Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Konflikt. Co znamená pojem Konflikt z kategorie Filozofie?

Co je Konflikt?

Co znamená pojem, definice termínu Konflikt?

Konflikt obecně znamená nějaký spor nebo střet. Může se jednat o ozbrojený konflikt (válka) nebo pouze o konflikt v názorech či ve vztazích.


Co je to Konflikt? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Konflikt. Co znamená pojem Konflikt z kategorie Filozofie?

Přes veškeré přiměřené úsilí tomu, aby informace na těchto stránkách byly správné, jejich přesnost nelze stoprocetně zaručit. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Konflikt s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Konflikt se nachází v kategorii filozofie

Klíčová slova: slovo, termín, přesný výraz, formulace, význam, synonymum, přesný význam, co to je, popis, Konflikt, slovník, heslo, co je to Konflikt?, vysvětlení, význam slova, odborné názvosloví, informace, definice pojmu


Pojem Konflikt je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Konflikt? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Konflikt (z lat. confligó, conflictum) je srážka či střet dvou nebo vícerých, do určité míry se vylučujících nebo protichůdných snah, sil, potřeb, zájmů, citů, hodnot nebo tendencí, případně aktérů (jednotlivci, zájmové skupiny, instituce apod.). Konflikt nastává v případě, kdy se tito aktéři setkávají a činí rozhodnutí v rámci stejného systému nebo se musí dělit o společné zdroje.

Konflikt je průvodním jevem sociálního života. Je nadčasovou kategorií, neboť je součástí každého typu nám známých společností.

Jiné informační zdroje o pojmu Konflikt

Hledat frázi Konflikt ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat slovo Konflikt ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Konflikt ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Konflikt ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít frázi Konflikt ve Wikizdrojích

Najít termín Konflikt ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Konflikt například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, v metavyhledávači Info.com nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit jaký je význam slova Konflikt? resp. co se přesně ukrývá za slovem Konflikt? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Konflikt, odpověď na dotaz co je to Konflikt?. Víte např. kdo to je Jakub Nvota? Znáte a víte kdo je Baptista? Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie filozofie. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie filozofie, filozof globus, konflikt, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.