Co je to?
Výraz, termín, definice slova Infrastruktura. Co znamená odborný pojem Infrastruktura z kategorie Stavebnictví?

Co je to Infrastruktura? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Infrastruktura?

Infrastruktura je soubor nejrůznějších prvků, které odpovídají za kompaktnost a stabilitu nějaké struktury, obvykle stavby, a jsou vzájemně propojené. Toto označení se používá především pro struktury umělého původu.
Pojem infrastruktura se využívá v mnoha oblastech, například v ekonomii nebo ve stavebnictví. Velmi často se spojuje s popisem staveb – budov, silnic, letišť a technického vybavení. Jejím správcem může být stát nebo soukromník.


Co je to Infrastruktura? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Infrastruktura. Co znamená odborný pojem Infrastruktura z kategorie Stavebnictví?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Infrastruktura? Potom se o definici podělte s kolegy na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Infrastruktura se nachází v kategorii stavebnictví

Klíčová slova: lexikon, stavebnictví, definice, vysvětlení, terminologie, synonymum, definice pojmu, co znamená, význam, slovo, popis, termín, význam pojmu, význam slova, Infrastruktura, heslo, stavebnictví, wiki


Pojem Infrastruktura je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Infrastruktura píše následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Infrastruktura (z franc. infra-structure, doslova: co je pod stavbami) je v nejobecnějším smyslu slova množina propojených strukturálních prvků, které pak udržují celou strukturu pohromadě. Obvykle se používá pouze pro struktury, které jsou uměle vytvořené. Termín infrastruktura se používá v různém smyslu v řadě odvětví. Nejhojnější použití má v ekonomii, kde popisuje fyzickou infrastrukturu jako třeba budovy nebo silnice.

Linky na další online zdroje

Hledat slovo Infrastruktura ve Wikizdrojích

Hledat termín Infrastruktura na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Infrastruktura ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Infrastruktura ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Infrastruktura ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Infrastruktura ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Infrastruktura například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Infrastruktura? resp. co se skrývá pod slovem Infrastruktura? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Infrastruktura, odpověď na dotaz co je to Infrastruktura?. Víte např. kdo to je Karolína Kurková? Znáte a víte kdo je Roger Daltrey? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je stavebnictví. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.