Co je to?
Výraz, termín, definice slova Myrha. Co znamená odborný pojem Myrha z kategorie Náboženství?

Co je to Myrha? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Myrha?

Myrha je zmiňována již v Bibli. Dočteme se, že jí přinesli tři králové jako vzácný dar pro malého Ježíše. Ale ještě v sedmnáctém století byla rostlina myrhovník poměrně neznámá pro evropské botaniky. Je to způsobeno tím, že roste jen na několika místech světa. Setkat se s ním můžete na západním pobřeží Arábie, v Přední Indii a ve východní Africe. Myrha vytéká z pod kůry kmene samovolně nebo když je kůra naříznuta. Na vzduchu tuhne ve žlutou, nahnědlou nebo načervenalou hmotu.


Co je to Myrha? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Myrha. Co znamená odborný pojem Myrha z kategorie Náboženství?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kolegy na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Myrha patří do sekce náboženství

Klíčová slova: odborný výraz, formulace, názvosloví, přesný význam, náboženství, slovník, terminologie, přesný výraz, co znamená, odborné názvosloví, definice pojmu, význam, vysvětlení, popis, definice, lexikon, náboženství, slovo


Pojem Myrha je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Myrha? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Myrha je modrozelená pryskyřice a je tvořena sušenou mízou stromu Commiphora, pochází ze Somálska a východní části Etiopie. Myrha je často směsí míz různých druhů rodu Commiphora a Balsamodendron zejména Commiphora erythraea (někdy nazývaná východní indická myrha), Commiphora opobalsamum a Balsamodendron kua. Její jméno je odvozeno z hebrejštiny murr nebo maror mající význam „hořký“.

Pryskyřice myrha

Myrha je podle křesťanské mytologie jedním ze třech darů, které obdržel čerstvě narozený Ježíš. Autor: Leo_65, zdroj: Pixabay
Myrha je podle křesťanské mytologie jedním ze třech darů, které obdržel čerstvě narozený Ježíš. Autor: Leo_65, zdroj: Pixabay


Více informací o slovu Myrha doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Vyhledat heslo Myrha ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Myrha ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Myrha ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Myrha ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Myrha ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Myrha ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Myrha například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Právě nyní již víte co je to Myrha? resp. co se skrývá pod slovem Myrha? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Myrha, odpověď na dotaz co je to Myrha?. Víte např. kdo to je Lauren Hutton? Znáte a víte kdo je Papež? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je náboženství. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.