Co je to?
Definice výrazu, termínu Křest. Co znamená odborný pojem Křest z kategorie Náboženství?

Co je to Křest? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Křest

Křest je slovo pocházející ze staré němčiny a označuje obřadní omývání vodou, které se používá v náboženství, především v křesťanství a židovském náboženství. Pro křesťany křest představuje očištění a jednotu s Kristem. Křest je také jednou ze svátostí, připomíná Jana Křtitele, který pokřtil v řece Jordán samotného Ježíše. Křest se tradičně provádí ponořením do svěcené vody, poléváním nebo kropením. Po křtu se člověk stává křesťanem a jen pokřtěný může přijímat další svátosti.


Co je to Křest? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Křest. Co znamená odborný pojem Křest z kategorie Náboženství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Křest se nachází v sekci Náboženství

Klíčová slova: terminus technicus, odborné názvosloví, odborný výraz, terminologie, synonymum, wiki, slovník, Náboženství, informace, formulace, význam pojmu, přesný výraz, slovo, co znamená, význam, termín, co je to Křest?, definice


Pojem Křest je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Křest dozvíte následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Křest (asi ze starohornoněmeckého Krist - Kristus; řecky βάπτισμα [váptisma] ponoření < βαπτίζειν [vaptízo] nořit, ponořovat) je obřad očištění vodou (praktikovaný většinou skrze ponoření, někdy skrze omytí), užívaný v některých východních náboženstvích (např. sikhismu nebo hinduismu), v určitých historických skupinách židovství a především křesťanství.

Křest dítěte

Vyobrazení křestu malé dítěte. Autor: falco, zdroj: Pixabay
Vyobrazení křestu malé dítěte. Autor: falco, zdroj: Pixabay


Další zdroje informací o slovu Křest

Zkusit najít výraz Křest ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Křest ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Křest ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Křest ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Křest ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Křest ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Křest například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Křest? resp. jaký je význam slova Křest? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Křest, odpověď na dotaz co je to Křest?. Víte např. kdo to je Koželuh? Znáte a víte kdo je Petra Procházková? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Náboženství). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.