Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pohledávka. Co znamená odborný pojem Pohledávka z kategorie Účetnictví?

Co je to Pohledávka? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Pohledávka

Pokud jsem věřitel a má vůči mně někdo pohledávku, znamená to, že mi někdo dluží nějakou finanční částku. Pohledávka je zkrátka to, co má dlužník uhradit věřiteli. Pohledávka ale může být i nepeněžitá.


Co je to Pohledávka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Pohledávka. Co znamená odborný pojem Pohledávka z kategorie Účetnictví?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Pohledávka? Pak se o ní podělte s kolegy prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Pohledávka patří do sekce Účetnictví

Klíčová slova: Účetnictví, terminus technicus, co je to Pohledávka?, slovník, terminologie, formulace, Pohledávka, odborné názvosloví, co to je, definice pojmu, význam slova, co znamená, heslo, přesný výraz, informace, odborný výraz, popis, pojem


Pojem Pohledávka je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Pohledávka? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pohledávka je právo věřitele (fyzické či právnické osoby) požadovat na dlužníkovi plnění vzniklé z určitého závazku. Pohledávka může být peněžitá i nepeněžitá. Věřitel má v době splatnosti právo vymáhat pohledávku po dlužníkovi a ten má povinnost tento závazek vůči věřiteli vyrovnat. Je to vlastně obchodní úvěr, který vzniká tím, že prodávající umožní odklad platby kupujícímu za dodané výrobky či služby. Splatnost pohledávky ve většině případů určuje smlouva. Pokud není pohledávka uhrazena do konce data splatnosti uvedeném na smlouvě, dostává se dlužník do prodlení.

Další informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pohledávka ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Pohledávka na Youtube

Hledat pojem Pohledávka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Pohledávka ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Pohledávka ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Pohledávka ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Pohledávka například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Nyní už nejspíš víte co to je Pohledávka? resp. co se skrývá pod slovem Pohledávka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pohledávka, odpověď na dotaz co je to Pohledávka?. Víte např. kdo to je Poletucha? Znáte a víte kdo je Ridley Scott? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Účetnictví). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.