Co je to?
Definice odborného termínu, slova Citace. Co znamená pojem Citace z kategorie Český jazyk?

Co je to Citace? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Citace

Citace znamená doslovné uvedení nějakého výroku nebo části textu. U citací je vždy nutné přesně uvést zdroj, a to v souladu s normou ČSN ISO 690:1996, jinak hrozí porušení autorských práv.


Co je to Citace? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Citace. Co znamená pojem Citace z kategorie Český jazyk?

Chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Citace je v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: co znamená, význam slova, definice, co to je, pojem, co je to Citace?, odborný výraz, formulace, přesný význam, slovník, názvosloví, terminus technicus, informace, přesný výraz, definice pojmu, význam, termín, význam pojmu


Pojem Citace je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Citace?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Citace v obecné češtině znamená uvedení kratší části jiného textu či výroku, obvykle doslovné.
Ve scientometrii a též v odborných publikacích má citace jiný význam - je formalizovaným odkazem na určitý výsledek, metodu, či myšlenku v jiné publikaci. Přitom k uvedení části jiné publikace, tedy citaci v běžném slova smyslu, obvykle nedochází. Předpokládá se, že citovanost, tj. počet citací dané publikace za určité období, koreluje s důležitostí výsledků, proto je počet citací jedním z užívaných scientometrických parametrů.

Další možné informační zdroje

Najít slovo Citace ve Wikizdrojích

Najít pojem Citace na Google.cz

Hledat pojem Citace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Citace ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Citace ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Citace ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Citace například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Citace? resp. co přesně znamená slovo Citace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Citace, odpověď na dotaz co je to Citace?. Víte např. kdo to je Hejkal? Znáte a víte kdo je Emigrant? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Český jazyk). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem