Co je to?
Výraz, termín, definice slova Zirkon. Co znamená odborný pojem Zirkon z kategorie Chemie?

Co je to Zirkon? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Zirkon?

Jedním z rozšířených minerálů je zirkon, jehož chemický vzorec je ZrSiO4. Může být bezbarvý, žlutý, modrý, zelený, hnědý nebo hnědočervený. V horninách je zirkon přirozeným nositelem radioaktivity. Odrůdy mají hned tři pojmenování - hyacint, starlit, jargon. Zirkon je též důležitým zdrojem chemického prvku zirkonium. Zároveň je nejstarším známým minerál ve vztahu ke stáří Země. Naleziště najdeme i v České republice.


Co je to Zirkon? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Zirkon. Co znamená odborný pojem Zirkon z kategorie Chemie?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Zirkon? Pak se o tuto stránku podělte s kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Zirkon je v kategorii chemie

Klíčová slova: slovník, termín, definice pojmu, co znamená, synonymum, význam, názvosloví, přesný význam, popis, odborný výraz, formulace, vysvětlení, chemie, co to je, slovo, co je to Zirkon?, lexikon, definice


Pojem Zirkon je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Zirkon? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zirkon (Werner, 1783), chemický vzorec ZrSiO4 (křemičitan zirkoničitý), je čtverečný minerál. Název odvozen z perského zargun - zbarvený jako zlato, podle barvy jedné z odrůd.

Více informací o slovu Zirkon doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat videa s názvem Zirkon na Youtube

Najít pojem Zirkon ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Zirkon ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Zirkon ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Zirkon ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Zirkon na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Zirkon například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Nyní již víte co znamená slovo Zirkon? resp. jaká je definice termínu Zirkon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zirkon, odpověď na dotaz co je to Zirkon?. Víte např. kdo to je Filuta? Znáte a víte kdo je Realista? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je chemie. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.