Co je to?
Výraz, termín, definice slova Gurmar. Co znamená odborný pojem Gurmar z kategorie Rostliny?

Co je to Gurmar? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Gurmar?

Gurmar je rostlina Gymnema sylvestre, která pochází z Indie. Významný je především extrakt z jejích listů. Tato přírodní látka umí kontrolovat hladinu cukru v krvi, proto se používá k léčbě diabetu. Protože se osvědčuje v lidové medicíně již několik století, je gurmar doporučeným doplňkem stravy při zvýšení hladiny cukru v krvi.
Gurmar podněcuje zvýšení vylučování inzulinu ze slinivky, takže brání poškození malých cév různých tkání a orgánů, ke kterému při cukrovce dochází. Také snižuje chuť na sladkosti, podporuje metabolizmus a napomáhá i při hubnutí.


Co je to Gurmar? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Gurmar. Co znamená odborný pojem Gurmar z kategorie Rostliny?

Uvedené informace jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Gurmar? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Gurmar je v kategorii Rostliny

Klíčová slova: popis, definice pojmu, názvosloví, přesný význam, informace, co znamená, Rostliny, terminus technicus, pojem, význam, terminologie, slovník, slovo, Gurmar, přesný výraz, termín, význam pojmu, odborné názvosloví


Pojem Gurmar je v kategorii Rostliny, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat slovo Gurmar ve Wikislovníku

Vyhledat termín Gurmar ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Gurmar ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Gurmar ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Gurmar ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Gurmar na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Gurmar například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikipedii nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Gurmar? resp. co vlastně znamená slovo Gurmar? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gurmar, odpověď na dotaz co je to Gurmar?. Víte např. kdo to je Nohsled? Znáte a víte kdo je Úvěrový specialista? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Gurmar hledat i v jiných kategoriích (než Rostliny) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.