Co je to?
Odborný výraz, definice slova Konflikt. Co znamená pojem Konflikt z kategorie Filozofie?

Co je to Konflikt? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Konflikt?

Konflikt obecně znamená nějaký spor nebo střet. Může se jednat o ozbrojený konflikt (válka) nebo pouze o konflikt v názorech či ve vztazích.


Co je to Konflikt? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Konflikt. Co znamená pojem Konflikt z kategorie Filozofie?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Konflikt je v kategorii Filozofie

Klíčová slova: význam, terminologie, wiki, definice pojmu, formulace, význam pojmu, co to je, odborné názvosloví, odborný výraz, slovo, pojem, terminus technicus, význam slova, přesný význam, co je to Konflikt?, informace, Konflikt, názvosloví


Pojem Konflikt je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Konflikt? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Konflikt (z lat. confligó, conflictum) je srážka či střet dvou nebo vícerých, do určité míry se vylučujících nebo protichůdných snah, sil, potřeb, zájmů, citů, hodnot nebo tendencí, případně aktérů (jednotlivci, zájmové skupiny, instituce apod.). Konflikt nastává v případě, kdy se tito aktéři setkávají a činí rozhodnutí v rámci stejného systému nebo se musí dělit o společné zdroje.

Konflikt je průvodním jevem sociálního života. Je nadčasovou kategorií, neboť je součástí každého typu nám známých společností.

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít výraz Konflikt ve Wikizdrojích

Najít heslo Konflikt ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Konflikt na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Konflikt ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Konflikt ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Konflikt ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Konflikt například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Konflikt? resp. co znamená Konflikt? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Konflikt, odpověď na dotaz co je to Konflikt?. Víte např. kdo to je Přípravář? Znáte a víte kdo je Dabér? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Filozofie U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.