Co je to?
Výraz, termín, definice slova Citace. Co znamená odborný pojem Citace z kategorie Český jazyk?

Co je to Citace? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Citace?

Citace znamená doslovné uvedení nějakého výroku nebo části textu. U citací je vždy nutné přesně uvést zdroj, a to v souladu s normou ČSN ISO 690:1996, jinak hrozí porušení autorských práv.


Co je to Citace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Citace. Co znamená odborný pojem Citace z kategorie Český jazyk?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Citace? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Citace je v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: Český jazyk, odborné názvosloví, vysvětlení, termín, heslo, definice pojmu, co je to Citace?, význam, terminologie, pojem, přesný význam, synonymum, wiki, slovo, lexikon, slovník, Český jazyk, Citace


Pojem Citace je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Citace? Definice slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Citace v obecné češtině znamená uvedení kratší části jiného textu či výroku, obvykle doslovné.
Ve scientometrii a též v odborných publikacích má citace jiný význam - je formalizovaným odkazem na určitý výsledek, metodu, či myšlenku v jiné publikaci. Přitom k uvedení části jiné publikace, tedy citaci v běžném slova smyslu, obvykle nedochází. Předpokládá se, že citovanost, tj. počet citací dané publikace za určité období, koreluje s důležitostí výsledků, proto je počet citací jedním z užívaných scientometrických parametrů.

Pro další informace o termínu Citace zkuste tyto odkazy

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Citace ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Citace na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Citace ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Citace ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Citace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Citace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Citace například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Citace? resp. co je to Citace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Citace, odpověď na dotaz co je to Citace?. Víte např. kdo to je Lichvář? Znáte a víte kdo je Sirota? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Český jazyk). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem