Co je to?
Výraz, termín, definice slova Tropická noc. Co znamená odborný pojem Tropická noc z kategorie Věda?

Co je to Tropická noc? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Tropická noc

Tropická noc je označení pro takovou noc, ve které minimální teplota není nižší než 20 stupňů Celsia. V našich zeměpisných šířkách není takových nocí mnoho, ale jejich počet v posledních letech narůstá. Většina tropických nocí se vyskytuje v červenci a v srpnu, někdy také v červnu.
Dříve se tropické noci objevovaly jen v nížinách, nyní se rozšiřují po celém území a lze se s nimi setkat i v horských oblastech. Vyskytují se také ve velkých městech, kde vznikají městské tepelné ostrovy.


Co je to Tropická noc? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Tropická noc. Co znamená odborný pojem Tropická noc z kategorie Věda?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Tropická noc je v kategorii věda

Klíčová slova: vysvětlení, odborné názvosloví, pojem, wiki, definice, přesný význam, význam pojmu, slovník, synonymum, popis, význam, lexikon, co znamená, formulace, názvosloví, termín, definice pojmu, terminus technicus


Pojem Tropická noc je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Tropická noc? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tropická noc je noc, kdy minimální teplota neklesne pod 20 °C. V České republice se takové noci vyskytují nepravidelně a téměř výhradně jen v červenci a srpnu, ojediněle v červnu. V roce 2012 byla zaznamenána historicky první tropická noc v ČR již v dubnu a to na stanici Frýdlant v Čechách při minimální teplotě 21,4 °C (naměřena 29. 4. v 5.15) a na stanici Nové Město pod Smrkem při minimální teplotě 20,4 °C. Tyto dvě stanice se nacházejí ve Frýdlantském výběžku, kde je počasí několikrát do roka ovlivňováno fénovým efektem, kdy od hor vane prohřátý vzduch. Tropické noci byly dříve zaznamenávány jen v nížinách. Jejich počet se v Česku pohybuje mezi 0,1 až 0,5 ročně, nejvíce, až 1,5 ročně, se jich vlivem městského tepelného ostrova vyskytuje v samém centru Prahy. V posledních letech jejich počet znatelně roste. V noci z 11. na 12. srpna 2015 byla tropická noc i na vrcholu Lysé hory v nadmořské výšce 1323 m n. m.

Tropická noc

Za tropickou nocí nemusíte cestovat do jižních zemí. Několikrát za rok ji lze zažít i v České republice. Autor: Engin Akyurt, zdroj: Pixabay
Za tropickou nocí nemusíte cestovat do jižních zemí. Několikrát za rok ji lze zažít i v České republice. Autor: Engin Akyurt, zdroj: Pixabay


Jiné informační zdroje o pojmu Tropická noc

Hledat heslo Tropická noc ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Tropická noc ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Tropická noc na Youtube

Najít heslo Tropická noc ve Wikislovníku

Najít výraz Tropická noc ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tropická noc ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Tropická noc například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Tropická noc? resp. jaký je přesný význam slova Tropická noc? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tropická noc, odpověď na dotaz co je to Tropická noc?. Víte např. kdo to je IT konzultant? Znáte a víte kdo je Skrblík? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je věda. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.