Co je to?
Definice výrazu, termínu Absolutismus. Co znamená odborný pojem Absolutismus z kategorie Politika?

Co je to Absolutismus? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Absolutismus?

Absolutismus je název pocházející z latinského slova samostatný nebo nezávislý. Jde o pojmenování určité formy vlády, pro kterou je typické postavení panovníka. Ten je hlavní postavou, prosazuje politiku a hospodářství centralistické, zdůrazňuje armádu a správní úřady. Nezastupitelný je i dvůr a významná je také úloha státní církve.
Absolutismus se prosazoval v různých obdobích, někdy byl využíván i jako označení pro absolutní monarchii.


Co je to Absolutismus? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Absolutismus. Co znamená odborný pojem Absolutismus z kategorie Politika?

Možnost chyb vyhrazena. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Absolutismus patří do kategorie Politika

Klíčová slova: synonymum, terminologie, přesný význam, definice, termín, co to je, vysvětlení, co je to Absolutismus?, terminus technicus, názvosloví, wiki, definice pojmu, odborné názvosloví, heslo, odborný výraz, význam, informace, formulace


Pojem Absolutismus je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Absolutismus dozvíte následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Absolutismus (z lat. absolutus – samostatný, nezávislý) je historiografický termín označující formu vlády tradičně charakterizovanou ústředním postavením panovníka, hospodářským a politickým centralismem, důležitostí armády a správního aparátu, existencí dvora a státní církve. Časově je pojem absolutismus používán pro období od poloviny 17. století (někdy konce 16. století) do Francouzské revoluce. Termín také dříve označoval celé dějinné období, v 90. letech 20. století byl však převrstven označením raný novověk v souvislosti se zásadním zpochybněním výpovědní hodnoty pojmu. Zpočátku sloužil absolutismus i jako synonymum pro absolutní monarchii.

Více informací o slovu Absolutismus doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít heslo Absolutismus ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Absolutismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Absolutismus ve Wikimedia Commons

Najít termín Absolutismus ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Absolutismus na Google.cz

Najít pojem Absolutismus ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Absolutismus například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Absolutismus? resp. co znamená Absolutismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Absolutismus, odpověď na dotaz co je to Absolutismus?. Víte např. kdo to je Brusič? Znáte a víte kdo je Kariérista? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Absolutismus i v jiných kategoriích (než Politika). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.