Co je to?
Definice výrazu, termínu Zirkon. Co znamená odborný pojem Zirkon z kategorie Chemie?

Co je to Zirkon? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Zirkon?

Jedním z rozšířených minerálů je zirkon, jehož chemický vzorec je ZrSiO4. Může být bezbarvý, žlutý, modrý, zelený, hnědý nebo hnědočervený. V horninách je zirkon přirozeným nositelem radioaktivity. Odrůdy mají hned tři pojmenování - hyacint, starlit, jargon. Zirkon je též důležitým zdrojem chemického prvku zirkonium. Zároveň je nejstarším známým minerál ve vztahu ke stáří Země. Naleziště najdeme i v České republice.


Co je to Zirkon? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Zirkon. Co znamená odborný pojem Zirkon z kategorie Chemie?

Možnost chyb vyhrazena. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Zirkon patří do kategorie Chemie

Klíčová slova: heslo, co je to Zirkon?, přesný význam, význam, názvosloví, co to je, přesný výraz, Zirkon, Chemie, odborné názvosloví, význam pojmu, lexikon, popis, synonymum, terminus technicus, vysvětlení, pojem, slovník


Pojem Zirkon je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Zirkon dozvíte následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zirkon (Werner, 1783), chemický vzorec ZrSiO4 (křemičitan zirkoničitý), je čtverečný minerál. Název odvozen z perského zargun - zbarvený jako zlato, podle barvy jedné z odrůd.

Pro další informace o termínu Zirkon zkuste tyto odkazy

Hledat heslo Zirkon ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Zirkon na Google.cz

Vyhledat termín Zirkon ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Zirkon ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Zirkon ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Zirkon na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Zirkon například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Zirkon? resp. jaký je přesný význam slova Zirkon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zirkon, odpověď na dotaz co je to Zirkon?. Víte např. kdo to je Tenorista? Znáte a víte kdo je Monetarista? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Zirkon i v jiných kategoriích (než Chemie). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.