Co je to?
Definice výrazu, termínu Pohledávka. Co znamená odborný pojem Pohledávka z kategorie Účetnictví?

Co je to Pohledávka? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Pohledávka

Pokud jsem věřitel a má vůči mně někdo pohledávku, znamená to, že mi někdo dluží nějakou finanční částku. Pohledávka je zkrátka to, co má dlužník uhradit věřiteli. Pohledávka ale může být i nepeněžitá.


Co je to Pohledávka? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Pohledávka. Co znamená odborný pojem Pohledávka z kategorie Účetnictví?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Pohledávka? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Pohledávka je v kategorii Účetnictví

Klíčová slova: co znamená, wiki, slovník, názvosloví, lexikon, pojem, terminologie, co to je, synonymum, vysvětlení, odborný výraz, odborné názvosloví, význam, význam pojmu, popis, co je to Pohledávka?, Pohledávka, informace


Pojem Pohledávka je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Pohledávka? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pohledávka je právo věřitele (fyzické či právnické osoby) požadovat na dlužníkovi plnění vzniklé z určitého závazku. Pohledávka může být peněžitá i nepeněžitá. Věřitel má v době splatnosti právo vymáhat pohledávku po dlužníkovi a ten má povinnost tento závazek vůči věřiteli vyrovnat. Je to vlastně obchodní úvěr, který vzniká tím, že prodávající umožní odklad platby kupujícímu za dodané výrobky či služby. Splatnost pohledávky ve většině případů určuje smlouva. Pokud není pohledávka uhrazena do konce data splatnosti uvedeném na smlouvě, dostává se dlužník do prodlení.

Další možné informační zdroje

Hledat videa s názvem Pohledávka na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pohledávka ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Pohledávka ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Pohledávka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Pohledávka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Pohledávka ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Pohledávka například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Pohledávka? resp. co přesně znamená slovo Pohledávka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pohledávka, odpověď na dotaz co je to Pohledávka?. Víte např. kdo to je Alláh? Znáte a víte kdo je Vojtěch Dyk? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Pohledávka v jiné sekci než Účetnictví. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.