Co je to?
Definice odborného termínu, slova Citace. Co znamená pojem Citace z kategorie Český jazyk?

Co je to Citace? Význam slova

Co znamená termín Citace? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Citace znamená doslovné uvedení nějakého výroku nebo části textu. U citací je vždy nutné přesně uvést zdroj, a to v souladu s normou ČSN ISO 690:1996, jinak hrozí porušení autorských práv.


Co je to Citace? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Citace. Co znamená pojem Citace z kategorie Český jazyk?

Texty mohou obsahovat chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Citace? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Citace je v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: co to je, přesný výraz, Český jazyk, wiki, slovo, přesný význam, význam slova, definice pojmu, odborný výraz, Český jazyk, heslo, lexikon, význam pojmu, co znamená, terminus technicus, Citace, definice, pojem


Pojem Citace je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Citace?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Citace v obecné češtině znamená uvedení kratší části jiného textu či výroku, obvykle doslovné.
Ve scientometrii a též v odborných publikacích má citace jiný význam - je formalizovaným odkazem na určitý výsledek, metodu, či myšlenku v jiné publikaci. Přitom k uvedení části jiné publikace, tedy citaci v běžném slova smyslu, obvykle nedochází. Předpokládá se, že citovanost, tj. počet citací dané publikace za určité období, koreluje s důležitostí výsledků, proto je počet citací jedním z užívaných scientometrických parametrů.

Linky na další online zdroje

Hledat videa s názvem Citace na Youtube

Vyhledat výraz Citace ve Wikizdrojích

Najít výraz Citace ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Citace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Citace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Citace ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Citace například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Citace? resp. co znamená slovo Citace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Citace, odpověď na dotaz co je to Citace?. Víte např. kdo to je Republikán? Znáte a víte kdo je Emigrant? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Citace v jiné sekci než Český jazyk. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem