Co je to?
Definice výrazu, termínu Gurmar. Co znamená odborný pojem Gurmar z kategorie Rostliny?

Co je to Gurmar? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Gurmar

Gurmar je rostlina Gymnema sylvestre, která pochází z Indie. Významný je především extrakt z jejích listů. Tato přírodní látka umí kontrolovat hladinu cukru v krvi, proto se používá k léčbě diabetu. Protože se osvědčuje v lidové medicíně již několik století, je gurmar doporučeným doplňkem stravy při zvýšení hladiny cukru v krvi.
Gurmar podněcuje zvýšení vylučování inzulinu ze slinivky, takže brání poškození malých cév různých tkání a orgánů, ke kterému při cukrovce dochází. Také snižuje chuť na sladkosti, podporuje metabolizmus a napomáhá i při hubnutí.


Co je to Gurmar? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Gurmar. Co znamená odborný pojem Gurmar z kategorie Rostliny?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Gurmar patří do kategorie rostliny

Klíčová slova: definice pojmu, popis, vysvětlení, definice, lexikon, pojem, informace, přesný výraz, co znamená, odborný výraz, význam slova, terminus technicus, odborné názvosloví, slovo, rostliny, synonymum, význam pojmu, wiki


Pojem Gurmar je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Gurmar ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Gurmar ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít Gurmar ve fulltextu Seznam.cz

Hledat frázi Gurmar ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Gurmar ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Gurmar ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Gurmar například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikipedii, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Gurmar? resp. jaký je význam pojmu Gurmar? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gurmar, odpověď na dotaz co je to Gurmar?. Víte např. kdo to je Cate Blanchett? Znáte a víte kdo je Odborný asistent? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je rostliny. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.