Co je to?
Odborný výraz, definice slova Fantasy. Co znamená pojem Fantasy z kategorie Literatura?

Co je Fantasy?

Co znamená termín Fantasy? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Fantasy je žánr, který se kromě literatury může promítat i do výtvarného umění nebo filmu. V literatuře se jedná často o rozsáhlé epické příběhy s prvky nadpřirozena (magie, kouzla, nadpřirozené bytosti - víly, elfové atd.). Fantasy je v současné době velmi populární. Pracuje s kombinací podobných prvků, jaké se objevují v mýtech, v eposech či v pohádkách. Mezi známé autory patří J.R.R. Tolkien (Pán prstenů), J. K. Rowling (série Harry Potter) nebo G.R.R. Martin (nedokončená série Hra o trůny) a další.


Co je to Fantasy? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Fantasy. Co znamená pojem Fantasy z kategorie Literatura?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Text vytvořen pro Superia.cz

Text s definicí výrazu Fantasy doporučujeme sdílet s dalšími lidmi na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Fantasy se nachází v sekci literatura

Klíčová slova: informace, slovo, slovník, co je to Fantasy?, terminologie, pojem, terminus technicus, heslo, vysvětlení, odborné názvosloví, formulace, co znamená, význam pojmu, přesný výraz, definice pojmu, význam slova, wiki, popis


Pojem Fantasy je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Fantasy? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Fantasy je umělecký žánr, používaný především v literatuře a filmu, ale i ve výtvarném umění, založený především na užití magie či jiných nadpřirozených prvků (bájné bytosti, bohové (obzvláště z antických dob), často s vzezřením a chováním netypickým pro lidi.

Další informační zdroje

Hledat slovo Fantasy ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Fantasy ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Fantasy ve Wikislovníku

Zkusit najít Fantasy ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít Fantasy ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít termín Fantasy na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Fantasy například ve videích na Youtube, v Google překladači, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Teď už znáte odpověď na otázku co znamená Fantasy? resp. co se skrývá pod slovem Fantasy? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fantasy, odpověď na dotaz co je to Fantasy?. Víte např. kdo to je Facundo Arana? Znáte a víte kdo je Tereza Martincová? Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledání odborného pojmu Fantasy i v jiné kategorii než je sekce literatura. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie literatura, knihy, fantasy, ilustrační obrázek

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.