Co je to?
Definice výrazu, termínu Myrha. Co znamená odborný pojem Myrha z kategorie Náboženství?

Co je Myrha?

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Myrha?

Myrha je zmiňována již v Bibli. Dočteme se, že jí přinesli tři králové jako vzácný dar pro malého Ježíše. Ale ještě v sedmnáctém století byla rostlina myrhovník poměrně neznámá pro evropské botaniky. Je to způsobeno tím, že roste jen na několika místech světa. Setkat se s ním můžete na západním pobřeží Arábie, v Přední Indii a ve východní Africe. Myrha vytéká z pod kůry kmene samovolně nebo když je kůra naříznuta. Na vzduchu tuhne ve žlutou, nahnědlou nebo načervenalou hmotu.


Co je to Myrha? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Myrha. Co znamená odborný pojem Myrha z kategorie Náboženství?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Text napsán pro Superia.cz

Zaujala vás definice slova Myrha? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Myrha je v kategorii náboženství

Klíčová slova: wiki, vysvětlení, význam, odborný výraz, pojem, formulace, náboženství, lexikon, slovník, termín, odborné názvosloví, co znamená, Myrha, význam slova, co je to Myrha?, informace, definice pojmu, přesný význam


Pojem Myrha je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Myrha? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Myrha je modrozelená pryskyřice a je tvořena sušenou mízou stromu Commiphora, pochází ze Somálska a východní části Etiopie. Myrha je často směsí míz různých druhů rodu Commiphora a Balsamodendron zejména Commiphora erythraea (někdy nazývaná východní indická myrha), Commiphora opobalsamum a Balsamodendron kua. Její jméno je odvozeno z hebrejštiny murr nebo maror mající význam „hořký“.

Pryskyřice myrha

Myrha je podle křesťanské mytologie jedním ze třech darů, které obdržel čerstvě narozený Ježíš. Autor: Leo_65, zdroj: Pixabay
Myrha je podle křesťanské mytologie jedním ze třech darů, které obdržel čerstvě narozený Ježíš. Autor: Leo_65, zdroj: Pixabay


Další informační zdroje o slovu Myrha

Hledat pojem Myrha na Google obrázcích

Najít termín Myrha ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Myrha ve Wikizdrojích

Najít výraz Myrha ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Myrha ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Myrha ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Myrha například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v metavyhledávači Info.com nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě jste zjistili co znamená slovo Myrha? resp. co přesně označuje termín Myrha? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Myrha, odpověď na dotaz co je to Myrha?. Víte např. kdo to je Tomáš Němec? Znáte a víte kdo je Apoštol? Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Myrha v jiné sekci než náboženství. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie náboženství, Kostel oltář kříž, myrha, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.