Co je to?
Definice výrazu, termínu Pohledávka. Co znamená odborný pojem Pohledávka z kategorie Účetnictví?

Co je to Pohledávka? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Pohledávka?

Pokud jsem věřitel a má vůči mně někdo pohledávku, znamená to, že mi někdo dluží nějakou finanční částku. Pohledávka je zkrátka to, co má dlužník uhradit věřiteli. Pohledávka ale může být i nepeněžitá.


Co je to Pohledávka? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Pohledávka. Co znamená odborný pojem Pohledávka z kategorie Účetnictví?

Veškeré texty jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Pohledávka se známými na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Pohledávka se nachází v kategorii Účetnictví

Klíčová slova: co to je, názvosloví, vysvětlení, význam, význam pojmu, definice pojmu, informace, slovník, co je to Pohledávka?, slovo, přesný výraz, co znamená, pojem, odborné názvosloví, terminus technicus, termín, význam slova, formulace


Pojem Pohledávka je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Pohledávka dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pohledávka je právo věřitele (fyzické či právnické osoby) požadovat na dlužníkovi plnění vzniklé z určitého závazku. Pohledávka může být peněžitá i nepeněžitá. Věřitel má v době splatnosti právo vymáhat pohledávku po dlužníkovi a ten má povinnost tento závazek vůči věřiteli vyrovnat. Je to vlastně obchodní úvěr, který vzniká tím, že prodávající umožní odklad platby kupujícímu za dodané výrobky či služby. Splatnost pohledávky ve většině případů určuje smlouva. Pokud není pohledávka uhrazena do konce data splatnosti uvedeném na smlouvě, dostává se dlužník do prodlení.

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít heslo Pohledávka ve Wikizdrojích

Najít slovo Pohledávka ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Pohledávka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pohledávka ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pohledávka ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Pohledávka na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Pohledávka například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Pohledávka? resp. co znamená Pohledávka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pohledávka, odpověď na dotaz co je to Pohledávka?. Víte např. kdo to je Iluzionista? Znáte a víte kdo je Peter Jackson? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Účetnictví. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.