Co je to?
Definice výrazu, termínu Zirkon. Co znamená odborný pojem Zirkon z kategorie Chemie?

Co je to Zirkon? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Zirkon

Jedním z rozšířených minerálů je zirkon, jehož chemický vzorec je ZrSiO4. Může být bezbarvý, žlutý, modrý, zelený, hnědý nebo hnědočervený. V horninách je zirkon přirozeným nositelem radioaktivity. Odrůdy mají hned tři pojmenování - hyacint, starlit, jargon. Zirkon je též důležitým zdrojem chemického prvku zirkonium. Zároveň je nejstarším známým minerál ve vztahu ke stáří Země. Naleziště najdeme i v České republice.


Co je to Zirkon? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Zirkon. Co znamená odborný pojem Zirkon z kategorie Chemie?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Zirkon sdílejte s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Zirkon je v kategorii Chemie

Klíčová slova: vysvětlení, co znamená, Zirkon, Chemie, definice, pojem, popis, definice pojmu, terminologie, co to je, formulace, Chemie, lexikon, synonymum, wiki, co je to Zirkon?, termín, terminus technicus


Pojem Zirkon je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Zirkon? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zirkon (Werner, 1783), chemický vzorec ZrSiO4 (křemičitan zirkoničitý), je čtverečný minerál. Název odvozen z perského zargun - zbarvený jako zlato, podle barvy jedné z odrůd.

Odkazy na jiné weby

Vyhledat heslo Zirkon ve Wikislovníku

Najít slovo Zirkon ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Zirkon na Google.cz

Hledat videa s názvem Zirkon na Youtube

Hledat výraz Zirkon ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zirkon ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Zirkon například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Zirkon? resp. co se přesně ukrývá za slovem Zirkon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zirkon, odpověď na dotaz co je to Zirkon?. Víte např. kdo to je Jana Uriel Kratochvílová? Znáte a víte kdo je Filatelista? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Chemie). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.