Co je to?
Definice výrazu, termínu Absolutismus. Co znamená odborný pojem Absolutismus z kategorie Politika?

Co je to Absolutismus? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Absolutismus?

Absolutismus je název pocházející z latinského slova samostatný nebo nezávislý. Jde o pojmenování určité formy vlády, pro kterou je typické postavení panovníka. Ten je hlavní postavou, prosazuje politiku a hospodářství centralistické, zdůrazňuje armádu a správní úřady. Nezastupitelný je i dvůr a významná je také úloha státní církve.
Absolutismus se prosazoval v různých obdobích, někdy byl využíván i jako označení pro absolutní monarchii.


Co je to Absolutismus? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Absolutismus. Co znamená odborný pojem Absolutismus z kategorie Politika?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Absolutismus? s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Absolutismus je v sekci Politika

Klíčová slova: popis, lexikon, co je to Absolutismus?, přesný výraz, odborný výraz, termín, definice pojmu, Politika, přesný význam, pojem, definice, význam slova, slovo, co znamená, terminus technicus, heslo, terminologie, informace


Pojem Absolutismus je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Vyhledat heslo Absolutismus ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Absolutismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Absolutismus ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Absolutismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Absolutismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Absolutismus ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Absolutismus například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Absolutismus? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Absolutismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Absolutismus, odpověď na dotaz co je to Absolutismus?. Víte např. kdo to je Marek Hilšer? Znáte a víte kdo je Kariérista? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Politika). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.