Co je to?
Výraz, termín, definice slova Sutura. Co znamená odborný pojem Sutura z kategorie Lékařství?

Co je to Sutura? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Sutura?

Sutura neboli steh či sešití je chirurgická metoda spojení kůže, cév, orgánů nebo tkání po chirurgickém zákroku nebo po zranění. Materiálem, užívaným pro stehy, jsou uměle vyráběná vlákna, která jsou pružná, netoxická a pevná.
Vstřebatelná sutura se v tkáních rozkládá až do postupného zmizení, nevstřebatelné stehy se odstraňují chirurgicky po zhojení.


Co je to Sutura? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Sutura. Co znamená odborný pojem Sutura z kategorie Lékařství?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Sutura můžete samozřejmě sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Sutura je v sekci lékařství

Klíčová slova: odborné názvosloví, lékařství, slovník, informace, heslo, co to je, definice pojmu, slovo, vysvětlení, co je to Sutura?, definice, význam, Sutura, popis, přesný výraz, lékařství, synonymum, termín


Pojem Sutura je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Sutura? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Sutura (steh, sešití) je způsob, jak se v chirurgii spojuje kůže, vnitřní orgány, krevní cévy a jiné tkáně v těle po zranění nebo chirurgickém výkonu.
Použitý materiál musí být dostatečně pevný, aby se nepřetrhl, musí být netoxický, hypoalergenní (pro zamezení nepřátelské reakci těla) a ohebný (aby šel snadno utáhnout a zauzlovat). Navíc nesmí trpět kapilárním jevem, aby přes suturu nepronikaly do těla tekutiny z vnějšího prostředí, které by mohly způsobit infekci.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat videa s názvem Sutura na Youtube

Vyhledat pojem Sutura ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Sutura ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Sutura ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Sutura na Google.cz

Najít pojem Sutura ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Sutura například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Právě nyní již víte co je to Sutura? resp. co se skrývá pod slovem Sutura? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sutura, odpověď na dotaz co je to Sutura?. Víte např. kdo to je Pastor? Znáte a víte kdo je Maggie Gyllenhaal? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Sutura i v jiných kategoriích (než lékařství). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.