Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Alfanumerická klávesnice. Co znamená pojem Alfanumerická klávesnice z kategorie Hardware?

Co to je Alfanumerická klávesnice? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Alfanumerická klávesnice

Alfanumerická klávesnice je označení počítačového hardware. Jedná se o vstupní zařízení, které se k počítači připojuje většinou přes USB nebo port PS2, velmi často se využívá také bezdrátové připojení přes infračervený port nebo rádiové připojení. Prostřednictvím klávesnice komunikuje člověk s počítačem.
Alfanumerická klávesnice obvykle obsahuje více než 100 kláves. Ty se pak dělí do jednotlivých sekcí, např. funkční klávesy, alfanumerický blok napodobující klávesnici psacího stroje, kurzorové šipky, numerickou klávesnici a další. Alfanumerické klávesnice mohou být různě tvarované a doplněné o další funkce.


Co je to Alfanumerická klávesnice? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Alfanumerická klávesnice. Co znamená pojem Alfanumerická klávesnice z kategorie Hardware?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Alfanumerická klávesnice? Pak se o ní podělte se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Alfanumerická klávesnice je v kategorii Hardware

Klíčová slova: definice, termín, význam, vysvětlení, přesný význam, slovo, terminus technicus, synonymum, Alfanumerická klávesnice, slovník, lexikon, názvosloví, odborný výraz, wiki, informace, pojem, terminologie, Hardware


Pojem Alfanumerická klávesnice je v kategorii Hardware, ilustrační obrázek

Klávesnice

Alfanumerická klávesnice notebooku. Autor: Scott Webb, zdroj: Pixabay
Alfanumerická klávesnice notebooku. Autor: Scott Webb, zdroj: Pixabay


Další zdroje informací

Hledat pojem Alfanumerická klávesnice ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Alfanumerická klávesnice ve Wikipedii

Zkusit najít pojem Alfanumerická klávesnice ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Alfanumerická klávesnice ve Wikimedia Commons

Najít výraz Alfanumerická klávesnice ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Alfanumerická klávesnice ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Alfanumerická klávesnice například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Alfanumerická klávesnice? resp. co znamená Alfanumerická klávesnice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alfanumerická klávesnice, odpověď na dotaz co je to Alfanumerická klávesnice?. Víte např. kdo to je Kuřbuřt? Znáte a víte kdo je Floutek? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Hardware. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.