Co je to?
Definice odborného termínu, slova Zirkon. Co znamená pojem Zirkon z kategorie Chemie?

Co je Zirkon?

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Zirkon

Jedním z rozšířených minerálů je zirkon, jehož chemický vzorec je ZrSiO4. Může být bezbarvý, žlutý, modrý, zelený, hnědý nebo hnědočervený. V horninách je zirkon přirozeným nositelem radioaktivity. Odrůdy mají hned tři pojmenování - hyacint, starlit, jargon. Zirkon je též důležitým zdrojem chemického prvku zirkonium. Zároveň je nejstarším známým minerál ve vztahu ke stáří Země. Naleziště najdeme i v České republice.


Co je to Zirkon? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Zirkon. Co znamená pojem Zirkon z kategorie Chemie?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Zirkon? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Zirkon patří do sekce chemie

Klíčová slova: popis, informace, slovník, definice, chemie, přesný význam, pojem, slovo, význam slova, synonymum, heslo, význam pojmu, přesný výraz, názvosloví, co to je, vysvětlení, Zirkon, terminus technicus


Pojem Zirkon je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Zirkon? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zirkon (Werner, 1783), chemický vzorec ZrSiO4 (křemičitan zirkoničitý), je čtverečný minerál. Název odvozen z perského zargun - zbarvený jako zlato, podle barvy jedné z odrůd.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat termín Zirkon ve Wikislovníku

Hledat frázi Zirkon ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Zirkon na Google.cz

Vyhledat výraz Zirkon na Google obrázcích

Hledat frázi Zirkon ve vyhledávači Yahoo

Hledat výraz Zirkon ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Zirkon například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste zjistili co to je Zirkon? resp. co přesně označuje termín Zirkon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zirkon, odpověď na dotaz co je to Zirkon?. Víte např. kdo to je Marcela Vandrová? Znáte a víte kdo je Filolog? Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Můžete se proto pokusit najít heslo Zirkon i v jiné sekci než v chemie. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie chemie, molekuly chemie, zirkon, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.