Co je to?
Definice výrazu, termínu Alfanumerická klávesnice. Co znamená odborný pojem Alfanumerická klávesnice z kategorie Hardware?

Co je Alfanumerická klávesnice? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Alfanumerická klávesnice

Alfanumerická klávesnice je označení počítačového hardware. Jedná se o vstupní zařízení, které se k počítači připojuje většinou přes USB nebo port PS2, velmi často se využívá také bezdrátové připojení přes infračervený port nebo rádiové připojení. Prostřednictvím klávesnice komunikuje člověk s počítačem.
Alfanumerická klávesnice obvykle obsahuje více než 100 kláves. Ty se pak dělí do jednotlivých sekcí, např. funkční klávesy, alfanumerický blok napodobující klávesnici psacího stroje, kurzorové šipky, numerickou klávesnici a další. Alfanumerické klávesnice mohou být různě tvarované a doplněné o další funkce.


Co je to Alfanumerická klávesnice? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Alfanumerická klávesnice. Co znamená odborný pojem Alfanumerická klávesnice z kategorie Hardware?

Neručíme za pravdivost poskytovaných informací.Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s dalšími osobami na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Alfanumerická klávesnice je v kategorii hardware

Klíčová slova: termín, definice pojmu, synonymum, co je to Alfanumerická klávesnice?, informace, vysvětlení, význam slova, význam, co to je, formulace, heslo, odborné názvosloví, popis, hardware, terminologie, terminus technicus, Alfanumerická klávesnice, pojem


Pojem Alfanumerická klávesnice je v kategorii hardware, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Alfanumerická klávesnice? Definice slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Znaková, tedy alfanumerická klávesnice zabírá asi třetinu plochy klávesnice, ale je doplněná o další klávesy, s nimiž tvoří základní část klávesnice. Obsahuje klávesy 26 písmen, mezerník, klávesy s interpunkcí a horní čtvrtou řadu s číslicemi v anglické verzi a s diakritickými znaky v české verzi. Všechny znakové klávesnice se významově obměňují držením stisknutých pomocných kláves, jako jsou

♦ dvě klávesy jednorázového přesmykače (Shift, (levý a pravý), který změní písmena z malých na velká, s výjimkou znaků s diakritikou v řadě E, kterou změní na číselnou,
♦ trvalý přesmykač CapsLock, který tento účinek jednorázového přesmykače obrátí,
♦ klávesu tabulátoru Tab a
♦ výmaz předchozího (vůči kurzoru) znaku Backspace.

Klávesnice

Alfanumerická klávesnice notebooku. Autor: Scott Webb, zdroj: Pixabay
Alfanumerická klávesnice notebooku. Autor: Scott Webb, zdroj: Pixabay


Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat slovo Alfanumerická klávesnice ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Alfanumerická klávesnice ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Alfanumerická klávesnice ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Alfanumerická klávesnice ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Alfanumerická klávesnice ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Alfanumerická klávesnice ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Alfanumerická klávesnice například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Alfanumerická klávesnice? resp. co přesně označuje termín Alfanumerická klávesnice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alfanumerická klávesnice, odpověď na dotaz co je to Alfanumerická klávesnice?. Víte např. kdo to je Jennifer Lawrence? Znáte a víte kdo je Treperenda? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než hardware). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.