Co je to?
Definice výrazu, termínu Absolutismus. Co znamená odborný pojem Absolutismus z kategorie Politika?

Co je to Absolutismus? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Absolutismus?

Absolutismus je název pocházející z latinského slova samostatný nebo nezávislý. Jde o pojmenování určité formy vlády, pro kterou je typické postavení panovníka. Ten je hlavní postavou, prosazuje politiku a hospodářství centralistické, zdůrazňuje armádu a správní úřady. Nezastupitelný je i dvůr a významná je také úloha státní církve.
Absolutismus se prosazoval v různých obdobích, někdy byl využíván i jako označení pro absolutní monarchii.


Co je to Absolutismus? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Absolutismus. Co znamená odborný pojem Absolutismus z kategorie Politika?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Absolutismus se nachází v kategorii Politika

Klíčová slova: přesný význam, termín, názvosloví, informace, význam pojmu, význam, heslo, terminologie, přesný výraz, popis, slovník, pojem, Politika, terminus technicus, wiki, lexikon, odborné názvosloví, synonymum


Pojem Absolutismus je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Absolutismus dozvíte následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Absolutismus (z lat. absolutus – samostatný, nezávislý) je historiografický termín označující formu vlády tradičně charakterizovanou ústředním postavením panovníka, hospodářským a politickým centralismem, důležitostí armády a správního aparátu, existencí dvora a státní církve. Časově je pojem absolutismus používán pro období od poloviny 17. století (někdy konce 16. století) do Francouzské revoluce. Termín také dříve označoval celé dějinné období, v 90. letech 20. století byl však převrstven označením raný novověk v souvislosti se zásadním zpochybněním výpovědní hodnoty pojmu. Zpočátku sloužil absolutismus i jako synonymum pro absolutní monarchii.

Hledejte pojem Absolutismus v následujících vyhledávačích

Najít slovo Absolutismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Absolutismus ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Absolutismus ve Wikislovníku

Hledat slovo Absolutismus ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Absolutismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Absolutismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Absolutismus například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, v Microsoft Bing nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Absolutismus? resp. co přesně znamená slovo Absolutismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Absolutismus, odpověď na dotaz co je to Absolutismus?. Víte např. kdo to je Tina Turner? Znáte a víte kdo je Dramatik? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Absolutismus v jiné sekci než Politika. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.