Co je to?
Definice výrazu, termínu Dextróza. Co znamená odborný pojem Dextróza z kategorie Jídlo?

Co je Dextróza?

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Dextróza

Dextróza je starší a dodnes občas užívané označení pro sacharid glukózu (tzv. hroznový cukr). Průmyslově se vyrábí především enzymatickou hydrolýzou z bramborového (nebo jiného rostlinného) škrobu.


Co je to Dextróza? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Dextróza. Co znamená odborný pojem Dextróza z kategorie Jídlo?

Neručíme za přesnost, úplnost a hodnověrnost jakýchkoliv informací sdělovaných prostřednictvím těchto webových stránek. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Dextróza se známými na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Dextróza je v kategorii jídlo

Klíčová slova: lexikon, definice pojmu, Dextróza, jídlo, přesný výraz, odborný výraz, jídlo, význam slova, terminologie, přesný význam, odborné názvosloví, formulace, slovník, informace, popis, co to je, význam, co znamená


Pojem Dextróza je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Dextróza? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Glukóza (dříve běžně glukosa), v běžné řeči označovaná jako hroznový cukr nebo krevní cukr, je jedním z monosacharidů ze skupiny aldohexóz. V chemických vzorcích oligosacharidů a polysacharidů se značí symbolem Glc. V čistém stavu je glukosa bílá krystalická látka sladké chuti. V přírodě běžná konformace glukózy je D-glukóza, která stáčí polarizované světlo doprava, odtud pochází její staré označení dextróza, které se doposud běžně používá v lékařské literatuře.

Další zdroje informací o slovu Dextróza

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dextróza ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Dextróza ve vyhledávači Yahoo

Najít výraz Dextróza ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít frázi Dextróza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Dextróza na Google.cz

Najít pojem Dextróza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Dextróza například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve Wikizdrojích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Z předchozího textu jste se dozvěděli co znamená Dextróza? resp. co znamená výraz Dextróza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dextróza, odpověď na dotaz co je to Dextróza?. Víte např. kdo to je Karel Toman? Znáte a víte kdo je Erazim Kohák? Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je jídlo. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.