Co je to?
Definice odborného termínu, slova Myrha. Co znamená pojem Myrha z kategorie Náboženství?

Co je to Myrha? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Myrha?

Myrha je zmiňována již v Bibli. Dočteme se, že jí přinesli tři králové jako vzácný dar pro malého Ježíše. Ale ještě v sedmnáctém století byla rostlina myrhovník poměrně neznámá pro evropské botaniky. Je to způsobeno tím, že roste jen na několika místech světa. Setkat se s ním můžete na západním pobřeží Arábie, v Přední Indii a ve východní Africe. Myrha vytéká z pod kůry kmene samovolně nebo když je kůra naříznuta. Na vzduchu tuhne ve žlutou, nahnědlou nebo načervenalou hmotu.


Co je to Myrha? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Myrha. Co znamená pojem Myrha z kategorie Náboženství?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kolegy na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Myrha se nachází v kategorii náboženství

Klíčová slova: přesný význam, informace, vysvětlení, Myrha, náboženství, názvosloví, definice, wiki, termín, pojem, terminologie, přesný výraz, význam pojmu, co znamená, terminus technicus, význam slova, náboženství, odborné názvosloví


Pojem Myrha je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Myrha? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Myrha je modrozelená pryskyřice a je tvořena sušenou mízou stromu Commiphora, pochází ze Somálska a východní části Etiopie. Myrha je často směsí míz různých druhů rodu Commiphora a Balsamodendron zejména Commiphora erythraea (někdy nazývaná východní indická myrha), Commiphora opobalsamum a Balsamodendron kua. Její jméno je odvozeno z hebrejštiny murr nebo maror mající význam „hořký“.

Pryskyřice myrha

Myrha je podle křesťanské mytologie jedním ze třech darů, které obdržel čerstvě narozený Ježíš. Autor: Leo_65, zdroj: Pixabay
Myrha je podle křesťanské mytologie jedním ze třech darů, které obdržel čerstvě narozený Ježíš. Autor: Leo_65, zdroj: Pixabay


Další informační zdroje

Najít heslo Myrha ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Myrha ve Wikizdrojích

Najít pojem Myrha ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Myrha ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Myrha na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Myrha ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Myrha například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Právě jste zjistili co znamená Myrha? resp. co znamená Myrha? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Myrha, odpověď na dotaz co je to Myrha?. Víte např. kdo to je Štefan Margita? Znáte a víte kdo je Papež? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než náboženství). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.