Co je to?
Odborný výraz, definice slova Gurmar. Co znamená pojem Gurmar z kategorie Rostliny?

Co je Gurmar?

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Gurmar?

Gurmar je rostlina Gymnema sylvestre, která pochází z Indie. Významný je především extrakt z jejích listů. Tato přírodní látka umí kontrolovat hladinu cukru v krvi, proto se používá k léčbě diabetu. Protože se osvědčuje v lidové medicíně již několik století, je gurmar doporučeným doplňkem stravy při zvýšení hladiny cukru v krvi.
Gurmar podněcuje zvýšení vylučování inzulinu ze slinivky, takže brání poškození malých cév různých tkání a orgánů, ke kterému při cukrovce dochází. Také snižuje chuť na sladkosti, podporuje metabolizmus a napomáhá i při hubnutí.


Co je to Gurmar? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Gurmar. Co znamená pojem Gurmar z kategorie Rostliny?

Předem se omlouváme za případné chyby v textech. Uvítáme vaši pomoc a zpětnou vazbu. Text napsán pro Superia.cz

Text s definicí výrazu Gurmar doporučujeme sdílet s dalšími lidmi na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Gurmar se nachází v sekci rostliny

Klíčová slova: popis, synonymum, terminus technicus, Gurmar, přesný výraz, pojem, rostliny, význam pojmu, termín, wiki, vysvětlení, rostliny, definice, informace, význam slova, slovník, slovo, odborné názvosloví


Pojem Gurmar je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Gurmar

Zkusit najít výraz Gurmar ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Gurmar ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Gurmar ve Wikipedii

Zkusit najít heslo Gurmar ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Gurmar ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Gurmar na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Gurmar například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Nyní již víte co znamená slovo Gurmar? resp. jaká je definice termínu Gurmar? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gurmar, odpověď na dotaz co je to Gurmar?. Víte např. kdo to je Rudolf Jelínek? Znáte a víte kdo je SW architekt? Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než rostliny. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie rostliny, Kvetoucí mandloň, gurmar, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.