Co je to?
Výraz, termín, definice slova Alfanumerická klávesnice. Co znamená odborný pojem Alfanumerická klávesnice z kategorie Hardware?

Co je to Alfanumerická klávesnice? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Alfanumerická klávesnice?

Alfanumerická klávesnice je označení počítačového hardware. Jedná se o vstupní zařízení, které se k počítači připojuje většinou přes USB nebo port PS2, velmi často se využívá také bezdrátové připojení přes infračervený port nebo rádiové připojení. Prostřednictvím klávesnice komunikuje člověk s počítačem.
Alfanumerická klávesnice obvykle obsahuje více než 100 kláves. Ty se pak dělí do jednotlivých sekcí, např. funkční klávesy, alfanumerický blok napodobující klávesnici psacího stroje, kurzorové šipky, numerickou klávesnici a další. Alfanumerické klávesnice mohou být různě tvarované a doplněné o další funkce.


Co je to Alfanumerická klávesnice? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Alfanumerická klávesnice. Co znamená odborný pojem Alfanumerická klávesnice z kategorie Hardware?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Alfanumerická klávesnice? Pak se o ní podělte s blízkými na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Alfanumerická klávesnice patří do sekce hardware

Klíčová slova: odborné názvosloví, vysvětlení, formulace, názvosloví, co znamená, přesný význam, odborný výraz, wiki, synonymum, termín, význam, Alfanumerická klávesnice, popis, význam slova, lexikon, terminus technicus, definice, hardware


Pojem Alfanumerická klávesnice je v kategorii hardware, ilustrační obrázek

Co označuje termín Alfanumerická klávesnice? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Znaková, tedy alfanumerická klávesnice zabírá asi třetinu plochy klávesnice, ale je doplněná o další klávesy, s nimiž tvoří základní část klávesnice. Obsahuje klávesy 26 písmen, mezerník, klávesy s interpunkcí a horní čtvrtou řadu s číslicemi v anglické verzi a s diakritickými znaky v české verzi. Všechny znakové klávesnice se významově obměňují držením stisknutých pomocných kláves, jako jsou

♦ dvě klávesy jednorázového přesmykače (Shift, (levý a pravý), který změní písmena z malých na velká, s výjimkou znaků s diakritikou v řadě E, kterou změní na číselnou,
♦ trvalý přesmykač CapsLock, který tento účinek jednorázového přesmykače obrátí,
♦ klávesu tabulátoru Tab a
♦ výmaz předchozího (vůči kurzoru) znaku Backspace.

Klávesnice

Alfanumerická klávesnice notebooku. Autor: Scott Webb, zdroj: Pixabay
Alfanumerická klávesnice notebooku. Autor: Scott Webb, zdroj: Pixabay


Zkuste zjistit více informací o slovu Alfanumerická klávesnice v následujících zdrojích

Vyhledat termín Alfanumerická klávesnice ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Alfanumerická klávesnice ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Alfanumerická klávesnice na Google.cz

Zkusit najít slovo Alfanumerická klávesnice ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Alfanumerická klávesnice ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Alfanumerická klávesnice ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Alfanumerická klávesnice například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Alfanumerická klávesnice? resp. co znamená výraz Alfanumerická klávesnice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alfanumerická klávesnice, odpověď na dotaz co je to Alfanumerická klávesnice?. Víte např. kdo to je Samosoudce? Znáte a víte kdo je Puťka? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než hardware). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.