Co je to?
Definice výrazu Epizoda. Co znamená odborný pojem Epizoda z kategorie Literatura?

Co to je Epizoda? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Epizoda?

Epizoda je označení pro vedlejší dějovou linii nebo samostatný příběh, které jsou součástí nějakého hlavního příběhu nebo děje. Epizoda se může k hlavnímu ději vztahovat nebo s ním nemusí vůbec souviset.
Pojmenování se často používá v románech nebo dramatické tvorbě, televizi nebo rozhlase. Samotné slovo epizoda lze použít i v přeneseném významu pro pojmenování jednoznačně vymezené dílčí části děje nejen v literárním nebo dramatickém smyslu.


Co je to Epizoda? Význam slova, termín, Definice výrazu Epizoda. Co znamená odborný pojem Epizoda z kategorie Literatura?

Chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Epizoda s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Epizoda patří do kategorie Literatura

Klíčová slova: význam, definice, definice pojmu, odborné názvosloví, Literatura, co to je, terminologie, lexikon, přesný výraz, slovo, synonymum, informace, význam slova, slovník, vysvětlení, význam pojmu, pojem, co je to Epizoda?


Pojem Epizoda je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Epizoda?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Epizoda, také díl je samostatný vedlejší děj nebo příběh, vložený do děje nebo příběhu hlavního. Tento hlavní příběh může mít podobu např. románu, eposu nebo dramatu. Epizoda může mít nebo také nemusí mít žádný vztah k ději hlavnímu.
Epizoda může být i část dramatického díla např. televizního seriálu, rozhlasového pořadu či jiného audiovizuálního díla. Epizoda je jedna z částí daného uměleckého díla, podobně jako je kapitola částí knihy.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat heslo Epizoda ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Epizoda ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Epizoda ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Epizoda ve Wikislovníku

Hledat výraz Epizoda na Google.cz

Zkusit najít slovo Epizoda ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Epizoda například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Epizoda? resp. co vlastně znamená slovo Epizoda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Epizoda, odpověď na dotaz co je to Epizoda?. Víte např. kdo to je Vědátor? Znáte a víte kdo je Tomáš Garrigue Masaryk? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Literatura). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.