Co je to?
Definice výrazu, termínu Infrastruktura. Co znamená odborný pojem Infrastruktura z kategorie Stavebnictví?

Co je to Infrastruktura? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Infrastruktura?

Infrastruktura je soubor nejrůznějších prvků, které odpovídají za kompaktnost a stabilitu nějaké struktury, obvykle stavby, a jsou vzájemně propojené. Toto označení se používá především pro struktury umělého původu.
Pojem infrastruktura se využívá v mnoha oblastech, například v ekonomii nebo ve stavebnictví. Velmi často se spojuje s popisem staveb – budov, silnic, letišť a technického vybavení. Jejím správcem může být stát nebo soukromník.


Co je to Infrastruktura? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Infrastruktura. Co znamená odborný pojem Infrastruktura z kategorie Stavebnictví?

Veškeré texty jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Infrastruktura se nachází v sekci Stavebnictví

Klíčová slova: Stavebnictví, informace, definice pojmu, popis, pojem, terminus technicus, heslo, formulace, Infrastruktura, wiki, Stavebnictví, přesný výraz, odborné názvosloví, vysvětlení, terminologie, definice, odborný výraz, názvosloví


Pojem Infrastruktura je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Infrastruktura? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Infrastruktura (z franc. infra-structure, doslova: co je pod stavbami) je v nejobecnějším smyslu slova množina propojených strukturálních prvků, které pak udržují celou strukturu pohromadě. Obvykle se používá pouze pro struktury, které jsou uměle vytvořené. Termín infrastruktura se používá v různém smyslu v řadě odvětví. Nejhojnější použití má v ekonomii, kde popisuje fyzickou infrastrukturu jako třeba budovy nebo silnice.

Zkuste zjistit více informací o slovu Infrastruktura v následujících zdrojích

Najít výraz Infrastruktura ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Infrastruktura ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Infrastruktura na Google.cz

Najít pojem Infrastruktura ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Infrastruktura ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Infrastruktura ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Infrastruktura například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Infrastruktura? resp. jaký je význam pojmu Infrastruktura? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Infrastruktura, odpověď na dotaz co je to Infrastruktura?. Víte např. kdo to je Donald Trump? Znáte a víte kdo je Diletant? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Stavebnictví). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.