Co je to?
Definice výrazu Alfanumerická klávesnice. Co znamená odborný pojem Alfanumerická klávesnice z kategorie Hardware?

Co to je Alfanumerická klávesnice? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Alfanumerická klávesnice

Alfanumerická klávesnice je označení počítačového hardware. Jedná se o vstupní zařízení, které se k počítači připojuje většinou přes USB nebo port PS2, velmi často se využívá také bezdrátové připojení přes infračervený port nebo rádiové připojení. Prostřednictvím klávesnice komunikuje člověk s počítačem.
Alfanumerická klávesnice obvykle obsahuje více než 100 kláves. Ty se pak dělí do jednotlivých sekcí, např. funkční klávesy, alfanumerický blok napodobující klávesnici psacího stroje, kurzorové šipky, numerickou klávesnici a další. Alfanumerické klávesnice mohou být různě tvarované a doplněné o další funkce.


Co je to Alfanumerická klávesnice? Význam slova, termín, Definice výrazu Alfanumerická klávesnice. Co znamená odborný pojem Alfanumerická klávesnice z kategorie Hardware?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Alfanumerická klávesnice? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Alfanumerická klávesnice patří do sekce hardware

Klíčová slova: význam pojmu, pojem, terminologie, definice, Alfanumerická klávesnice, přesný význam, odborné názvosloví, názvosloví, co je to Alfanumerická klávesnice?, slovo, definice pojmu, termín, heslo, co to je, wiki, popis, odborný výraz, hardware


Pojem Alfanumerická klávesnice je v kategorii hardware, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Alfanumerická klávesnice? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Znaková, tedy alfanumerická klávesnice zabírá asi třetinu plochy klávesnice, ale je doplněná o další klávesy, s nimiž tvoří základní část klávesnice. Obsahuje klávesy 26 písmen, mezerník, klávesy s interpunkcí a horní čtvrtou řadu s číslicemi v anglické verzi a s diakritickými znaky v české verzi. Všechny znakové klávesnice se významově obměňují držením stisknutých pomocných kláves, jako jsou

♦ dvě klávesy jednorázového přesmykače (Shift, (levý a pravý), který změní písmena z malých na velká, s výjimkou znaků s diakritikou v řadě E, kterou změní na číselnou,
♦ trvalý přesmykač CapsLock, který tento účinek jednorázového přesmykače obrátí,
♦ klávesu tabulátoru Tab a
♦ výmaz předchozího (vůči kurzoru) znaku Backspace.

Klávesnice

Alfanumerická klávesnice notebooku. Autor: Scott Webb, zdroj: Pixabay
Alfanumerická klávesnice notebooku. Autor: Scott Webb, zdroj: Pixabay


Zkuste zjistit více informací o slovu Alfanumerická klávesnice v následujících zdrojích

Hledat výraz Alfanumerická klávesnice ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Alfanumerická klávesnice ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Alfanumerická klávesnice ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Alfanumerická klávesnice ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Alfanumerická klávesnice ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Alfanumerická klávesnice ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Alfanumerická klávesnice například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Alfanumerická klávesnice? resp. co znamená slovo Alfanumerická klávesnice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alfanumerická klávesnice, odpověď na dotaz co je to Alfanumerická klávesnice?. Víte např. kdo to je Podrazák? Znáte a víte kdo je Mileniál? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Alfanumerická klávesnice hledat i v jiných kategoriích (než hardware). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.