Co je to?
Výraz, termín, definice slova Absolutismus. Co znamená odborný pojem Absolutismus z kategorie Politika?

Co je Absolutismus? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Absolutismus

Absolutismus je název pocházející z latinského slova samostatný nebo nezávislý. Jde o pojmenování určité formy vlády, pro kterou je typické postavení panovníka. Ten je hlavní postavou, prosazuje politiku a hospodářství centralistické, zdůrazňuje armádu a správní úřady. Nezastupitelný je i dvůr a významná je také úloha státní církve.
Absolutismus se prosazoval v různých obdobích, někdy byl využíván i jako označení pro absolutní monarchii.


Co je to Absolutismus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Absolutismus. Co znamená odborný pojem Absolutismus z kategorie Politika?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Definici slova Absolutismus můžete sdílet s blízkými prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Absolutismus je v kategorii politika

Klíčová slova: názvosloví, wiki, informace, synonymum, pojem, termín, co je to Absolutismus?, význam slova, politika, formulace, co to je, terminologie, definice pojmu, přesný výraz, význam pojmu, přesný význam, odborné názvosloví, slovo


Pojem Absolutismus je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Absolutismus?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Absolutismus (z lat. absolutus – samostatný, nezávislý) je historiografický termín označující formu vlády tradičně charakterizovanou ústředním postavením panovníka, hospodářským a politickým centralismem, důležitostí armády a správního aparátu, existencí dvora a státní církve. Časově je pojem absolutismus používán pro období od poloviny 17. století (někdy konce 16. století) do Francouzské revoluce. Termín také dříve označoval celé dějinné období, v 90. letech 20. století byl však převrstven označením raný novověk v souvislosti se zásadním zpochybněním výpovědní hodnoty pojmu. Zpočátku sloužil absolutismus i jako synonymum pro absolutní monarchii.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat videa s názvem Absolutismus na Youtube

Najít pojem Absolutismus ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Absolutismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Absolutismus ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Absolutismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Absolutismus ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Absolutismus například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, v Google obrázcích, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Absolutismus? resp. co znamená slovo Absolutismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Absolutismus, odpověď na dotaz co je to Absolutismus?. Víte např. kdo to je Tkadlec? Znáte a víte kdo je Gary Oldman? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než politika. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.