Co je to?
Výraz, termín, definice slova Epizoda. Co znamená odborný pojem Epizoda z kategorie Literatura?

Co je to Epizoda? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Epizoda?

Epizoda je označení pro vedlejší dějovou linii nebo samostatný příběh, které jsou součástí nějakého hlavního příběhu nebo děje. Epizoda se může k hlavnímu ději vztahovat nebo s ním nemusí vůbec souviset.
Pojmenování se často používá v románech nebo dramatické tvorbě, televizi nebo rozhlase. Samotné slovo epizoda lze použít i v přeneseném významu pro pojmenování jednoznačně vymezené dílčí části děje nejen v literárním nebo dramatickém smyslu.


Co je to Epizoda? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Epizoda. Co znamená odborný pojem Epizoda z kategorie Literatura?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Epizoda? Potom se o definici podělte s kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Epizoda se nachází v kategorii literatura

Klíčová slova: heslo, Epizoda, význam pojmu, terminologie, co to je, terminus technicus, význam, slovník, vysvětlení, odborné názvosloví, přesný výraz, co je to Epizoda?, wiki, popis, slovo, význam slova, názvosloví, literatura


Pojem Epizoda je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Epizoda? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Epizoda, také díl je samostatný vedlejší děj nebo příběh, vložený do děje nebo příběhu hlavního. Tento hlavní příběh může mít podobu např. románu, eposu nebo dramatu. Epizoda může mít nebo také nemusí mít žádný vztah k ději hlavnímu.
Epizoda může být i část dramatického díla např. televizního seriálu, rozhlasového pořadu či jiného audiovizuálního díla. Epizoda je jedna z částí daného uměleckého díla, podobně jako je kapitola částí knihy.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat výraz Epizoda ve Wikizdrojích

Hledat termín Epizoda na Google.cz

Hledat videa s názvem Epizoda na Youtube

Najít výraz Epizoda ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Epizoda ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Epizoda ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Epizoda například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Epizoda? resp. co znamená Epizoda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Epizoda, odpověď na dotaz co je to Epizoda?. Víte např. kdo to je Zlata Adamovská? Znáte a víte kdo je Michael Fiala? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než literatura). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.