Co je to?
Definice výrazu, termínu Křest. Co znamená odborný pojem Křest z kategorie Náboženství?

Co je to Křest? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Křest?

Křest je slovo pocházející ze staré němčiny a označuje obřadní omývání vodou, které se používá v náboženství, především v křesťanství a židovském náboženství. Pro křesťany křest představuje očištění a jednotu s Kristem. Křest je také jednou ze svátostí, připomíná Jana Křtitele, který pokřtil v řece Jordán samotného Ježíše. Křest se tradičně provádí ponořením do svěcené vody, poléváním nebo kropením. Po křtu se člověk stává křesťanem a jen pokřtěný může přijímat další svátosti.


Co je to Křest? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Křest. Co znamená odborný pojem Křest z kategorie Náboženství?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Křest) můžete sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Křest patří do kategorie Náboženství

Klíčová slova: terminologie, popis, odborné názvosloví, wiki, termín, přesný význam, lexikon, význam pojmu, pojem, přesný výraz, Křest, terminus technicus, definice, názvosloví, slovník, definice pojmu, význam slova, formulace


Pojem Křest je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Křest píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Křest (asi ze starohornoněmeckého Krist - Kristus; řecky βάπτισμα [váptisma] ponoření < βαπτίζειν [vaptízo] nořit, ponořovat) je obřad očištění vodou (praktikovaný většinou skrze ponoření, někdy skrze omytí), užívaný v některých východních náboženstvích (např. sikhismu nebo hinduismu), v určitých historických skupinách židovství a především křesťanství.

Křest dítěte

Vyobrazení křestu malé dítěte. Autor: falco, zdroj: Pixabay
Vyobrazení křestu malé dítěte. Autor: falco, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít slovo Křest ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Křest na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Křest ve Wikimedia Commons

Najít pojem Křest ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Křest na Google.cz

Vyhledat heslo Křest ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Křest například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Křest? resp. jaká je definice slova Křest? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Křest, odpověď na dotaz co je to Křest?. Víte např. kdo to je Imám? Znáte a víte kdo je Luděk Staněk? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Křest hledat i v jiných kategoriích (než Náboženství) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.