Co je to?
Definice výrazu, termínu Sebevědomí. Co znamená odborný pojem Sebevědomí z kategorie Psychologie?

Co je to Sebevědomí? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Sebevědomí

Sebevědomí je termín z oblasti sociální psychologie. Označuje postoje jedince vůči sobě samému. Sebevědomí se u různých osob liší. Jeho míra je předpokladem úspěšnosti člověka. Pokud je přiměřené, bývá jedinec vyrovnaný a dokáže reálně posuzovat své cíle a úspěchy.
Při vysokém sebevědomí své schopnosti přeceňuje a jeho cíle nejsou reálné, příliš nízké znamená i nízké cíle a nejistotu, což většinou vede k neúspěchu.


Co je to Sebevědomí? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Sebevědomí. Co znamená odborný pojem Sebevědomí z kategorie Psychologie?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Sebevědomí je v kategorii Psychologie

Klíčová slova: slovník, wiki, slovo, co je to Sebevědomí?, odborné názvosloví, přesný výraz, popis, co to je, definice, Psychologie, formulace, Psychologie, terminologie, význam pojmu, odborný výraz, význam, přesný význam, heslo


Pojem Sebevědomí je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Sebevědomí? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Sebevědomí je sociálně psychologický pojem. Vyjadřuje, jaký postoj má člověk k sobě samému. Sebevědomí je podstatným regulačním prvkem psychiky, vytváří jeden ze základních předpokladů úspěšnosti člověka. Míra sebevědomí je u různých lidí různá:

♦ přiměřené sebevědomí - jedinec má přiměřenou sebedůvěru, reálně posuzuje své možnosti, volí si cíle přiměřené svým schopnostem, snáší kritiku i srovnání s ostatními
♦ nízké sebevědomí - jedinec je závislý na hodnocení od druhých osob, citlivě reaguje na neúspěch, neumí přijímat kritiku, je nejistý, nevěří si, volí nízké a snadné cíle
♦ vysoké sebevědomí - jedinec má zvýšenou sebedůvěru, přeceňuje svoje schopnosti, volí vysoké a nepřiměřené cíle

Pro více informací o heslu Sebevědomí zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat termín Sebevědomí ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Sebevědomí ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Sebevědomí ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Sebevědomí ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Sebevědomí ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Sebevědomí ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Sebevědomí například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Sebevědomí? resp. jaký je význam slova Sebevědomí? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sebevědomí, odpověď na dotaz co je to Sebevědomí?. Víte např. kdo to je Martin Netolický? Znáte a víte kdo je Ombudsman? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Psychologie). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.