Co je to?
Definice výrazu, termínu Infrastruktura. Co znamená odborný pojem Infrastruktura z kategorie Stavebnictví?

Co je to Infrastruktura? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Infrastruktura

Infrastruktura je soubor nejrůznějších prvků, které odpovídají za kompaktnost a stabilitu nějaké struktury, obvykle stavby, a jsou vzájemně propojené. Toto označení se používá především pro struktury umělého původu.
Pojem infrastruktura se využívá v mnoha oblastech, například v ekonomii nebo ve stavebnictví. Velmi často se spojuje s popisem staveb – budov, silnic, letišť a technického vybavení. Jejím správcem může být stát nebo soukromník.


Co je to Infrastruktura? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Infrastruktura. Co znamená odborný pojem Infrastruktura z kategorie Stavebnictví?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Infrastruktura) můžete sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Infrastruktura patří do kategorie Stavebnictví

Klíčová slova: přesný význam, terminologie, slovník, heslo, odborné názvosloví, odborný výraz, pojem, co znamená, Infrastruktura, popis, terminus technicus, vysvětlení, termín, lexikon, co to je, význam slova, definice pojmu, Stavebnictví


Pojem Infrastruktura je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Infrastruktura?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Infrastruktura (z franc. infra-structure, doslova: co je pod stavbami) je v nejobecnějším smyslu slova množina propojených strukturálních prvků, které pak udržují celou strukturu pohromadě. Obvykle se používá pouze pro struktury, které jsou uměle vytvořené. Termín infrastruktura se používá v různém smyslu v řadě odvětví. Nejhojnější použití má v ekonomii, kde popisuje fyzickou infrastrukturu jako třeba budovy nebo silnice.

Linky na jiné informační zdroje

Vyhledat termín Infrastruktura ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Infrastruktura ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Infrastruktura na Google.cz

Hledat heslo Infrastruktura ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Infrastruktura ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Infrastruktura ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Infrastruktura například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Infrastruktura? resp. jaký je význam pojmu Infrastruktura? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Infrastruktura, odpověď na dotaz co je to Infrastruktura?. Víte např. kdo to je David Rockefeller? Znáte a víte kdo je Vegan? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Zkuste proto termín Infrastruktura hledat i v jiných kategoriích (než Stavebnictví) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.