Co je to?
Definice výrazu, termínu Sebevědomí. Co znamená odborný pojem Sebevědomí z kategorie Psychologie?

Co je to Sebevědomí? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Sebevědomí?

Sebevědomí je termín z oblasti sociální psychologie. Označuje postoje jedince vůči sobě samému. Sebevědomí se u různých osob liší. Jeho míra je předpokladem úspěšnosti člověka. Pokud je přiměřené, bývá jedinec vyrovnaný a dokáže reálně posuzovat své cíle a úspěchy.
Při vysokém sebevědomí své schopnosti přeceňuje a jeho cíle nejsou reálné, příliš nízké znamená i nízké cíle a nejistotu, což většinou vede k neúspěchu.


Co je to Sebevědomí? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Sebevědomí. Co znamená odborný pojem Sebevědomí z kategorie Psychologie?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Sebevědomí s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Sebevědomí patří do kategorie Psychologie

Klíčová slova: význam pojmu, synonymum, lexikon, terminologie, definice, wiki, co je to Sebevědomí?, co to je, Psychologie, popis, názvosloví, formulace, terminus technicus, co znamená, definice pojmu, Psychologie, Sebevědomí, slovo


Pojem Sebevědomí je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Sebevědomí?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Sebevědomí je sociálně psychologický pojem. Vyjadřuje, jaký postoj má člověk k sobě samému. Sebevědomí je podstatným regulačním prvkem psychiky, vytváří jeden ze základních předpokladů úspěšnosti člověka. Míra sebevědomí je u různých lidí různá:

♦ přiměřené sebevědomí - jedinec má přiměřenou sebedůvěru, reálně posuzuje své možnosti, volí si cíle přiměřené svým schopnostem, snáší kritiku i srovnání s ostatními
♦ nízké sebevědomí - jedinec je závislý na hodnocení od druhých osob, citlivě reaguje na neúspěch, neumí přijímat kritiku, je nejistý, nevěří si, volí nízké a snadné cíle
♦ vysoké sebevědomí - jedinec má zvýšenou sebedůvěru, přeceňuje svoje schopnosti, volí vysoké a nepřiměřené cíle

Jiné informační zdroje o pojmu Sebevědomí

Vyhledat výraz Sebevědomí ve Wikislovníku

Najít slovo Sebevědomí na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Sebevědomí ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Sebevědomí na Youtube

Hledat termín Sebevědomí ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Sebevědomí ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Sebevědomí například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Sebevědomí? resp. co znamená slovo Sebevědomí? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sebevědomí, odpověď na dotaz co je to Sebevědomí?. Víte např. kdo to je Michael Fassbender? Znáte a víte kdo je Investor? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Psychologie). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.