Co je to?
Definice odborného termínu, slova Tropická noc. Co znamená pojem Tropická noc z kategorie Věda?

Co je to Tropická noc? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Tropická noc?

Tropická noc je označení pro takovou noc, ve které minimální teplota není nižší než 20 stupňů Celsia. V našich zeměpisných šířkách není takových nocí mnoho, ale jejich počet v posledních letech narůstá. Většina tropických nocí se vyskytuje v červenci a v srpnu, někdy také v červnu.
Dříve se tropické noci objevovaly jen v nížinách, nyní se rozšiřují po celém území a lze se s nimi setkat i v horských oblastech. Vyskytují se také ve velkých městech, kde vznikají městské tepelné ostrovy.


Co je to Tropická noc? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Tropická noc. Co znamená pojem Tropická noc z kategorie Věda?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Tropická noc je v kategorii Věda

Klíčová slova: význam slova, terminus technicus, termín, Věda, lexikon, Věda, slovo, wiki, odborné názvosloví, význam pojmu, Tropická noc, význam, co to je, názvosloví, formulace, přesný význam, definice pojmu, přesný výraz


Pojem Tropická noc je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Tropická noc?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tropická noc je noc, kdy minimální teplota neklesne pod 20 °C. V České republice se takové noci vyskytují nepravidelně a téměř výhradně jen v červenci a srpnu, ojediněle v červnu. V roce 2012 byla zaznamenána historicky první tropická noc v ČR již v dubnu a to na stanici Frýdlant v Čechách při minimální teplotě 21,4 °C (naměřena 29. 4. v 5.15) a na stanici Nové Město pod Smrkem při minimální teplotě 20,4 °C. Tyto dvě stanice se nacházejí ve Frýdlantském výběžku, kde je počasí několikrát do roka ovlivňováno fénovým efektem, kdy od hor vane prohřátý vzduch. Tropické noci byly dříve zaznamenávány jen v nížinách. Jejich počet se v Česku pohybuje mezi 0,1 až 0,5 ročně, nejvíce, až 1,5 ročně, se jich vlivem městského tepelného ostrova vyskytuje v samém centru Prahy. V posledních letech jejich počet znatelně roste. V noci z 11. na 12. srpna 2015 byla tropická noc i na vrcholu Lysé hory v nadmořské výšce 1323 m n. m.

Tropická noc

Za tropickou nocí nemusíte cestovat do jižních zemí. Několikrát za rok ji lze zažít i v České republice. Autor: Engin Akyurt, zdroj: Pixabay
Za tropickou nocí nemusíte cestovat do jižních zemí. Několikrát za rok ji lze zažít i v České republice. Autor: Engin Akyurt, zdroj: Pixabay


Pro další informace o termínu Tropická noc zkuste tyto odkazy

Najít termín Tropická noc ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tropická noc ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Tropická noc ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Tropická noc ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Tropická noc ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Tropická noc ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Tropická noc například ve videích na Youtube, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Tropická noc? resp. co znamená výraz Tropická noc? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tropická noc, odpověď na dotaz co je to Tropická noc?. Víte např. kdo to je Pecivál? Znáte a víte kdo je Remcal? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Věda). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.