Co je to?
Definice výrazu Dextróza. Co znamená odborný pojem Dextróza z kategorie Jídlo?

Co to je Dextróza? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Dextróza?

Dextróza je starší a dodnes občas užívané označení pro sacharid glukózu (tzv. hroznový cukr). Průmyslově se vyrábí především enzymatickou hydrolýzou z bramborového (nebo jiného rostlinného) škrobu.


Co je to Dextróza? Význam slova, termín, Definice výrazu Dextróza. Co znamená odborný pojem Dextróza z kategorie Jídlo?

Možnost chyb vyhrazena. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Dextróza můžete sdílet s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Dextróza je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: význam slova, informace, terminus technicus, pojem, co je to Dextróza?, Jídlo, co znamená, wiki, terminologie, synonymum, odborný výraz, popis, význam, termín, názvosloví, lexikon, heslo, slovo


Pojem Dextróza je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Dextróza? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Glukóza (dříve běžně glukosa), v běžné řeči označovaná jako hroznový cukr nebo krevní cukr, je jedním z monosacharidů ze skupiny aldohexóz. V chemických vzorcích oligosacharidů a polysacharidů se značí symbolem Glc. V čistém stavu je glukosa bílá krystalická látka sladké chuti. V přírodě běžná konformace glukózy je D-glukóza, která stáčí polarizované světlo doprava, odtud pochází její staré označení dextróza, které se doposud běžně používá v lékařské literatuře.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dextróza ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Dextróza ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Dextróza ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Dextróza ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dextróza ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Dextróza na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Dextróza například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Dextróza? resp. co to je Dextróza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dextróza, odpověď na dotaz co je to Dextróza?. Víte např. kdo to je Brašnář? Znáte a víte kdo je Jaromír Jágr? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Jídlo Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.