Co je to?
Definice výrazu, termínu Absolutismus. Co znamená odborný pojem Absolutismus z kategorie Politika?

Co je to Absolutismus? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Absolutismus?

Absolutismus je název pocházející z latinského slova samostatný nebo nezávislý. Jde o pojmenování určité formy vlády, pro kterou je typické postavení panovníka. Ten je hlavní postavou, prosazuje politiku a hospodářství centralistické, zdůrazňuje armádu a správní úřady. Nezastupitelný je i dvůr a významná je také úloha státní církve.
Absolutismus se prosazoval v různých obdobích, někdy byl využíván i jako označení pro absolutní monarchii.


Co je to Absolutismus? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Absolutismus. Co znamená odborný pojem Absolutismus z kategorie Politika?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Absolutismus sdílejte s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Absolutismus je v kategorii Politika

Klíčová slova: slovo, synonymum, definice pojmu, co to je, wiki, definice, termín, vysvětlení, informace, přesný výraz, Politika, lexikon, Absolutismus, terminus technicus, terminologie, popis, formulace, Politika


Pojem Absolutismus je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Absolutismus?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Absolutismus (z lat. absolutus – samostatný, nezávislý) je historiografický termín označující formu vlády tradičně charakterizovanou ústředním postavením panovníka, hospodářským a politickým centralismem, důležitostí armády a správního aparátu, existencí dvora a státní církve. Časově je pojem absolutismus používán pro období od poloviny 17. století (někdy konce 16. století) do Francouzské revoluce. Termín také dříve označoval celé dějinné období, v 90. letech 20. století byl však převrstven označením raný novověk v souvislosti se zásadním zpochybněním výpovědní hodnoty pojmu. Zpočátku sloužil absolutismus i jako synonymum pro absolutní monarchii.

Pro další informace o termínu Absolutismus zkuste tyto odkazy

Najít slovo Absolutismus ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Absolutismus ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Absolutismus ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Absolutismus ve Wikislovníku

Najít heslo Absolutismus ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Absolutismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Absolutismus například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Absolutismus? resp. jaký je přesný význam slova Absolutismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Absolutismus, odpověď na dotaz co je to Absolutismus?. Víte např. kdo to je Důvěrník? Znáte a víte kdo je Martin Konvička? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Politika). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.