Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Fantasy. Co znamená pojem Fantasy z kategorie Literatura?

Co to je Fantasy? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Fantasy?

Fantasy je žánr, který se kromě literatury může promítat i do výtvarného umění nebo filmu. V literatuře se jedná často o rozsáhlé epické příběhy s prvky nadpřirozena (magie, kouzla, nadpřirozené bytosti - víly, elfové atd.). Fantasy je v současné době velmi populární. Pracuje s kombinací podobných prvků, jaké se objevují v mýtech, v eposech či v pohádkách. Mezi známé autory patří J.R.R. Tolkien (Pán prstenů), J. K. Rowling (série Harry Potter) nebo G.R.R. Martin (nedokončená série Hra o trůny) a další.


Co je to Fantasy? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Fantasy. Co znamená pojem Fantasy z kategorie Literatura?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Fantasy se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Fantasy se nachází v kategorii Literatura

Klíčová slova: heslo, pojem, slovo, formulace, přesný význam, Literatura, odborné názvosloví, význam slova, terminus technicus, Fantasy, přesný výraz, terminologie, definice, význam, Literatura, co je to Fantasy?, wiki, odborný výraz


Pojem Fantasy je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Fantasy? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Fantasy je umělecký žánr, používaný především v literatuře a filmu, ale i ve výtvarném umění, založený především na užití magie či jiných nadpřirozených prvků (bájné bytosti, bohové (obzvláště z antických dob), často s vzezřením a chováním netypickým pro lidi.

Další zdroje informací o slovu Fantasy

Vyhledat výraz Fantasy ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Fantasy ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Fantasy ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fantasy ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Fantasy ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Fantasy na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Fantasy například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Fantasy? resp. co přesně znamená slovo Fantasy? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fantasy, odpověď na dotaz co je to Fantasy?. Víte např. kdo to je Office manager? Znáte a víte kdo je Fryderyk Chopin? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Literatura. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.