Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Sutura. Co znamená pojem Sutura z kategorie Lékařství?

Co to je Sutura? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Sutura?

Sutura neboli steh či sešití je chirurgická metoda spojení kůže, cév, orgánů nebo tkání po chirurgickém zákroku nebo po zranění. Materiálem, užívaným pro stehy, jsou uměle vyráběná vlákna, která jsou pružná, netoxická a pevná.
Vstřebatelná sutura se v tkáních rozkládá až do postupného zmizení, nevstřebatelné stehy se odstraňují chirurgicky po zhojení.


Co je to Sutura? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Sutura. Co znamená pojem Sutura z kategorie Lékařství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Sutura s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Sutura se nachází v kategorii Lékařství

Klíčová slova: terminus technicus, odborné názvosloví, význam pojmu, význam slova, co to je, terminologie, lexikon, termín, informace, popis, wiki, odborný výraz, Lékařství, Sutura, co je to Sutura?, slovo, názvosloví, význam


Pojem Sutura je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Sutura ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Sutura na Youtube

Hledat výraz Sutura ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Sutura ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Sutura na Google.cz

Zkusit najít termín Sutura ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Sutura například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Sutura? resp. jaký je význam pojmu Sutura? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sutura, odpověď na dotaz co je to Sutura?. Víte např. kdo to je Alchymista? Znáte a víte kdo je Bedřich Smetana? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Lékařství. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.