Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Sutura. Co znamená pojem Sutura z kategorie Lékařství?

Co to je Sutura? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Sutura

Sutura neboli steh či sešití je chirurgická metoda spojení kůže, cév, orgánů nebo tkání po chirurgickém zákroku nebo po zranění. Materiálem, užívaným pro stehy, jsou uměle vyráběná vlákna, která jsou pružná, netoxická a pevná.
Vstřebatelná sutura se v tkáních rozkládá až do postupného zmizení, nevstřebatelné stehy se odstraňují chirurgicky po zhojení.


Co je to Sutura? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Sutura. Co znamená pojem Sutura z kategorie Lékařství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Sutura je v sekci Lékařství

Klíčová slova: význam slova, definice pojmu, odborné názvosloví, terminus technicus, Lékařství, definice, synonymum, wiki, informace, přesný význam, vysvětlení, formulace, slovník, Lékařství, termín, co je to Sutura?, popis, význam


Pojem Sutura je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Sutura? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Sutura (steh, sešití) je způsob, jak se v chirurgii spojuje kůže, vnitřní orgány, krevní cévy a jiné tkáně v těle po zranění nebo chirurgickém výkonu.
Použitý materiál musí být dostatečně pevný, aby se nepřetrhl, musí být netoxický, hypoalergenní (pro zamezení nepřátelské reakci těla) a ohebný (aby šel snadno utáhnout a zauzlovat). Navíc nesmí trpět kapilárním jevem, aby přes suturu nepronikaly do těla tekutiny z vnějšího prostředí, které by mohly způsobit infekci.

Další zdroje informací

Zkusit najít slovo Sutura ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Sutura ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Sutura ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Sutura ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Sutura ve Wikislovníku

Hledat výraz Sutura ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Sutura například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Sutura? resp. co označuje slovo Sutura? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sutura, odpověď na dotaz co je to Sutura?. Víte např. kdo to je Zeť? Znáte a víte kdo je Císař? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Sutura hledat i v jiných kategoriích (než Lékařství) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.