Co je to?
Výraz, termín, definice slova Citace. Co znamená odborný pojem Citace z kategorie Český jazyk?

Co je to Citace? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Citace?

Citace znamená doslovné uvedení nějakého výroku nebo části textu. U citací je vždy nutné přesně uvést zdroj, a to v souladu s normou ČSN ISO 690:1996, jinak hrozí porušení autorských práv.


Co je to Citace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Citace. Co znamená odborný pojem Citace z kategorie Český jazyk?

Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Citace sdílejte s přáteli a kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Citace je v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: termín, heslo, vysvětlení, přesný význam, názvosloví, význam, co znamená, definice, co je to Citace?, terminus technicus, slovník, význam slova, popis, terminologie, odborný výraz, lexikon, definice pojmu, slovo


Pojem Citace je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Citace? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Citace v obecné češtině znamená uvedení kratší části jiného textu či výroku, obvykle doslovné.
Ve scientometrii a též v odborných publikacích má citace jiný význam - je formalizovaným odkazem na určitý výsledek, metodu, či myšlenku v jiné publikaci. Přitom k uvedení části jiné publikace, tedy citaci v běžném slova smyslu, obvykle nedochází. Předpokládá se, že citovanost, tj. počet citací dané publikace za určité období, koreluje s důležitostí výsledků, proto je počet citací jedním z užívaných scientometrických parametrů.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít heslo Citace ve Wikizdrojích

Najít výraz Citace ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Citace ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Citace na Google.cz

Vyhledat výraz Citace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Citace ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Citace například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Právě nyní již víte jaký je význam slova Citace? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Citace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Citace, odpověď na dotaz co je to Citace?. Víte např. kdo to je Uličník? Znáte a víte kdo je Choť? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Český jazyk). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem