Co je to?
Odborný výraz, definice slova Promiskuita. Co znamená slovo Promiskuita z kategorie Psychologie?

Co je Promiskuita?

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Promiskuita?

Promiskuita je označení používané k popisu sexuálního chování, pro které je charakteristický větší počet sexuálních partnerů nebo nedostatek dlouhodobých a stabilních sexuálních vztahů. Je to termín používaný v různých souvislostech, jako je sexuální etika, psychologie a sociologie. Promiskuita je často vnímána jako protiklad monogamie, což je situace, kdy jedinec má pouze jednoho sexuálního partnera v určitém čase. Zatímco monogamie se zaměřuje na vytváření dlouhodobých vztahů s jedním partnerem, promiskuita vyjadřuje otevřenost k více partnerům a snahu o vzrušení, variabilitu a nové zkušenosti. Promiskuita není hodnocením nebo posuzováním sexuálního chování. Každý jedinec má právo na svobodu rozhodování o svém sexuálním životě, pokud je to prováděno v souladu se zákony a s dohodou mezi dospělými souhlasícími partnery. Promiskuita se může lišit jak v rozsahu, tak v povaze sexuálních aktivit. Někteří lidé se mohou účastnit příležitostného sexu s různými partnery, zatímco jiní mohou být součástí skupinového sexu nebo swingerských komunit.
V některých případech může být promiskuita spojena s rizikem sexuálně přenosných infekcí (STI), pokud se nedodržují bezpečnostní opatření jako používání kondomů a pravidelné testování. Důvody, proč jednotlivci volí promiskuitní sexuální chování, jsou různé a osobní. Někteří lidé se mohou cítit přirozeně více otevření a zvědaví na sexuální rozmanitost, zatímco jiní mohou hledat emocionální uspokojení nebo potvrzení prostřednictvím sexuálních interakcí. Sexuální preference a chování se u každého člověka mohou lišit a měnit se v průběhu života.


Co je to Promiskuita? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Promiskuita. Co znamená slovo Promiskuita z kategorie Psychologie?

Texty mohou obsahovat chyby. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento text (Promiskuita) můžete sdílet s přáteli na různých sociálních sítích, jako jsou Facebook, Twitter (síť X), Pinterest, Reddit a další.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Promiskuita patří do kategorie psychologie

Klíčová slova: vysvětlení, psychologie, co to je, odborné názvosloví, wiki, přesný výraz, přesný význam, odborný výraz, slovník, terminologie, význam pojmu, slovo, co znamená, význam, význam slova, názvosloví, definice pojmu, synonymum


Pojem Promiskuita je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Promiskuita píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Promiskuita (lat. promiscuus = smíšený) je termín vyjadřující sexuální nestálost, nevázanost a časté přibírání (nebo přinejmenším) střídání sexuálních partnerů.
Je obtížné stanovit hranici toho, co je již považováno za promiskuitní jednání. Toto posouzení navíc závisí na normách příslušné společnosti. Někde je za promiskuitní považován jakýkoli mimomanželský sexuální styk, přičemž jiné kultury považují za promiskuitní jednání, pokud má jedinec více sexuálních partnerů zároveň, či pokud partnery často střídá. Normy v této oblasti obvykle vycházejí z náboženského přesvědčení. V Evropě lze s oslabením křesťanství pozorovat posun k liberálnějšímu (svobodnějšímu) pojetí sexuality, zatímco v zemích, kde je náboženství stále dominantní (např. muslimské země), jsou po této stránce normy výrazně přísnější.
Zvláštní kapitolou promiskuity je prostituce, která se také vyskytuje prakticky ve všech dobách a společnostech. Někdy byla společností odsuzována, ale existovala i v respektované podobě (např. tzv. chrámová prostituce v Římě či Sumeru).

Linky na další online zdroje

Zkusit najít Promiskuita ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Promiskuita na Google obrázcích

Zkusit najít slovo Promiskuita ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Promiskuita ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Promiskuita ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít frázi Promiskuita ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Promiskuita například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Yahoo.com nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku co je to Promiskuita? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Promiskuita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Promiskuita, odpověď na dotaz co je to Promiskuita?. Víte např. kdo to je Jan Drda? Znáte a víte kdo je DJ BoBo? Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v psychologie. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?