Co je to?
Odborný výraz, definice slova Sebevědomí. Co znamená pojem Sebevědomí z kategorie Psychologie?

Co je Sebevědomí?

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Sebevědomí

Sebevědomí je termín z oblasti sociální psychologie. Označuje postoje jedince vůči sobě samému. Sebevědomí se u různých osob liší. Jeho míra je předpokladem úspěšnosti člověka. Pokud je přiměřené, bývá jedinec vyrovnaný a dokáže reálně posuzovat své cíle a úspěchy.
Při vysokém sebevědomí své schopnosti přeceňuje a jeho cíle nejsou reálné, příliš nízké znamená i nízké cíle a nejistotu, což většinou vede k neúspěchu.


Co je to Sebevědomí? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Sebevědomí. Co znamená pojem Sebevědomí z kategorie Psychologie?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Sebevědomí doporučujeme sdílet s dalšími lidmi na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Sebevědomí se nachází v sekci psychologie

Klíčová slova: psychologie, co znamená, terminus technicus, slovník, lexikon, co to je, formulace, odborný výraz, pojem, význam, přesný výraz, odborné názvosloví, slovo, Sebevědomí, psychologie, definice pojmu, co je to Sebevědomí?, význam slova


Pojem Sebevědomí je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Sebevědomí?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Sebevědomí je sociálně psychologický pojem. Vyjadřuje, jaký postoj má člověk k sobě samému. Sebevědomí je podstatným regulačním prvkem psychiky, vytváří jeden ze základních předpokladů úspěšnosti člověka. Míra sebevědomí je u různých lidí různá:

♦ přiměřené sebevědomí - jedinec má přiměřenou sebedůvěru, reálně posuzuje své možnosti, volí si cíle přiměřené svým schopnostem, snáší kritiku i srovnání s ostatními
♦ nízké sebevědomí - jedinec je závislý na hodnocení od druhých osob, citlivě reaguje na neúspěch, neumí přijímat kritiku, je nejistý, nevěří si, volí nízké a snadné cíle
♦ vysoké sebevědomí - jedinec má zvýšenou sebedůvěru, přeceňuje svoje schopnosti, volí vysoké a nepřiměřené cíle

Další zdroje informací

Zkusit najít frázi Sebevědomí ve Wikislovníku

Najít pojem Sebevědomí na Google obrázcích

Hledat frázi Sebevědomí ve vyhledávači Yahoo

Hledat pojem Sebevědomí ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Sebevědomí na Youtube

Zkusit najít Sebevědomí ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Sebevědomí například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě nyní již víte co je to Sebevědomí? resp. co přesně znamená slovo Sebevědomí? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sebevědomí, odpověď na dotaz co je to Sebevědomí?. Víte např. kdo to je Ťulpas? Znáte a víte kdo je Rohing? Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než psychologie. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.