Co je to?
Výraz, termín, definice slova Fantasy. Co znamená odborný pojem Fantasy z kategorie Literatura?

Co je to Fantasy? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Fantasy

Fantasy je žánr, který se kromě literatury může promítat i do výtvarného umění nebo filmu. V literatuře se jedná často o rozsáhlé epické příběhy s prvky nadpřirozena (magie, kouzla, nadpřirozené bytosti - víly, elfové atd.). Fantasy je v současné době velmi populární. Pracuje s kombinací podobných prvků, jaké se objevují v mýtech, v eposech či v pohádkách. Mezi známé autory patří J.R.R. Tolkien (Pán prstenů), J. K. Rowling (série Harry Potter) nebo G.R.R. Martin (nedokončená série Hra o trůny) a další.


Co je to Fantasy? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Fantasy. Co znamená odborný pojem Fantasy z kategorie Literatura?

Texty mohou obsahovat chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Fantasy sdílet s kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Fantasy patří do sekce literatura

Klíčová slova: slovo, definice, co je to Fantasy?, Fantasy, definice pojmu, terminologie, synonymum, význam slova, co znamená, vysvětlení, popis, literatura, názvosloví, heslo, přesný význam, pojem, co to je, odborné názvosloví


Pojem Fantasy je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Fantasy? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Fantasy je umělecký žánr, používaný především v literatuře a filmu, ale i ve výtvarném umění, založený především na užití magie či jiných nadpřirozených prvků (bájné bytosti, bohové (obzvláště z antických dob), často s vzezřením a chováním netypickým pro lidi.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít slovo Fantasy ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Fantasy ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Fantasy na Google.cz

Hledat heslo Fantasy ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Fantasy ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fantasy ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Fantasy například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě jste zjistili co znamená Fantasy? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Fantasy? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fantasy, odpověď na dotaz co je to Fantasy?. Víte např. kdo to je Padlý anděl? Znáte a víte kdo je John Tavares? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Fantasy v jiné sekci než literatura. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.