Co je to?
Definice výrazu Ferrata. Co znamená odborný pojem Ferrata z kategorie Sport?

Co je Ferrata? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Ferrata?

Ferrata, též via ferrata nebo klettersteig je označení pro zajištěnou cestu v obtížně schůdném horském terénu. Cesta je díky zajištění uzpůsobena i pro osoby bez zkušeností s horolezeckými výstupy. Zajištění je realizováno pomocí lan, která slouží jako zábradlí, dále se setkáme se stupačkami, kramlemi, žebříky apod. Ferraty jsou běžné v Alpách, ale naleznete je i na Slovensku nebo dokonce v České republice. Ferraty mají různou obtížnost. V Rakousku jsou označovány písmeny A-F od nejjednodušších po nejtěžší. V Itálii jsou obtížnosti zajištěných cest od nejlehčích po nejtěžší označovány zkratkami F, MD, D, MOD a ED. První ferraty vznikly často z historických vojenských cest sloužící k zásobování vojenských stanovišť.


Co je to Ferrata? Význam slova, termín, Definice výrazu Ferrata. Co znamená odborný pojem Ferrata z kategorie Sport?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Ferrata? s blízkými na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Ferrata je v sekci sport

Klíčová slova: lexikon, sport, formulace, definice, slovník, přesný význam, popis, termín, co je to Ferrata?, význam slova, terminologie, názvosloví, slovo, synonymum, význam pojmu, Ferrata, pojem, vysvětlení


Pojem Ferrata je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Ferrata? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zajištěná cesta (nazývaná také ferrata podle italského označení Via Ferrata, časté je i německé označení Klettersteig, v praxi se prosazuje český pravopis feráta, výjimečně ferráta) je cesta v nepřístupném, obvykle horském terénu, která je vybavena jisticím ocelovým lanem, železnými stupy, případně dalšími pomůckami pro výstup. Cílem takových úprav je zpřístupnění terénu i návštěvníkům, kteří nemají zkušenosti s horolezeckými výstupy.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat videa s názvem Ferrata na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ferrata ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Ferrata na Google.cz

Hledat heslo Ferrata ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Ferrata ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Ferrata ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ferrata například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Ferrata? resp. jaký je přesný význam slova Ferrata? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ferrata, odpověď na dotaz co je to Ferrata?. Víte např. kdo to je Charlotte Ella Gottová? Znáte a víte kdo je Jiří Dienstbier mladší? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Ferrata v jiné sekci než sport. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.