Co je to?
Výraz, termín, definice slova Modurit. Co znamená odborný pojem Modurit z kategorie Materiály?

Co je to Modurit? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Modurit

Modurit je název modelovací hmoty vyrobené na bázi polymeru, která má široké použití v průmyslu, ve zdravotnictví, designu a uměleckých odvětvích a také v tvořivých činnostech různého charakteru. Jedná se o polotuhou hmotu bílé barvy, která je plastická a snadno se tvaruje. Modurit je nehořlavý, zdravotně zcela nezávadný, a výtvory z něj lze vytvrdit za krátký čas na horkém vzduchu nebo ve vařící vodě.
Ještě před samotným použitím je možné modurit obarvit přidáním pigmentu nebo umělecké olejové barvy. Tato barviva se do hmoty velmi dobře zapracovávají. Zakoupit lze i již zabarvený materiál. Vytvrzovat hotový výrobek lze v elektrické troubě nebo sušičce, ve vroucí vodě cca 15 minut na 1 cm. Na tvrzení moduritu nesmí být použita mikrovlnná trouba.


Co je to Modurit? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Modurit. Co znamená odborný pojem Modurit z kategorie Materiály?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Modurit patří do sekce Materiály

Klíčová slova: wiki, Modurit, co je to Modurit?, termín, pojem, význam slova, heslo, definice, přesný význam, formulace, definice pojmu, slovník, význam pojmu, slovo, co znamená, odborný výraz, synonymum, terminus technicus


Pojem Modurit je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Modurit ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Modurit ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Modurit ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Modurit ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Modurit ve Wikipedii

Zkusit najít termín Modurit ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Modurit například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Modurit? resp. co se přesně ukrývá za slovem Modurit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Modurit, odpověď na dotaz co je to Modurit?. Víte např. kdo to je Dara Rolins? Znáte a víte kdo je Johnny Cash? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Materiály. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.