Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ferrata. Co znamená odborný pojem Ferrata z kategorie Sport?

Co je to Ferrata? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Ferrata?

Ferrata, též via ferrata nebo klettersteig je označení pro zajištěnou cestu v obtížně schůdném horském terénu. Cesta je díky zajištění uzpůsobena i pro osoby bez zkušeností s horolezeckými výstupy. Zajištění je realizováno pomocí lan, která slouží jako zábradlí, dále se setkáme se stupačkami, kramlemi, žebříky apod. Ferraty jsou běžné v Alpách, ale naleznete je i na Slovensku nebo dokonce v České republice. Ferraty mají různou obtížnost. V Rakousku jsou označovány písmeny A-F od nejjednodušších po nejtěžší. V Itálii jsou obtížnosti zajištěných cest od nejlehčích po nejtěžší označovány zkratkami F, MD, D, MOD a ED. První ferraty vznikly často z historických vojenských cest sloužící k zásobování vojenských stanovišť.


Co je to Ferrata? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ferrata. Co znamená odborný pojem Ferrata z kategorie Sport?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Ferrata s přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Ferrata je v kategorii sport

Klíčová slova: pojem, terminologie, odborné názvosloví, význam, termín, slovo, heslo, synonymum, definice pojmu, odborný výraz, terminus technicus, co to je, informace, popis, význam pojmu, wiki, význam slova, slovník


Pojem Ferrata je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Ferrata?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zajištěná cesta (nazývaná také ferrata podle italského označení Via Ferrata, časté je i německé označení Klettersteig, v praxi se prosazuje český pravopis feráta, výjimečně ferráta) je cesta v nepřístupném, obvykle horském terénu, která je vybavena jisticím ocelovým lanem, železnými stupy, případně dalšími pomůckami pro výstup. Cílem takových úprav je zpřístupnění terénu i návštěvníkům, kteří nemají zkušenosti s horolezeckými výstupy.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Najít heslo Ferrata ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Ferrata ve Wikislovníku

Hledat heslo Ferrata ve Wikizdrojích

Najít výraz Ferrata ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Ferrata na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ferrata ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Ferrata například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě nyní již víte jaký je význam slova Ferrata? resp. co to je Ferrata? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ferrata, odpověď na dotaz co je to Ferrata?. Víte např. kdo to je Oldřich Mánert? Znáte a víte kdo je Jiří Pospíšil? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Ferrata v jiné sekci než sport. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.