Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Alfanumerická klávesnice. Co znamená pojem Alfanumerická klávesnice z kategorie Hardware?

Co to je Alfanumerická klávesnice? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Alfanumerická klávesnice?

Alfanumerická klávesnice je označení počítačového hardware. Jedná se o vstupní zařízení, které se k počítači připojuje většinou přes USB nebo port PS2, velmi často se využívá také bezdrátové připojení přes infračervený port nebo rádiové připojení. Prostřednictvím klávesnice komunikuje člověk s počítačem.
Alfanumerická klávesnice obvykle obsahuje více než 100 kláves. Ty se pak dělí do jednotlivých sekcí, např. funkční klávesy, alfanumerický blok napodobující klávesnici psacího stroje, kurzorové šipky, numerickou klávesnici a další. Alfanumerické klávesnice mohou být různě tvarované a doplněné o další funkce.


Co je to Alfanumerická klávesnice? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Alfanumerická klávesnice. Co znamená pojem Alfanumerická klávesnice z kategorie Hardware?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Alfanumerická klávesnice se nachází v sekci Hardware

Klíčová slova: wiki, odborný výraz, pojem, informace, slovo, popis, terminologie, Alfanumerická klávesnice, význam slova, co to je, Hardware, definice, Hardware, vysvětlení, lexikon, přesný význam, přesný výraz, význam pojmu


Pojem Alfanumerická klávesnice je v kategorii Hardware, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Alfanumerická klávesnice?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Znaková, tedy alfanumerická klávesnice zabírá asi třetinu plochy klávesnice, ale je doplněná o další klávesy, s nimiž tvoří základní část klávesnice. Obsahuje klávesy 26 písmen, mezerník, klávesy s interpunkcí a horní čtvrtou řadu s číslicemi v anglické verzi a s diakritickými znaky v české verzi. Všechny znakové klávesnice se významově obměňují držením stisknutých pomocných kláves, jako jsou

♦ dvě klávesy jednorázového přesmykače (Shift, (levý a pravý), který změní písmena z malých na velká, s výjimkou znaků s diakritikou v řadě E, kterou změní na číselnou,
♦ trvalý přesmykač CapsLock, který tento účinek jednorázového přesmykače obrátí,
♦ klávesu tabulátoru Tab a
♦ výmaz předchozího (vůči kurzoru) znaku Backspace.

Klávesnice

Alfanumerická klávesnice notebooku. Autor: Scott Webb, zdroj: Pixabay
Alfanumerická klávesnice notebooku. Autor: Scott Webb, zdroj: Pixabay


Pro další informace o termínu Alfanumerická klávesnice zkuste tyto odkazy

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Alfanumerická klávesnice ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Alfanumerická klávesnice ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Alfanumerická klávesnice na Youtube

Vyhledat heslo Alfanumerická klávesnice ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Alfanumerická klávesnice ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Alfanumerická klávesnice ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Alfanumerická klávesnice například v Microsoft Bing, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Alfanumerická klávesnice? resp. co se přesně ukrývá za slovem Alfanumerická klávesnice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alfanumerická klávesnice, odpověď na dotaz co je to Alfanumerická klávesnice?. Víte např. kdo to je Chazan? Znáte a víte kdo je Kolohnát? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Hardware). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.