Co je to?
Odborný výraz, definice slova Konflikt. Co znamená pojem Konflikt z kategorie Filozofie?

Co je to Konflikt? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Konflikt?

Konflikt obecně znamená nějaký spor nebo střet. Může se jednat o ozbrojený konflikt (válka) nebo pouze o konflikt v názorech či ve vztazích.


Co je to Konflikt? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Konflikt. Co znamená pojem Konflikt z kategorie Filozofie?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Konflikt s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Konflikt se nachází v kategorii Filozofie

Klíčová slova: terminus technicus, wiki, lexikon, Konflikt, odborný výraz, slovník, slovo, význam, přesný význam, definice pojmu, definice, co to je, názvosloví, Filozofie, terminologie, heslo, přesný výraz, termín


Pojem Konflikt je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Konflikt? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Konflikt (z lat. confligó, conflictum) je srážka či střet dvou nebo vícerých, do určité míry se vylučujících nebo protichůdných snah, sil, potřeb, zájmů, citů, hodnot nebo tendencí, případně aktérů (jednotlivci, zájmové skupiny, instituce apod.). Konflikt nastává v případě, kdy se tito aktéři setkávají a činí rozhodnutí v rámci stejného systému nebo se musí dělit o společné zdroje.

Konflikt je průvodním jevem sociálního života. Je nadčasovou kategorií, neboť je součástí každého typu nám známých společností.

Další informační zdroje

Vyhledat pojem Konflikt ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Konflikt na Google.cz

Hledat termín Konflikt ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Konflikt na Youtube

Zkusit najít termín Konflikt ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Konflikt ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Konflikt například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Konflikt? resp. co se přesně ukrývá za slovem Konflikt? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Konflikt, odpověď na dotaz co je to Konflikt?. Víte např. kdo to je Cukrář? Znáte a víte kdo je Tatar? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Filozofie). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.