Co je to?
Definice výrazu, termínu Pohledávka. Co znamená odborný pojem Pohledávka z kategorie Účetnictví?

Co je Pohledávka?

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Pohledávka?

Pokud jsem věřitel a má vůči mně někdo pohledávku, znamená to, že mi někdo dluží nějakou finanční částku. Pohledávka je zkrátka to, co má dlužník uhradit věřiteli. Pohledávka ale může být i nepeněžitá.


Co je to Pohledávka? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Pohledávka. Co znamená odborný pojem Pohledávka z kategorie Účetnictví?

Veškeré texty jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s jinými osobami na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Pojem Pohledávka je v kategorii Účetnictví

Klíčová slova: definice pojmu, odborný výraz, vysvětlení, wiki, co je to Pohledávka?, přesný význam, pojem, Účetnictví, informace, Účetnictví, co znamená, definice, terminus technicus, význam slova, terminologie, co to je, termín, lexikon


Pojem Pohledávka je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Pohledávka?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pohledávka je právo věřitele (fyzické či právnické osoby) požadovat na dlužníkovi plnění vzniklé z určitého závazku. Pohledávka může být peněžitá i nepeněžitá. Věřitel má v době splatnosti právo vymáhat pohledávku po dlužníkovi a ten má povinnost tento závazek vůči věřiteli vyrovnat. Je to vlastně obchodní úvěr, který vzniká tím, že prodávající umožní odklad platby kupujícímu za dodané výrobky či služby. Splatnost pohledávky ve většině případů určuje smlouva. Pokud není pohledávka uhrazena do konce data splatnosti uvedeném na smlouvě, dostává se dlužník do prodlení.

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat pojem Pohledávka ve Wikislovníku

Zkusit najít frázi Pohledávka ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Pohledávka na Youtube

Najít heslo Pohledávka na Google obrázcích

Zkusit najít termín Pohledávka ve vyhledávači Yahoo

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pohledávka ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Pohledávka například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v metavyhledávači Info.com, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co je to Pohledávka? resp. jaká je definice slova Pohledávka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pohledávka, odpověď na dotaz co je to Pohledávka?. Víte např. kdo to je Hofmistr? Znáte a víte kdo je Hans Zimmer? Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Účetnictví). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie Účetnictví, pokladny, pohledávka, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.