Co je to?
Definice odborného termínu, slova Citace. Co znamená pojem Citace z kategorie Český jazyk?

Co je to Citace? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Citace

Citace znamená doslovné uvedení nějakého výroku nebo části textu. U citací je vždy nutné přesně uvést zdroj, a to v souladu s normou ČSN ISO 690:1996, jinak hrozí porušení autorských práv.


Co je to Citace? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Citace. Co znamená pojem Citace z kategorie Český jazyk?

Chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Citace? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Citace patří do sekce Český jazyk

Klíčová slova: význam pojmu, Český jazyk, co je to Citace?, terminus technicus, co znamená, význam slova, Český jazyk, názvosloví, slovník, synonymum, odborný výraz, vysvětlení, popis, termín, co to je, wiki, slovo, formulace


Pojem Citace je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Citace?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Citace v obecné češtině znamená uvedení kratší části jiného textu či výroku, obvykle doslovné.
Ve scientometrii a též v odborných publikacích má citace jiný význam - je formalizovaným odkazem na určitý výsledek, metodu, či myšlenku v jiné publikaci. Přitom k uvedení části jiné publikace, tedy citaci v běžném slova smyslu, obvykle nedochází. Předpokládá se, že citovanost, tj. počet citací dané publikace za určité období, koreluje s důležitostí výsledků, proto je počet citací jedním z užívaných scientometrických parametrů.

Další možné informační zdroje

Vyhledat výraz Citace na Google.cz

Najít heslo Citace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Citace ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Citace ve Wikislovníku

Najít termín Citace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Citace ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Citace například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Citace? resp. co přesně označuje termín Citace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Citace, odpověď na dotaz co je to Citace?. Víte např. kdo to je Pošahanec? Znáte a víte kdo je Maur? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Český jazyk). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem