Co je to?
Definice výrazu, termínu Pohledávka. Co znamená odborný pojem Pohledávka z kategorie Účetnictví?

Co je to Pohledávka? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Pohledávka?

Pokud jsem věřitel a má vůči mně někdo pohledávku, znamená to, že mi někdo dluží nějakou finanční částku. Pohledávka je zkrátka to, co má dlužník uhradit věřiteli. Pohledávka ale může být i nepeněžitá.


Co je to Pohledávka? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Pohledávka. Co znamená odborný pojem Pohledávka z kategorie Účetnictví?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Pohledávka doporučujeme sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Pohledávka se nachází v sekci Účetnictví

Klíčová slova: definice, slovo, wiki, význam, popis, co je to Pohledávka?, Účetnictví, vysvětlení, co to je, Účetnictví, terminus technicus, význam pojmu, přesný výraz, formulace, heslo, přesný význam, termín, co znamená


Pojem Pohledávka je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Pohledávka?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Pohledávka je právo věřitele (fyzické či právnické osoby) požadovat na dlužníkovi plnění vzniklé z určitého závazku. Pohledávka může být peněžitá i nepeněžitá. Věřitel má v době splatnosti právo vymáhat pohledávku po dlužníkovi a ten má povinnost tento závazek vůči věřiteli vyrovnat. Je to vlastně obchodní úvěr, který vzniká tím, že prodávající umožní odklad platby kupujícímu za dodané výrobky či služby. Splatnost pohledávky ve většině případů určuje smlouva. Pokud není pohledávka uhrazena do konce data splatnosti uvedeném na smlouvě, dostává se dlužník do prodlení.

Jiné informační zdroje o pojmu Pohledávka

Zkusit najít pojem Pohledávka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Pohledávka na Youtube

Vyhledat heslo Pohledávka ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Pohledávka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pohledávka ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Pohledávka ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Pohledávka například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Pohledávka? resp. co přesně označuje termín Pohledávka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pohledávka, odpověď na dotaz co je to Pohledávka?. Víte např. kdo to je Vychovatel? Znáte a víte kdo je Peter Jackson? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Účetnictví). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.