Co je to?
Definice výrazu, termínu Tropická noc. Co znamená odborný pojem Tropická noc z kategorie Věda?

Co je to Tropická noc? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Tropická noc?

Tropická noc je označení pro takovou noc, ve které minimální teplota není nižší než 20 stupňů Celsia. V našich zeměpisných šířkách není takových nocí mnoho, ale jejich počet v posledních letech narůstá. Většina tropických nocí se vyskytuje v červenci a v srpnu, někdy také v červnu.
Dříve se tropické noci objevovaly jen v nížinách, nyní se rozšiřují po celém území a lze se s nimi setkat i v horských oblastech. Vyskytují se také ve velkých městech, kde vznikají městské tepelné ostrovy.


Co je to Tropická noc? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Tropická noc. Co znamená odborný pojem Tropická noc z kategorie Věda?

Přes veškerou snahu se mohou v textech vyskytovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Tropická noc s vašimi přáteli na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Tropická noc se nachází v sekci věda

Klíčová slova: přesný význam, význam, terminologie, formulace, co to je, slovník, termín, co je to Tropická noc?, slovo, lexikon, terminus technicus, co znamená, pojem, popis, definice pojmu, význam pojmu, informace, synonymum


Pojem Tropická noc je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Tropická noc? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tropická noc je noc, kdy minimální teplota neklesne pod 20 °C. V České republice se takové noci vyskytují nepravidelně a téměř výhradně jen v červenci a srpnu, ojediněle v červnu. V roce 2012 byla zaznamenána historicky první tropická noc v ČR již v dubnu a to na stanici Frýdlant v Čechách při minimální teplotě 21,4 °C (naměřena 29. 4. v 5.15) a na stanici Nové Město pod Smrkem při minimální teplotě 20,4 °C. Tyto dvě stanice se nacházejí ve Frýdlantském výběžku, kde je počasí několikrát do roka ovlivňováno fénovým efektem, kdy od hor vane prohřátý vzduch. Tropické noci byly dříve zaznamenávány jen v nížinách. Jejich počet se v Česku pohybuje mezi 0,1 až 0,5 ročně, nejvíce, až 1,5 ročně, se jich vlivem městského tepelného ostrova vyskytuje v samém centru Prahy. V posledních letech jejich počet znatelně roste. V noci z 11. na 12. srpna 2015 byla tropická noc i na vrcholu Lysé hory v nadmořské výšce 1323 m n. m.

Tropická noc

Za tropickou nocí nemusíte cestovat do jižních zemí. Několikrát za rok ji lze zažít i v České republice. Autor: Engin Akyurt, zdroj: Pixabay
Za tropickou nocí nemusíte cestovat do jižních zemí. Několikrát za rok ji lze zažít i v České republice. Autor: Engin Akyurt, zdroj: Pixabay


Hledejte výraz Tropická noc v dalších zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tropická noc ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Tropická noc na Google.cz

Najít výraz Tropická noc ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít Tropická noc ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Tropická noc ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít frázi Tropická noc ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Tropická noc například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě nyní již víte co je to Tropická noc? resp. co označuje slovo Tropická noc? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tropická noc, odpověď na dotaz co je to Tropická noc?. Víte např. kdo to je Siréna? Znáte a víte kdo je Kazišuk? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste proto termín Tropická noc hledat i v jiných kategoriích (než věda). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.