Co je to?
Výraz, termín, definice slova Myrha. Co znamená odborný pojem Myrha z kategorie Náboženství?

Co je to Myrha? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Myrha?

Myrha je zmiňována již v Bibli. Dočteme se, že jí přinesli tři králové jako vzácný dar pro malého Ježíše. Ale ještě v sedmnáctém století byla rostlina myrhovník poměrně neznámá pro evropské botaniky. Je to způsobeno tím, že roste jen na několika místech světa. Setkat se s ním můžete na západním pobřeží Arábie, v Přední Indii a ve východní Africe. Myrha vytéká z pod kůry kmene samovolně nebo když je kůra naříznuta. Na vzduchu tuhne ve žlutou, nahnědlou nebo načervenalou hmotu.


Co je to Myrha? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Myrha. Co znamená odborný pojem Myrha z kategorie Náboženství?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Myrha sdílejte s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Myrha je v kategorii Náboženství

Klíčová slova: slovo, význam slova, odborné názvosloví, přesný výraz, význam, terminus technicus, termín, popis, informace, Náboženství, co znamená, názvosloví, Náboženství, význam pojmu, lexikon, terminologie, definice pojmu, definice


Pojem Myrha je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Myrha?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Myrha je modrozelená pryskyřice a je tvořena sušenou mízou stromu Commiphora, pochází ze Somálska a východní části Etiopie. Myrha je často směsí míz různých druhů rodu Commiphora a Balsamodendron zejména Commiphora erythraea (někdy nazývaná východní indická myrha), Commiphora opobalsamum a Balsamodendron kua. Její jméno je odvozeno z hebrejštiny murr nebo maror mající význam „hořký“.

Pryskyřice myrha

Myrha je podle křesťanské mytologie jedním ze třech darů, které obdržel čerstvě narozený Ježíš. Autor: Leo_65, zdroj: Pixabay
Myrha je podle křesťanské mytologie jedním ze třech darů, které obdržel čerstvě narozený Ježíš. Autor: Leo_65, zdroj: Pixabay


Zkuste zjistit více informací o slovu Myrha v následujících zdrojích

Vyhledat slovo Myrha ve Wikizdrojích

Hledat heslo Myrha ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Myrha ve Wikimedia Commons

Najít termín Myrha ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Myrha na Youtube

Najít pojem Myrha ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Myrha například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Myrha? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Myrha? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Myrha, odpověď na dotaz co je to Myrha?. Víte např. kdo to je Dyslektik? Znáte a víte kdo je Děkan? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Náboženství). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.