Co je to?
Definice výrazu, termínu Pohledávka. Co znamená odborný pojem Pohledávka z kategorie Účetnictví?

Co je to Pohledávka? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Pohledávka?

Pokud jsem věřitel a má vůči mně někdo pohledávku, znamená to, že mi někdo dluží nějakou finanční částku. Pohledávka je zkrátka to, co má dlužník uhradit věřiteli. Pohledávka ale může být i nepeněžitá.


Co je to Pohledávka? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Pohledávka. Co znamená odborný pojem Pohledávka z kategorie Účetnictví?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Pohledávka? s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Pohledávka je v sekci Účetnictví

Klíčová slova: Účetnictví, názvosloví, informace, co je to Pohledávka?, synonymum, definice, slovo, odborné názvosloví, odborný výraz, přesný význam, terminus technicus, Účetnictví, význam pojmu, wiki, lexikon, definice pojmu, přesný výraz, pojem


Pojem Pohledávka je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Pohledávka?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pohledávka je právo věřitele (fyzické či právnické osoby) požadovat na dlužníkovi plnění vzniklé z určitého závazku. Pohledávka může být peněžitá i nepeněžitá. Věřitel má v době splatnosti právo vymáhat pohledávku po dlužníkovi a ten má povinnost tento závazek vůči věřiteli vyrovnat. Je to vlastně obchodní úvěr, který vzniká tím, že prodávající umožní odklad platby kupujícímu za dodané výrobky či služby. Splatnost pohledávky ve většině případů určuje smlouva. Pokud není pohledávka uhrazena do konce data splatnosti uvedeném na smlouvě, dostává se dlužník do prodlení.

Jiné informační zdroje o pojmu Pohledávka

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pohledávka ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Pohledávka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Pohledávka na Youtube

Hledat pojem Pohledávka ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Pohledávka ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Pohledávka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Pohledávka například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve Wikizdrojích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Pohledávka? resp. jaký je význam pojmu Pohledávka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pohledávka, odpověď na dotaz co je to Pohledávka?. Víte např. kdo to je Jennifer Lawrence? Znáte a víte kdo je Vojtěch Dyk? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Účetnictví). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.