Co je to?
Definice odborného termínu, slova Gurmar. Co znamená pojem Gurmar z kategorie Rostliny?

Co je Gurmar? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Gurmar

Gurmar je rostlina Gymnema sylvestre, která pochází z Indie. Významný je především extrakt z jejích listů. Tato přírodní látka umí kontrolovat hladinu cukru v krvi, proto se používá k léčbě diabetu. Protože se osvědčuje v lidové medicíně již několik století, je gurmar doporučeným doplňkem stravy při zvýšení hladiny cukru v krvi.
Gurmar podněcuje zvýšení vylučování inzulinu ze slinivky, takže brání poškození malých cév různých tkání a orgánů, ke kterému při cukrovce dochází. Také snižuje chuť na sladkosti, podporuje metabolizmus a napomáhá i při hubnutí.


Co je to Gurmar? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Gurmar. Co znamená pojem Gurmar z kategorie Rostliny?

Neručíme za pravdivost poskytovaných informací.Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Gurmar? Pak se o ní podělte s přáteli a kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Heslo Gurmar patří do sekce rostliny

Klíčová slova: formulace, popis, slovník, význam pojmu, Gurmar, wiki, heslo, pojem, terminus technicus, informace, co znamená, co je to Gurmar?, vysvětlení, terminologie, odborné názvosloví, názvosloví, význam slova, rostliny


Pojem Gurmar je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít slovo Gurmar na Google.cz

Zkusit najít pojem Gurmar ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Gurmar ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Gurmar ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Gurmar na Youtube

Hledat termín Gurmar ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Gurmar například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikipedii, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Gurmar? resp. jaký je přesný význam slova Gurmar? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gurmar, odpověď na dotaz co je to Gurmar?. Víte např. kdo to je Berenika Kohoutová? Znáte a víte kdo je Seřizovač CNC? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Můžete se proto pokusit najít heslo Gurmar i v jiné sekci než v rostliny. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.