Co je to?
Odborný výraz, definice slova Dextróza. Co znamená pojem Dextróza z kategorie Jídlo?

Co je to Dextróza? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Dextróza?

Dextróza je starší a dodnes občas užívané označení pro sacharid glukózu (tzv. hroznový cukr). Průmyslově se vyrábí především enzymatickou hydrolýzou z bramborového (nebo jiného rostlinného) škrobu.


Co je to Dextróza? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Dextróza. Co znamená pojem Dextróza z kategorie Jídlo?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Dextróza můžete samozřejmě sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Dextróza je v sekci jídlo

Klíčová slova: termín, význam slova, Dextróza, slovo, názvosloví, terminus technicus, jídlo, odborné názvosloví, vysvětlení, formulace, informace, wiki, co to je, definice pojmu, heslo, význam, odborný výraz, přesný výraz


Pojem Dextróza je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Dextróza? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Glukóza (dříve běžně glukosa), v běžné řeči označovaná jako hroznový cukr nebo krevní cukr, je jedním z monosacharidů ze skupiny aldohexóz. V chemických vzorcích oligosacharidů a polysacharidů se značí symbolem Glc. V čistém stavu je glukosa bílá krystalická látka sladké chuti. V přírodě běžná konformace glukózy je D-glukóza, která stáčí polarizované světlo doprava, odtud pochází její staré označení dextróza, které se doposud běžně používá v lékařské literatuře.

Další možné informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dextróza ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Dextróza ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Dextróza ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Dextróza na Google.cz

Najít výraz Dextróza ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Dextróza na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Dextróza například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Dextróza? resp. jaký je význam slova Dextróza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dextróza, odpověď na dotaz co je to Dextróza?. Víte např. kdo to je Dřevák? Znáte a víte kdo je Cindy Crawford? Ke každému slovo může existovat víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie jídlo. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.