Co je to?
Definice výrazu Dextróza. Co znamená odborný pojem Dextróza z kategorie Jídlo?

Co to je Dextróza? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Dextróza

Dextróza je starší a dodnes občas užívané označení pro sacharid glukózu (tzv. hroznový cukr). Průmyslově se vyrábí především enzymatickou hydrolýzou z bramborového (nebo jiného rostlinného) škrobu.


Co je to Dextróza? Význam slova, termín, Definice výrazu Dextróza. Co znamená odborný pojem Dextróza z kategorie Jídlo?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Dextróza s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Dextróza se nachází v sekci Jídlo

Klíčová slova: přesný výraz, definice, význam pojmu, definice pojmu, formulace, význam, pojem, slovník, význam slova, termín, terminologie, přesný význam, co to je, názvosloví, Jídlo, vysvětlení, wiki, terminus technicus


Pojem Dextróza je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Dextróza? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Glukóza (dříve běžně glukosa), v běžné řeči označovaná jako hroznový cukr nebo krevní cukr, je jedním z monosacharidů ze skupiny aldohexóz. V chemických vzorcích oligosacharidů a polysacharidů se značí symbolem Glc. V čistém stavu je glukosa bílá krystalická látka sladké chuti. V přírodě běžná konformace glukózy je D-glukóza, která stáčí polarizované světlo doprava, odtud pochází její staré označení dextróza, které se doposud běžně používá v lékařské literatuře.

Další informační zdroje o slovu Dextróza

Zkusit najít pojem Dextróza ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Dextróza na Youtube

Vyhledat pojem Dextróza ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Dextróza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Dextróza ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Dextróza ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Dextróza například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Dextróza? resp. co se přesně ukrývá za slovem Dextróza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dextróza, odpověď na dotaz co je to Dextróza?. Víte např. kdo to je Dylina? Znáte a víte kdo je Alexandra Udženija? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Dextróza i v jiných kategoriích (než Jídlo). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.