmar se nachází v kategorii Rostliny

Klíčová slova: názvosloví, terminologie, informace, popis, vysvětlení, Rostliny, Gurmar, význam pojmu, definice, heslo, wiki, slovo, co je to Gurmar?, synonymum, slovník, formulace, co to je, terminus technicus


Pojem Gurmar je v kategorii Rostliny, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o pojmu Gurmar

Hledat videa s názvem Gurmar na Youtube

Hledat výraz Gurmar na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Gurmar ve Wikimedia Commons

Najít termín Gurmar ve Wikislovníku

Najít výraz Gurmar ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Gurmar ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Gurmar například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Gurmar? resp. co se skrývá pod slovem Gurmar? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gurmar, odpověď na dotaz co je to Gurmar?. Víte např. kdo to je Drúz? Znáte a víte kdo je Anthony Hopkins? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Rostliny. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.