Co je to?
Definice výrazu, termínu Zirkon. Co znamená odborný pojem Zirkon z kategorie Chemie?

Co je to Zirkon? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Zirkon

Jedním z rozšířených minerálů je zirkon, jehož chemický vzorec je ZrSiO4. Může být bezbarvý, žlutý, modrý, zelený, hnědý nebo hnědočervený. V horninách je zirkon přirozeným nositelem radioaktivity. Odrůdy mají hned tři pojmenování - hyacint, starlit, jargon. Zirkon je též důležitým zdrojem chemického prvku zirkonium. Zároveň je nejstarším známým minerál ve vztahu ke stáří Země. Naleziště najdeme i v České republice.


Co je to Zirkon? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Zirkon. Co znamená odborný pojem Zirkon z kategorie Chemie?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Zirkon? Pak se o tuto stránku podělte s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Zirkon je v kategorii Chemie

Klíčová slova: wiki, informace, slovo, přesný význam, popis, názvosloví, terminologie, Chemie, Zirkon, význam pojmu, slovník, co je to Zirkon?, co to je, odborné názvosloví, význam, synonymum, přesný výraz, lexikon


Pojem Zirkon je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Zirkon? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zirkon (Werner, 1783), chemický vzorec ZrSiO4 (křemičitan zirkoničitý), je čtverečný minerál. Název odvozen z perského zargun - zbarvený jako zlato, podle barvy jedné z odrůd.

Pro více informací o heslu Zirkon zkuste navštívit tyto odkazy

Najít pojem Zirkon ve Wikislovníku

Hledat výraz Zirkon ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Zirkon ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Zirkon ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Zirkon ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Zirkon na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Zirkon například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Zirkon? resp. jaká je definice slova Zirkon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zirkon, odpověď na dotaz co je to Zirkon?. Víte např. kdo to je Martina Sáblíková? Znáte a víte kdo je Filatelista? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Chemie. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.