Co je to?
Výraz, termín, definice slova Citace. Co znamená odborný pojem Citace z kategorie Český jazyk?

Co je to Citace? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Citace

Citace znamená doslovné uvedení nějakého výroku nebo části textu. U citací je vždy nutné přesně uvést zdroj, a to v souladu s normou ČSN ISO 690:1996, jinak hrozí porušení autorských práv.


Co je to Citace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Citace. Co znamená odborný pojem Citace z kategorie Český jazyk?

Žádným způsobem neručíme za informace nebo obsah uvedený na těchto internetových stránkách. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Citace doporučujeme sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Citace se nachází v sekci Český jazyk

Klíčová slova: informace, popis, přesný výraz, odborné názvosloví, synonymum, význam, vysvětlení, termín, lexikon, terminologie, význam slova, co to je, terminus technicus, slovník, wiki, význam pojmu, co znamená, co je to Citace?


Pojem Citace je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Citace?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Citace v obecné češtině znamená uvedení kratší části jiného textu či výroku, obvykle doslovné.
Ve scientometrii a též v odborných publikacích má citace jiný význam - je formalizovaným odkazem na určitý výsledek, metodu, či myšlenku v jiné publikaci. Přitom k uvedení části jiné publikace, tedy citaci v běžném slova smyslu, obvykle nedochází. Předpokládá se, že citovanost, tj. počet citací dané publikace za určité období, koreluje s důležitostí výsledků, proto je počet citací jedním z užívaných scientometrických parametrů.

Další informační zdroje o slovu Citace

Zkusit najít pojem Citace ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Citace ve Wikislovníku

Najít heslo Citace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít frázi Citace ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Citace na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Citace ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Citace například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Citace? resp. co znamená Citace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Citace, odpověď na dotaz co je to Citace?. Víte např. kdo to je Hispánec? Znáte a víte kdo je Kretén? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je Český jazyk. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem