Co je to?
Definice výrazu, termínu Sebevědomí. Co znamená odborný pojem Sebevědomí z kategorie Psychologie?

Co je to Sebevědomí? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Sebevědomí?

Sebevědomí je termín z oblasti sociální psychologie. Označuje postoje jedince vůči sobě samému. Sebevědomí se u různých osob liší. Jeho míra je předpokladem úspěšnosti člověka. Pokud je přiměřené, bývá jedinec vyrovnaný a dokáže reálně posuzovat své cíle a úspěchy.
Při vysokém sebevědomí své schopnosti přeceňuje a jeho cíle nejsou reálné, příliš nízké znamená i nízké cíle a nejistotu, což většinou vede k neúspěchu.


Co je to Sebevědomí? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Sebevědomí. Co znamená odborný pojem Sebevědomí z kategorie Psychologie?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Sebevědomí) můžete sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Sebevědomí patří do kategorie Psychologie

Klíčová slova: heslo, odborné názvosloví, přesný výraz, význam pojmu, lexikon, Psychologie, odborný výraz, názvosloví, vysvětlení, synonymum, wiki, význam, slovník, terminologie, přesný význam, co znamená, definice pojmu, formulace


Pojem Sebevědomí je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Sebevědomí?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Sebevědomí je sociálně psychologický pojem. Vyjadřuje, jaký postoj má člověk k sobě samému. Sebevědomí je podstatným regulačním prvkem psychiky, vytváří jeden ze základních předpokladů úspěšnosti člověka. Míra sebevědomí je u různých lidí různá:

♦ přiměřené sebevědomí - jedinec má přiměřenou sebedůvěru, reálně posuzuje své možnosti, volí si cíle přiměřené svým schopnostem, snáší kritiku i srovnání s ostatními
♦ nízké sebevědomí - jedinec je závislý na hodnocení od druhých osob, citlivě reaguje na neúspěch, neumí přijímat kritiku, je nejistý, nevěří si, volí nízké a snadné cíle
♦ vysoké sebevědomí - jedinec má zvýšenou sebedůvěru, přeceňuje svoje schopnosti, volí vysoké a nepřiměřené cíle

Jiné informační zdroje o pojmu Sebevědomí

Najít pojem Sebevědomí ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Sebevědomí ve Wikislovníku

Najít heslo Sebevědomí ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Sebevědomí na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Sebevědomí ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Sebevědomí na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Sebevědomí například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Sebevědomí? resp. jaká je definice slova Sebevědomí? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sebevědomí, odpověď na dotaz co je to Sebevědomí?. Víte např. kdo to je Novak Djoković? Znáte a víte kdo je Ombudsman? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Psychologie). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.