Co je to?
Definice výrazu, termínu Tropická noc. Co znamená odborný pojem Tropická noc z kategorie Věda?

Co je Tropická noc?

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Tropická noc?

Tropická noc je označení pro takovou noc, ve které minimální teplota není nižší než 20 stupňů Celsia. V našich zeměpisných šířkách není takových nocí mnoho, ale jejich počet v posledních letech narůstá. Většina tropických nocí se vyskytuje v červenci a v srpnu, někdy také v červnu.
Dříve se tropické noci objevovaly jen v nížinách, nyní se rozšiřují po celém území a lze se s nimi setkat i v horských oblastech. Vyskytují se také ve velkých městech, kde vznikají městské tepelné ostrovy.


Co je to Tropická noc? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Tropická noc. Co znamená odborný pojem Tropická noc z kategorie Věda?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Sdílejte uvedený text s jinými osobami na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Tropická noc je v kategorii věda

Klíčová slova: wiki, význam slova, věda, přesný význam, co znamená, názvosloví, odborný výraz, co to je, synonymum, lexikon, význam, heslo, pojem, termín, co je to Tropická noc?, přesný výraz, Tropická noc, vysvětlení


Pojem Tropická noc je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Tropická noc? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Tropická noc je noc, kdy minimální teplota neklesne pod 20 °C. V České republice se takové noci vyskytují nepravidelně a téměř výhradně jen v červenci a srpnu, ojediněle v červnu. V roce 2012 byla zaznamenána historicky první tropická noc v ČR již v dubnu a to na stanici Frýdlant v Čechách při minimální teplotě 21,4 °C (naměřena 29. 4. v 5.15) a na stanici Nové Město pod Smrkem při minimální teplotě 20,4 °C. Tyto dvě stanice se nacházejí ve Frýdlantském výběžku, kde je počasí několikrát do roka ovlivňováno fénovým efektem, kdy od hor vane prohřátý vzduch. Tropické noci byly dříve zaznamenávány jen v nížinách. Jejich počet se v Česku pohybuje mezi 0,1 až 0,5 ročně, nejvíce, až 1,5 ročně, se jich vlivem městského tepelného ostrova vyskytuje v samém centru Prahy. V posledních letech jejich počet znatelně roste. V noci z 11. na 12. srpna 2015 byla tropická noc i na vrcholu Lysé hory v nadmořské výšce 1323 m n. m.

Tropická noc

Za tropickou nocí nemusíte cestovat do jižních zemí. Několikrát za rok ji lze zažít i v České republice. Autor: Engin Akyurt, zdroj: Pixabay
Za tropickou nocí nemusíte cestovat do jižních zemí. Několikrát za rok ji lze zažít i v České republice. Autor: Engin Akyurt, zdroj: Pixabay


Další informace o pojmu Tropická noc hledejte v níže uvedených zdrojích

Najít heslo Tropická noc ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Tropická noc ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Tropická noc ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Tropická noc ve Wikislovníku

Zkusit najít frázi Tropická noc ve vyhledávači Yahoo

Najít termín Tropická noc ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Tropická noc například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Teďka již bezesporu víte co znamená slovo Tropická noc? resp. jaký je význam pojmu Tropická noc? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tropická noc, odpověď na dotaz co je to Tropická noc?. Víte např. kdo to je Martin Růžička? Znáte a víte kdo je Podvodník? Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je věda. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie věda, lékařství, tropická noc, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.