Co je to?
Definice výrazu, termínu Konflikt. Co znamená odborný pojem Konflikt z kategorie Filozofie?

Co je Konflikt? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Konflikt?

Konflikt obecně znamená nějaký spor nebo střet. Může se jednat o ozbrojený konflikt (válka) nebo pouze o konflikt v názorech či ve vztazích.


Co je to Konflikt? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Konflikt. Co znamená odborný pojem Konflikt z kategorie Filozofie?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Konflikt s dalšími lidmi na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Konflikt je v kategorii filozofie

Klíčová slova: heslo, význam pojmu, wiki, synonymum, odborné názvosloví, termín, názvosloví, význam, lexikon, odborný výraz, formulace, terminologie, co je to Konflikt?, informace, Konflikt, popis, vysvětlení, význam slova


Pojem Konflikt je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Konflikt? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Konflikt (z lat. confligó, conflictum) je srážka či střet dvou nebo vícerých, do určité míry se vylučujících nebo protichůdných snah, sil, potřeb, zájmů, citů, hodnot nebo tendencí, případně aktérů (jednotlivci, zájmové skupiny, instituce apod.). Konflikt nastává v případě, kdy se tito aktéři setkávají a činí rozhodnutí v rámci stejného systému nebo se musí dělit o společné zdroje.

Konflikt je průvodním jevem sociálního života. Je nadčasovou kategorií, neboť je součástí každého typu nám známých společností.

Jiné informační zdroje o pojmu Konflikt

Hledat frázi Konflikt ve Wikislovníku

Najít heslo Konflikt ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Konflikt ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Konflikt na Youtube

Hledat slovo Konflikt ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Konflikt ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Konflikt například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Právě nyní již víte jaký je význam slova Konflikt? resp. co přesně označuje termín Konflikt? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Konflikt, odpověď na dotaz co je to Konflikt?. Víte např. kdo to je Zbyněk Drda? Znáte a víte kdo je Baptista? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Radíme vám proto hledat slovo Konflikt i v jiné části webu než je kategorie filozofie. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.