Co je to?
Definice výrazu, termínu Infrastruktura. Co znamená odborný pojem Infrastruktura z kategorie Stavebnictví?

Co je to Infrastruktura? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Infrastruktura?

Infrastruktura je soubor nejrůznějších prvků, které odpovídají za kompaktnost a stabilitu nějaké struktury, obvykle stavby, a jsou vzájemně propojené. Toto označení se používá především pro struktury umělého původu.
Pojem infrastruktura se využívá v mnoha oblastech, například v ekonomii nebo ve stavebnictví. Velmi často se spojuje s popisem staveb – budov, silnic, letišť a technického vybavení. Jejím správcem může být stát nebo soukromník.


Co je to Infrastruktura? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Infrastruktura. Co znamená odborný pojem Infrastruktura z kategorie Stavebnictví?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Infrastruktura můžete samozřejmě sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Infrastruktura je v sekci Stavebnictví

Klíčová slova: terminus technicus, slovo, co to je, co je to Infrastruktura?, termín, definice pojmu, Stavebnictví, informace, formulace, přesný výraz, wiki, názvosloví, význam pojmu, synonymum, význam, terminologie, pojem, význam slova


Pojem Infrastruktura je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Infrastruktura?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Infrastruktura (z franc. infra-structure, doslova: co je pod stavbami) je v nejobecnějším smyslu slova množina propojených strukturálních prvků, které pak udržují celou strukturu pohromadě. Obvykle se používá pouze pro struktury, které jsou uměle vytvořené. Termín infrastruktura se používá v různém smyslu v řadě odvětví. Nejhojnější použití má v ekonomii, kde popisuje fyzickou infrastrukturu jako třeba budovy nebo silnice.

Více informací o pojmu Infrastruktura lze najít v následujících zdrojích

Hledat výraz Infrastruktura ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Infrastruktura ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Infrastruktura ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Infrastruktura ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Infrastruktura ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Infrastruktura ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Infrastruktura například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Infrastruktura? resp. co přesně označuje termín Infrastruktura? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Infrastruktura, odpověď na dotaz co je to Infrastruktura?. Víte např. kdo to je David Hasselhoff? Znáte a víte kdo je Josef Kokta? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Infrastruktura i v jiných kategoriích (než Stavebnictví). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.