Co je to?
Výraz, termín, definice slova Dextróza. Co znamená odborný pojem Dextróza z kategorie Jídlo?

Co je to Dextróza? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Dextróza

Dextróza je starší a dodnes občas užívané označení pro sacharid glukózu (tzv. hroznový cukr). Průmyslově se vyrábí především enzymatickou hydrolýzou z bramborového (nebo jiného rostlinného) škrobu.


Co je to Dextróza? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Dextróza. Co znamená odborný pojem Dextróza z kategorie Jídlo?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Dextróza je v kategorii jídlo

Klíčová slova: terminologie, synonymum, význam, informace, formulace, co to je, co je to Dextróza?, odborný výraz, odborné názvosloví, jídlo, popis, význam slova, vysvětlení, přesný význam, pojem, definice pojmu, slovník, Dextróza


Pojem Dextróza je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Dextróza?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Glukóza (dříve běžně glukosa), v běžné řeči označovaná jako hroznový cukr nebo krevní cukr, je jedním z monosacharidů ze skupiny aldohexóz. V chemických vzorcích oligosacharidů a polysacharidů se značí symbolem Glc. V čistém stavu je glukosa bílá krystalická látka sladké chuti. V přírodě běžná konformace glukózy je D-glukóza, která stáčí polarizované světlo doprava, odtud pochází její staré označení dextróza, které se doposud běžně používá v lékařské literatuře.

Pro další informace o termínu Dextróza zkuste tyto odkazy

Hledat heslo Dextróza na Google.cz

Zkusit najít termín Dextróza ve Wikislovníku

Vyhledat termín Dextróza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Dextróza ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Dextróza ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Dextróza ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Dextróza například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Dextróza? resp. co se přesně ukrývá za slovem Dextróza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dextróza, odpověď na dotaz co je to Dextróza?. Víte např. kdo to je Thomas Hobbes? Znáte a víte kdo je Petr Iljič Čajkovskij? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než jídlo). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.