Co je to?
Definice výrazu, termínu Sebevědomí. Co znamená odborný pojem Sebevědomí z kategorie Psychologie?

Co je to Sebevědomí? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Sebevědomí?

Sebevědomí je termín z oblasti sociální psychologie. Označuje postoje jedince vůči sobě samému. Sebevědomí se u různých osob liší. Jeho míra je předpokladem úspěšnosti člověka. Pokud je přiměřené, bývá jedinec vyrovnaný a dokáže reálně posuzovat své cíle a úspěchy.
Při vysokém sebevědomí své schopnosti přeceňuje a jeho cíle nejsou reálné, příliš nízké znamená i nízké cíle a nejistotu, což většinou vede k neúspěchu.


Co je to Sebevědomí? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Sebevědomí. Co znamená odborný pojem Sebevědomí z kategorie Psychologie?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Sebevědomí? Pak se o ní podělte s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Sebevědomí je v kategorii Psychologie

Klíčová slova: wiki, co to je, heslo, odborný výraz, význam pojmu, Sebevědomí, co je to Sebevědomí?, definice pojmu, terminologie, odborné názvosloví, co znamená, termín, popis, význam, přesný výraz, slovník, pojem, názvosloví


Pojem Sebevědomí je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Sebevědomí? Definice slova, termínu z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Sebevědomí je sociálně psychologický pojem. Vyjadřuje, jaký postoj má člověk k sobě samému. Sebevědomí je podstatným regulačním prvkem psychiky, vytváří jeden ze základních předpokladů úspěšnosti člověka. Míra sebevědomí je u různých lidí různá:

♦ přiměřené sebevědomí - jedinec má přiměřenou sebedůvěru, reálně posuzuje své možnosti, volí si cíle přiměřené svým schopnostem, snáší kritiku i srovnání s ostatními
♦ nízké sebevědomí - jedinec je závislý na hodnocení od druhých osob, citlivě reaguje na neúspěch, neumí přijímat kritiku, je nejistý, nevěří si, volí nízké a snadné cíle
♦ vysoké sebevědomí - jedinec má zvýšenou sebedůvěru, přeceňuje svoje schopnosti, volí vysoké a nepřiměřené cíle

Více informací o pojmu Sebevědomí lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat výraz Sebevědomí ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Sebevědomí ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Sebevědomí ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Sebevědomí na Youtube

Hledat pojem Sebevědomí ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Sebevědomí ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Sebevědomí například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Sebevědomí? resp. co znamená Sebevědomí? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sebevědomí, odpověď na dotaz co je to Sebevědomí?. Víte např. kdo to je Šmak? Znáte a víte kdo je Jezuita? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Psychologie). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.