Co je to?
Definice výrazu Epizoda. Co znamená odborný pojem Epizoda z kategorie Literatura?

Co to je Epizoda? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Epizoda?

Epizoda je označení pro vedlejší dějovou linii nebo samostatný příběh, které jsou součástí nějakého hlavního příběhu nebo děje. Epizoda se může k hlavnímu ději vztahovat nebo s ním nemusí vůbec souviset.
Pojmenování se často používá v románech nebo dramatické tvorbě, televizi nebo rozhlase. Samotné slovo epizoda lze použít i v přeneseném významu pro pojmenování jednoznačně vymezené dílčí části děje nejen v literárním nebo dramatickém smyslu.


Co je to Epizoda? Význam slova, termín, Definice výrazu Epizoda. Co znamená odborný pojem Epizoda z kategorie Literatura?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Epizoda sdílejte s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Epizoda je v kategorii Literatura

Klíčová slova: terminus technicus, odborné názvosloví, heslo, Literatura, termín, Literatura, Epizoda, vysvětlení, pojem, wiki, lexikon, co je to Epizoda?, slovník, odborný výraz, informace, terminologie, význam pojmu, význam


Pojem Epizoda je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Epizoda? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Epizoda, také díl je samostatný vedlejší děj nebo příběh, vložený do děje nebo příběhu hlavního. Tento hlavní příběh může mít podobu např. románu, eposu nebo dramatu. Epizoda může mít nebo také nemusí mít žádný vztah k ději hlavnímu.
Epizoda může být i část dramatického díla např. televizního seriálu, rozhlasového pořadu či jiného audiovizuálního díla. Epizoda je jedna z částí daného uměleckého díla, podobně jako je kapitola částí knihy.

Linky na jiné informační zdroje

Hledat videa s názvem Epizoda na Youtube

Hledat termín Epizoda na Google.cz

Vyhledat heslo Epizoda ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Epizoda ve Wikimedia Commons

Najít termín Epizoda ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Epizoda ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Epizoda například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Epizoda? resp. jaká je definice termínu Epizoda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Epizoda, odpověď na dotaz co je to Epizoda?. Víte např. kdo to je Ulamá? Znáte a víte kdo je Křemílek? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Literatura. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.