Co je to?
Definice výrazu Fantasy. Co znamená odborný pojem Fantasy z kategorie Literatura?

Co to je Fantasy? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Fantasy

Fantasy je žánr, který se kromě literatury může promítat i do výtvarného umění nebo filmu. V literatuře se jedná často o rozsáhlé epické příběhy s prvky nadpřirozena (magie, kouzla, nadpřirozené bytosti - víly, elfové atd.). Fantasy je v současné době velmi populární. Pracuje s kombinací podobných prvků, jaké se objevují v mýtech, v eposech či v pohádkách. Mezi známé autory patří J.R.R. Tolkien (Pán prstenů), J. K. Rowling (série Harry Potter) nebo G.R.R. Martin (nedokončená série Hra o trůny) a další.


Co je to Fantasy? Význam slova, termín, Definice výrazu Fantasy. Co znamená odborný pojem Fantasy z kategorie Literatura?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Fantasy? Pak se o ní podělte se známými na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Fantasy patří do sekce literatura

Klíčová slova: literatura, význam, odborný výraz, definice, přesný výraz, terminus technicus, terminologie, definice pojmu, heslo, formulace, vysvětlení, lexikon, termín, slovo, pojem, odborné názvosloví, popis, význam pojmu


Pojem Fantasy je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Fantasy? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Fantasy je umělecký žánr, používaný především v literatuře a filmu, ale i ve výtvarném umění, založený především na užití magie či jiných nadpřirozených prvků (bájné bytosti, bohové (obzvláště z antických dob), často s vzezřením a chováním netypickým pro lidi.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fantasy ve Wikimedia Commons

Najít termín Fantasy ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Fantasy ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít Fantasy ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Fantasy ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Fantasy ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Fantasy například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Teď už víte co znamená slovo Fantasy? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Fantasy? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fantasy, odpověď na dotaz co je to Fantasy?. Víte např. kdo to je Ondřej Hejma? Znáte a víte kdo je Michaela Ochotská? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Fantasy i v jiných kategoriích (než literatura). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.