Co je to?
Definice odborného termínu, slova Zirkon. Co znamená pojem Zirkon z kategorie Chemie?

Co je Zirkon? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Zirkon?

Jedním z rozšířených minerálů je zirkon, jehož chemický vzorec je ZrSiO4. Může být bezbarvý, žlutý, modrý, zelený, hnědý nebo hnědočervený. V horninách je zirkon přirozeným nositelem radioaktivity. Odrůdy mají hned tři pojmenování - hyacint, starlit, jargon. Zirkon je též důležitým zdrojem chemického prvku zirkonium. Zároveň je nejstarším známým minerál ve vztahu ke stáří Země. Naleziště najdeme i v České republice.


Co je to Zirkon? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Zirkon. Co znamená pojem Zirkon z kategorie Chemie?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Zirkon patří do sekce chemie

Klíčová slova: co je to Zirkon?, pojem, terminus technicus, přesný význam, slovník, slovo, synonymum, lexikon, terminologie, odborné názvosloví, Zirkon, wiki, heslo, popis, chemie, co znamená, přesný výraz, informace


Pojem Zirkon je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Zirkon?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zirkon (Werner, 1783), chemický vzorec ZrSiO4 (křemičitan zirkoničitý), je čtverečný minerál. Název odvozen z perského zargun - zbarvený jako zlato, podle barvy jedné z odrůd.

Pro další informace o termínu Zirkon zkuste tyto odkazy

Vyhledat výraz Zirkon ve Wikislovníku

Najít výraz Zirkon ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Zirkon ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Zirkon na Google.cz

Hledat slovo Zirkon ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Zirkon ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Zirkon například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Právě nyní již víte jaký je význam slova Zirkon? resp. co je to Zirkon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zirkon, odpověď na dotaz co je to Zirkon?. Víte např. kdo to je Cyril Svoboda? Znáte a víte kdo je Filolog? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než chemie). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.